philips BDP9500

fido2001

New member
Witam.

Mam Yamaszke RX-V663 więc raczej zostanę przy dekodowaniu w ampli. Co do pozostałych zagadnień to fakt że większość można znaleźć w tłumaczeniu, jednak pracująć w marketingu co prawda w innej branży ale jednak, wiem jak powstają czasami różnego rodzaju recenzje i to nie tylko w rodzimych wydawnictwach...

Pisząc krótko, uwagi i opinie bezpośrednio od użytkowników są dla mnie bardzo cenne, czasami nawet bardziej niż.....

Dziękuję i pozdrawiam.
Rafał.
 

NickSon

Member
fido2001 Pracujesz w marketingu... i do jakich wniosków o przeczytaniu tej recenzji dochodzisz? Mi sie zdaje że chyba jej nie czytałeś... Nie jest ani piewcza ani ganiąca na dodatek przeprowadzona dość szczegółowo czyli testy odnoszą się do konkretnych scen w filmach.
Ja bym się nie opierał na opinii użytkowników bo te są zazwyczaj laickie... Po prostu nie sposób się odnieść do czegoś nie mając doświadczenia i kilku innych sprzętów pod ręką. No chyba że zadowoli Ciebie lakoniczne stwierdzenia "obraz bajka" czy "ładnie gra"
 

fido2001

New member
Zadowoli mnie każda opinia, i przeciętnego użytkownika i specjalistę elektronika. Dyskusją na tamat moich wniosków nie jestem zainteresowany. Zresztą temat został poświęcony na urządzenie a nie jałowe dyskusie i przekamażanie się.

Pozdrawiam.
Rafał
 

JaCkyLL

New member
chciałem zapytać jak przetłumaczycie wady z niemieckiego testu urządzenia bdp 9500:

- Zu hohes Betriebsgeräusch
- Bassmanagement zu grob
- Keine Streaming-Funktion

O co tu chodzi ?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeżu kolczasty, niedawno był link do tłumaczenia... :roll:

- Do wysokiej hałasu operacyjne
- Zarządzanie Bass rażąco
- No streaming

Czyli:

  • zbyt głośna praca mechanizmu
  • brak menadżera basu, częstotliwości odcięcia są ustawione na sztywno na 120 Hz
  • brak funkcji sieciowych (jutuby, DLNA i inne duperele)
To chyba oczywiste, że "No streaming" oznacza po polsku brak funkcji sieciowych? :D
 
Ostatnia edycja:

matee

New member
O ile funkcje programowe być może zostaną kiedyś skorygowane to głośności pracy raczej nie uda się zmienić :(

Ale patrząc na wyniki głośności innych playerów w testach chip.de nie ma katastrofy. Są lepsze i są gorsze ...

Najgorsze jest to, że np ja szukam playera z wyjściami analogowymi i kolejne zaczynają odpadać ... najpierw odpadł Oppo, bo kłopot z nabyciem, teraz Philips 9500, bo ... patrz 3 punkty wymienione powyżej ... :evil:
 

NickSon

Member
matee
Szukasz BD z dobrym dźwiękiem analogowym to chyba dobry wybór.Testerzy ocenili go jako wyśmienity w tej klasie cenowej. Nie rozumiem czemu te 3 punkty mają tego Philipsa wykluczać zwłaszcza że sam o jednym z nich napisałeś nie ma katastrofy(głośność mechanizmu). Jeden z punktów w ogóle się nie odnosi do kwestii analogowego audio. Czy tak warto przekreślać urządzenie z powodu braku JU TUBY? To jak na razie jedyny powszechny stream sieciowy używany w Polsce a dodawany do kilku nowszych BR. Następny podpunkt to menager basu. Masz suba? Jak nie to temat chyba nie będzie Ciebie dotyczył. Przy analogowym 5.0 basem w zasadzie zarządzać nie musisz.
 

JaCkyLL

New member
wiatrak ....
teraz jest już nieco jaśniej :) minusy spisane jako:
- Do wysokiej hałasu operacyjne
- Zarządzanie Bass rażąco
- No streaming
trochę nie do końca były dla mnie jasne.

Myślę, że tak jak napisał NickSon - nie ma co popadać w panikę.
- zarządzanie bass rażąco - nie mam subba więc mnie nie boli
- no streaming function - JUTJUB i takie tam ... jakoś nie żałuję, mam kompa więc sobie poradzę
- do wysokiej hałasu operacyjne - tu już gorzej. pojęcie hałasu dla każdego jest względne, jeden słyszy inny nie, jednego to wkur... inny zlewa i się nie przejmuje. bardizej boję się o żywotność wentylatora i - nie wiedzieć czemu - napędu. jakoś nie daje mi spokoju :)

Wydaje mi się że jest to sprzęt za którego należy zapłacić rozsądne pieniądze, który za te rozsądne pieniądze oferuje całkiem niezłe możliwości. Kosztuje więcej od flagowców LG, Samsunga, Panasa, Sony ( chyba też ) - bo chyba więcej daje przede wszystkim jakości z technologii BlueRay ( nie mówię o Divixach, MKVałach itp ... ). Jest tańszy od Pionka bo jest gorszy od Pionka. Stoi na niższej półce w stosunku do LX71, LX08 więc nie można spodziewać się nie wiadomo czego.
 

matee

New member
właśnie, że mam suba i go jak najbardziej używam ... i go raczej nie sprzedam, bo nikt go nie chce ... :cry:

wywód mój miał charakter ogólnoinformacyjny, nie osobisty.

osobiście nie wiem, czy 0,9 sona w przypadku philipsa 9500 by przeszkadzało, a trudno się o tym przekonać nausznie przed zakupem. jak patrzę na młodszego brata 7500 bez wentylatora, który ma 0,8 to ogólnie się dziwuję, że wentyl tak mało szumi. jak patrzę na jeszcze młodszego 5000 któremu zmierzyli zaledwie 0,5, to się zastanawiam z kolei czy u starszych braci zastosowali aż tak głośne mechanizmy?

z kolei lg 390 też hałasuje na niskim poziomie 0,5 sona. ma za to beznadziejne menu konfiguracyjne dla wyjścia 7.1.
 

JaCkyLL

New member
matee...
widzę, że jesteśmy na podobnym etapie :)
- lg nie kupię bo z testów wynika, że ten niby 7.1 analog działa "średnio" :)
- denona 2010 tez raczej nie kupię, kosztuje więcej a 7.1 w jednym z testów "rozczarował" - zapłacić 1 tys więcej za rozczarowanie - bezsensu
- pionek lx71,lx08 - z chęcią, ale to już budżet wysoko wygurowany dla mnie. 3 i pół kafla za blue to sporo, przynajmniej dla mnie. jest pytanie czy tyle więcej kasy za pionka w stosunku do philipsa faktycznie przenosi się na jakość obrazu i dźwięku
- jest jeszcze BD-51FD. nie wiem jednak czym do końca różni się od lx71 ( ceną napewno ) - na stronce pionka napisano:
Cyfrowo-analogowy przetwornik obrazu
LX71:
297MHz / 12-bitów (Wysoka Rozdzielczość)
216MHz / 12-bitów (Standardowa Rozdzielczość)
BD-51FD:
148.5MHz / 12-bitów (wysoka rozdzielczość)
108MHz / 12-bitów (standardowa rozdzielczość)
 

JaCkyLL

New member
hmmm... rozumiem, że to tylko kawałek, zachęta do kupienia gazety w salonie prasowym :) nie wiele z tego kawałka wynika, szczególnie razi brak podsumowania. Ale ok, w gazecie powinno być wszystko - trzeba zajrzeć do empiku :)
 

NickSon

Member
Ciekawy jestem tego testu w AV dziś skocze do empiku. Początek testu to trochę ochy i achy:) Widziałem w sklepie 7500 jak 9500 jest tylko ciut większy to jak dla mnie ten lustrzany front trochę zajeżdża festynem. Dla mnie akceptowalny jest połysk na czarnym ale lusterko jakoś mi nie podchodzi.
Jeśli urządzenie nie posiada plomb to jak ktoś chce ciszej to można podmienić wentylatorek. Na zdjęciach widać ze nie jest lutowany tylko wpięty na złączu. Przy oglądaniu filmów z pominięciem napędu np z Pendrive taki upgrejd będzie miał sens.
 

JaCkyLL

New member
dokładnie
dziś też lecę do empiku, pewnie jeszcze wieczorem coś maznę na forum i będę liczył na obecność Forumowiczów by wymienić swoje opinie znów tylko na podstawie tekstu, który w zależności od "promotora" może być lepszy lub gorszy :)
z wentylatorkiem faktycznie tak jest, jest wpięty poprzez złączkę do płytki więc wymiana nie powinna być problemem. pozostaje kwestia gwarancji :) blomby pewnie są - jak nie fizycznie jakieś zabezpieczenia to pewnie coś namalowali i będzie widać.

co do wyglądu to mnie osobiście mało wzrusza. co kolwiek kupię postawię w szafce av, która dość mocno ukrywa sprzet z boków i od góry - widać jedynie przedni panel.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ciekawostka z QDeo:
"Procesor wizyjny w środku
Największe zaskoczenie stanowi fakt, iż płytka „upsamplera” QDEO jest niezależnym obwodem komunikującym się z resztą odtwarzacza za pomocą… przewodu HDMI. Zresztą wystarczy spojrzeć na zdjęcie. Sygnał HDMI wychodzi z płyty głównej (dzielonej wraz z BDP7500) i za pomocą 30-centymetrowego, ekranowanego kabla HDMI ze złamanym pod kątem 90 stopni wtykiem trafia do czegoś, co jest de facto autonomicznym procesorem wizyjnym… tyle że wbudowanym do środka odtwarzacza. Zadziwiające posunięcie, które natychmiast prowokuje do nietypowych eksperymentów. Przy niewielkim wysiłku sygnał HDMI można wyprowadzić na zewnątrz odtwarzacza wprost z dolnej płytki. Wówczas okaże się, zgodnie zresztą z oczekiwaniami, że sygnał wizyjny jest wypuszczany w rozdzielczości źródłowej (576i dla płyt DVD i 1080i lub 1080p dla płyt Blu-ray, zależnie od metody zapisu) – przełączanie rozdzielczości przyciskiem na pilocie nie odnosi żadnego skutku (tak być powinno). Drugi eksperyment wydał mi się jeszcze ciekawszy. Skoro płytka procesora ma wejście HDMI, to można podłączyć dowolne źródło sygnału HDMI, np. cyfrowy set-top-box... "
Philips%209500%20-%20qdeo%20pod%20katem_resize.jpg


Oczywiście nawet jakby taką płytkę dało radę osobno kupić, to pozostaje problem nią sterowania...
 

matee

New member
zauważcie jedno !!!
poziomy głośności:
7500 - 0,8 sona (jest bez wentyla)
9500 - 0,9 sona (jest z wentylem)

z tego co piszą konstrukcje są bliźniacze. różnią się niby sekcją audio i jej zasilaniem, modułem skalera oraz wentylem. czyli sam wentyl dokłada 0,1 sona.

wychodzi z tego, że napęd może również sporo szumieć sam z siebie ...

pomóc mogą maty wygłuszające obudowę, no ale wtedy gwarancja idzie się ... co przy dzisiejszej jakości produktów może być niepożądane.

zastanowił bym się też nad zupełnym wyłączeniem wentyla lub włączeniem w szereg rezystora. konieczne byłoby na okres próbny umieszczenie termometru w obudowie i sprawdzenie, czy bez wentyla się nie grzeje nadmiernie?
 

NickSon

Member
JaCkyLL
Autorowi chodziło o to że skaler jest tak jakby oddzielnym urządzeniem w odtwarzaczu i można do niego podpinać inne źródła po hdmi które będzie filtrował, ulepszał, skalował. Obraz z tv też niby można by skalować tylko nie ma tv z wyjściem sygnału po HDMI przy takiej kombinacji trzeba by mieć drugi tv żeby zobaczyć rezultaty :D
Ciekawy efekt to prędzej podpięcie np cyfrowych tunerów telewizji kablowej czy satelitarnej. Te kablówkowe mają raczej marne procesory wideo więc efekt mógłby być całkiem ciekawy zwłaszcza że kablarze mogą upychać kanały w paśmie co powoduje pogorszenie jakości i większą kompresje.
Jak wiemy skaler a zwłaszcza Qdeo to także wygładzanie cyfrowych bloków i przejść tonalnych. Link do broszurki czym się zajmuje taki procesor
http://www.clearlyqdeo.com/pdf/Qdeo for BA SID Mar09.pdf
http://www.clearlyqdeo.com/pdf/88DE2750_PB.pdf

O ile Philips 9500 nie strajkuje i nie sprzeciwia się takim zabiegom to wyprowadzenie dodatkowego gniazda hdmi może być ciekawym rozwiązaniem :)
 

macek

New member
Bez reklam
O ile funkcje programowe być może zostaną kiedyś skorygowane to głośności pracy raczej nie uda się zmienić :(

Ale patrząc na wyniki głośności innych playerów w testach chip.de nie ma katastrofy. Są lepsze i są gorsze ...

Najgorsze jest to, że np ja szukam playera z wyjściami analogowymi i kolejne zaczynają odpadać ... najpierw odpadł Oppo, bo kłopot z nabyciem, teraz Philips 9500, bo ... patrz 3 punkty wymienione powyżej ... :evil:

Dlaczego odpadl Ci Oppo juz mozna nabyc,troche drozej niz w USA ale...mozna;)
Jesli posluchasz plytki SACD to szczeka opada brzmi poprostu fenomenalnie.
 
Do góry