philips BDP9500

fido2001

New member
Witam.

Na stronie Philipsa pojawił się nowy firmware v1.09 do BDP9500.
Ja jestem już po upgrade. Wszystko OK.

Pozdrawiam.
Rafał.
 

maracz

New member
Przymierzam się do zakupu tego Philipsa, lecz nieco niepokoją mnie przypadki zrywania sygnału po hdmi przez ten odtwarzacz, dlatego mam pytanie do posiadaczy, czy udało się z tego problemu uleczyć Philipsa?
 

dari555

New member
znikanie sygnału po HDMI

Ja mam ten sam problem, próbowałem już różnych rzeczy, nawet zaopatrzyłem się w lepsze kable HDMI, ale niz tego, z moją Yamahą RX-V765 gubi sygnał po HDMI.
Ktoś pisał żę to wada i mu to naprawili, ale wiadomo jak? ja chyba jutro oddaje do sklepu, ale zostaje czekanie... czekanie.... :( Ma ktoś jakieś inne rozwiązanie tego problemu?

Pamiętam kiedyś miałem jakąś Mantę i miałem ten sam problem, tylko to było po EURO i okazało się że sekcja zasilania była wadliwa...
 

kobar76

New member
ja własnie odebrałem (kilkanaście dni temu) z serwisu po 3 naprawie, tym razem sam zawiozłem do serwisu bo wcześniej puszczałem za pomocą sklepu gdzie kupiłem BD i to trwało bardzo długo, niemniej w tej 3 naprawie wymieniono moduł HDMI (wcześniej też był wymieniany i to nie pomagało) i wymieniono też dekoder obrazu (chyba chodzi o ten Quodo Marvella) i odpukać wszystko śmiga, także dopiero teraz cieszę się bezawaryjną pracą a obraz jak zawsze bajka :) widocznie trafiłem na felerny egzemplarz, ale jak widać felerny był dekoder przetwarzający obraz a nie końcówka HDMI
 

dari555

New member
zanik HDMI

No ja dzisiaj dostarczyłem do serwisu, powiedzieli mi że pierwszy raz się spotykają z czymś takim i najwcześniej proszę dzwonić za tydzień... no zobaczymy, mam nadzieję że odbędzie się tylko jedna wizyta w serwisie.... A jak długo u Ciebie trwała naprawa jak dostarczyłeś do serwisu (nie poprzez sklep)?
 

maracz

New member
Kobar, życzę Ci żebyś już więcej nie miał żadnych kłopotów z Philipsem, bo namęczyłeś się chłopie.....że ho, ho!

Mógłby mi ktoś jeszcze odpowiedzieć w jakim zakresie można zmieniać miejsce napisów na ekranie i czy ten odtwarzacz ma jakieś problemy z odtworzeniem np.kopiowanych płyt blu ray 50gb lub 25gb?
 

fido2001

New member
Witam.

Poszukuje poprzedniej (starszej od v1.09) wersji firmware do BDP-9500/12 - czyli v1.06 lub 1.07 (nie pamiętam który to był)

Za pomoc z góry dziekuję.
Rafał
 

mlynnas

New member
panowie mam pytanie odnośnie wyjsc 7.1 i optical/coaxial , czym bedzie róznił sie dzwiek wypuszczony po analogu 7.1 a opticalu lub coaxialu (ampli nie ma HDMI) , czy wypuszczając dzwięk po optycznym bede miał wszystkie DTS HD Master Audio, Dolby TrueHD oraz Dolby Digital Plus czy tylko jak wyjde po analogu ? prosze o pomoc
 

Sochanus

New member
MKV i dekodowanie dźwieku w ampli

Hej

Od dłuzszego czasu posiadam tego philipka ale niedawno zaopatrzyłem sie w nagrywarke BD wiec postaowiłem nagrać płytkę z mkvami i pominąć kompa w odtwarzaniu filmów... niby wszystko ok film działa napisy (bez poskich liter) działają, dźwięk jest ale... chciałbym zeby do mojego Ampli był wysyłany strumień bitów i tam był dekodowny dźwięk (bo nie ustawie dobrze parametrów w philipku). Mam jeden film w avi i nie ma z tym problemu (philipek wysyła strumień bitów ampli rozpoznaje kodowanie i sam wszystko dekoduje) ale filmy mkv dekodują dźwiek wewnątrz philipka i wysyłane sa zdekodowane juz do ampli (a przynajmniej tak mi się wydaje bo ampli sam powinien rozpoznawac kodowanie a nie robi tego) Jakiś pomysł ?
Uprzedzam że zmieniłem wszystko na bitstream i wyłączyłem prubkowanie do PCM (choć to tyczy sie chyba tylko coaxiala)
 

Gregory68

New member
Przepraszam, ale to mój pierwszy post na tym forum. Czytam od początku, jestem zainteresowany zakupem tego odtwarzacza. Intryguje mnie jedna kwestia - nie mam za bardzo wiedzy na ten temat - nie posiadam amplitunera, a chciałbym podłączyć kolumny, żeby mieć dźwięk 5.1, zy istnieje taka możliwość? Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam wszystkich. :)
 

Gregory68

New member
I jeszcze jedno, dużo się pisało na temat nowego softu, który miałby dać możliwość obsługi ntfs, czyli większych gabarytów plików - ponad 4gb. czy już jest, bo zauważyłem na stronie philipsa nowy soft o symbolu 1,09 :)
 

Krzych692

New member
Witam
A u mnie kolejna awaria. Dzisiaj philips odmówił posłuszeństwa. Nie czyta DVD, oraz wybiórczo płytu Blu ray. Oddałem sprzęt do serwisu.
 

maracz

New member
Niedawno odkryłem że dźwięk HD 5.1(KONCERTY) o wiele lepiej brzmi kiedy go wypuszczę z Philipsa 9500 do amplitunera po analogu. Jest tylko jedna rzecz która mi przeszkadza przy takim połączeniu:brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem, konkretnie u mnie obraz jest niemal zawsze opóźniony względem dźwięku co jest denerwujące. A jak jest u Was w tej materii? Macie podobnie?
 

TRIESTO

New member
gubi sygnał po HDMI

Witam po paru latach wszystkich

Mój 9500 po 3 latach gubi sygnał po HDMI , teraz to już bardzo często czasami rezygnuję z oglądania filmu, problem zaczął się ok.rok temu zaraz po gwarancji .
pytanie moje do Was czy philips już sobie z tym poradził ? Czy już bez problemu w serwisach rozprawią się z tym?
Z góry dzięki za odpowiedzi.........
 
Do góry