Philips 60PFL9607 nowy krok w przyszłość - czyli plazma Pioneera znalazła wreszcie ..

play007

New member
Bez reklam
Masz lolek profesjonalną odpowiedż na profesjonalny test Twoich ulubieńców:Kolega lizarazu z tametego forum:
Drodzy forumowicze - od wielu lat pracuję w branży RTV - najpierw jako dziennikarz potem jako trener produktu w kilku firmach, dzięki temu miałem okazję przetestować wiele telewizorów w tym słynne kuro.

Żeby wszystko było jasne dzisiaj mam przyjemność pracować dla Philips-a.

Przechodząc do rzeczy:

Test owszem jest fajny i profesjonalny ale...

Primo: CZERŃ!
Telewizor z pełnym podświetleniem ledowym z systemem lokalnego wygaszania stworzono dla uzyskania głębokiej CZERNI koropka.
Jak sami recenzenci wspomnieli Sony często w kwestii czerni zachowuje się zwykły telewizor LCD z podświetleniem krawędziowym typu LED.
W związku z powyższym jak już kilku forumowiczów w tej dyskusji stwierdziło jeżeli ktoś nie jest wymagający i nie potrzebuje głębokiej czerni (i kontrastu zarazem) to powinien zamiast HX955 kupić sobie jakiegoś dobrego edge led-a czyli HX850, Philips 8007 lub Samsunga ES800.
Reasumując brak głębokiej czerni w telewizorze Full LED to automatyczna dyskwalifikacja w tej kategorii technologicznej i cenowej.
W związku z powyższym w tym przypadku nie rozumiem dlaczego całościowo wyższą notę otrzymał Sony - moim zdaniem niepoprawnie zostały przypisane wagi do ocen za poszczególne pod-testy.

Secundo: kolory...
Zawodowi tłumacze mają takie powiedzenie: "tłumaczenia są jak kobiety albo wierne albo piękne" podobnie jest z wyświetlaniem kolorów przez telewizory - kolory albo robią wrażenie albo... są wierne czyli wyprane, wypłowiałe, pastelowe. Jak się postawi perfekcyjnie skalibrowany telewizor obok nie skalibrowanego to 90% osób odpowie, że bardziej im się podoba obraz na TV bez kalibracji. Dowodem na to jest ślepy test przeprowadzony onegdaj na targach ON/OFF - brały w nim udział najlepsze plazmy Panasa i Samsunga, topowe modele LCD Sony, Philips itd. i wygrał... pozostawiony na ustawieniach standardowych Philips 46PFL9705 ))

Jak ktoś jest fanatykiem reprodukcji kolorów, która wygląda wspaniale na tabelkach generowanych przez programy komputerowe służące do kalibracji to polecam monitory EIZO... a w szczególności ten model ColorEdge CG243W wysoko ceniony przez grafików komputerowych - im jest potrzebna absolutna wierność bo jak im w druku wyjdzie inny kolor to mogą ich z pracy wypier...

Tertio: Płynność ruchu
Nie ma czegoś takiego jak nadpłynność. Telewizor nie może wyświetlać obrazu szybciej niż ma to miejsce w materiale źródłowym ))) LOL Wtedy film trwał by krócej.Proponuje wykonać test: włączyć tryb poprawy płynności - włączyć stoper i zrobić to samo z wyłączonym trybem poprawy płynności. jak wyjdzie inny czas tzn. ze film wyświetlany jest szybciej. Oczywiście taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca.

Obraz jest płynny albo nie jest płynny. Jak ktoś woli judder proszę bardzo.może sobie system poprawiania ruchu wyłączyć. Tylko ciekaw jestem co takie osoby powiedzą po obejrzeniu Hobbita którego nakręcono w 48 klatkach W internecie jest już pełno opinii osób wypisujących że film nie ma feelingu kinowego podczas gdy to co oni nazywają feelingiem kinowym jest po prostu skokowym wyświetlaniem ruchu który wziął się nie z powodów estetyczny lecz wyłącznie ekonomicznych - kręcąc 24 klatki na sekundę zużywa się mniej taśmy niż kręcąc z prędkością 48 czy 60 klatek na sekundę. Całe szczecie ewolucja kinematografii idzie we właściwym kierunku i za chwilę pozbędziemy się 24 klatkowego syfu z naszych ekranów. James Cameron zapowiedział że Avatar 2 i 3 będą kręcone z prędkością 60 klatek na sekundę i ręczę Wam że ten obraz będzie bliżej temu co widać na Philipsach niż tym ustawieniom które preferują recenzenci.

Quatro: Ambilight
Poniżej załączam galerię zdjęć na których 60PFL9607 widać z
wyłączonym Ambilight-em
włączonym w trybie ciepła biel i przy ustawieniach obrazu ISF NOC po kalibracji
i na koniec Włączony Ambilight + moja subiektywna kalibracja gdzie kolory są żywe przy zachowaniu wszelkich szczegółów w jasnych i ciemnych partiach obrazu
zdjęcia są skompresowane i oddają jedynie symbolicznie różnice które są widoczne gołym okiem.

Ostatnie dwa zdjęcia to porównanie TV z filtrem moth eye do TV z matrycą typu lustro - podobną do zastosowanej w Sony HX955. Podobnej bo pochodzącej od tego samego producenta czyli od Samsunga.

Pod poniższym linkiem są zdjęcia w wyższej rozdzielczości.
Gdyby galeria nie działała załączam też do niej link.

https://plus.google.com/photos/10633...wa&gpsrc=pwrd1

Jeszcze przeprosisz Pana Kikiego.
 

khad

New member
Witam uprzejmie ,

To nie jest wątek o telewizorze firmy Toshiba .
Napiszę więc krótko, moim , skromnym zdaniem , pomimo zastosowania 512 stref (6 diod na stref) , nieraz lokalne podświetlenie
nie daje rady i można łatwo zaobserwować efekt jasnej aury(poświaty) wokół jasnych obiektów
na czarnym tle . Po za tym felerem obraz w 2D wyśmienity , natomiast w 3D niestety jest już znacznie
gorzej .(ale z tym da się żyć)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Masz rację o wątku, accu, tak więc z góry przepraszam za krótki wtręt o ZL1, bo akurat go mam: halo mogę zobaczyć jak się bardzo postaram, czyli w normalnych warunkach oglądania filmów, czy po podłączeniu kompa: nigdy. W tej chwili Tosię można kupić za 9,8K, czyli na starcie taniej niż 46"PFL9707 stąd mój dylemat, bo szukam dla kogoś b.dobrego tv...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,powiem ci kolego ze masz zdrowie naprawde ja bym tak w zyciu nie potrafil..... daj zyc czlowieku szkoda nerwow twoich. Odnosnie nadplynnosci jak Pan tu pisze ze nie ma czegos takiego - w kilku testach czytalem i tam bylo slowo nadplynnosc... i wiesz kto bo ci pisalem na priw sam powiedzial koledze mojemu cytuje" ze jemu nadplynnosc nie przeszakdza w philispie" wiec Pan wyraza swoje zdanie.... odnosnie testu nie bede pisal bo szkoda mi czasu, wypowiem sie odnosnie Camerona i avatara - w necie mozna bylo sobie poczytac ze avatar zsostanie nakrecony po pierwsze w 48 klatakach a nie 60 jak to ten pan pisze, a dwa tylko wtedy jak hobbit zostanie przyjety entuzjastycznie dokladnie jeszcze raz napisze entuzjastycznie..... a na razie rozne sa opinie co mozna tez w necie poczytac zarowno ludzi zbranzy jak i widzow ktorzy juz ten film w tej technologii ogaldali. Ostania sprawa znowu przyspisujesz cos czego nie napsialem nigdzie: nie sa moimi ulubiencami - nigdy tak nie napisalem bo ulubiencem dla mnie jest moja zona i dzieci i nikt wiecej - zaden tv zadne kino domowe i zadni panowie testerzy - raz na zawsze to zapamietaj - ja jestem z tych normalnych osob ;-) mnie podnieca zona, a nie tv .... I juz na koniec calkowicie ten Pan dla mnie nie jest jakims guru jest stronniczy bo pracuje dla philipsa ale to i tak nie ma znaczenia bo to ja wybieram tv, a nie ten pan czy Maciek z konkurencyjnego forum. Tamto forum o tyle dla mnie jest normalniejsze ze nikt nikogo nie wycina, a tutaj wycina sie tylko te osoby ktore komus nie pasuja i nie ma znaczenia ze inni tez pisza nie na temat .... malo tego obrazaja innych ludzi tylko dla tego ze maja inne zdanie jak oni - czy uwazasz ze to jest w porzadku? I jesli dla ciebie to takie istotne to powiem ze zwyciezca niech bedzie philips moze ci to da lepsza satysfakcje , bo dla mnie nie ma to znaczenia zadnego. Kupie ten model tv ktory bede uwazal ze jest najbardziej adekwatny w sensie jakosc - cena - chyba ze zaszaleje i kupie jakis drozszy np sony czy loewe. A na razie sie ucieszylem bo panasonic wt 50 kosztuje 7500 tys :) I naprawde proponuje ci sie zajac czyms konstruktywnym niz ciagle odgrzewanie tego samego kotleta, ktory jak widzisz juz nikt nie pisze o nim oprocz ciebie. Byl test i po tescie i trzeba zapomniec, a kupic to co komu sie podoba. Dobrej nocy zycze.
lolek
ps Naprawde wystarczy w jednym temacie napisac to co zacytowales , nie musisz we wszystkich tematach wpisywac tego :) Potrafie czytac ze zrozumieniem mam odpowiednie wyksztalcenie i z jednego tematu potrafie zrozumiec co chciales przekazac.....
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Zapomniałem jeszcze jednej rzeczy - w sklepie Philipsy w jasnym pomieszczeniu graja ładnie,niestety w ciemności czar trochę pryska.
Accu mozesz podac mi swoje ustawienia kolorow ?
Tak na marginesie - boje sie ze ekrany oled tez nie beda mialy naturalnych kolorow.Wystarczy porownac Galaxy S3 i HTC one X.Wydaje mi sie ze plazmy beda tutaj jeszcze gorowac dlugi czas.
Witam uprzejmie,

Niestety nie podam Tobie moich wartości ustawień RGB , gdyż nie ma to najmniejszego sensu .
Każda matryca zastosowana w telewizorach , choć z tej samej serii , "zachowuje" się inaczej i dlatego

trzeba te wartości ustawiać indywidualnie . Na dodatek Ty masz 40" a ja 32" .
Nie powiedziałbym , by obraz w ciemności oglądany się pogarszał . Przecież nic nie stoi na przeszkodzie , aby ustawić sobie tryb obrazu(odpowiednie preferowane przez siebie parametry obrazu) w opcji:eek:sobisty do oglądania w dzień , a tryb obrazu(odpowiednie preferowane przez siebie parametry obrazu w opcji :własny do oglądania wieczorem
"Cudze chwalicie a swego nie znacie" - to jednak jest mądre powiedzenie.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
khad
Znasz już swój - naprawdę bardzo dobry telewizor.
Na sport przekładając powiedziałbym że na 100 startujących mieści się w pierwszej piątce - po kalibracji.
Ale mistrz na dziś jest tylko jeden.
Może wkrótce go ktoś detronizuje - ale na dziś jest nim PHiLIPS PFL 9707.
Jeśli dla kogoś szukasz coś co ma nawet pokazać że idealnie doradziłeś to jest ten 9707.
Ja bym tak wybrał - ale każdy ma wolny wybór.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Witam,powiem ci kolego ze masz zdrowie naprawde ja bym tak w zyciu nie potrafil..... daj zyc czlowieku szkoda nerwow twoich. Odnosnie nadplynnosci jak Pan tu pisze ze nie ma czegos takiego - w kilku testach czytalem i tam bylo slowo nadplynnosc... i wiesz kto bo ci pisalem na priw sam powiedzial koledze mojemu cytuje" ze jemu nadplynnosc nie przeszakdza w philispie" wiec Pan wyraza swoje zdanie.... odnosnie testu nie bede pisal bo szkoda mi czasu, wypowiem sie odnosnie Camerona i avatara - w necie mozna bylo sobie poczytac ze avatar zsostanie nakrecony po pierwsze w 48 klatakach a nie 60 jak to ten pan pisze, a dwa tylko wtedy jak hobbit zostanie przyjety entuzjastycznie dokladnie jeszcze raz napisze entuzjastycznie..... a na razie rozne sa opinie co mozna tez w necie poczytac zarowno ludzi zbranzy jak i widzow ktorzy juz ten film w tej technologii ogaldali. Ostania sprawa znowu przyspisujesz cos czego nie napsialem nigdzie: nie sa moimi ulubiencami - nigdy tak nie napisalem bo ulubiencem dla mnie jest moja zona i dzieci i nikt wiecej - zaden tv zadne kino domowe i zadni panowie testerzy - raz na zawsze to zapamietaj - ja jestem z tych normalnych osob ;-) mnie podnieca zona, a nie tv .... I juz na koniec calkowicie ten Pan dla mnie nie jest jakims guru jest stronniczy bo pracuje dla philipsa ale to i tak nie ma znaczenia bo to ja wybieram tv, a nie ten pan czy Maciek z konkurencyjnego forum. Tamto forum o tyle dla mnie jest normalniejsze ze nikt nikogo nie wycina, a tutaj wycina sie tylko te osoby ktore komus nie pasuja i nie ma znaczenia ze inni tez pisza nie na temat .... malo tego obrazaja innych ludzi tylko dla tego ze maja inne zdanie jak oni - czy uwazasz ze to jest w porzadku? I jesli dla ciebie to takie istotne to powiem ze zwyciezca niech bedzie philips moze ci to da lepsza satysfakcje , bo dla mnie nie ma to znaczenia zadnego. Kupie ten model tv ktory bede uwazal ze jest najbardziej adekwatny w sensie jakosc - cena - chyba ze zaszaleje i kupie jakis drozszy np sony czy loewe. A na razie sie ucieszylem bo panasonic wt 50 kosztuje 7500 tys :) I naprawde proponuje ci sie zajac czyms konstruktywnym niz ciagle odgrzewanie tego samego kotleta, ktory jak widzisz juz nikt nie pisze o nim oprocz ciebie. Byl test i po tescie i trzeba zapomniec, a kupic to co komu sie podoba. Dobrej nocy zycze.
lolek
ps Naprawde wystarczy w jednym temacie napisac to co zacytowales , nie musisz we wszystkich tematach wpisywac tego :) Potrafie czytac ze zrozumieniem mam odpowiednie wyksztalcenie i z jednego tematu potrafie zrozumiec co chciales przekazac.....
jak cie czytam to sie wogole nie dziwie,ze cie wycinaja:fool:
 

khad

New member
khad
Znasz już swój - naprawdę bardzo dobry telewizor.
Na sport przekładając powiedziałbym że na 100 startujących mieści się w pierwszej piątce - po kalibracji.
Ale mistrz na dziś jest tylko jeden.
Może wkrótce go ktoś detronizuje - ale na dziś jest nim PHiLIPS PFL 9707.
Jeśli dla kogoś szukasz coś co ma nawet pokazać że idealnie doradziłeś to jest ten 9707.
Ja bym tak wybrał - ale każdy ma wolny wybór.

Dzięki, Kiki!
Potwierdzę więc tego Phila.
Postaram się dać znać, jak tylko go będę miał okazję obejrzeć, w szczególności po kalibracji.
Mam tylko nadzieję, że nie trafię egzemplarza z DSE, czy innym tego typu badziewiem... ;)
 

kriswas

Member
Bez reklam
Witam,powiem ci kolego ze masz zdrowie naprawde ja bym tak w zyciu nie potrafil..... daj zyc czlowieku szkoda nerwow twoich. Odnosnie nadplynnosci jak Pan tu pisze ze nie ma czegos takiego - w kilku testach czytalem i tam bylo slowo nadplynnosc... i wiesz kto bo ci pisalem na priw sam powiedzial koledze mojemu cytuje" ze jemu nadplynnosc nie przeszakdza w philispie" wiec Pan wyraza swoje zdanie.... odnosnie testu nie bede pisal bo szkoda mi czasu, wypowiem sie odnosnie Camerona i avatara - w necie mozna bylo sobie poczytac ze avatar zsostanie nakrecony po pierwsze w 48 klatakach a nie 60 jak to ten pan pisze, a dwa tylko wtedy jak hobbit zostanie przyjety entuzjastycznie dokladnie jeszcze raz napisze entuzjastycznie..... a na razie rozne sa opinie co mozna tez w necie poczytac zarowno ludzi zbranzy jak i widzow ktorzy juz ten film w tej technologii ogaldali. Ostania sprawa znowu przyspisujesz cos czego nie napsialem nigdzie: nie sa moimi ulubiencami - nigdy tak nie napisalem bo ulubiencem dla mnie jest moja zona i dzieci i nikt wiecej - zaden tv zadne kino domowe i zadni panowie testerzy - raz na zawsze to zapamietaj - ja jestem z tych normalnych osob ;-) mnie podnieca zona, a nie tv .... I juz na koniec calkowicie ten Pan dla mnie nie jest jakims guru jest stronniczy bo pracuje dla philipsa ale to i tak nie ma znaczenia bo to ja wybieram tv, a nie ten pan czy Maciek z konkurencyjnego forum. Tamto forum o tyle dla mnie jest normalniejsze ze nikt nikogo nie wycina, a tutaj wycina sie tylko te osoby ktore komus nie pasuja i nie ma znaczenia ze inni tez pisza nie na temat .... malo tego obrazaja innych ludzi tylko dla tego ze maja inne zdanie jak oni - czy uwazasz ze to jest w porzadku? I jesli dla ciebie to takie istotne to powiem ze zwyciezca niech bedzie philips moze ci to da lepsza satysfakcje , bo dla mnie nie ma to znaczenia zadnego. Kupie ten model tv ktory bede uwazal ze jest najbardziej adekwatny w sensie jakosc - cena - chyba ze zaszaleje i kupie jakis drozszy np sony czy loewe. A na razie sie ucieszylem bo panasonic wt 50 kosztuje 7500 tys :) I naprawde proponuje ci sie zajac czyms konstruktywnym niz ciagle odgrzewanie tego samego kotleta, ktory jak widzisz juz nikt nie pisze o nim oprocz ciebie. Byl test i po tescie i trzeba zapomniec, a kupic to co komu sie podoba. Dobrej nocy zycze.
lolek
ps Naprawde wystarczy w jednym temacie napisac to co zacytowales , nie musisz we wszystkich tematach wpisywac tego :) Potrafie czytac ze zrozumieniem mam odpowiednie wyksztalcenie i z jednego tematu potrafie zrozumiec co chciales przekazac.....


Chyba rozszyfrowałem TW Bolka, sorki :evil: Lolka, zwolennika sąsiedniego foruma. Kiki poprzez te wycinanki stworzyłeś niechcący kombatanta walki, o jak najwyższy poziom znajomości tematyki telewizji wysokiej rozdzielczości wśród ludu zamieszkującego obszar pomiędzy Bałtykiem, a pasmami gór Sudetów i Tatr. Kol.Lolku, to już prawie 5 lat. Zapomniałeś tylko o jednej, symbolicznej rzeczy, która charakteryzowała prawdziwych bojowników o wyższe wartości, a mianowicie nieodzownym atrybutem ich walki był...styropian, bez którego ni jak, nie otrzymasz dodatku kombatanckiego :razz:. Jednak spieszę Cię pocieszyć, po zakupie Philipsa 46PFL9704 trzy lata temu, pozostały mi całkiem słuszne połacie tego białego atrybutu, o kartonie już nie wspomnę - całkiem pozbawione śladów użycia. Oddam za darmo. Pozdrawiam fanklub Bolka i Lolka.
BTW, uprzedzając frontalny atak pod kątem merytoryczności, całkiem nieskromnie powiem, iż uważam swoją powyższą wypowiedź za bardzo merytoryczną, no przynajmniej w porównaniu do prawie wszystkich wypowiedzi adwersarza.
 

play007

New member
Bez reklam
Witam,powiem ci kolego ze masz zdrowie naprawde ja bym tak w zyciu nie potrafil..... daj zyc czlowieku szkoda nerwow twoich. Odnosnie nadplynnosci jak Pan tu pisze ze nie ma czegos takiego - w kilku testach czytalem i tam bylo slowo nadplynnosc... i wiesz kto bo ci pisalem na priw sam powiedzial koledze mojemu cytuje" ze jemu nadplynnosc nie przeszakdza w philispie" wiec Pan wyraza swoje zdanie.... odnosnie testu nie bede pisal bo szkoda mi czasu, wypowiem sie odnosnie Camerona i avatara - w necie mozna bylo sobie poczytac ze avatar zsostanie nakrecony po pierwsze w 48 klatakach a nie 60 jak to ten pan pisze, a dwa tylko wtedy jak hobbit zostanie przyjety entuzjastycznie dokladnie jeszcze raz napisze entuzjastycznie..... a na razie rozne sa opinie co mozna tez w necie poczytac zarowno ludzi zbranzy jak i widzow ktorzy juz ten film w tej technologii ogaldali. Ostania sprawa znowu przyspisujesz cos czego nie napsialem nigdzie: nie sa moimi ulubiencami - nigdy tak nie napisalem bo ulubiencem dla mnie jest moja zona i dzieci i nikt wiecej - zaden tv zadne kino domowe i zadni panowie testerzy - raz na zawsze to zapamietaj - ja jestem z tych normalnych osob ;-) mnie podnieca zona, a nie tv .... I juz na koniec calkowicie ten Pan dla mnie nie jest jakims guru jest stronniczy bo pracuje dla philipsa ale to i tak nie ma znaczenia bo to ja wybieram tv, a nie ten pan czy Maciek z konkurencyjnego forum. Tamto forum o tyle dla mnie jest normalniejsze ze nikt nikogo nie wycina, a tutaj wycina sie tylko te osoby ktore komus nie pasuja i nie ma znaczenia ze inni tez pisza nie na temat .... malo tego obrazaja innych ludzi tylko dla tego ze maja inne zdanie jak oni - czy uwazasz ze to jest w porzadku? I jesli dla ciebie to takie istotne to powiem ze zwyciezca niech bedzie philips moze ci to da lepsza satysfakcje , bo dla mnie nie ma to znaczenia zadnego. Kupie ten model tv ktory bede uwazal ze jest najbardziej adekwatny w sensie jakosc - cena - chyba ze zaszaleje i kupie jakis drozszy np sony czy loewe. A na razie sie ucieszylem bo panasonic wt 50 kosztuje 7500 tys :) I naprawde proponuje ci sie zajac czyms konstruktywnym niz ciagle odgrzewanie tego samego kotleta, ktory jak widzisz juz nikt nie pisze o nim oprocz ciebie. Byl test i po tescie i trzeba zapomniec, a kupic to co komu sie podoba. Dobrej nocy zycze.
lolek
ps Naprawde wystarczy w jednym temacie napisac to co zacytowales , nie musisz we wszystkich tematach wpisywac tego :) Potrafie czytac ze zrozumieniem mam odpowiednie wyksztalcenie i z jednego tematu potrafie zrozumiec co chciales przekazac.....

Więc po co Lolku czytać wogóle testy na konkurencyjnym forum.Sam mistrz kalibracji po wpisie Lizarazu był zalogowany ale przez 12 godzin nie znalazł nawet 1 zdania riposty.
Ten Pan nie jest stronniczy - jest bardzo uczciwy bo przyznał się że pracuje dla Philipsa, choć nie musiał.
Test był ale każdy ma prawo go komentować.Do tego Lolek swego czasu podkresliłeś klasę tych bezstronnych Panów przy okazji deprecjonując Kikiego.
Jeśli mamy kupować to co nam się podoba lepiej wogóle nie pisać na forum i nie czytać testów gdyż wprowadzają w błąd.A i pisanie na forum tylko przeszkadza w prawidłowym podjęciu decyzji.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Hej kolego oczywiscie ma kazdy prawo wypowiadania sie i ja tego nie neguje, a odnosnie odpowiadania na cos testujacych na tym czy innym forum to chce podkreslic ze Kiki rowniez nie odpowiada i jest dobrze... kolejna sprawa sa takie fora ze tacy ludzie jak Kiki czy ten jegomosc ktorzy sa z tak zwanej braznzy w wogole nie moga zachwalc swojego asortymentu , gdyz od razu sa pozbawiani tej mocy poprzez administratora... oczywiscie mozna sie wypowiadac ale nie w taki sposob ze chwali sie jedna czy dwie marki ....na dodatek ktore sie sprzedaje u siebie w sklepie bez wzgledu na wszystko. A to ze Pan sie przyznal to inaczej ja tego nie widze zeby sie nie przyznal, jakby tego nie zrobil to dopwiero byloby nie w porzadku wobec ludzi.... a tak napisal swoje zdanie i jest ok. Testy poraz kolejny pisze i nie tylko ja, bo ludzie pisali to juz nie raz, nie dwa sa wylacznie do tego zeby przeczytac i zapoznac sie, a nie zeby na tej podstawie od razu leciec do sklepu kupowac i potem sie podniecac i nie dawac zlego zdania powiedziec o tym co sie kupilo.
Kolego Kriswas zastanawiales sie czy nie powinenes zmienic branzy np na kabareciarstwo??? moze bys sie w tym spelnil aczkolwiek nie badz zdziwiony jak po 20 min ludzie zaczna wychodzic.... z twojego przedstawienia ( bo te same zarty od roku czy dwoch sie nudza i juz nie sa smieszne tylko zenujace ). Bo od roku nic innego nie piszesz jak tylko to ze obrazasz ludzi tych ktorzy maja inne zdanie jak twoje. Jedz do korei polnocnej o ile cie stac lub blizej na Ukraine i tam swoje rzady powprowadzaj, a Polska to jesli nie zauwazyles jest wolnym krajem i kazdy moze pisac to co uwaza bez wzgledu na to, co taki jak Ty czlowieczek sobie mysli o swoim najwspanialszym , najukochanszym, najlepszym na swiecie i w kosmosie telewizorku.... doczekalem sie czasow gdzie ferrari czy aston martin przy twoim tv to pikus. :) malo tego bywa ze sa fachowcy ktorzy to czy owo o tych firmach mowia w rozny sposob i przyjmuja to z pokora, a na twoj tv ( sory firme ) nie mozna kompletnie nic powiedziec... A moze tesknisz za komunizmem ????? "...Ale to juz bylo i nie wroci wiecej.... " jak to spiewa nasza Myrylka. I juz na koniec ty moj fanclub pozdrawiasz to i ja twoj klub kabareciaży rowniez pozdrawiam. Klego Kiki ten post jest tak samo merytoryczny jak i posty pisane przez Kriswasa.
lolek
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Hej kolego play zobacz forum, bo jakies odpowiedzi napisal Maciek, aczkolwiek nie zmieniam zdania ze testy sa tylko pomoca, a nie czyms na czym nalezy glownie sie opierac podczas kupowania tv. Zobacz panasonik wt 50 u kikiego wyszedl bardzo dobrze na tescie, na konkurencyjnym forum nie bylo testu ale Maciek kalibrowal ten tv u kogos i okreslil jako porazka roku ten tv , z czym ja sie nie zgadzam bo co prawda w warunkach sklepowych ale bawilem sie nim ponad 2 godziny i na pewno nie jest tak zle jak on to opisywal. I pomimo tyego ten tv nadal jest w moim kregu zainteresowan. Pozdrawiam.
Lolek
 

play007

New member
Bez reklam
Hej kolego play zobacz forum, bo jakies odpowiedzi napisal Maciek, aczkolwiek nie zmieniam zdania ze testy sa tylko pomoca, a nie czyms na czym nalezy glownie sie opierac podczas kupowania tv. Zobacz panasonik wt 50 u kikiego wyszedl bardzo dobrze na tescie, na konkurencyjnym forum nie bylo testu ale Maciek kalibrowal ten tv u kogos i okreslil jako porazka roku ten tv , z czym ja sie nie zgadzam bo co prawda w warunkach sklepowych ale bawilem sie nim ponad 2 godziny i na pewno nie jest tak zle jak on to opisywal. I pomimo tyego ten tv nadal jest w moim kregu zainteresowan. Pozdrawiam.
Lolek

Wynika z tego ze wszyscy się mylą.Jedno pewne na konkurencyjnym forum to że w każdym pojedynku wygra zawsze Sony.Po ich teście ani Philips 9607 ani Sony 955 nie kwalifikują się do zakupu.Z pojedynku na szczycie wyszło że obydwa to buble.Jeden z teatrem bez płynności a drugi z halo bez czerni i kontrastu.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem należy uszanować odmienne poglądy na temat wykonanych testów.
Sam uważam , że oparcie testu tylko na zdjęciach , a nie podjęcie próby analizy parametrów obrazu
w oparciu o pomiary przed ich kalibracją i przedstawienie uzyskanych wyników parametrów obrazu
po jej wykonaniu , powoduje , że test taki jest niepełny i nie jest oparty o konkrety , czyli jest nie miarodajny . To tylko
namiastka prawdziwej recenzji . Jednak , każdy z recenzentów , który testuje dany model lub modele ma oczywiście prawo do swojej koncepcji , jak przeprowadzić i przedstawić test na forum , aby móc przedstawić jak najlepiej tj.najpełniej zalety i wady danego telewizora , czy telewizorów.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

play007

New member
Bez reklam
OCZYWIŚCIE ACCU MASZ RACJĘ.Ale czy to nie dziwne że nawet w linku który wkeiłeś zagranicznym jest mowa o świetnej kompensacji ruchu.A tu okazuje sie ze Philips serii 9 ma tak duże problemy z płynnością ze nie sposób tego oglądać.Dla tv tej klasy ocena 4 na 12 praktycznie dyskwalifikuje ten tv.
Każdy ma prawo przeprowadzać testy ale czytając je w internecie - wniosek jeden.Wzajemnie się wykluczają.Zresztą Panowie twierdzą że wszystkie Philipsy od lat mają problem z płynnością
W ich teście sprzed 2 lat w modelu 9705 bardzo zresztą udanym piszą
+ doskonałe 400Hz (dla fanów) - brak artefaktów przy szybkich ruchach a teraz po 2 latach
Nie jestem dinozaurem i nie będę tęsknił za szarpiącym obrazem, ale efektu opery mydlanej jaki zaserwował PFL9607 też nie zniosę
Wniosek jeden Philips przestał robić dobre tv i stacza się w dół.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
hej Play jak tam humor juz lepszy ? mam nadzieje ze tak... sluchaj nie wiem czy stacza sie philips czy nie , ale moim skromnym zdaniem najlepsza seria 9 to 5. tam nie bylo tak jak to teraz jest ze musisz trafic na 9707 bez wady tej o ktorej pisal Accu, glos kolego jak uslyszalem pierwszy raz z 9705 to patrzylem pod tv nad tv-zagladalem weszedzie bo nie wierzylem ze to glos z tv - koncert wtedy pamietam lecial. Poprostu bylem w szoku. Teraz w 9706 juz bylo gorzej, w 8007 podobnie aczkolwiek gorzej jak w 9706 i nie wiem jak jest w obecnej serii 9 ale w ciemno daje dobre whiski ze wezmiemy np tv Accu 9705 lub mojego ulubienca kriswasa ( bo on ma wiekszy rozmiar tv i nie wiem czy to ma jakies znaczenie dla dzwieku ...) i mysle ze bije na glowe dzwiek jaki jest w obecnej serii 9. Nie wpominajac juz o wadach roznych z ktorymi 9706 sie borykal co przykladem zywym jest chocby nasz kolega szybal - bo mial 2 egz. takie i obydwa do kitu. Najwazniejsze jest to ze twoj jest jak dotychcasz bez wad technicznych, a jednemu sie bedzie podobal a innemu nie, ale to Tobie ma sie podobac a nie komus ....
lolek
 

play007

New member
Bez reklam
Nie nie mam lepszego humoru.O dźwięku mi nie pisz.Podkreślałem że jest super wszak nie korzystam z kina domowego .Z Sony nieporównywalny nawet supertesterzy omineli w teście kwestię audio.Zdania nie zmieniam dzięki Panom z forum konkurencyjnego Philips 9607 i Sony Hx955 to buble.Test to potwierdził.
 

accu

New member
Bez reklam
Nie nie mam lepszego humoru.O dźwięku mi nie pisz.Podkreślałem że jest super wszak nie korzystam z kina domowego .Z Sony nieporównywalny nawet supertesterzy omineli w teście kwestię audio.Zdania nie zmieniam dzięki Panom z forum konkurencyjnego Philips 9607 i Sony Hx955 to buble.Test to potwierdził.

Witam uprzejmie,

Proszę , zachowaj dystans do przeprowadzonych testów.
Dla mnie nie ulega żadnej wątpliwości , że masz wyśmienity telewizor , dlatego trzeba się cieszyć
wspaniałym obrazem , jaki generuje ten model telewizora firmy Philips 60 PFL 9607S/12 ,
a "kąśliwe" uwagi po prostu zbywać . Nie mają one żadnego znaczenia . TY jesteś najlepszym jego
testerem:smile: , bo wykorzystujesz go codziennie do oglądania rozmaitych programów telewizyjnych i filmów .:-|
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

karelmar

Member
Zrobiłem test telewizora przy użyciu Dreamboxa 8000 oraz modułu dostępu Aston Crypt dla cyfry+ z wbudowanym tunerem satelitarnym. Sceny jakie testowałem to wykopy piłki przez bramkarzy z pola karnego (szybkie przemieszczanie obiektów) Wprzypadku tunera wbudowanego widać lekkie smużenia napisów canal+ gol(tor lotu piłki ok bez smużenia) w przypadku Dreamboxa 8000 obraz idealny bez mużenia. Przełączanie kanałów w tunerze wbudowanym jest mułowate w dreamboxie błyskawiczne.Odwzorowanie kolorów ,kontrastu w Dreamboxie bardziej naturalne . Moim zdaniem na chwilę obecną najlepszy telewizor, jednak wymaga bardzo dobrego źródła żeby to potwierdzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Play007 - Ramzes akutat ja jestem fanem i pilki nożnej i skoków narciarskich.Obraz jest super plynny i brak jakichkolwiek zniekształceń.0 Bandingu.Właśnie mecz na tym tv to pezja.Oglądałem na npremuim hd i nsport hd wszystkie mecze ligi mistrzów.Kwintesencja jakości z włączonym ambilight.Pozdro
=============================
Szczerze to nic z tego nie rozumiem.
Napisałeś że jest super - teraz poczytałeś bzdurną ocenę i nagle się wszystko zmieniło . Nie dlatego że widzisz inaczej ale dlatego że ktoś napisał.

Teraz piszesz że to zły telewizor - coś się w nim zmieniło od tego czasu ?
Ja mam ten telewizor i gra rewelacyjnie.
Tak jak sam napisałeś - rewelacyjna płynność.
CI którzy korzystają z niego mówią dokładnie to samo.
Czerń jest genialna. Kolory jak sam napisałeś znakomite.
 
Do góry