Philips 60PFL9607 nowy krok w przyszłość - czyli plazma Pioneera znalazła wreszcie ..

rysiek100

Member
prośba do @accu nie wklejaj cytatów,niepotrzebnie nimi zaśmiecasz dany temat
na stronie zmieściło by się przynajmniej dwa razy więcej komentarzy
 

khad

New member
To podobno jest wątek dot. 60PFL9607, a czasem mam wrażenie, że metodologii testów Kikiego.

Czy ktoś może odpowiedzieć jaki właściwie ten Philips ma input lag?
Czy ten Philips ma system, który automatycznie wycisza reklamy w telewizji?
 

fluid

Banned
Kiki szczerze to polemika z accu nie bardzo sie opyla , stoje za Toba murem bo masz dost do wszelkich nowinek ktore ukazuja sie na runku , testowales chyba kazdy rodzaj tv,model , marke itp wiec masz MEGA potencjal co do oceny , punktowania negowania .... bla blA - ZASTANAWIA mnie tylko jedno - jezeli ten philips jest taki super extra , ta czern i cala reszta (w co nie watpie ) to jak tu sie teraz odniesc do zapowiadanych juz od jakiegos czasu OLED'ów , mam na mysli ten entuzjazm jaki emanuje gdy tylko ktos cos wspomina o czerni jaka oled bedzie dysponowal , paleta 'gama' kolorow itp itd .Jak czern oledow bedzie mozna klasyfikowac w stos do tej w tym philipsie jak ona juz jest na najwyzszym poziomie ?! Probuje to tak zwyczajnie ogarnac i nie do konca pojmuje .... Genialna czerń
Rewelacyjne skalowanie
Rewelacyjna płynność.
Znakomity drugi plan - Moze byc jeszcze lepiej z jakoscia ? ./ ? ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy Philips ma system wyciszania reklam, ten też ma w systemie zaawansowanym.

=================================================
Jak się będą miały Oledy nie mam pojęcia, Może nijak. Na razie są jak fatamorgana , od czasu do czasu ktoś je widzi.
Nikt ich nie testował, nikt ich nawet dotykać nie może.
Nikt nawet nie wie jak odtwarzają zwykły obraz.

Już widziałem Modele SED które miały wejść lada dzień , były pokazywane na targach w Berlinie i co ???
I KLAPA !!!
Oledy na razie mają swoje problemy i jest już kolejna zapowiedź że są znów przesunięte na koniec 2013 roku.
Na dziś Najlepszy jest Philips , podobnie jak "wczoraj" Pioneer.
Jako najlepszy ma największą liczbę punktów i cieszę się że Ci którzy mają go w domu podzielają tą opinię.

Zdecydowanie bardziej liczę na IGZO 4 K Sharpa.
To jest genialna sprawa.

O punktację możecie być spokojni.
 
Ostatnia edycja:

Tomasz93

Member
Cóż, nadal nie mogę dodać zdjęć.

Z racji tej, że nie mogę dodać zdjęć, dodałem plik zip, w którym znajduje się PDF z porównaniem tych samych kadrów z mojego telewizora i Philipsa 9607. Myślę, że moje zdjęcia udowadniają, że można zrobić dobre zdjęcia przedstawiające obraz naszego telewizora - wbrew temu, co niektórzy tutaj sugerowali.

Porównanie czas zacząć.

Zaznaczam jeszcze, że nie uważam, iż Philips 9607 jest złym telewizorem, albo że mój telewizor jest lepszym telewizorem od Philipsa. Wskazuję jedynie, że Philips (podobnie jak i inne testowane tutaj telewizory) jest fatalnie skalibrowanym telewizorem.
 

Attachments

  • porównanie.zip
    940,2 KB · Wyś: 374
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Witam.Tomasz93 przejrzałem Twoje porównanie i pomimo niezadawalającej jakości materiału, który pokazałeś, różnica jak dla mnie jest kolosalna na korzyść Twojego telewizora.Masz rewelacyjnie go skalibrowanego ,w bardziej naturalnych ustawieniach.I to jest dla mnie jak najbardziej akceptowalne a nie to co pokazał KiKi (w teście:kompletnie przejaskrawione,nienaturalne kolory itp.).Nie wiem co masz za model TV (może podałeś?,może nie doczytałem?) ale wstępnie to wygląda fantastycznie.Pozdrawiam.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Albo fotki źle zrobione lub kalibracja, wygląda na to że działanie local dimming mocno przyciemnia i znikają detale w cieniach.
 

Tomasz93

Member
Albo fotki źle zrobione lub kalibracja, wygląda na to że działanie local dimming mocno przyciemnia i znikają detale w cieniach.

Jestem przekonany, że to wina kalibracji. Każdy test Kikiego wygląda podobnie, wspominałem już o tym na tym forum. Wystarczy sobie wybrać jedną wspólną fotografię dla wszystkich testów (np. Sync of Beauty lub Ziemię z perspektywy kosmosu) i zobaczyć, że sytuacja powtarza się za każdym razem.

Załączam przykład innego telewizora.
 

Tomasz93

Member
No to teraz Tomasz93 będzie miał nowe zajęcie.Będzie kalibrował tv forumowiczom.

Bez obaw:) Chciałem jedynie wskazać, że można lepiej. Doceniam Kikiego pracę, co już podkreślałem, ale uważam, że to, co pokazuje na testach jest słabe. Sęk w tym, że znam doskonale prezentację Pioneera, którą wykorzystuje Kiki w swoich testach i wiem jak powinien wyglądać dany kadr - czy to na telewizorze, czy to na zdjęciu w teście.
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmm...
Te porównania są porażające....!!
Na niekorzyść Kiki-ego....
/pewnie Ci to zaraz pousuwa ;) .. /

No to forum ma nawego "guru" ... ;)

/a swoją drogą to tę płytę Pioniera warto by rozpowszechnić ...dla wszystkich zainteresownych ... /

Pozdrawiam Panie Tomasz93 ...dobra robota ...
 

bogaty

New member
Bez reklam
Na moim philipsie 5507 po kalibracji obraz jest praktycznie identyczny jak u Tomasz93, robiąc jednak fotkę (żaden ze mnie fotograf) obraz wyglada tak jak u kikiego.
 

Tomasz93

Member
Hmm...
Te porównania są porażające....!!
Na niekorzyść Kiki-ego....
/pewnie Ci to zaraz pousuwa ;) .. /

Mam nadzieję, że tego nie zrobi - tylko wyciągnie jakieś wnioski.

No to forum ma nawego "guru" ... ;)

/a swoją drogą to tę płytę Pioniera warto by rozpowszechnić ...dla wszystkich zainteresownych ... /

Pozdrawiam Panie Tomasz93 ...dobra robota ...

Mam nadzieję, że ta przysłowiowa "dobra robota" wniesie dużo nowego i da nowe spojrzenie na testy Kikiego i ogólnie rozumianą kalibrację. A także to, że można zrobić dobre zdjęcia, które będą pokazywały dobrze skalibrowany obraz naszego telewizora.
 

andrju75

New member
/a swoją drogą to tę płytę Pioniera warto by rozpowszechnić ...dla wszystkich zainteresownych ... /

Panowie a tak z innej strony,gdzie i w jaki sposób (skąd?)taki materiał to testowania telewizora można nabyć?Ps.Wkrótce będę chciał dokonać jakiegoś dobrego zakupu w przedziale 46"-55" i chciałbym taki teścik zrobic na danym tv,który mnie zainteresuje np.w sklepie podpinając taki materiał nagrany np.na penie czy dysku.Wiadomo że taki tv nie będzie miał kalibracji,ale jakieś wstępne spojrzenie da jak na standardowych ustawieniach sobie radzi.Pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam.Tomasz93 przejrzałem Twoje porównanie i pomimo niezadawalającej jakości materiału, który pokazałeś, różnica jak dla mnie jest kolosalna na korzyść Twojego telewizora.Masz rewelacyjnie go skalibrowanego ,w bardziej naturalnych ustawieniach.I to jest dla mnie jak najbardziej akceptowalne a nie to co pokazał KiKi (w teście:kompletnie przejaskrawione,nienaturalne kolory itp.).Nie wiem co masz za model TV (może podałeś?,może nie doczytałem?) ale wstępnie to wygląda fantastycznie.Pozdrawiam.

Rowniez i ja sie dolaczam do kolegi i podobnie oceniam jak kolega. Pozdrawiam i gratuluje kalibracji ...
lolek
 
Do góry