PHILIPS 75PUS8818/12

kubski

New member
Włącz sobie plansze testowe chociaż z YouTube. Zobacz jak podświetlenie na czarnym, na różnych ‰ szarości itd. Obyś się nie wqrwił 🙃🙃🙃
Dzięki za rady- tak zrobię. Najwyżej się wqrwie i zwrócę kolejny. Z teściem dzisiaj znosiłem z drugiego piętra zapakowaliśmy tego kolosa do auta ale za wesoło nie było…
 

kubski

New member
Hej wszystkim. W temacie telewizorów jestem kompletnym laikiem i debilem-co potwierdziło się teraz. Model 8818/12 (led) zamieniłem na 75PML9008/12 (miniled) nie wiedziałem a w zasadzie nie doczytałem, że to model bez systemu google tylko oparty na jakimś wewnętrznym systemie PHILIPS’a w którym nie ma podstawowych aplikacji takich jak PLAYER, CANAL+, DIENEY czy chociażby SPOTIFY. Pytałem doradcę dwukrotnie czy ten tv oparty jest na tym samym systemie (google tv) to powiedział, że tak, że wszystko jest tak samo a system zupełnie inny…
Kierowałem się jego opinią bo przecież on jest fachowcem w tym temacie i powinien znać się na tym sprzęcie ale chyba próbował mi go po prostu tylko wcisnąć. Teraz sam nie wiem czy TV zwracać czy dokupywać chromecast’a w 4K- tak wiem- śmiesznie to brzmi. Chromecast w telewizorze za 8500zł. Z drugiej strony jak o tym pomyślę to odechciewa mi się znowu targać TV do salonu…
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Powiem tak - jeżeli jesteś zadowolony z obrazu, jeżeli posprawdzaleś plansze testowe i matryca jest ok to zostaw. Aplikacje "można załatwić" za małe pieniądze a w tv obraz najważniejszy. Jeżeli jednak masz wątpliwości co do jakości obrazu i matrycy to oddaj...
 

kubski

New member
Powiem tak - jeżeli jesteś zadowolony z obrazu, jeżeli posprawdzaleś plansze testowe i matryca jest ok to zostaw. Aplikacje "można załatwić" za małe pieniądze a w tv obraz najważniejszy. Jeżeli jednak masz wątpliwości co do jakości obrazu i matrycy to oddaj...
Obraz i matryca jest ok. Nie ma efektu „cloudingu”, matryca nie przebija jasnego światła, rogi dobrze są doświetlone i plansze ok.
 

kubski

New member
Tak uważasz? Myślisz, że chromecast 4K poradzi sobie z wyświetlaniem obrazu? Nawet nie wiem czy na takich aplikacjach jak Canal+, Player czy Disney jest możliwość odtwarzania w 4K. Na canal+ chyba nie. Trochę badziewny ten ich wewnętrzny system ze względu na mało używanych aplikacji. No i brak spotify boli. Co do systemu to w ogóle inaczej steruje się ustawieniami chociażby do zmiany HDR i dolby vision. Przyzwyczaiłem się już do tamtego systemu i ustawień. No ale cóż..

Ps. Dzięki kolego, że mnie nie wyśmiałeś bo po tym wszystkim to można byłoby mieć niezły ubaw i mieć miano dzbana roku.
 

irift

Member
Polecam xiaomi tv box s. Mam w drugim starym tv i działa już kilka lat bez zarzutu i ma dobre wsparcie, według mnie.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lepiej było kupić TCL mini LED że strefami i z Google TV, ale nowy wersję oznaczoną chyba X2 na Pentonic 700 niz Philipsa na badziewnym systemie i słabym procesorze.
Kiki podpowiedziałby który model, zrobił dobrą cenę na TV i pewnie wraz z montażem oraz sprawdzeniem przed dostawą.

Poczytaj sobie komentarze InspektorGadzet:
 
Ostatnia edycja:

kubski

New member
Sam juz nie wiem. Byłem w media markt i kierownik powiedział, że jeśli karton będzie cały to nie ma problemu. Ale na co wymienic.. sprzedawca zaoferował SONY KD75X85LAEP full led albo powrot do poprzedniego philips 8818/12 ale zostala tylko niestety sztuka wystawowa ktora stoi od listopada.... brak google tv boli..... a liswe ambielight zawsze mozna dokupic...

 

kubski

New member
W TCL mini LED nie chcesz iść?
Już ku*** sam nie wiem. Do tamtego już się przyzwyczaiłem. Miał o wiele lepsze głośniki+ google tv i wiadomo, że trochę gorszą matryce która chociażby nie doświetlała w pełni rogów. Może powystawowy byłby lepszy. Sam już nie wiem. Tv za 8500 bez google TV... kompletna klapa.
 

irift

Member
Już ku*** sam nie wiem. Do tamtego już się przyzwyczaiłem. Miał o wiele lepsze głośniki+ google tv i wiadomo, że trochę gorszą matryce która chociażby nie doświetlała w pełni rogów. Może powystawowy byłby lepszy. Sam już nie wiem. Tv za 8500 bez google TV... kompletna klapa.
Zamów sobie przez neta, przywiozą i jak zapłacisz kilka dyszek to i wniosą. Nie będziesz musiał brać powystawowego. X85L będzie spoko i ten tcl też pewnie.
 

kubski

New member
Zamów sobie przez neta, przywiozą i jak zapłacisz kilka dyszek to i wniosą. Nie będziesz musiał brać powystawowego. X85L będzie spoko i ten tcl też pewnie.
I tak zrobiłem. Dokonałem wymiany na ten x85l, kalibracja już w cenie bo zapłaciłem za transport i wniesienie już wcześniej. Czekamy z teściem na koniec kalibracji, zabieramy sprzęt i do domu. I już to pier**** żadnych zwrotów. 8818/12 ktoś wykupił chwilę przed wejściem do sklepu więc został SONY.
 
Do góry