Philips 65PUS9809 - będzie "flagowym" telewizorem Ultra HD firmy TP Vision /Philips w 2014 r.

A.Be..

New member
65PUS9809 kontra 32PFL9705H

Po uruchomieniu TV 65PUS9809/12 jego ustawienie zajęło mi zaledwie12 godzin (poprzedni ustawiałem 3 dni), a wynik okazał się (co jednak mniezdziwiło) właściwie taki jak w dotychczasowym czteroletnim TV Philips32PFL9705H/12, z zaledwie małymi różnicami. Na nowym siatkarze mają niedopraneskarpetki (ciut gorsza biel), wyświetlany kolor niebieski ma poświatę czerwienii ciągnie go do fioletu, tak jak szarości, które czasem generują fioletowezniekształcenia (głęboka czerń na szczęście jest czarna), a co ciekawsze, skórabiałego człowieka nie idzie w czerwień – a w żółć. Okazało się, że mój stary TVma idealne ustawienia (zrozumiałem, dlaczego przez tyle lat nie myślałem o jegozmianie), a nowy nie ma lepszego obrazu, gdyż ma ww. niedoskonałości.Oczywiście zdaję sobie sprawę z olbrzymiej różnicy w wielkości ekranów (topowierzchnia czterech starych TV), i jak się okazało, że stary TV ma wg mnieidealny obraz, to odtworzenie tego na tak dużej matrycy uważam za sukces. Nieudało mi się uruchomić subwoofera, który pomimo włączenia (miga na niebieskodioda) nie jest wykrywany przez TV. Również nie udało mi się podłączyć żadnegotwardego dysku, pojawia się komunikat, żeby podłączyć jakiś inny, bo z tym niedaje sobie rady, a że korzystam z dekodera cyfrowej kablówki, więc, chyba,nagrywanie i tak nie będzie możliwe. Udoskonalono funkcję Ambilight, szkoda, żesię potrafi zawieszać i nie zawsze działa, a ostatnio w ogóle nie działa.Reasumując, spodziewałem się czegoś więcej, ale nie wiedziałem, że mam w domuideał i zbliżenie się do niego, na tak dużej matrycy, oceniam pozytywnie, a np.taki mecz piłki nożnej Polska – Niemcy obejrzany na dużym ekranie szczególniepokazuje jego wyższość, na 32” piłki nożnej już nie da się oglądać, szczególnieszerokich planów. I oto chodziło.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim , skromnym zdaniem , jeżeli nie ma:neutral: potrzeby zakupu nowego telewizora z systemem Android , lub Ultra HD ,
można z powodzeniem zaczekać do roku 2015 , kiedy to firma Sony , czy Sharp
zaprezentuje swoją nową ofertę . Zapowiada się ona bowiem ciekawie . W styczniu 2015 r.
będzie już wiele wiadomości na ten temat .
TP Vision/Philips przedstawi swoją ofertę jak zwykle później ...

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

A.Be..

New member
Niestety, ja jestem niewolnikiem Philipsa, a właściwie ich systemu Ambilight. U brata pierwszy raz zobaczyłem Ambilight i od razu kupiłem sobie taki telewizor. Lata niczego nie zmieniły i nie wyobrażam sobie inaczej oglądać telewizję (choć nowa wersja na 2015 r. na razie mnie nie przekonuje, nadaje się tylko do dyskoteki). Cała reszta to są niuanse. Poza tym, tak jak mój stary TV Philipsa był fabrycznie dobrze ustawiony, to 65PUS9809 na pewno da się ustawić - skalibrować, no i oprogramowanie też zostanie dopracowane. Do 32PFL9705H nie miałem nigdy żadnych zastrzeżeń, zawsze dobrze działał i parametry obrazu już kilka lat niezmiennie mi odpowiadają. Byle tylko był dobry sygnał. Zamiast jeszcze dominujacego SD wystarczy mi choćby 1080p, nie mówiąc o 4k.
 

melis

New member
No i zaczęło się sieci wi-fi nie znajduje albo prawie nie znajduje (jak zgubił w niedziele tak teraz pojawia się jakaś sieć i po zalogowaniu do niej a następnie chęci kożystania z kontentu czy to internet czy zawartość dysku połączenie jest zrywane i nie da się ponownie nic znaleźć, zaczęły się też samoczynne restarty tv czyli coraz gorzej niestety ,cza bedzie wezwać serwis a miało być tak piknie:)
 

accu

New member
Bez reklam
No i zaczęło się sieci wi-fi nie znajduje albo prawie nie znajduje (jak zgubił w niedziele tak teraz pojawia się jakaś sieć i po zalogowaniu do niej a następnie chęci kożystania z kontentu czy to internet czy zawartość dysku połączenie jest zrywane i nie da się ponownie nic znaleźć, zaczęły się też samoczynne restarty tv czyli coraz gorzej niestety ,cza bedzie wezwać serwis a miało być tak piknie:)

Witam uprzejmie,

Na tak napisany nieskładnie post trudno jest odpowiedzieć konstruktywnie .
Trochę dziwi mnie , że masz kłopoty połączenia się telewizora z Internetem czy to
przewodowo , czy to bezprzewodowo . Nie powinno być z tym żadnych kłopotów ,
o ile je się poprawnie skonfiguruje . Nie należy się poddać , tylko trzeba próbować
i w końcu osiągnie się powodzenie . Czy masz router z przyciskiem WPS ?
Może trzeba po prostu wyczyścić pamięć z Internetu i skonfigurować ponownie
połączenie bezprzewodowe np. z użyciem przycisku WPS , o ile router taki przycisk
posiada.
Mój "filipek" nie ma z tym żadnych problemów już ponad 4 lata , chyba tylko
wtedy kiedy są prowadzone prace konserwacyjne na serwerach Philips to wtedy
są rozłączenia z Internetem . Również mój telewizor Sony W905A znajduje i
utrzymuje połączenie
z Internetem bezprzewodowe czy przewodowe bez żadnego jego zrywania .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

A.Be..

New member
Oj, chyba tak pięknie to nie miało być, choroba wieku dziecięcego jest powszechnie znana. Ale jak się chce mieć nowość to czasem trzeba pocierpieć, przecież nie ma róży bez kolców. Mój poza Ambilightem i subwooferem i zewnętrznym dyskiem i błędami kolorystycznymi i ... i jeszcze działa.
 

melis

New member
Witam
Mi sieć wi-fi na Lg LM760 i starym 46PFL9704 też działa elegancko a na tej cholerze:) raz działa, a raz nie :) . Sub tez mi nie chciał zadziałać za pierwszym razem ale jakoś dało go rade zmusić - trzymaj ten przycisk na subwoofer podczas szukania zewnętrznych głośników i powinno go znaleźć (ja się z pół godziny z tym trzepałem:) ).
 

A.Be..

New member
Czyli jaka konkluzja? Chyba zbyt wcześnie na zakup, jeżeli nawet kolory szwankują?
Wygląda na to, że w każdym egzemplarzu coś szwankuje. Kolory chciałem ustawić na takie jakie miałem w dotychczasowym TV i nie udało mi się to (nie jestem profesjonalistą - ale też nie laikiem). Na szczęście, udało mi się ustawić trochę lepsze, choć w jednym i drugim coś bym jeszcze poprawił, tylko, że nie mam aż tyle czasu na tę zabawę. Jednak generalnie 65PUS9809 robi niesamowite wrażenie i daje dużą przyjemność z oglądania i wczesny jego zakup dał więcej dni tej przyjemności.
 

Czesław

New member
Witam

Coś widzę bardzo ciężko z tymi fotkami,ciekawe dlaczego.Czyżby ktoś miał tak drogi tv,a nie stać go było na aparat,smartfon ;) A może powód jest całkiem inny ?

Maciek
 

melis

New member
Zdjęcie tv -przekonało? ?
 

Attachments

  • 20141023_211545.jpg
    20141023_211545.jpg
    450,9 KB · Wyś: 245

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Byłą pierwsza krótka partia, która weszła do sprzedaży.
Nowa dostawa się przesunęła o tydzień.

Pamiętam o Tobie - jak tylko wyją z fabryki dam Ci znać.
Uchwyty mamy.
 

melis

New member
Uchwyt to mam jakiś solidny po starszym Philips ie jest regulowany g-d natomiast z uwagi na dobrą jakość obrazu przy patrzenia z boku zdemontowarem funkcje tego uchwytu regulacji na boki
 
Do góry