Philips 9704 (40, 46, 52") - test, opinie wszystko o serii 9704

rybka.w

New member
Aktualiuzacja softu: TU z 15.07.2010r.


A czy koledzy mogą podpowiedzieć co ten soft zmienia? Już chyba 2 razy aktualizowałem soft i przyznam że jakiś znacznych różnic nie zauważyłem w LCD?
Czytam że Philips poleca aktualizacje softów ale ONI nie piszą co te softy zmieniają, albo nie ma takich informacji w jęz. polskim.

Pozdrawiam.
 

kriswas

Member
Bez reklam
A czy koledzy mogą podpowiedzieć co ten soft zmienia? Już chyba 2 razy aktualizowałem soft i przyznam że jakiś znacznych różnic nie zauważyłem w LCD?
Czytam że Philips poleca aktualizacje softów ale ONI nie piszą co te softy zmieniają, albo nie ma takich informacji w jęz. polskim.

Pozdrawiam.
Rzeczywiście o aktualizacji niewiele można wyczytać. Z obserwacji widzę tylko zmiany w Net TV, przed mundialem było łącze do Soccer.com /już zaniknęło/, no i z reguły poprawiają działanie RadioPlayera /działa coraz lepiej/. Próbowałem dogadać się z kimś na infolinii Philipsa, ale odesłali mnie na specjalistyczne fora w Holandii i UK :???::confused::shock:
Konkretów dla polskiego użytkownika niewiele, by nie powiedzieć nic.
 
Ostatnia edycja:

kubaja74

New member
Witajcie, jestem użytkownikiem 9794 od kilku tygodni, do wspólpracy z nim używam BDP9500 i tu pojawił się problem, po ostatnim update BD do ver. 1.07 TV przestał go widzieć, zdarzy sie czasem po restarcie TV, że włączy sie ekran startowy BD ale obraz jest prześwietlony różem a przy próbie wystartowania płyty BD ekran robi się czarny i pojawia się komunikat "brak sygnału video" Twierdzę, że to wina TV ponieważ mam drugiego starszego Philipsa cieneos-a i tam wszystko jest ok. Napisałem na infolinie i po 3 dniach dostałem odpowiedz, żeby zrobić update TV ( napisałem im że próbowałem robić update przez WiFi i pokazuje że ma aktualną wesję ) przez USB. Zrobiłem update przez USB ( faktycznie poszło ) ale w efekcie końcowym nic sie nie zmieniło. Irytuje mnie że sprzęty z jak by nie patrzeć wysokiej półki tracą kompatybilność i to w najwyższej serii 9000. Napisałem jeszcze raz na info i dołączyłem im zdjęcia, poczekam zobaczymy co odpiszą, swoją drogą dziś tam zadzwonie i jak nie uzyskam odpowiedzi poproszę o nr. do NL czy UK i spróbuje sobie tam pogadać, może będą trochę ...... bardziej doświadczeni.
Czy ktoś w Was ma u siebie konfigurację 9704 - BDP9500 ? jeśłi tak proszę o kontakt.
kubaja74
 

rybka.w

New member
Rzeczywiście o aktualizacji niewiele można wyczytać. Z obserwacji widzę tylko zmiany w Net TV, przed mundialem było łącze do Soccer.com /już zaniknęło/, no i z reguły poprawiają działanie RadioPlayera /działa coraz lepiej/. Próbowałem dogadać się z kimś na infolinii Philipsa, ale odesłali mnie na specjalistyczne fora w Holandii i UK :???::confused::shock:
Konkretów dla polskiego użytkownika niewiele, by nie powiedzieć nic.


Tak myślałem. Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.
 

kubaja74

New member
tak jak napisałem w poprzednim poście tak uczyniłem, zadzwoniłem na info, Pan bardzo profesjonalnie podszedł do tematu i po kilku chwilach konsultacji jak twierdził z technikiem powiedział, że to jednak nie problem TV lecz BD i że takie przypadki są znane i jedynym rozwiązaniem jest odstawienie BD do serwisu w celu wgrania softu naprawczego. Hmmm, zobaczymy.
 

Watson

New member
Dwa dni temu po zapytaniu o dostępność 52PFL9704 handlowiec z pewnego sklepu internetowego odpisał cytuję:
"Dziekujemy za zainteresowanie nasza oferta jednak odpowiedz z centrali jaka uzyskalismy mowi jednoznacznie, ze produkt zostal usuniety z oferty Philipsa."


Co gorsza na stronie Euro dostępność tego modelu to "chwilowo niedostępny". Jednocześnie widzę, że cena modelu 46-calowego poszła w górę do 10k (tj. o 1300 zł)

O co tu chodzi? Czy ktoś coś słyszał na ten temat?

pozdr
W
 

Watson

New member
jest już nowa generacja w sprzedaży 9705 - ale na razie nie ma wielkości 52" .

JEST to chyba za dużo powiedziane :wink:
46 cali jeszcze nie ma, a 40 cali chyba tylko w Euro i to przy dostępności 7-14 dni. Dla mnie to znaczy że tego modelu jeszcze w Polsce nie ma tylko oni sobie robią reklamę, żeby szybko wystartować jak tylko ten model pojawi się w dystrybucji (pewnie już niedługo).

Dlatego się dziwię, że w ofercie jest na razie tylko 32 cale z 9705 a oni już zdejmują 52 cali z 9704.
 

rm1971

New member
Szkoda w EURO AGD 52 cali już nie ma. Czy ktoś może podpowiedzieć mi co w tym rozmiarze moge kupic dobrego od Philipsa. Tak pjano nad modelem 9704 a tu klops mamy nowości tylko ja jakoś nie widzę w tych nowościach nic lepszego 3D ? siedzieć przed telewizorem w okularch i to para na parze ( bo jestem okularnikiem:grin:). Macie jakieś propozycję bo ja sie juz w tym wszystkim gubie ( czy w telewizorach 3D to ustrojstwo można wyłączyć?
 

SDman

Banned
Szkoda w EURO AGD 52 cali już nie ma. Czy ktoś może podpowiedzieć mi co w tym rozmiarze moge kupic dobrego od Philipsa. Tak pjano nad modelem 9704 a tu klops mamy nowości tylko ja jakoś nie widzę w tych nowościach nic lepszego 3D ? siedzieć przed telewizorem w okularch i to para na parze ( bo jestem okularnikiem:grin:). Macie jakieś propozycję bo ja sie juz w tym wszystkim gubie ( czy w telewizorach 3D to ustrojstwo można wyłączyć?
Witam, ja uznaję, że 3D to taki sam chwyt marketingowy jak mln pikseli w aparatach. Owszem kiedyś -kiedyś to będzie dopracowane -bez okularów
i na pewno nie w LCD czy Plazmach ale już na OLED lub SED (mikrokineskopy).
Zainwestowałbym pieniążki przede wszystkim w dobry PVR (TechnisatHD K2 czy S2) , PS3 slim, kamerkę HD z wyższej półki -posumowałbym
i na końcu kupiłbym Philipsa TV ale nie koniecznie tego z najwyższej półki . jestem się w stanie założyć, że Philips niższy i tańszy model (oczywiście nie najtańszy bez przesady ) z TechniSatem pokona model wyższy z jakimś tam PVR lub kartą w TV !
Tak samo PS3 pokona byle jaką obudowę niby HD w odtwarzaniu obrazu , a do tego Grać można i Blu jest !
Powodzenia !
 

kpmkat

New member
46 i 52 mozna kupic u naszych bogatszych sasiadow ceny ksztaltuja sie na poziomi 1850 euro za 46 i 2270 ojro za 52 - oczywiscie gwarancja uznawana w PL - sam mam model z tamtad ...
 

slupek

Member
Trochę umarł wątek o naszym TV :)

Zainteresowanym, którzy mają smartfony na Androidzie polecam aplikację .Philips MyRemote.
wyHVRsUTGUQ2CMuZrghZ6HV7D1cfWvubCbZtjUP1ibx8T3FEQ4CzLHdMN5uhcXZ7Yr0=w124


Możemy po WiFi sterować naszym TV.
W tym celu odpalamy TV standardowo pilotem od TV i przechodzimy do trybu "Oglądanie telewizji". Na pilocie naciskamy kolejno: 5 6 4 6 8 7 7 2 2 3 - jeśli wykonamy wszystko poprawnie to dostaniemy komunikat "jointSPACE enabled"
(ponowne wprowadzenie ww. ciągu cyfr wyłączy tą opcję).
Macie to opisane w FAQ aplikacji.

Jeśli TV i Smartfona mamy w tej samej sieci WiFi, to będziemy mogli używać telefon do sterowania naszego TV. O wiele łatwiej obsługiwać NetTV oraz fajne przegląda się zdjęcia z TV.

FpvsEWkwlBk81I_bJ0feVmlsNwBiZKUMksMYkykNR4D5JSBuEPNvR2fhLFw1oUIbZa9o

PLhB_WXtGM41T3MsXnAfnZR84ej2DpSxgj0w6QB4wy8O5Ec1rSTQ7fYf8tYA_AxXZVs

YPFLPCaVi7y9lVTNFx7hYhzVVctd6St38bczr_LABpqYveCzijRD7xVVkjcYJt-ShTs4


Być może i na inne platformy jest ta aplikacja musicie to u siebie sprawdzić.

Jaki firmware jest wymagany i jakie TV 2009-2010 są obsługiwane:
http://jointspace.sourceforge.net/download.html
 
Ostatnia edycja:

kpmkat

New member
Dodam ze na tej stronce bylo rowniez kiedys kilka ciekawych skryptow, np bezposrednie wysylanie obrazu z laptopa na TV przez WiFi - niestety bez dzwieku...
 
Do góry