Philips 60PFL9607 nowy krok w przyszłość - czyli plazma Pioneera znalazła wreszcie ..

Meskal

New member
Nowy update 150.85 poprawil blad w trybie max clarity. Mam nadzieje ze nic innego przy okazji tej "poprawki" nie popsuli...
 

accu

New member
Bez reklam
Nowy update 150.85 poprawil blad w trybie max clarity. Mam nadzieje ze nic innego przy okazji tej "poprawki" nie popsuli...

Witam uprzejmie,

Wgrałeś już ostatnią wersję softu więc sam się przekonasz , czy Twój telewizor "najwyższej próby" będzie "trzymał fason" i będziesz się mógł cieszyć z bardzo dobrego obrazu , jaki ten
model prezentuje .
Życzę oczywiście Tobie i innym użytkownikom tego modelu telewizora , aby telewizor wyświetlał obraz
długi okres czasu , bez żadnych usterek technicznych .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

play007

New member
Bez reklam
Fatman 1 i Meskal jak wy dajecie sobie radę z naszym Philipsem 9607..Przecież on jest taki beznadziejny.Takie wnioski płyną po teście nieomylnego forum.
Zobaczcie jakie bzdury wypisuje kolega (M.***************)nadworny kalibrator konkurencyjnego forum( na którym zresztą jestem zabanowany za pisanie prawdy):

Słabe kąty to domena wszystkich telewizorków z wyżyłowanymi odmianami matryc typu VA. w PFL8007 są i tak jeszcze znośne. Ciesz się, że nie kupiłeś PFL9607, tam to dopiero nie ma kątów Z resztą HX850 też jest gorszy pod tym względem od PFL8007, więc nie masz co żałować. Trzeba było kupić plazmę, albo LG LM960V. Ambilight to, moim zdaniem, najbardziej przereklamowany bajer...


On chyba nie wie co to Ambilight,Kalibruje ludziom tv i wypisuje takie niedorzeczności.Zazdrości chyba Philipsowi patentu na to do roku 2020.Wyśmiewają na swoim forum pasywne 3D a polecają Lg a w pojedynku roku ustawiają Philipsa 9607 w konfrontacji z Sony Hx955(tam Sony zawsze wygrywa wszystko) a nastepnie ośmieszają full leda Philipsa do granic nieprzyzwoitości.Podobno nie sprzedają tv tak jak Kiki i dlatego mają patent na prawdę....
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Chyba już w tym roku nie będzie modelu telewizora firmy Philips z bezpośrednim , tylnym podświetleniem matrycy typu LED Local Dimming . Firma widać podąża za "trendem".....:|
Philips 60PFL9607S/12 - czyżby ostatni?


Szkoda .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Chyba już w tym roku nie będzie modelu telewizora firmy Philips z bezpośrednim , tylnym podświetleniem matrycy typu LED Local Dimming . Firma widać podąża za "trendem".....:|
Philips 60PFL9607S/12 - czyżby ostatni?


Szkoda .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Heh !
Czyżbyśmy się "załapali" na ostatnie dobre sztuki ? :D

BTW: Od czasu resetu usługi TV "od tylca" przez operatora Tesatu - ani raz TV sie nie zawiesił.
Alleluja !!!
 

omnia

New member
Philips bez ambilighta to nie Philips. Dla mnie to mój największy faworyt wśród telewizorów na ten rok. Podoba mi się też pilot, można sobie wszystko ustawić w wygodny sposób.
 

kubekpl

New member
Witam,

Od tygodnia jestem wlascicielem 46PFL9707 ktorego nie mialem zamairu kupowac ale sie trafil w bardzo atrakcyjnej cenie .

Po tygodniu uzytkowania wsyztskiego jeszcze nie testowalem :

Plusy

Niesamowita czern
Filtre Moth Eye cos pieknego (brawo Philips)
Ambilight :eek:
Pilot z klwaiatyra bardzo praktyczny


Minusy
_Local dimming do bani w ciemnych scenach, ja go wole wylaczyc
_Natural Motion : efekt teatru (sam Clear LCD wystarczy) jedynie go uzywam przy ogladaniu sportu
_Delikatny Banding
_Tv mi sie juz raz zawiesil jak duzo grzebalem w roznych opcjach

Ogolnie TV rewelacja ta czern i moth Eye powala, sasiad ma rocznego Samsunga seri6 roznica kolosalna.


Tym bardziej sie ciesze ze sie zdecydowalem na kupno, bo to juz ostatnie Full led na rynku.

Pozdrawiam,
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Gratuluję zakupu i życzę miłych chwil :)spędzonych przy oglądaniu koncertów , filmów z odtwarzacza Blu-ray na tym telewizorze firmy Philips . (programów telewizyjnych oczywiście również)
Ważne , że jesteś zadowolony , oto chodzi .
Jak już troszkę "ochłoniesz" to proszę napisz coś więcej o swoim "nabytku" . Interesuje mnie
przede wszystkim tydzień produkcji telewizora , równomierność podświetlenia matrycy , czy nie występuje DSE czyli
efekt tzw. "brudnego ekranu" , widoczny między innymi na murawie płyty boiska podczas transmisji
meczu piłki nożnej , czy w ujęciach błękitu nieba itp. Jak Tobie działa SmartTV i menu ?
Czym czyścisz ekran z filtrem Moth Eye ? Jak postrzegasz kąty widzenia?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
wady

Witam,

Od tygodnia jestem wlascicielem 46PFL9707 ktorego nie mialem zamairu kupowac ale sie trafil w bardzo atrakcyjnej cenie .

Po tygodniu uzytkowania wsyztskiego jeszcze nie testowalem :

Plusy

Niesamowita czern
Filtre Moth Eye cos pieknego (brawo Philips)
Ambilight :eek:
Pilot z klwaiatyra bardzo praktyczny




Minusy
_Local dimming do bani w ciemnych scenach, ja go wole wylaczyc
_Natural Motion : efekt teatru (sam Clear LCD wystarczy) jedynie go uzywam przy ogladaniu sportu
_Delikatny Banding
_Tv mi sie juz raz zawiesil jak duzo grzebalem w roznych opcjach

Ogolnie TV rewelacja ta czern i moth Eye powala, sasiad ma rocznego Samsunga seri6 roznica kolosalna.


Tym bardziej sie ciesze ze sie zdecydowalem na kupno, bo to juz ostatnie Full led na rynku.

Pozdrawiam,

Do minusów można jeszcze dodać:
- wolne menu
-brak ustawienia odcienia obrazu(za to jest dwa razy nasycenie obrazu- wyszło to podczas kalibracji):eek:
- brak zmiany w trybie 3D obraz L/P i P/L(najpierw lewe oko potem prawe i na odwrót).
 

kubekpl

New member
Witam uprzejmie,

Gratuluję zakupu i życzę miłych chwil :)spędzonych przy oglądaniu koncertów , filmów z odtwarzacza Blu-ray na tym telewizorze firmy Philips . (programów telewizyjnych oczywiście również)
Ważne , że jesteś zadowolony , oto chodzi .
Jak już troszkę "ochłoniesz" to proszę napisz coś więcej o swoim "nabytku" . Interesuje mnie
przede wszystkim tydzień produkcji telewizora , równomierność podświetlenia matrycy , czy nie występuje DSE czyli
efekt tzw. "brudnego ekranu" , widoczny między innymi na murawie płyty boiska podczas transmisji
meczu piłki nożnej , czy w ujęciach błękitu nieba itp. Jak Tobie działa SmartTV i menu ?
Czym czyścisz ekran z filtrem Moth Eye ? Jak postrzegasz kąty widzenia?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Witam,

Nie wiem jak sprawdzic w jakim tygodniu zostal wyprodukowany.
Jesli chodzi o podswietlenie to jest delikatny clouding jak jest wylaczony local dimming, ale co ciekawe zrobilem update oprogramowania i local dimming sie lepiej sprawuje ale tylko w trybie najlepsze zasilanie .

Banding/DSE jest ale tak jak pisalem bardzo delikatny w moim modelu trzeba sie skupic zeby to zobaczyc .

Menu jak na TV za taka cene wolne na szczescie zbyt czesto juz tam nie zagladam. Szkoda ze nie ma przycisku zmiany typu obrazu (ustawienia na dzien / noc)

Smart TV tu mialem obawy ale nie jest tak zle szwagier ma Plazme Panasonic GT50 i na Philipsie moim zdaniem duzo lepiej to hula.
Katy widzenia slabe.

Jeszcze nie czyscilem tv staralem sie go nie dotykac palcami przy montazu, jest jakis specjalny plyn Philipsa, ewentualnie w instrukcji pisze o plynie na bazie alkoholu. Mam dobry plyn do czysczenia szyb w aucie przy okazji przetestuje.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Serdecznie dziękuję za odpowiedź na moje zapytania .:smile:
W kwestii sprawdzenia tygodnia wyprodukowania telewizora to sprawa jest prosta.
Na etykiecie , na tylnej ściance telewizora i na etykiecie na opakowaniu telewizora znajduje się
między innymi zapis: MODEL.NO:46PFL9707S/12
i poniżej SERIAL.NO: ZH2C 1247 002234. (taki przykład)
Patrzymy na dwie cyfry tj.12 . Cyfra 12 oznacza rok produkcji 2012 .
Dalej patrzymy na kolejne dwie cyfry tj.47 . Cyfra 47 oznacza tydzień produkcji .
ZH oznacza kraj produkcji:Węgry. Może być również VN -który również oznacza kraj produkcji:Węgry.
002234 -nr wyprodukowanego telewizora.

Można się również tych danych dowiedzieć bez wchodzenia do menu serwisowego , korzystając z
menu użytkownika ( klienta-customer) , podczas oglądania programu telewizyjnego w pilocie wciskamy
kolejno ,szybko cyfry: 1 2 3 6 5 4 . Ukaże się nam okno z CSM1
1.1 Set type:46PFL9707S/12
1.2 Production code:ZH2C1247002234
1.3 Installed date:XX/XX/XXXX
Jest jeszcze strona CSM2 i kolejna CSM3. Dostajemy się do nich używając przycisku strzałki (kierunek w dół) . Wychodzimy z menu customer naciskając przycisk :menu główne.Menu to jest pożyteczne , bo możemy dowiedzieć się wielu pożytecznych rzeczy o naszym telewizorze.
Czy korzystałeś może z trybów obrazu ISF dzień , czy ISF noc ?Powinieneś koniecznie , jeżeli tego nie zrobiłeś.
Czy używałeś opcji podświetlenia dynamicznego :najlepszy obraz , gdzie powinna być widoczna głęboka czerń?

Skoro piszesz ,że nie ma na pilocie przycisku zmiany trybu obrazu :ISFdzień/ISFnoc to rozumiem ,że korzystasz z tych trybów o których piszę (pytam)ciut wyżej.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kubekpl

New member
Witam uprzejmie,

Serdecznie dziękuję za odpowiedź na moje zapytania .:smile:
W kwestii sprawdzenia tygodnia wyprodukowania telewizora to sprawa jest prosta.
Na etykiecie , na tylnej ściance telewizora i na etykiecie na opakowaniu telewizora znajduje się
między innymi zapis: MODEL.NO:46PFL9707S/12
i poniżej SERIAL.NO: ZH2C 1247 002234. (taki przykład)
Patrzymy na dwie cyfry tj.12 . Cyfra 12 oznacza rok produkcji 2012 .
Dalej patrzymy na kolejne dwie cyfry tj.47 . Cyfra 47 oznacza tydzień produkcji .
ZH oznacza kraj produkcji:Węgry. Może być również VN -który również oznacza kraj produkcji:Węgry.
002234 -nr wyprodukowanego telewizora.

Można się również tych danych dowiedzieć bez wchodzenia do menu serwisowego , korzystając z
menu użytkownika ( klienta-customer) , podczas oglądania programu telewizyjnego w pilocie wciskamy
kolejno ,szybko cyfry: 1 2 3 6 5 4 . Ukaże się nam okno z CSM1
1.1 Set type:46PFL9707S/12
1.2 Production code:ZH2C1247002234
1.3 Installed date:XX/XX/XXXX
Jest jeszcze strona CSM2 i kolejna CSM3. Dostajemy się do nich używając przycisku strzałki (kierunek w dół) . Wychodzimy z menu customer naciskając przycisk :menu główne.Menu to jest pożyteczne , bo możemy dowiedzieć się wielu pożytecznych rzeczy o naszym telewizorze.
Czy korzystałeś może z trybów obrazu ISF dzień , czy ISF noc ?Powinieneś koniecznie , jeżeli tego nie zrobiłeś.
Czy używałeś opcji podświetlenia dynamicznego :najlepszy obraz , gdzie powinna być widoczna głęboka czerń?

Skoro piszesz ,że nie ma na pilocie przycisku zmiany trybu obrazu :ISFdzień/ISFnoc to rozumiem ,że korzystasz z tych trybów o których piszę (pytam)ciut wyżej.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:


Witam,

Po sprawdzeniu TV bylo produkowany w roku 2013 tydzien 03.
W dzien korzystam z trybu IFS dzien
w nocy korzystam z ustawien osobistych z forum Hdfever .
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Po sprawdzeniu TV bylo produkowany w roku 2013 tydzien 03.
W dzien korzystam z trybu IFS dzien
w nocy korzystam z ustawien osobistych z forum Hdfever .

Witam uprzejmie,

Dziękuję za odpowiedź.
A jak telewizor Twój zachowuje się przy nagrywaniu programów telewizyjnych na HDD ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kubekpl

New member
Witam uprzejmie,

Dziękuję za odpowiedź.
A jak telewizor Twój zachowuje się przy nagrywaniu programów telewizyjnych na HDD ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Witaj kolego Accu sorki za tak pozna odpowiedz, nadal nie testowalem nagrywania na HDD, mam dekoder Sat VU+ Duo z dyskiem i z niego poki co korzystam, ale mysle tez antenke podpiac do DVB-T wtedy przetestuje nagrywanie.

Mam pare plikow full HD z Sony HX5V i tv czyta je plynnie bez problemu.
 
Do góry