Philips 9506 Mini-LED - nowa technologia już dostępna w TPV.

Ziendalo

New member
Cześć!
Czy ktoś ma również problem z niską jasnością w trybie HDR Gra? Korzystam z Xbox'a Series S, niektóre elementy w grach potrafią być na prawdę ciemne, widać to zwłaszcza w menu gry gdzie ogólna jasnośc i widocznośc jest sporo niższa.
W trybie SDR i Dolby Vision wszystko jest normalnie, niby mógłbym zostać przy Dolby Vision ale mam wrażenie że gry wtedy lekko klatkują.
 

Ziendalo

New member
a nie możesz sobie ustawić jasności w trybie hdr gra?
Wlaśnie miałem edytować wpis i wspomnieć o tym że jasność jest na maksa, lokalne wygaszanie itd, chyba przewertowałem każdą opcję która była odpowiedzialna za jasność, włącznie z czujnikiem światła i zdecydowanie dolby vision/sdr wyglądają na jaśniejsze. Dziwna sprawa.
Edit. W sumie pospieszyłem się z wpisem, wezmę jeszcze PS5 od znajomego i zobaczę czy to wina konsoli czy może jednak ustawienia tv. :D
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Sprawdź sobie jaką masz ustawioną barwę (temperaturę) kolorów i gamę, bo to ma duży wpływ ja jasność. Jestem w pracy i nie mogę podać dokładnie nazwy ale znajdziesz to w menu
 

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, jestem obecnie użytkownikiem tv jak w temacie w rozmiarze 75". Obraz jesł ładny, czerń i kolory super, jest tylko jeden problem a może kwestia ustawień, czasamy robią się takie przebłyski, czyli takie nagłe impulsowe rozjaśnienie i zmiara temeratury barwowej na zimną, za chwilę znowu takie milisekundowe rozjaśnienie i zmiara trmeratury barwowej na prawidłową, czyli taką jak ustawiona. Co to może być?
 

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nowy tv od kikiego. Może to jakieś ustawienie jasności, jakiegoś czujnika? Tv po kalibracji. Jeszcze jeden film na którym najbardziej to widać:
 

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już coś więcej wiem na temat mojego problemu - tv sam przestawia tryb obrazu, jak mam ustawiony isf, to sam przestawia się na tryb kino domowe i po jakiejś chwili z powrotem na isf i tak w kółko. Z czego może wynikać ten problem?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zadzwoń do Marka, on Ci robił kalibrację telewizora i doradzi Ci co jest, numer telefonu poda Ci Kiki, ja nie jestem upoważniony.
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Poszukaj w opcjach - jest gdzies automatyczne wykrywanie filmów. Zapewne po wykryciu przez AI automatycznie się przełącza. Ja mam to u siebie od początku wyłączone, bo mnie irytowało to przełączanie się.
 
Do góry