Philips 9506 Mini-LED - nowa technologia już dostępna w TPV.

G3S

New member
Zainteresowałem się rownież tym modelem z uwagi na dobrą cenę. Odpowiedź ktorą otrzymałem z NEONET cyt:

"Dzień dobry,

Oferta telewizora PHILIPS 65PML9506 dotyczy fabrycznie nowego produktu, zapakowane przez producenta.

Pozdrawiam,

(anonimizacja) "
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainteresowałem się rownież tym modelem z uwagi na dobrą cenę. Odpowiedź ktorą otrzymałem z NEONET cyt:

"Dzień dobry,

Oferta telewizora PHILIPS 65PML9506 dotyczy fabrycznie nowego produktu, zapakowane przez producenta.

Pozdrawiam,

(anonimizacja) "
Ja dostałem taką samą odpowiedź.
Wchodzę na stronę i biorę ryzykuje. Najwyżej sprawdzę i oddam. Ale już nie ma na stanie. Wszystkie wyprzedane. Pech.
Spoglądam w koszyk bo dodałem sobie go wczoraj i jest. Składam zamówienie. No i czekam.. Potwierdzenie, przyjęto do realizacji. Fajnie...
Jak odbiorę dam znać. Cena naprawdę kosmos.
Sprzedaje rocznego 9206 za 2500 i chciałem MiniLed.
Jeżeli nie będzie OK, biorę Samsunga 91.
Ale chyba wersję 75...
Zobaczymy...
 

G3S

New member
Ja dostałem taką samą odpowiedź.
Wchodzę na stronę i biorę ryzykuje. Najwyżej sprawdzę i oddam. Ale już nie ma na stanie. Wszystkie wyprzedane. Pech.
Spoglądam w koszyk bo dodałem sobie go wczoraj i jest. Składam zamówienie. No i czekam.. Potwierdzenie, przyjęto do realizacji. Fajnie...
Jak odbiorę dam znać. Cena naprawdę kosmos.
Sprzedaje rocznego 9206 za 2500 i chciałem MiniLed.
Jeżeli nie będzie OK, biorę Samsunga 91.
Ale chyba wersję 75...
Zobaczymy...
Ja swojego 65PML9506 odebrałem dzisiaj. Zainteresowanie modelem na pewno było nie małe. Zaryzykowałem zakup i liczę że przez 14 dni nie przyjdzie mi ochota na jego zwrot. Wrażenia póki co są pozytywne chociaż jestem przekonany, że może być lepiej.

Czy ktoś może się podzielić konfiguracją dla tego TV ?
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja swojego 65PML9506 odebrałem dzisiaj. Zainteresowanie modelem na pewno było nie małe. Zaryzykowałem zakup i liczę że przez 14 dni nie przyjdzie mi ochota na jego zwrot. Wrażenia póki co są pozytywne chociaż jestem przekonany, że może być lepiej.

Czy ktoś może się podzielić konfiguracją dla tego TV ?
Jak oceniasz stan? Opakowanie? Itd.. Widać jakieś ślady użytkowania?
Sprawdzałeś wersję oprogramowania?
Pzdr
 

G3S

New member
Jak oceniasz stan? Opakowanie? Itd.. Widać jakieś ślady użytkowania?
Sprawdzałeś wersję oprogramowania?
Pzdr
Wszystkie elementy fabrycznie zapakowane, ekran oklejony folią, żadnych rys na obudowie lub innych defektów. Opakowanie oraz wypełnienie bez śladów świadczących o tym, iż telewizor był używany. Sądzę, że informacja uzyskana z centrum sprzedaży jest prawdziwa. TV odebrałem z miejscowego sklepu gdzie został dostarczony nad ranem wraz z innym egzemplarzem. Sprzedawcy byli zaskoczeni zarówno dostępnością oraz ceną. Jakby nie było, jest to model na 2021r.
Przy znikomych opiniach na temat tego TV oraz wysokiej cenie utrzymującej się przez długi czas raczej nie był bestsellerem stąd wierzę, że pozostało sporo leżaków magazynowych.

Oprogramowanie od razu zaktualizowałem do wersji z listopada 2022r. Wg historii pierwotnie była z lipca 2021r.
Nie jestem ani kinomaniakiem , ani zapalonym pasjonatem tego typu sprzętu więc nie wypowiem się na temat uwag, które przewijały się przez wcześniejsze strony. Dla mnie jakość obrazu, a w szczególności czerni jest bardzo zadowalająca.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystkie elementy fabrycznie zapakowane, ekran oklejony folią, żadnych rys na obudowie lub innych defektów. Opakowanie oraz wypełnienie bez śladów świadczących o tym, iż telewizor był używany. Sądzę, że informacja uzyskana z centrum sprzedaży jest prawdziwa. TV odebrałem z miejscowego sklepu gdzie został dostarczony nad ranem wraz z innym egzemplarzem. Sprzedawcy byli zaskoczeni zarówno dostępnością oraz ceną. Jakby nie było, jest to model na 2021r.
Przy znikomych opiniach na temat tego TV oraz wysokiej cenie utrzymującej się przez długi czas raczej nie był bestsellerem stąd wierzę, że pozostało sporo leżaków magazynowych.

Oprogramowanie od razu zaktualizowałem do wersji z listopada 2022r. Wg historii pierwotnie była z lipca 2021r.
Nie jestem ani kinomaniakiem , ani zapalonym pasjonatem tego typu sprzętu więc nie wypowiem się na temat uwag, które przewijały się przez wcześniejsze strony. Dla mnie jakość obrazu, a w szczególności czerni jest bardzo zadowalająca.
Liczę na podobne miłe zaskoczenie.
Co do ustawień poproś na PW Kikiego żeby podesłał Tobie na maila.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Interesuje mnie bardzo Twoja opinia i porównanie do 9206 czy to faktycznie będzie kosmiczna różnica... Opisz też jak wygląda podświetlenie matrycy :)
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Interesuje mnie bardzo Twoja opinia i porównanie do 9206 czy to faktycznie będzie kosmiczna różnica... Opisz też jak wygląda podświetlenie matrycy :)
Wczoraj odebrałem swój egzemplarz.
Zapakowana nowa sztuka. Wszystko jak od nowości plus karton widać, że pierwszy raz otwierany przeze mnie.
Mały problem przy montażu uchwytu bo tutaj VESA 400x200, ale już wisi. Folie na ramkach, na matrycy naklejka i reszta jak od nowości.
Pierwsza aktualizacja itd.
Odpalamy... Q


Pierwsze wrażenia..
Kiki miał rację. Czerń tutaj jest mega, kolory mega nasycone. Coś jak QLED SAMSUNGA.
Po wprowadzeniu ustawień od Kikiego i pewnych korektach obraz na Netflix sztos!!! Odpaliłem film LIFE - szczęka opadła. Ciemny klimat, mega rozjaśnione niebo i naprawdę piękny obraz.
9206 buty może czyścić.
Miałem oraz nie raz chwaliłem czy polecałem, ale jednak brak fald czy lokalnego robi swoje.
Teraz widzę jak naprawdę wyglądają filmy w takiej technologii...
Lokalne wygaszanie sprawuje się bardzo dobrze. Te 1040 stref, o ile się nie mylę dobrze ogarnia temat.
Matryca podświetlona lepiej niż w 9206.
Żadne masowanie nie wchodziło w grę.
Przy tym podświetleniu jest to nawet zbędne...
Dolby Vision mega jasno, musiałem zjechać zdecydowanie z podświetleniem.

Dziwiło mnie zupełnie jak otrzymałem kalibracje i podświetlenie było na tak niskim poziomie.
Teraz rozumiem, że jest to dla nocnego oglądania.
Na pewno będę się jescze bawił ustawieniami, jak to było w przypadku 9206 aż w końcu znalazłem te ustawienia.
Wczoraj zawiozłem poprzednika w wersji 65" 9206 do znajomego.. Po 13 miesiącach sprzedany za 2500pln, tak jak pisałem wcześniej w temacie...
Po zamontowaniu i odpaleniu HBO Max czy Netflixa.. Mina dzieciaków oraz rodziców BEZCENNA. Ale obraz itd..
9206 dobrze ustawiony potrafi również dać wiele radości👍

Jak za cenę 4999pln WARTO kupić MiniLed. Cena sztos🖐

Pozdrawiam
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za opinię. To że obraz będzie lepszy to było wiadomo. Gdyby nie było różnicy między nimi to dopiero bym się zdziwił. Jednak najbardziej mnie interesowało podświetlenie matrycy - co oznacza że lepiej?
Co do sprzedaży to ja bym swojego nie sprzedał za 2500. Stan idealny, dobrze ustawiony, myślę że 2000tys straty wartości po 13 miesiącach to za dużo zdecydowanie...
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za opinię. To że obraz będzie lepszy to było wiadomo. Gdyby nie było różnicy między nimi to dopiero bym się zdziwił. Jednak najbardziej mnie interesowało podświetlenie matrycy - co oznacza że lepiej?
Co do sprzedaży to ja bym swojego nie sprzedał za 2500. Stan idealny, dobrze ustawiony, myślę że 2000tys straty wartości po 13 miesiącach to za dużo zdecydowanie...
Przy obecnej wartości zlotego oraz inflacji te 2 koła to jak mega wypad na weekend do SPA....
Życie krótkie wuja, więc trzeba korzystać.
Co do matrycy.. Nie ma plam, cloudingu oraz denerwującego bandingu czyli pionowych pasów podczas oglądania wydarzeń sportowych live... Mega zdziwienie.
Dziś oglądałem kwalifikacje w Zakopanem...
OGIEŃ. Biel, czerń, ogólnie jakość...
Robią naprawdę wrażenie...

ELVIS na HBO Max... KLASA.
Niby można było delikatnie zniwelować ustawieniami te niedociągnięcia matrycy w 9206, ale jednak wiedząc o nich zawsze spoglądałeś w to miejsce.

Dodam jeszcze, że kąty widzenia bardzo pozytywne.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Czytałem opinie i niektórzy pisali też o plamach i pasach więc fajnie że u Ciebie wszystko ok. Co do wypadów to masz rację. Jutro jadę na 5 dni do Zakopanego i zapewne przewale wiecej niż dałeś za tego tv...
 

andrzej72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od pewnego czasu zauważyłem pionowe pasy na ekranie. Co dalej z tym robić? Miał ktoś również ten problem? Mam model 75 cali.
 
Do góry