philips BDP9500

mlynnas

New member
9500 a oppo 83

Panowie mam pytanie odnośnie porównania Phila 9500 do Oppo 83 , czy to prównywalny sprzęt czy tez Oppo o klase wyprzedza Phila , nie końecznie chodzi mi o dzwiek po analogu bo ten oppo ma na pewno lepszy sądząc po forach ale chodzi przede wszystkim o skalowanie SD i upscaling DVD do 1080 , jak to wyglada w obydwu BD , jest ktoś kto miał okazje zobaczyć to na własne oczy , mam poważny problem bo oppo w zasięgu ręki ale z gwarancją cienko bo w USA a jeśli Phil nie odbiega od niego to tu gwarancja jest , prosze o pomoc znawców tematu
 

jdud2

New member
Rozczarowany LX52? Co wskazuje na korzysc Philipsa? MKV chyba nie bo bez obslugi NTFS to fukcjonalnie bezsensu. Wiec co jeszcze?

Mam dużą kolekcję odcinków różnych seriali anime, sporo tego w *.mkv. Nie potrzebuję NTFS. Rozczarowany jestem w tym względzie, że nie znalazłem żadnego playera dla siebie, zwłaszcza za
cenę, za jaką sobie sprawiłem tego pionka.

Mam dość wygórowane żądania względem sprzętu:
1) Ma być subiektywnie piękny/ bardzo ładny. Coś z metalowym panelem na przodzie playera w kolorze tytanu lub srebrnym. Metal szczotkowany, lub gładki, trochę szkła.
Mój Pionek jest daleki od tego...

2) Czytanie MKV, DIVX, XVID i mp3 w usb.
Pionek ma tylko mp3 po cd. Nie mogłem go jak dotąd zmusić do odtwarzania filmów ww. formatach.

3) Ergnomomia pilota, wygląd menu, wygoda w korzystaniu z funkcji.
Pilot mojego pionka jest bardzo aldny ładny, ale lekko nie ergonomiczny. Wymienione wyżej cechy sa dość przeciętne u niego.

4) Jakość obrazu dvd. Może mam zbyt kiepski telewizor, ale miałem nadzieję, że Pionek wyciągnie więcej.

5) Jakość dźwięku wielokanałowego po hdmi. Pionek jest najlepszy, ale wyciąga tylko trochę więcej niż inne znane mi odtwarzacze denona, onkyo w jego cenie.

Nie muszę mówić, że w 80% wymienionych przeze mnie uwag w cuglach byłby lepszy Philipek. Jednakże w ostatnim czasie kupiłem kilka odtwarzaczy DVD i bluray. Okazało się, że mimo, iż były to na papierze świetne konstrukcje, a w użyciu je sobie bardzo chwaliłem, zawsze jeden element całkowicie przekreślał playera - jakość muzyki wielokanałowej. Nie wiedzieć czemu, zawsze dźwięk tylko z odtwarzacza pionka był tym, czego szukałem.

A wiecie, jaki jest pionek: nieco archaiczny i uproszczony w funkcjach. Gdy zacząłem czytać w wielu miejscach neta, że Philipek 9500 ma dźwięk wielokanałowy po hdmi i analogu małodynamiczny i płaski (podstawą w moim kinie jest odwrotność tego!), musiałem kupić coś co w tej najważniejszej sprawie mnie zadowoli.

Rozczarowanie to dlatego, że nie mam tego wszystkiego w jednym urządzeniu.

PS.
Ktoś wspomniał tu o 3D. W Pionku podobno dopiero od LX54 lub LX55. Info niesprawdzone, może plotka bazująca na tym, że firma Pioneer jest niechętna technologii 3D. Zobaczymy. Sony też deklarowało niechęć, a wiadomo jak to się skończyło.
 
Ostatnia edycja:

vader256

New member
Panowie,

Ponawiam pytanie czy któryś z was weryfikował kopie filmów BR na 50GB płytkach na waszych 9500 ?
Mój z softem w wersji 1.07 nie czyta albo czyta tylko pierwszą warstwę. Od 7 sierpnia Philips polska nie wie do końca co z tym zrobić. Nie potrafią cofnąć wersji a nowej nie napiszą.

Małe info. Od połowy września będzie dostępny model 9600 czyli 9500+3D jak kogoś to intersuje.
Na ich stronie już można go pooglądać cena narzazie nieznana.

Mam coraz większą ochotę wymienić go na Oppo - gdzieś czytałem że ludzie mają problem w europie
z głośno pracującym wiatrakiem - zapewne przez różnice zasialania 110V a 230v. W europie się bardziej grzeje. Można go kupić w polsce w Cinematic w Wrocławiu np.

Czy ktoś chciałby zrobić ewentualnie test to mogę podesłać płytkę z filmem -)

Jakby ktoś był zainteresowany obiektywami anamorficznymi zapraszam do kontaktu jestem wielkim fanem i użytkownikiem.

Krzysztof
 

plukker

New member
Na moim BPD9500 mam problemy z odtwarzaniem mkv. W większości przypadków odtwarzania mkv (generalnie 720p i 1080p) na ekranie tv widzę strasznie "spixelowany" obraz który co kilka klatek robi się na moment normalny i znów powracają pixele. Nie wiem w czym jest problem bo sprawdzałem wiele różnych plików i problemy pojawiają się także z plikami mkv w profilu 4.1 które z tego co pamiętam są obsługiwane przez odtwarzacz. Nie wiem do końca o co chodzi z profilami mkv ale jedyne pliki z jakimi się spotkałem i które "chodzą" bez problemu są plikami o profilu 3.1 (sprawdzane MediaInfo). Ma ktoś jakieś doświadczenie w odtwarzaniu na 9500 mkv pochodzących z internetu? Może ma ktoś pomysł jak przerobić pliki żeby działały bez problemu?
Oczywiście jeśli komuś się to przyda to chętnie zamieszcze dokladne info (z Mediainfo) o plikach mkv z ktorymi mam problemy ale generalnie problem jest z wszystkim co ma format mkv.

Pozdrawiam
 

kobar76

New member
ja swój 9500 oddaje w tym tygodniu po raz trzeci do serwisu po dwóch naprawach nadal gubi sygnał video po HDMI, i już naprawdę jestem tym mocno wkurzony.
Proponuje niech wpisze się każdy posiadacz 9500 na forum czy ma z tym też problem to zobaczymy ilu z nas to dotyczy.
kobar76 (posiadacz BDP 9500 ) - TAK (gubi sygnał video przez HDMI)
 

kobar76

New member
i jeszcze jedno czy używacie 9500 z telewizorami Philipsa czy innymi u mnie podłączony jest do 9704 i są problemy (bo tak myślę może to jest wina ze te dwa sprzęty nie współpracują?)
 

JaCkyLL

New member
fido...
czy instalowałeś na swoim filipie jakieś aktualizacje czy może jedziesz na fabrycznym sofcie ? pytam z ciekawości bo czytając forum czasem można mieś wrażenie że "poprawianie" softu jest tylko połowiczne, że czasem ten fabryczny sprawia mniej problemów niż ten "zmodyfikowany" :)
 

Argi

New member
Może trochę nie na temat, ale uważam, że problemy mogą zacząć się dopiero po gwarancji.
Na własnej skórze przekonałem się gdzie firma Philips ma swoich klientów.
Otóż kiedy mój super-hiper odtwarzacz DVP9000s zaraz po gwarancji wyzionął ducha dowiedziałem się, że sprzęt jest NIENAPRAWIALNY. Odtwarzacz za prawie 1500zł mogłem sobie wyrzucić na śmietnik. Od przedstawiciela Philips Polska dowiedziałem się, że aktualna polityka firmy nie przewiduje utrzymywania produkcji części zamiennych. Bardziej opłacalne jest wymieniać w ramach gwarancji na nowy. A po gwarancji? ....
Ano, zaproponowano mi zniżkę przy zakupie....kolejnego Philipsa:popcorn:
Jedynym pocieszeniem jest fakt, że nie była to np. plazma za 12.000zł.

Nie uprawiam tutaj żadnej krypto-anty-reklamy. Po prostu uważam, że każdy potencjalny użytkownik sprzętu tej marki powinien mieć świadomość, że po upływie gwarancji jego sprzęt może stać się martwym złomem. Choć mam świadomość, że taki jest niestety "trynd" i wkrótce takie praktyki mogą stać się normą. Lubię mieć niezły sprzęt, ale nie stać mnie na kupowanie "klocka", TV czy projektora za kilka moich pensji z trwałością obliczoną na 2 lata.
Pozdrawiam.
Robert
 

fido2001

New member
Ja akurat mam trzy urządzenia w domu Filipka. TV 32 cale kineskopowy - 10 lat; Odtwarzacz DVP9000 też ma już kilka lat po gwarancji no i DPD9500. Z Żadnym nie mam jakiegokolwiek problemu. Pomijam już kuchnie mojej Żony wyposażoną w serie Philipsa "Cucina" - 7 urządzeń od 200zł za czajnik do 930 za robota kuchennego. Nigdy z Filipami nie miałem problemu. Myślę że jednym przypadkiem nie ma się co kierować. BDP9500 wybrałem bo znam się co nie co na elektronice i wiem że to co jest w środku jest jak najbardziej warte swojej ceny. Dodatkowo moja subiektywna ocena co do jakości obrazu jaki ten 9500 wypuszcza jest bardzo wysoka

Pozdrawiam.
Rafał.
 
Ostatnia edycja:

ziut

New member
Otóż kiedy mój super-hiper odtwarzacz DVP9000s zaraz po gwarancji wyzionął ducha dowiedziałem się, że sprzęt jest NIENAPRAWIALNY. .........aktualna polityka firmy nie przewiduje utrzymywania produkcji części zamiennych.
to nie musi oznaczac ze sprzet jest nienaprawialny. w ilu serwisach byles?
 

Argi

New member
to nie musi oznaczac ze sprzet jest nienaprawialny. w ilu serwisach byles?
Żaden serwis nie naprawi odtwarzacza, w którym padł procesor główny jeżeli tego układu nie posiada. Z tego co się dowiedziałem, to nawet jeżeli kupisz kość tego typu to i tak niemożliwe jest jej zaprogramowanie konkretnie pod ten model. Nawet szukałem uszkodzonego egzemplarza na części, bo skalowany obraz z tego "klocka" był na moim TV przepiękny. Zanim jednak znalazłem to miałem już następny - BR. Innej marki ;)
Nie problem, że coś się zepsuło. Szokujące (przynajmniej dla mnie) jest to, że "centrala" Philipsa nie posiada do niego części, i na luzie przyznaje się do tego, że bardziej opłaca się natłuc trochę więcej sprzętu u Chińczyków i wymieniać sprzęt na gwarancji, niż utrzymywać przez kilka lat produkcję części zamiennych.
I ciarki mnie przeszły, gdy przypomniałem sobie, że kupując TV brałem również Philipsa pod uwagę. A to już nie było 1500zł
 
u mnie pokazal sie w MM bdp 9500 za 340 Euro- brac- czy jest jakas alternatywa do w/wymienionego playera ?
Czy warto doplacac do 9500 czy wziasc 7500 ?
calosc bedzie po HDMI i bardziej zalezy mi na jakosci obrazu niz dzwieku.
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
A mnie się wydawało że właśnie w torze wizyjnym jest różnica największa i do tego kolosalna ;)

Tak masz rację zagalopowałem się mają taką samą płytę główną a 9500 ma procesor Marvell Qdeoo o sekcji audio i jej zasilaniu nie wspominam. Zdjąłem nawet obudowę także przepraszam za błąd i polecam 9500
 
Fido2001- przekonales mnie :)
stargowalem jeszcze na 320 Euro i ... mam BDP 9500.
- bdp7500 byl za 150 Euro.
Jaki kabel hdmi polecacie ? 1.3 - 1.4 ?
Na razie jestem pod wrazeniem prostoty konfiguracji i obslugi, szybkosci pracy.
filmy z kompa wygladaja jak DVD, DVD wygladaja jak BD, a BD ... bajka...:)
 
Ostatnia edycja:
Pytanie dla posiadaczy bdp 9500-
Jak najlepiej podłączyć go w moim przypadku-
Ampli Denon 2807 bez dekoderow ale przepuszcza sygnał HD tzn-
"DVI/HDMI Video Inputs – Compatible with 1.1 Spec. – Multi-Channel Audio *1080p HDMI*2 HDMI
HDMI Video Outputs *1080p"
Osobno HDMI obraz na telewizor a dźwięk na ampli... no własnie czym ?
Czy nie bawić sie i spiac wszystko HDMI ?
70% filmy, 30 muzyka- w stereo najczęściej.
 
Do góry