Philips 60PFL9607 nowy krok w przyszłość - czyli plazma Pioneera znalazła wreszcie ..

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie napisalem ze nie jestes na biezaco z softami :) napisalem ze byc moze o tym z 4 lutego nie wiedziales ..... mi chodzi tylko o to ze jesli 4 lutego pojawil sie soft to oznacza ze to jest najnowszy soft skoro 6 tygodni temu czy nawet juz ponad powiedzieli z philipsa ze w nowym sofcie zalatwia ten problem to oznazcza ze w tym sofcie powinni to naprawic, a nie naprawili i dalej jest ta wada.... i tylko tyle :) A nie czytam wszystkiego o philipsach z kazdej serii bo nie mam takiej potrzeby,gdyz po pierwsze nie jestem fanatykiem philipsa czy tez zadnej innej marki, a dwa nie interesuja mnie nizsze serie..... chodzi tylko i wylacznie o fakt ze w tym sofcie powinien byc naprawiony ten blad tak jak powiedzieli temu uzytkownikowi jak rowniez z tego co napisal ktos na konkurencyjnym forum od philipsa czy od serwisu philipsa ze jest to wylacznie problem softu i w najnowszym sofcie bedzie po problemie... jak widac chyba zapomnieli o tym w koncu da sie z tym zyc - a to ze kosztowal tv ponad 14 tys to co tam drobnostka.. A moze w gwarancji powinno byc napisane ze kupujac tv philipsa trzeba patrzec na date produkcji przy zakupie i na soft jaki jest wgrany bo to jest istotne dla prawidlowej pracy tego czy innego modelu... Na szczescie kolega Play jest zadowolony bo nie dosc ze taniej kupil to jeszcze wszystko jest ok... inni niestety nie mieli takiego szczescia...
lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nieraz warto zobaczyć i poczytać wątki o niższych seriach telewizorach danego producenta.
To poszerza wiadomości na poszczególne problemy z użytkowaniem sprzętu wizualnego tego
producenta.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Wczoraj dokonałem upgrade'u mojego firmwaru do wersji oznaczonej numerem QF1EU-0.150.83.0.
To nie jest soft z 4 lutego 2013 ale z 14 stycznia 2013 (tak mi pokazuje TV).
Opublikowany 4 lutego.

Prosto ze sklepu przyjechał z softem nie wiem jakim bo jak tylko podlączyłem do sieci to sam się zupdate'ował do wersji QF1EU-0.150.82.0. (z 14 grudnia 2012).

Co ciekawe nie chciał się zupdateowac automatycznie wczoraj "po sieci" do wersji QF1EU-0.150.83.0. (informując, że ma najnowszy firmware zainstalowany)
a z USB poszedł.
Oczywiście po upgradzie usterka nadal występuje.
Napisze na AVForums. tam ludzie z Philipsa czytają i moderują, może jakiś skutek to odniesie,na dzwonienie do naszego serwisu szkoda nerwów.

Ciekawe jak wygląda obraz w tym trybie i czy wogóle jest o co kopie kruszyć.
Powtarzam - dla miłośników idealnego obrazu i tak ten płaszczak jest wart swoje 14 koła
(dokładnie zapłaciłem 13.718 z konsolą Xbox i grą Halo4, którą to konsolę zaraz opchnąłem na Allegro za 700 PLN tak więc kosztował mnie 13.018 PLN)

BTW: lolek126 - czy Ty kolego posiadasz ten telewizor, że Cie ta usterka tak denerwuje czy po prostu oburzasz sie tak ogólnie?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Soft fabryczny bardzo łatwo sprawdzić , wystarczy z naklejki z tyłu telewizora lub z kartonu
przeczytać sobie i zapisać :SERIAL.NO. XXXX XXXX XXXXXX . np. SERIAL.NO. ZH1C 1245 001411
Cyfrę 1245 "rozbijamy" na dwa człony : liczba 12 - oznacza rok produkcji czyli 2012 ., a liczba 45 - oznacza tydzień produkcji w roku 2012. Łatwo określić przy pomocy tych danych kiedy telewizor
został wyprodukowany , i jaki w tym czasie był bieżący soft , na podstawie historii wydanych softów.
Ja myślę , że ta usterka jest od jakiegoś softu , który niektóre usterki naprawił , ale również wniósł przy okazji jakieś nowe błędy.
Trzeba być cierpliwym, w którymś nowym sofcie pewnie firma Philips naprawi tą usterkę.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Mój dzisiejszy chat z Philipsem na temat 3D i maximum clarity wyglądał tak:


Witamy na czacie Philips. Dziękujemy za zadanie pytania, obecnie rozmawiasz z Maciek.

Maciek: Witam Pana

fatman: Witam

Maciek: Pod koniec lutego pojawi sie nowa wersja aktualizacji, która poprawi działnie tej funkcji.


Pozostaje więc czekać.

Przynajmniej wiem, że firma wie a co i jak zrobi? Zobaczymy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam kolego fatman nie mam tego tv i miec raczej nie bede bo celuje w soniaka model 955 lub w nowy W 900 w zaleznosci jaka cena bedzie ich dzielila.... chyba ze jeszcze by mi podpasowal panasonic wt 60 ale czasu nie mam za bardzo bo do konca kwietnia chcialbym juz miec tv w domu wiec tez zalezne to jest kiedy nowe tv sie pojawia w sklepach.... najpozniej koniec maja juz musze miec na 100% tv w domu. Termin ostateczny i tego juz nie przekrocze...
A odnosnie tego co napisales to uwazam ze jesli daje sie za cos konkretne pieniadze a Ty takie dales to nie mozna tak robic z ludzmi jak z toba czy tez z innymi na konkurencyjnym forum.... jak mozna mowic ze w najnowszym sofcie bedzie to poprawione i wchodzi soft dalej jest zle, a Tobie poraz kolejny pisze ktos, ze juz w nastepnym to na pewno to bedzie zrobione - dla mnie to lekko mowiac jest malo powazne i naprawde zle swiadczy to o firmie...
lolek
 

jacekf

New member
Adobe Flash Player

Witam,
Proszę kolegów o pomoc,mam problem z zainstalowaniem w moim Philipsie 60PFL9607 Adobe Flash Player.
Pozdrawiam,
jacekf
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
jak mozna mowic ze w najnowszym sofcie bedzie to poprawione i wchodzi soft dalej jest zle, a Tobie poraz kolejny pisze ktos, ze juz w nastepnym to na pewno to bedzie zrobione - dla mnie to lekko mowiac jest malo powazne i naprawde zle swiadczy to o firmie...
lolek

A na tym forum od kilku tygodni avatara nawet nie można zmienić bo albo soft kiepski albo admin to olewa i co zrobisz?

Co do Filipka- naprawdę na razie da się żyć bez tej funkcji.
Heh... zamieściłem dwa dni temu moją opinię o tym telewizorze na philips.pl (jako pierwszy oceniający) i... do dzis się nie pokazała. Wypunktowałem tam tę niedoróbkę ale dałem 5 gwiazdek.
Wymoderowali to pewnie i uznali, że moja krytyczna opinia nie jest godna aby sie tam ukazać.
Tu dopiero można się pośmiać :!:
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Krótkie doniesienia temacie obsługi MKV.
  1. Odtwarza MKV. ;-)
  2. Niektóre bez dźwieku (komunikat: format dźwieku nieobsługiwany) Wtedy "lecę" z mojego Xtreamera bo on odtwarza wszystko co umysł ludzki stworzył.
  3. Nie obsługuje napisów MKV znajdujących się w katalogach zewnętrznych (ani srt ani sami).
  4. Obsluguje napisy wmuxowane (muszą być kodowane Windows-1250 albo UTF-8)
Howgh!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Fatman za malo gwiazdek dales w ocenie, napisz raz jeszcze doloz kilka i na pewno sie ukaze opinia :)
lolek
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Raport z codziennych obserwacji:
  1. Tak raz na dwa dni telewizor zawiesza się i pomaga tylko zimny restart.
    Zdarzyło się 3 razy w ostatnim tygodniu.
  2. Od czasu do czasu nie widzi katalogów w sieci i znowu pomaga tylko zimny restart.
    Zdarzylo się 2 razy w ostatnim tygodniu.
  3. Odtwarzając 13 Gbajtowego mkv-a (Top Gun) po DLNA dźwięk podawany po optyku z TV na amplituner jest "szarpany" ale o dziwo słuchany z TV jest OK.
To tyle z frontu.
Wracam do obserwacji gadziny ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A mój ..... bez "zawiechy" nawet jednej. Może mniej oglądam niż TY... bo głównie przy kompie.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
kiki, jak sobie radzisz napisami.
Nie widzę napisów ani srt ani smi i to niezależnie czy dam tę samą nazwę jak nazwa pliku i czy umieszczę je w tym samym folderze co film czy w katalogu obok.
Jeżeli napisy nie są wmuxowane w mkv to ich nie widzę.
Jakaś rada?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
W ostatnich dniach testowałem intensywnie 3D. Moje obserwacje:
  1. Obraz wygląda bajecznie. Miałem okazję porównywać do Sony 955 (w sklepie więc mam świadomość co piszę).
    Nie masakruje go Filipek wprawdziw ale jest ciutkę lepiej imho choć Soniak to klasa sama w sobie.
  2. Wczoraj oglądałem Titanica w 3D - no miód ! Zupełnie jakbym nowy film oglądał.
    Wypadł przy tym dużo lepiej niż Top Gun (mam wrażenie, że Top Gun był remasterowany pod kątem 3D a Titanic to już 3D pełną gębą).
  3. Obejrzałem tzw. zestawy projekcyjne 3D (demka) firm LG i Panasonic i musze przyznać, że widoki były doskonałe
    a jak facet rzucił we mnie piłką basebalową to odruchowo uchyliłem głowę ;-)
    Obraz był krystaliczny, kolory niesamowite a plany rozrysowane doskonale.
    Nie stwierdziłem żadnych cross-talków na drugim planie o czym informował jakiś niemiecki test.
  4. Nie stwierdzam "wyłącznie" efektu akwarium" (o tym tez ktoś pisał). Obraz wychodzi z ekranu do pokoju.
    Przykład: facet żonglujący kulami w demku panasonica oraz węże morskie i skrzydlice w filmie "Under Ocean", które norrrmalnie wpływają do pokoju i wracają do morza ;-)
    Efekt zapiera dosłownie dech w piersiach nawet takiemu facetowi jak ja co to już wiele widział.
  5. Generalnie najlepsze są filmy 3D o życiu podwodnym. Tu widać pełne 3D '"w przód" i "w głąb".
    Co do producenta to polecam filmy IMAXa. tam goście umieją to filmować i mają technologię opanowaną
    chociaż film o Grand Canionie na kolana mnie nie powalił.
    Pamiętam (byłem tam w 1993 roku) i już wtedy we Flagstaff (nad brzegiem kanionu) oglądałem film 3D o kanionie
    i tamten pamietam do dziś bo efekty już wtedy! (lot samolotem nad powierzchnią rzeki w kanionie) były niesamowite.
  6. Teraz o trybie konwersji 2D/3D.
    Generalnie tego nie nadużywam ale mogę stwierdzić:
    - dobry jakościowo materiał HDTV oglądany w tym trybie prawie dorównuje natywnemu 3D (np. Fakty TVN o 19:00 ogląda się z przyjemnością).
    - filmy przyrodnicze z Blu-ray (np. Planet Earth czy South Pacific) ogląda się w tym trybie z przyjemnością i naprawdę do natywnego 3D niewiele im brakuje.
  7. Łyżka dziegciu na koniec:
    Tryb 2D/3D daje nieciekawe efekty jeżeli chcemy oglądać w tym trybie zdjęcia (np. z DLNA).
    Pojawiają się plamy koloru i artefakty. Nie wiem czy tak ma być ale.... tak to wygląda.
Wracam na front. Komunikat z dalszych walk wkrótce.
Jeżeli macie jakieś tematy do sprawdzenia - piszcie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tego co wyczytalem to titanic tez jest remasterowany do 3d - jedynie prawdziwe 3d z filmow to avatar i hobbit, ktore to filmy byly krecone na kamerach 3d, reszta to podobno wszystko robione w 2d tylko pozniej przerabiane na 3d tak jak np gniew tytanow itp... nie liczac moze przyrodniczych tam tez pewnie uzyto kamer 3d...
lolek
 
Do góry