Philips 65PUS9809 - będzie "flagowym" telewizorem Ultra HD firmy TP Vision /Philips w 2014 r.

michalszynka

New member
Jeśli obraz, a nie android jest tym dla którego kupujesz tv i wydajesz na niego duzo pieniedzy to jest lepiej niż nie jest zle ;) a w gratisie do świetnego obrazu masz jeszcze ambilight ;)
 

accu

New member
Bez reklam
Jeśli obraz, a nie android jest tym dla którego kupujesz tv i wydajesz na niego duzo pieniedzy to jest lepiej niż nie jest zle ;) a w gratisie do świetnego obrazu masz jeszcze ambilight ;)

Witam uprzejmie,

Obraz , Ambilight - oczywiście bardzo ważne i fajnie , że prezentują wysoki poziom jak na topowy
telewizor Philips przystało , oraz tylne , bezpośrednie podświetlenie matrycy .:neutral:
Ale od topowego telewizora na dzień dzisiejszy wymaga się więcej np. aby móc bezproblemowo
korzystać z aplikacji , gdy już połączy się telewizor z Internetem . W tej materii zaczynają się
problemy , nie mówiąc już o instalowaniu nowych aplikacji z systemu Android w sklepie Google play.
Telewizor kosztuje przecież niemałe pieniądze . Jeżeli producent nie dopracował telewizora w pełni ,
nie powinien instalować systemu Android w telewizorze , dopóki system ten w telewizorze nie będzie
działał sprawnie.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Obraz , Ambilight - oczywiście bardzo ważne i fajnie , że prezentują wysoki poziom jak na topowy
telewizor Philips przystało , oraz tylne , bezpośrednie podświetlenie matrycy .:neutral:
Ale od topowego telewizora na dzień dzisiejszy wymaga się więcej np. aby móc bezproblemowo
korzystać z aplikacji , gdy już połączy się telewizor z Internetem . W tej materii zaczynają się
problemy , nie mówiąc już o instalowaniu nowych aplikacji z systemu Android w sklepie Google play.
Telewizor kosztuje przecież niemałe pieniądze . Jeżeli producent nie dopracował telewizora w pełni ,
nie powinien instalować systemu Android w telewizorze , dopóki system ten w telewizorze nie będzie
działał sprawnie.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Witam
Masz rację z tym oprogramowaniem to jakaś MASAKRA !!!!
Wszędzie gdzie czytam to są same problemy i wcale nie zanosi się aby to zostało szybko Poprawione
Przez wiele lat jestem fanem marki ale jak piszesz pewnie ostatni dobry Philips
To model 9705 działa parę lat i jest SUPER !!!
Pewnie muszę przemyśleć kupno TV od nowa ?!
Na razie skłaniam się na serię X9 Sony ?!
Pozdrawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten co ma ten wie - tak jak zadowolony michalszynka.
Biorę go na tttsy do domu, zobaczymy jak się w praktyce obroni.
 

michalszynka

New member
Accu zgadzam sie z Toba w pełni z tym, że telewizor w takiej cenie powinien spełniać wszystkie wymagania te wymagania i wiecej ale nie ma w tej chwili tv, który dawałby taka jakość obrazu w niższej cenie bez smarta. Jak to mówią ładne jest to co sie komu podoba :) dla mnie łączność z wszystkimi urządzeniami w domu wystarczy + niektóre playery internetowe jak ipla Kinoplex czy TVN player, ktore działają bardzo płynnie. Ostatnio tez zacząłem korzystać z widgeta pogody który tez sie sprawdza jak narazie. Dopóki nie mam klawiatury i myszki w sumie korzystanie z neta jest mało wygodne, a korzystam głownie z tabletu i kompa do tych celów. Moze jestem mało wymagającym użytkownikiem smart tv ale wszystko co potrzebuje smartnego mam na urządzeniach peryferyjnych z których na tv moge streamowac. Jedyna rzecz której mi brakuje to brak kontentu UHD od Philipsa... Filmy nagrywane samemu nie wystarcza jak dla mnie, a samsung czy Sony dostatczaja juz kontent do użytkowników ich tv UHD
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ważne jest , że zakupiony telewizor spełnił Twoje nadzieje w kwestii jakości wyświetlanego obrazu .:|
W 2015 r. , gdy dojdzie jeszcze odtwarzacz UHD-Philips Media Player 880 będzie "komplet".

Jeżeli w końcu programiści firmy TP Vision , skutecznie opracują wersję oprogramowania do telewizorów Philips z
systemem Android , tak aby użytkownicy mogli instalować nowe aplikacje bez ograniczeń typu , że
robią to na własne ryzyko , wówczas użytkownicy będą mogli być usatysfakcjonowani w pełni:| .
Toengel's Philips Blog / TP Vision Blog / WOOX Innovations Blog | Die Anlaufstelle für Philips Consumer Lifestyle (TV, AVM und mehr)

Mnie również zastanawia zupełny brak testów telewizorów Philips z systemem Android na specjalistycznych portalach zagranicznych .:| (nie biorę pod uwagę dwóch testów na polskich portalach)
Nie brakuje natomiast testów topowych telewizorów takich firm jak Sony , Samsung , Panasonic
czy LG .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A polskie testy to nie testy ???
Maniek 10 Input Lag masz teście .
O jakość obrazu możesz być spokojny.
 

accu

New member
Bez reklam
A polskie testy to nie testy ???
Maniek 10 Input Lag masz teście .
O jakość obrazu możesz być spokojny.

Witam uprzejmie ,

Polskie testy to oczywiście też testy , ale cokolwiek moim , skromnym zdaniem "przesłodzone" ...:|
Opinie użytkowników skorygowały wysokie oceny , jakie telewizor Philips 48PFS8109/12
otrzymał od testujących go recenzentów , ukazując niedopracowane oprogramowanie
tego telewizora , które pomimo wydanych licznych nowych wersji , nie funkcjonuje do
końca prawidłowo i sprawia , że użytkownicy nie są zadowoleni w pełni z działania poszczególnych funkcji tego modelu
telewizora Philips .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj mam mieć już w domu ten TV i wszystko sprawdzę organoleptycznie :)
Ale Philips to Philips i czterostronny ambilight to musi być coś dobrego.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Twój wybór , mnie pozostaje tylko życzyć , aby zakup ten spełnił Twoje oczekiwania .:|

Choć masz przecież telewizor Philips 60PFL9607S/12 , który ma bardzo dobry obraz moim
skromnym zdaniem .

Na wiosnę 2015 r . powinny być na rynku bardzo ciekawe modele telewizorów firm takich , jak
Sony , Samsung ,
dlatego ja spokojnie czekam ...:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam już dwa Philipsy i jestem bardzo zadowolony. Ale zbudowałem dodatkowe pomieszczenie do stereo ale postanowiłem, że będzie tam też TV. Stąd ten wybór :)
No i jest:
IMG_20141212_00157.jpg
[/url]
image hosting[/IMG]
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
No i faktycznie nie widzi subwoofera. Dobrze, że mam lepszy sprzęt niż ten subwoofer :)

Witam uprzejmie,

Ładnie się prezentuje . Powinien widzieć , bo przecież jest bezprzewodowy .:neutral:
Podłącz subwoofer do sieci zasilającej . Zacznie migać wolno przełącznik na subwooferze . W menu telewizora przy użyciu pilota zdalnego sterowania proszę
wybrać opcję : Konfiguracja , następnie wybierz opcję : >Dźwięk>Głośniki bezprzewodowe>Dodaj nowy głośnik .
Naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund(5) przełącznik na subwooferze . Powinien zacząć szybko
migać w kolorze niebieskim. Jest gotowy do sparowania z telewizorem . W telewizorze wybierz
opcję : Podłącz i następnie kliknij przycisk : OK . Po sparowaniu powinien ukazać się komunikat .

No , już nie przeszkadzam ...

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

A.Be..

New member
Witam uprzejmie,

Ładnie się prezentuje . Powinien widzieć , bo przecież jest bezprzewodowy .:neutral:
Podłącz subwoofer do sieci zasilającej . Zacznie migać wolno przełącznik na subwooferze . W menu telewizora przy użyciu pilota zdalnego sterowania proszę
wybrać opcję : Konfiguracja , następnie wybierz opcję : >Dźwięk>Głośniki bezprzewodowe>Dodaj nowy głośnik .
Naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund(5) przełącznik na subwooferze . Powinien zacząć szybko
migać w kolorze niebieskim. Jest gotowy do sparowania z telewizorem . W telewizorze wybierz
opcję : Podłącz i następnie kliknij przycisk : OK . Po sparowaniu powinien ukazać się komunikat .

No , już nie przeszkadzam ...

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Dziękuję. Tym sposobem nawet mnie wreszcie udało się uruchomić subwoofer, choć dźwięk mowy, przez niego, jest raczej denerwujący.
 

accu

New member
Bez reklam
Dziękuję. Tym sposobem nawet mnie wreszcie udało się uruchomić subwoofer, choć dźwięk mowy, przez niego, jest raczej denerwujący.

Witam uprzejmie,

Jeżeli tego dotąd nie zrobiłeś , proszę wyłączyć funkcję : Clear Sound w menu telewizora:| .(spłaszcza dźwięk)Konfiguracja>Dźwięk>Zaawansowane>Clear Sound>Wyłącz .
Proszę dodatkowo pobawić się ustawieniem tonów wysokich i niskich(basy) ,
Konfiguracja>Dźwięk>Tony wysokie , Konfiguracja>Dźwięk>basy.
Dobrze jest dostosować ustawienia dźwięku tylko dla stylu : Osobisty:|.
Styl dźwięku Osobisty umożliwia zapisanie ustawienia dźwięku dla poszczególnych podłączonych
urządzeń w menu : Źródła. Konfiguracja>Dźwięk >Styl dźwięku >Osobisty.

Subwoofer powinien być ustawiony co najmniej 30 cm od ścian w pokoju .
Dobrze jest go usytuować np. pod miejscem gdzie siedzimy (kanapa czy coś podobnego).

BTW, TVP2HD-->najpiękniej brzmiące instrumenty jakim są głosy kobiece:| np. Sharon Robinson , Charley Webb , Hattie Webb , oraz głos "Maestro" Leonarda Cohena . Szkoda , że skrócono ten koncert z 2013 r. ( z Dublina) w TVP2HD.(dzisiaj)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
No nie wiem ja się pewnie niewiele znam na TV ale ten obraz to najlepszy jaki do tej pory widziałem. A nic specjalnie nie ustawiałem. Wyświetla w ustawieniu standard :) Mam dwa TV z ambilight ale ten to całkiem nowa bajka.
 

A.Be..

New member
No nie wiem ja się pewnie niewiele znam na TV ale ten obraz to najlepszy jaki do tej pory widziałem. A nic specjalnie nie ustawiałem. Wyświetla w ustawieniu standard :) Mam dwa TV z ambilight ale ten to całkiem nowa bajka.
A ja, ustawiałem obraz kilkukrotnie po wiele, wiele godzin. Miałem ułatwienie, gdyż też już miałem TV Philips (32PFL9705H) z ambilight i go wykorzystałem, jako punkt odniesienia. Początkowo wydawał mi się idealny, gdyż na nowym 65PUS9809 nie mogłem osiągnąć aż takiej bieli i czerni – co mnie najbardziej zaskoczyło. W starym biel była idealnie biała, a w nowym miała (minimalne - ale jednak) zafarbowania. Gorzej jest z czernią. Pełna czerń jest bez zarzutu. Ale ciemne tła, zamiast iść w kierunku szarości to mają poświatę brązu i delikatne artefakty. W normalnym oglądaniu to nie przeszkadza – tego się nie zauważa, ale tak jest.
Długo go ustawiałem, aż osiągnąłem efekt generalnie lepszego obrazu niż w starym, o którym myślałem, że jest idealny. Oba nie są idealne, każdy ma swoje plusy i minusy. Już się do nowego przyzwyczaiłem i od dawna nie miałem potrzeby korygowania go.
 
Do góry