Philips 60PFL9607 nowy krok w przyszłość - czyli plazma Pioneera znalazła wreszcie ..

Tomasz93

Member
Zdjęcia były robione na prędce po to, bo forumowicz prosił jak wygląda Ambilight w tv postawionym a nie powieszonym .Ustawienie aparatu fotograficznego to program automatyczny (przy świecach) aby nie było odbić lampy błyskowej .Tv ustawiony był w trybie standardowym (oszczędzanie energii) i nie był skalibrowany.

Sam fakt, że oglądasz na trybie obrazu "standardowy" to już świadczy o tym, że to, co oglądasz nie jest najwyższych lotów. Jeśli nie masz zamiaru skalibrować telewizora to przejdź przynajmniej na tryb ISF, bo ten prawdopodobnie daje najlepsze rezultaty ze wszystkich trybów.

Kiki może wykonać poprawę bo jest autorytetem w tej dziedzinie a ja nie.
Może zaproponujesz mi jakieś ustawienia kalibracji?

Nie ma tutaj jakichś uniwersalnych ustawień. Każdy telewizor wymaga indywidualnej kalibracji. Jeśli nie chcesz skorzystać z profesjonalnej kalibracji to użyj przynajmniej trybu ISF, o którym wspomniałem wyżej.

Twoje zdjęcia są perfekcyjne i robią wrażenia.
Też uważam że jak ktoś nie widzi różnicy w obrazie to lepiej wydać na tv 3-4 k niż koło 10k.

To nie jest kwestia tego czy ktoś widzi różnicę, czy też nie, tylko tego, że jeśli ustawimy telewizor w trybie, na przykład, "dynamiczny", to zarówno ten za 4 tys. jak i ten za 10 tys. będą mieć podobny obraz.

Na konkurencyjnym forum twierdzą że nie można ocenić jakości obrazu tv po zdjęciach.

Oczywiście, że zdjęcie nie oddaje rzeczywistości w stu procentach, ale w dużej mierze oddaje charakter fotografowanego obrazu. Mogę dla przykładu zrobić zdjęcie skalibrowanego obrazu i na przykład tego samego kadru w trybie "dynamiczny", i zobaczysz, że można poprzez zdjęcie oddać różnicę w obrazie.
 

play007

New member
Bez reklam
Najczęściej oglądam w trybie ISFNOC- natomiast podczas robienia zdjęcia był tryb oszczędzanie energii.To zdjęcie nie miało pokazać jakości obrazu tylko jak wygląda Ambilight,
Obraz w trybie dynamicznym może i obydwa tv ten za 3k i za 10 k bedą miały podobny ale w tym droższym przynajmniej w ciemnych scenach nie będzie cloudingu.W tym Philipsie wysoka cena to zapłata za niespotykany poziom czerni i kontrastu.
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Dla mnie te ustawienia ISF to shit obraz byle jaki mdly bez wyrazu ja oglądam na osobistym jak dla mnie kalibracja jest zbędna mam bardzo ladne kolory, ulepszacze ustawione na maxa ,wyłączony czujnik światła kontrast na 100 ,oczywiście nie każdy preferuje takie ustawienia ale mi się bardzo podobają.
 

play007

New member
Bez reklam
Dla mnie te ustawienia ISF to shit obraz byle jaki mdly bez wyrazu ja oglądam na osobistym jak dla mnie kalibracja jest zbędna mam bardzo ladne kolory, ulepszacze ustawione na maxa ,wyłączony czujnik światła kontrast na 100 ,oczywiście nie każdy preferuje takie ustawienia ale mi się bardzo podobają.��

No i właśnie o to chodzi.Każdy z nas musi sobie skalibrować czyli ustawić obraz pod siebie żeby jemu się podobało, a nie pod przypadkowe zdjęcie na forum.Jest tak wiele ustawień że chyba nie ma problemu.
Ale na forach są sami fachowcy bo na podstawie jednego ujęcia aparatem fotograficznym już wiedzą że masz źle ustawiony obraz.Tu na tym forum jest gość (nie pamiętam w którym wątku Philipsa) któremu wykonano profesjonalną kalibrację - i efekt taki że stracił 300 zł a to co ma ustawione nie sposób oglądać.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
No cóż czytam to wszystkoi oczom nie wierzę. To raczej forum reklamowe tego Philipsa a nie test. Otóż tak się składa, iż mam ten tv od połowy Października i uwierzcie mi wcale nie jest tak różowo.
Zacznę od tego, że jeżeli wszyscy piszą o zaletach to ja będę o wadach:
od połowy października nie potrafię tak go ustawić aby obraz był naprawdę dobry na wszystkich kanałach - może rzeczywiście potrzebna jest kalibracja, której nie potrafię zrobić. Nie działa ipla - jest napisane, że tego modelu jeszcze nie obsługuje. Jest bardzo widoczny efekt rozmycia obrazu przy szybkich scenach (nie wiem jak to się nazywa ale tworzy się taka poświata czy aureola), obsługa internetu kiedy strzałki zamieniają się w kursor to koszmar - zwyczajnie się zacina a zmiany w ustawieniu działają tylko przez pewien moment. Zauważyłem też jeden plus w stosunku do testu - czyta polskie napisy do filmy w formacie txt przy użyciu PS3 Media Serwer. Zachęcam do pytań może rozwiążemy część z tych problemów, ponieważ wydałem ponad 14K i ciągle źle się z tym czuję.
 

szybal

Banned
Co do ipla to bardzo dziwne u mnie smart dziala bardzo dobrze do pointera trzeba się przyzwyczaić,co do obrazu się nie wypowiadam nie mam takich problemów,może nie robisz aktualizacji na bieżąco albo masz wolny Internet.
 

play007

New member
Bez reklam
Dyzio zbyt wiele osób nie pisze o zaletach czy wadach tego Phila.Pokaż mi ilu się ujawniło uzytkowników tego ekranu.Ty i ja oraz test Kikiego.Na wszystkich kanałach nie możesz idealnie ustawić obrazu bo jakość jednego kanału nie przekłada się na inny.Ja np.nie oglądam wogóle kanałów sd.Mam 13 kanałów Hd i odtwarzacz blu ray.W Smart tv mam serwis ipla film a w blu ray też philipsa serwis ipla.Pointer też mi działa, jedyne co stwierdziłem to kilka razy pilot się na chwilę zablokował.Piszesz Dyzio o kłopotach z obrazem po raz kolejny.Moim zdaniem jak przez 2 miesiące go nie ustawiłeś to albo kalibracja profesjonalna albo tv do sprzedaży.Ty masz być zadowolony a nie jesteś.
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/90266-60pfl9607s-12-philips-prosze-o-pomoc-4.html
Przecież już miałeś piękny obraz, sam pisałeś.
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak wydawal mi się piekny ale na kanałach HD. Jak wchodziłem na TVN24 w SD to była masakra. Ipla rzeczywiście już działa, dawno nie sprawdzałem. Ale ten efekt rozmycia przy szybkich scenach na jasnym tle jest widzoczny a mój wcześniejszy philips LCD 46PFL9704H, który powędrował do sypialni tego nie miał i ciągle uważam, że ma lepszy obraz od tej 60. Chyba 60 pójdzie na poddasze razem do konsoli, 46 z powrotem do salonu a w sypialni postawię sobie radio :)
 

play007

New member
Bez reklam
No jak kupiłeś 60 cali by oglądać Tvn 24(ja tego kanału nawet nie odpalam) to rzeczywiście - szkoda go do salonu.Ja nie wiem czy są jakieś programy do kalibracji.
 

Tomasz93

Member
Dla mnie te ustawienia ISF to shit obraz byle jaki mdly bez wyrazu ja oglądam na osobistym jak dla mnie kalibracja jest zbędna mam bardzo ladne kolory, ulepszacze ustawione na maxa ,wyłączony czujnik światła kontrast na 100 ,oczywiście nie każdy preferuje takie ustawienia ale mi się bardzo podobają.��

No i właśnie o to chodzi.Każdy z nas musi sobie skalibrować czyli ustawić obraz pod siebie żeby jemu się podobało, a nie pod przypadkowe zdjęcie na forum.Jest tak wiele ustawień że chyba nie ma problemu.
Ale na forach są sami fachowcy bo na podstawie jednego ujęcia aparatem fotograficznym już wiedzą że masz źle ustawiony obraz.Tu na tym forum jest gość (nie pamiętam w którym wątku Philipsa) któremu wykonano profesjonalną kalibrację - i efekt taki że stracił 300 zł a to co ma ustawione nie sposób oglądać.


Być może się mylę, ale mam wrażenie - po tym co piszecie - że nie bardzo wiecie czym jest kalibracja i jaki jest jej cel. Nie ma sensu rozpisywać się czym kalibracja jest i cóż ona wnosi, bowiem sporo jest na ten temat materiału w Internecie, wystarczy dodać, że idea kalibracji polega na tym, aby tak ustawić obraz, by ten był jak najbardziej dopasowany do wzorca, a przez to oddać to, co założył reżyser, a nie na tym, aby ustawić telewizor tak jak mi się podoba.

Owszem można ustawić obraz tak jak nam się podoba, ale nie będzie to miało wiele wspólnego z założoną rzeczywistością danego materiału. Tak jak jeden z kolegów napisał, możemy zjechać z jasnością do poziomu 35 i podciągnąć kontrast na 100, bo tak nam się podoba i mamy wrażenie, że uzyskaliśmy smolistą czerń, bardziej smolistą aniżeli u sąsiada lub kolegi. Ale taki zabieg zabija szczegóły w czerni i najczęściej ta czerń będzie jawić się jako jednolita ciemna plama. Proponuję przy takich ustawieniach obejrzeć sobie, na przykład, film "Kruk. Zagadka zbrodni", który zawiera bardzo dużo ciemnych scen – zakładam, że jakieś 70-80% obrazu będzie nieczytelna.

Play007, w załączniku masz przykład, że zdjęcie może oddać charakter fotografowanego materiału, o czym wspominałem wcześniej. Zdjęcia przedstawiają obraz z mojego telewizora. Pierwsze zdjęcie to skalibrowany obraz, a drugie to obraz na trybie "dynamicznym". Mamy tutaj ten sam telewizor, ten sam aparat i te same warunki środowiskowe dla obu zdjęć. Jak zobaczysz, można przedstawić różnice w obrazie robiąc zdjęcia na różnych ustawieniach telewizora. Zauważ, że to drugie zdjęcie, na trybie "dynamicznym", jest bardzo podobne do tego, co przedstawia Kiki w swoich testach, a który uważa, że w jego każdym teście telewizor jest skalibrowany.

Jestem naprawdę ciekawa jak ta scena z demo Pioneera wyglądałaby na Twoim telewizorze:)
 

Tomasz93

Member
Piękne zdjęcie ale amator tak nie ustawi tv.

Wiele już może zmienić tak zwana podstawowa kalibracja, którą może wykonać każdy amator. Oczywiście musimy zaopatrzyć się we właściwy materiał testowy. Może być to na przykład darmowy materiał testowy opracowany przez firmę Burosch. A jak to zrobić możesz znaleźć w Internecie. Wykonując te proste kroki można naprawdę uzyskać fajny obraz.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Tak jak j/w napisał kol.Tomasz93 oraz w miare dobre wyniki ustawienia TV można też uzyskać w programach na żywo ze studia takich jak dzień dobry tvn,pytanie na śniadanie,szkło kontaktowe,Monika Olejnik,fakty po faktach itp..tam gdzie jest w miare dobre oświetlenie na twarze,żeby nie było "przepaleń",zakolorowania (odcień czerwony,żółty,siny itd.)Można pobawić się suwaczkami i uzyskać zadawalajacy obraz.Oczywiście nic nie zastąpi profesjonalnej kalibracji.Ale przy odrobinie wprawy może być OK.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i mój problem się rozwiązał a był tak trywialny. Ale to świadczy, że nie jestem zbyt mądry. Okazało się, że w dekoderze miałam ustawiony obraz na SD. Jak zmieniłem na 1080 to szczęka mi opadła. Ten telewizor chyba rzeczywiście na ten moment nie ma sobie równych chociaż ja nie jestem żadnym fachowcem od TV. I tak naprawdę to nie potrzebuje żadnych ustawień. Wybierasz sobie któreś z fabrycznych i wszystko jest pięknie. Pozdrawiam.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
No jak kupiłeś 60 cali by oglądać Tvn 24(ja tego kanału nawet nie odpalam) to rzeczywiście - szkoda go do salonu.Ja nie wiem czy są jakieś programy do kalibracji.

Właśnie o tym pisałem że kupowanie 60 calowego tv na razie jest bez sensu do kina za mały a do oglądania wiadomosci za duży.Dopuki wszystkie programy nie będą w jakosci zbliżonej do tvn hd .
Polecam do salonu projektor,to dopiero magia kina.
 

play007

New member
Bez reklam
Właśnie o tym pisałem że kupowanie 60 calowego tv na razie jest bez sensu do kina za mały a do oglądania wiadomosci za duży.Dopuki wszystkie programy nie będą w jakosci zbliżonej do tvn hd .
Polecam do salonu projektor,to dopiero magia kina.

Też go posiadam i jestem mega zadowolony a Tobie radzę kupić słownik ortograficzny (znacznie tańszy niż projektor) a różnica będzie od razu widoczna.Jakby Philips produkował 70-80 cali też bym chętnie nabył.Ale na dziś 60 cali jest największy.I nie posiadam na dziś i nie chcę mieć tvn Hd.Na tym kanale nie znajduję nic co byłoby cokolwiek warte mojej uwagi.Mam tylko 13 kanałów Hd(oraz odtwarzacz blu ray) i daję sobie z tym radę.A pisząc o tvn 24 miałem na myśli że do takich kanałów wystarczy telewizor crt (nawet czarno biały),a nie Philips 9607 w 60 calach.
Dopóki a nie dopuki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry