Philips 60PFL9607 nowy krok w przyszłość - czyli plazma Pioneera znalazła wreszcie ..

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widac z tego ze w miare podobnie oceniaja philipki zeszloroczny model serii 9 jak i obecny model serii 9. Dla mnie jest to niezly wynik zarowno jesli chodzi o philipsa jak i soniaka ktory dostal kilka pkt. wiecej. Kogo stac to spokojnie moze kupowac jeden czy drugi , kwestia gustu co kto woli i ktorej firmie bardziej ufa. A z samej punktacji wynika ze philips wzgledem soniaka jest porownywalny przynajmniej jak dla tej gazety, choc z pzrewaga lekka na soniaka. A mysle ze tam podejscie jest bez zadnej podniety wzgledem jednej czy drugiej firmy i stad taki wynik, a nie np powiedzmy 98 - 99 pkt jak dal Kiki.
lolek
 
Ostatnia edycja:

play007

New member
Bez reklam
Za bardzo Lolek wierzysz tamtemu forum.Tak Sony zawsze zwycięża.
Lolek napisz mi bo jestem ciekaw jaki kupisz tv za ile i kiedy.Ciekawosc mnie zżera.Bo jak Ciebie czytam to mam nieodparte wrażenie że tv nie kupisz nigdy.A cały czas obracasz sie wedlug wysokiej półki która teraz jak i za wiele lat absolutnie będzie droga.
Lolek ja z pokorą przyjmuję każdy test.I Kikiego i ****************************** jak i niemieckiej prasy.Podchodzę z rezerwą do każdego .Bo nikt nie ma monopolu na rację.Na razie forum które tak wychwalasz nie ma zcasu na test Philipsa 9607 kontra Sony Hx9555.Już teraz Ci powiem kto wygra... oczywiscie Sony.Jedyna sluszna linia ******************************.
Myślałem żee po prostu Acu może wkleić przetłumaczone wady tego testu i sądzę że bynajmniej nie chodzi o widgety internetowe,Nie pokreślaj ma każdym kroku ile dałem.Bo niezależnie czy 9200 czy 14k to i tak bym kupił full led.Jestem wrogiem edge led więc na bank nie kupiłbym wogóle tv tylko został przy starym crt i czekał cierpliwie 5 lat na nowa technologię.
Nie mam nic w domu poza wspomnianym tv wartym uwagi więc z tym chwaleniem się lekko przesadzasz.
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Za bardzo Lolek wierzysz tamtemu forum.Tak Sony zawsze zwycięża.
Lolek napisz mi bo jestem ciekaw jaki kupisz tv za ile i kiedy.Ciekawosc mnie zżera.Bo jak Ciebie czytam to mam nieodparte wrażenie że tv nie kupisz nigdy.A cały czas obracasz sie wedlug wysokiej półki która teraz jak i za wiele lat absolutnie będzie droga.
Lolek ja z pokorą przyjmuję każdy test.I Kikiego i ****************************** jak i niemieckiej prasy.Podchodzę z rezerwą do każdego .Bo nikt nie ma monopolu na rację.Na razie forum które tak wychwalasz nie ma zcasu na test Philipsa 9607 kontra Sony Hx9555.Już teraz Ci powiem kto wygra... oczywiscie Sony.Jedyna sluszna linia ******************************.
Myślałem żee po prostu Acu może wkleić przetłumaczone wady tego testu i sądzę że bynajmniej nie chodzi o widgety internetowe,Nie pokreślaj ma każdym kroku ile dałem.Bo niezależnie czy 9200 czy 14k to i tak bym kupił full led.Jestem wrogiem edge led więc na bank nie kupiłbym wogóle tv tylko został przy starym crt i czekał cierpliwie 5 lat na nowa technologię.
Nie mam nic w domu poza wspomnianym tv wartym uwagi więc z tym chwaleniem się lekko przesadzasz.
Kupiłeś PS3 bo ja tak i powiem tobie że rewelka gry filmy 3d wszystko śmiga polecam granie na 55 czy 60 cali w3d sczena opada polecam ;-)
 

play007

New member
Bez reklam
Kupiłeś PS3 bo ja tak i powiem tobie że rewelka gry filmy 3d wszystko śmiga polecam granie na 55 czy 60 cali w3d sczena opada polecam ;-)

Jeszcze nie kupiłem.Jaki model kupiłeś gdzie i jakie wyposażenie?
Na allegro jest tak wiele odmian wyposażenia PS3 z grami bez od 1k do 1,8 k ze sam nie wiem którym zestawem się zainteresować.Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
oni robia to jako hobby, a nie jak kiki zeby pozniej sprzedac taki czy inny tv

Cały dramat Kikiego to fakt, że jest właścicielem salonu RTV.

Dla mnie Kiki to wielki entuzjasta HDTV.
Weteran i pierwszy promotor tego rynku od lat.

Niestety ma znakomity sklep/salon w Olsztynie.
Wejdź na stronę sklepu i zobacz fotki. Doceń.

I nie wierz, że inni robią testy jako hobbyści.
Można się przecież załapać na zaproszenie na pokaz w Londynie czy Berlinie.
Czy otrzymać "na pamiątkę" testowany TV.
Ale o tym się nie dowiesz.

Wszyscy handlowcy ( także Saturn/MM/Euro/AVANS) żyją głównie ze sprzedaży modeli Low-End za 2-3 tyś zł.
 

play007

New member
Bez reklam
Cały dramat Kikiego to fakt, że jest właścicielem salonu RTV.

Dla mnie Kiki to wielki entuzjasta HDTV.
Weteran i pierwszy promotor tego rynku od lat.

Niestety ma znakomity sklep/salon w Olsztynie.
Wejdź na stronę sklepu i zobacz fotki. Doceń.

I nie wierz, że inni robią testy jako hobbyści.
Można się przecież załapać na zaproszenie na pokaz w Londynie czy Berlinie.
Czy otrzymać "na pamiątkę" testowany TV.
Ale o tym się nie dowiesz.

Wszyscy handlowcy ( także Saturn/MM/Euro/AVANS) żyją głównie ze sprzedaży modeli Low-End za 2-3 tyś zł.


I ja tak uważam.Wszyscy czerpią wiedzę z jego testów.A jedyne co potrafią to tylko krytykować przy tym twierdząc że inni na forach są zawsze bezinteresowni i nieomylni.
Poza użytkownikiem czyli nami nikt nie jest bezinteresowny na tym świecie w zakresie HDtv .
Na każdym forum jest mnóstwo specjalistów , niestety najczęściej takich którzy nigdy nie obcowali z danym tv , ba często (tak jak z Philipsem 9607) nawet nie mając możliwości go zobaczyć na żywo.Papier przyjmie wszystko.Jest to pierwszy i jedyny test Philipsa 9607 na forum polskim.Może warto to docenić?
 
Ostatnia edycja:

kubekpl

New member
Panowie dla mnie nic konstruktywnego nie wnosicie taką gadaniną, test trzeba przeczytac i wyrobic sobie swoje zdanie ale kłapac jak TV sie nie widzialo na oczy to nie ma sensu . Powoli testow bedzie co raz wiecej a czy Kiki jest objektywny czy nie to malo wazne trzeba docenic jego prace i nie koniecznie sie z nim zgadzac . Co by nie bylo jesli chodzi o lcd philips seria 9 i sony 955 sa TV z gornej polki Full LED i nie sadze ze bedzie mozna wyznaczyc jednoglosnie ktory lepszy.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TVN Player - termin - przekazuję to o czym informuje nas Philips.
Nie wymyśliłem sobie. Ma być to będzie - zdjęcia z konferencji ktoś zresztą przypomniał. Ostatnie informacje mówiły że przed gwiazdką .
Jeśli ktoś pragnie wiedzieć więcej - proszę pisać na PW do Lizarazu .

Nie zorumiem zarzutu co do DOngla z Androidem.
Toźle że on jest ???
Przecież tam jest nie tylko IPLA, TVN Player, TV P VOD ale tysiące innych programów telewizyjnych których żaden genialny telewizor multimedialny nie da. W telewizorach multimedialnych jest kilka stacji myzycznych - tu jest kilka tysięcy. W telewizorach jest kilka gier - tu jest kilkaset tysięcy gier.
W telewizorach szumnie obecnie nazwanych multimedialnych jest kilka aplikacji dydaktycznych - tu jest kilka tysięcy.
Tu są mapy ,Skype, programy rozrywkowe, różne systemy,Youtube ,
Programy biznesowe i setki tysięcy innych aplikacji .

I nikt mi nie powie, że fan który uwielbia aplikacje kupując telewizor za kilka tysięcy złotych nie dołoży do Dongla który zostanie mu jeszcze do innych telewizorów i to na lata.

To że komuś się nie podoba Model 9607 - ok. Ma takie prawo.
Nawet Miss Świata wielu się nie podoba i to ich wybór.
Śmieszne jest tylko to że najwięcej krytykują model Ci którzy go nigdy nie widzieli. Ale mnie to nie dziwi.

Skala ocen - to coś co każdy robi wg własnego schematu.
Jeśli przyjmiemy że na dziś Plazma Pioneera miałą 100 pkt. bo była mistrzem
To ten model powimnien mieć 105 , ale tak się nie da.
Ale ponieważ ten model na dziś jest nr 1 - to ma najwyższą skalę ocen.

Przyjmując inną skalę wg której Pioneer miał np 50 pkt na 100 - bo w przyszłości bedą modele które będą miały owe 100 pkt. - to w tej skali ocen Philips miałby 55 pkt.
Ale nasza skala opiera się na wartości najlepszych modeli na świecie
w klasie 90 pkt i więcej.
Porównywanie skali ze skalą kelwina czy fahrenheita jest tu nie na miejscu. To są inne skale. Tłumacząc to branżowo można napisać że telewizor ma 2500 Hz albo 100 hz i obie oceny są prawidłowe.
Życzę przyjemnego obcowania z modelem Philipsa 9607 bo to znakomity telewizor o czym świadczą najlepiej Ci którzy go mają albo chociaż widzieli jak gra.
 

karelmar

Member
Telewizor doskonale odtwarza pliki z rozszerzeniem ts. nagrane na Dreambox 8000 zarówno z audio polskim jak i oryginalnym. Pliki mkv widzi
tylko z jednym audio. Nie odtwarza plików audio DTS.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widzicie sami koledzy play i bluray jak to jest z tym forum wszytsko co nie tak ewentualnie jak chcialem ci odpowiedziec na twoje zapytania to oczywiscie straznik forum powycinal posty, ale jak nie na temat sa poty rowniez i wasze ale mowiace o tym ze Kiki jest entuzjasta HDTV i ze ma sklep to juz tego nie wycial bo pisze sie o nim w pozytywnym swietle. A to co napisaliscie rowniez nie jest na temat prawda ? Ale raz jeszcze napisze ze na pewno jesli ktos ubarwia testy i jesli komus mam wierzyc bardziej to na pewno nie jest to Kiki. A przykladow jest wiele chocby kasoweanie postow i to wybranych tych ktore mu nie pasuja, oczywiscie zaslaniajac sie regulaminem. Teraz Kiki napisz mi bo nie wiem czy to nie do mnie przypadkiem aluzja gdzie choc w jednym zdaniu napisalem ze to jest zly tv - choc jedno zdanie takie napisz....
Poza tym jak reklamujesz siebie piszac ze najelpiej jest przeprowadzic test u siebie w domu i porownac lub ze np. w Olsztynie sa wszystkie modele tv i mozna sobie rowniez porownac, a masz na mysli oczywiscie swoj sklep, bo nie ma nigdzie indziej w Olsztynie np modelu serii 8 czy 9 - to tez to powinno byc to wycinane. Bo powinno sie pisac wylacznie na temat danego tematu, a nie reklamowac swoja osobe.
I szkoda ze nie mam dojscia do np takiego testera z Niemiec bo chetnie bym mu zafundowal bilet do Polski i przeprowadzil konfrontacje na temat tego modelu, nawet bym mu hotel zafundowal i zeby to opisac tutaj. I bysmy zobaczyli jak twoje argumenty maja sie wzgledem jego argumentow. A tak to piszesz jakies swoje przemyslenia ze to roznie mozna oceniac itp. Ale jak zrobia test tego tv i soniaka 955 na konkurencyjnym forum i wyjdzie powiedzmy "deko" inaczej niz twoj test to moze miedzy nimi, a Toba zrobic taka konfrontacje na argumenty ...... byloby ciekawie.
Usuwanie postow ludzi powoduje to, ze jak ktos przeczyta np napisany przez kogos post wgledem np mojej osoby , ja odpowiem a ty skasujesz, to pozniej ja nie moge sie ustosunkowac do tego co ktos mnie sie zapytal na tym forum. I to nei jest uczciwe wiec kasuj rowniez i takie zapytania wzgledem osob ktorym sie zadaje pytania.
lolek
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@karelmar tylko te pliki to można sobie na Dreamboxie odtworzyć bez używania TV. Dreambox do plikow multimedialnych nadaje sie bardzo dobrze, do tego super wypasiony TV i mamy swietne polaczonie.


Ja bym chcial zobaczyc jak ten TV odtwarza np. mecze pilki noznej, skoki narcairskie, czy nie ma zadnych znieksztalcen, jak plynny jest obraz. To dla mnie kluczowe plus oczywiscie szczegolowosc w HD, odwzorowanie kolorow i detali.
@karelmar masz ten TV podpiety do DM8000? Jak mozesz to opisz to o co pytam.
 

jarekzon

New member
Ponieważ testy, oraz sposób oceny, czy przyznawania punktów, budzą takie emocje, może warto by to usystematyzować. Interesuję się fotografią, więc podam przykład procedury testowej, dla aparatów, z portalu optyczne.pl Jak testujemy cyfrowe aparaty kompaktowe? - Metody pracy - Optyczne.pl Gdy wszystko będzie przejrzyście opisane, nie będzie problemów z interpretacją testów.


Do kikiego mam jeszcze takie pytanie. Jak daleko jest mój 7007, od 9607 ? Pytam z czystej ciekawości, bo i tak nie było by mnie na niego stać.
Generalnie jestem bardzo zadowolony 7007, widzę też, że ocena tv, to bardzo subiektywna sprawa. Zależy bardzo od tego, kto czego oczekuje po nowym tv, na jakie elementy obrazu zwraca szczególnie uwagę, i jaki tv miał wcześniej. Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokaldnie jest tak jak kolegao piuszesz, dla jednego bedzie wazne zupe;nie co innego jak dla drugiego potencjalnego klienta. Wiec wiekszosc tv znajdzie takiego czy innego nabywce. Wazne jest tylko ile kto ma w kieszeni pieniedzy . Bo w POlsce jednak od tego wszystko sie zaczyna.
lolek
 

bluray

Banned
[1]
Metodologia testowa to ważna sprawa.
Ale nic nie zastąpi oceny dokonanej przez osobę doświadczoną i z wieloletnią praktyką.

Dawno już nie oglądam "wykresików" bo nic z nich nie wynika dla "Kowalskiego".
Jeżeli dla wzorcowych nastawów trzeba posługiwać kalibratorem bo na oko się nie da, to znaczy to dokładnie tyle, że te niuanse są poza percepcją organoleptyczną widza !
No to jaki ich sens czy pożytek ?
Żaden !

[2]
Czy ktoś wie, gdzie w Warszawie jest Philips 60PFL9607 na wystawie ?

Już wiem, że ostatnio Philipsa nie ma w sieciach MM/Saturn.

Byłem wczoraj w Saturn - ARKADIA a tam 84" Ultra HD od LG.
Niestety słaby materiał demonstracyjny producenta.
Z braku czasu nie prosiłem o podłączenie BD i sprawdzenie co robi upscal do 4k.
 
Ostatnia edycja:

khad

New member
@Kiki mam prośbę. Czy możesz mi szybko porównać ten model z trzema innymi full led, tj.

Sony 55HX920
Toshiba 55ZL1
LG 55LM960 (choć wiem że to nie jest prawdziwy full led, a tylko lustra)

Bo chcę na święta coś mieć w pokoju do oglądania filmów, a jakoś chciałbym mieć teraz jako najlepszy tv LED.
Najbardziej zależy mi na porównaniu czerni, płynności, kolorów - smart i dźwięk mnie średnio interesują.

Najbardziej mnie kusi póki co Sony, bo dostałem fajną indywidualną ofertę :)

Ja bym wziął (jeszcze raz) Tosię, bo obecnie ten 60"Phil jest o 50% droższy, a Tosia ma m.in. 512 stref, dysk 500Gb i soundbara. Jeśli ceny byłyby podobne to bym się zastanawiał nad Philem skoro Kiki tak się do niego zapalił, ale sam go jeszcze nie widziałem, więc ciężko mi powiedzieć.
Sony HX920 nawet nie brałbym pod uwagę - matryca niby ta sama co w Tosi, ale porównanie ich obok siebie nie ma sensu. Tosia to inna półka.
LG miało wielką szansę, przez chwilę grało naprawdę wysoko (LX9500), a potem poszli w ślady odwiecznego rodzimego rywala - Szajsunga... I tak dziwne, że w ogóle jeszcze mają modele z pełnym podświetleniem (tylko stref jest zbyt mało by miało to sens).

Oczywiście w ocenie powyżej biorę pod uwagę obraz 2D, bo tu zgadzam się z Kikim, że w tv to jest podstawa (a nie np. dostęp do widgetów).

@Kiki: A ty jaki byś wybrał - testowałeś je chyba wszystkie?
 

karelmar

Member
Drogi Ramzesie Dreamboxa mam podpiętego do Samsunga 24cali w innym pokoju. Na Philipsie 9607 oglądam cyfrę przy użyciu splittera clone + i modułu Aston. Obraz na prawdę rewelacja. Do tej pory oglądałem mecze na 42 calowym philipsie 9603 również z ambilight.bob
 
Do góry