Philips 60PFL9607 nowy krok w przyszłość - czyli plazma Pioneera znalazła wreszcie ..

Karpaj

New member
Bez reklam
@Kiki mam prośbę. Czy możesz mi szybko porównać ten model z trzema innymi full led, tj.

Sony 55HX920
Toshiba 55ZL1
LG 55LM960 (choć wiem że to nie jest prawdziwy full led, a tylko lustra)

Bo chcę na święta coś mieć w pokoju do oglądania filmów, a jakoś chciałbym mieć teraz jako najlepszy tv LED.
Najbardziej zależy mi na porównaniu czerni, płynności, kolorów - smart i dźwięk mnie średnio interesują.

Najbardziej mnie kusi póki co Sony, bo dostałem fajną indywidualną ofertę :)
 

accu

New member
Bez reklam
Słaba ocena Accu.Możesz wytknąć te wady bo ja ich jakoś nie dostrzegam.Nota 79 na 100 jest bardzo niska.

Witam uprzejmie ,

To nie ja wytykam ,tylko recenzujący w Audiovision nr1/2013. Zapraszam , abyś sobie to czasopismo sprowadził . Jest bardzo ciekawe , tyle że w języku niemieckim .



Ty możesz nie widzieć , ale widzą je inni , którzy bezstronnie testują telewizory .

Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystko zależy od przyjętej skali.
Jeśli ktoś będzie oceniał multimedia i brak TVN Player - to ich po prostu brak. Ale dziś kupując telewizor kupujemy JAKOŚĆ obrazu głównie.
Dlaczego ? - dlatego że nas nie stać zmieniać telewizor co kilkla dni.
Ale dziś technologia jest za nami - bo dała nam Boxy czy dongle z Androidami które dotychczasowe osiągnięcia telwizorów i ich widgetów stawia do kąta. Dlatego oceniając OBRAZ - ten telewizor jest rewelacyjny pod każdym względem. I jest prawdziwym następcą Pioneera.
Czerń, głębia, biel , ilość szczegółów w drugim planie to spełnienie marzeń.
 

play007

New member
Bez reklam
No właśnie nie jest smukły jak Samsung i nie ma Tvn playera i ma słabe widgety.Chyba sprzedam go komuś na forum bo jakość obrazu nie jest najważniejsza.Z cloudingiem da się żyć.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego Play ty potrafisz choc troszke miec dystansu do tego co masz w domu??? Bo jak sie tak czyta to odnosze wrazenie ze wszystko co posiadasz to jest super extra i nie ma nic lepszego od tego co ty posiadasz. Wez troskze na luz i miej dystans do tego tak jak Accu ktory posiada philipsa, a potrafi miec dystans i jakies racjonalne podejscie. Nie wiesz co napisane jest w tej gazecie ale oczywiscie od razu zakladasz ze chodzi wylacznie o bajery, widgety itp. Pytasz sie Accu jakie to on widzi wady bo ty ich nie widzisz ( dziwne po tym co piszesz zebys jakiekolwiek zobaczyl nawet jakby mial ten tv ) jak napisal wyraznie ze to tester w gazecie opisal i dal tyle punktow co dal, a nie on sam.... Proponuje ci kupic ferrari lub Bugatti itp marki i bedziesz wtedy faktycznie mial cos co nikt nie zaprzeczy ze to jest wysoki poziom. A to jest tv i dla jednych bedzie to bardzo dobry model, dla innych dobry, a jeszcze dla innych bedzie to model do ktorego nie warto doplacac powiedzmy 4- 5 tys bo ktos sobie np kupi tv za 5 tys tanszy i dla niego tez bedzie to dobry tv i nie bedzie czul potrzeby takiej zeby dokladac wymienieonj kwoty.Wiecej luzu bo jak jeszcze ze 2 jakies testy wyjda nie bardzo oceniajace ten model to choroby sie nabawisz. A przede wszytskim to co kiedys ci napsialem nie oceniaj tego tv pod wzgledem takim ze ty zaplaciles ledwo ponad 9 tys za niego tylko w taki sposob ze bys zaplacil ponad 14 tys tyle za ile ludzie musza go kupic. A to jest znaczna roznica.
lolek
ps A jak masz chec sporzedac to sprzedaj i kup sobie edge leda bo takowego bys kupil wydajac tyle kasy ile ty miales na wydanie tv i moze mneij teraz bys mial problemow, a tak to kupiles dobry tv ktorego nie daj Bog jak ktos zle o nim cokolwiek powie.
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
Wszystko zależy od przyjętej skali.
Jeśli ktoś będzie oceniał multimedia i brak TVN Player - to ich po prostu brak. Ale dziś kupując telewizor kupujemy JAKOŚĆ obrazu głównie.
Dlaczego ? - dlatego że nas nie stać zmieniać telewizor co kilkla dni.
Ale dziś technologia jest za nami - bo dała nam Boxy czy dongle z Androidami które dotychczasowe osiągnięcia telwizorów i ich widgetów stawia do kąta.

Sorry Kiki za szczerość ale jeszcze niedwno pisałeś , że TVP i TVN Player będą na dniach ..
teraz zasłanianie się donglem brakiem czegoś co inni mają za chwilę od lat jest śmieszne

menu się tnie ?
kanały DVB-T da się przełączyć ?
TV się zawiesza czy trzeba odczekać 15 min z wyłączonym TV?

Moje pytanie są mocno ironiczne bo ostatni HIT i MAESTRO w klasie PREMIIUM polecane przez Ciebie w co 2 poście okazały się w opinii wielu użytkowników denerwującym bublem , najśmieszniejsze jest to , że po chwili euforii po testach, wiele osób kupiło te TV no i niestety wróciła obiektywna fala krytyki na forum.

Oczywiście to , że Philips ma tragiczną obsługę multimediów a SMART TV to mrzonka wszyscy już wiedzą stąd wyjątkowo zdrażniła mnie jakość obrazu , ostatnie aktualizacje 6xxx doprowadziły do tragicznego obrazu na transmisjach HD z n-ki więc powoli nie wiem po co i dla kogo jest to forum ciągle się nawołuje o wspieranie , ludzie wspierają mając nadzieję na obiektywne testy a powoli tu się robi tuba reklamowa producentów bo z całym szacunkiem dla Ciebie jako osoby z bardzo dużym doświadczeniem jeżeli większość domowych użytkowników potrafi wychwycić wady w ciągu godziny a Ty ich nie dostrzegasz w testach to trochę kładzie to cień na profesjonalizm tego przedsięwzięcia ale to tylko moja subiektywna opinia , a że mamy wolność wyrażania opinii to właśnie to uczyniłem :razz:
 

enceladus

Banned
Sorry Kiki za szczerość ale jeszcze niedwno pisałeś , że TVP i TVN Player będą na dniach ..
teraz zasłanianie się donglem brakiem czegoś co inni mają za chwilę od lat jest śmieszne

menu się tnie ?
kanały DVB-T da się przełączyć ?
TV się zawiesza czy trzeba odczekać 15 min z wyłączonym TV?

Moje pytanie są mocno ironiczne bo ostatni HIT i MAESTRO w klasie PREMIIUM polecane przez Ciebie w co 2 poście okazały się w opinii wielu użytkowników denerwującym bublem , najśmieszniejsze jest to , że po chwili euforii po testach, wiele osób kupiło te TV no i niestety wróciła obiektywna fala krytyki na forum.

Oczywiście to , że Philips ma tragiczną obsługę multimediów a SMART TV to mrzonka wszyscy już wiedzą stąd wyjątkowo zdrażniła mnie jakość obrazu , ostatnie aktualizacje 6xxx doprowadziły do tragicznego obrazu na transmisjach HD z n-ki więc powoli nie wiem po co i dla kogo jest to forum ciągle się nawołuje o wspieranie , ludzie wspierają mając nadzieję na obiektywne testy a powoli tu się robi tuba reklamowa producentów bo z całym szacunkiem dla Ciebie jako osoby z bardzo dużym doświadczeniem jeżeli większość domowych użytkowników potrafi wychwycić wady w ciągu godziny a Ty ich nie dostrzegasz w testach to trochę kładzie to cień na profesjonalizm tego przedsięwzięcia ale to tylko moja subiektywna opinia , a że mamy wolność wyrażania opinii to właśnie to uczyniłem :razz:

Otoz to, ja mam phila pfl5500 ktory tez jest podobno swietny w swojej klasie ale dla mnie to zwykly bubel a nie telewizor.
Co ja bym teraz dal za samsunga...
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
Ale nie oceniajcie TV przez to czy ma TVN Player czy nie ;) żenuła totalna.


TV nie ale producenta już można

014_P1430843.JPG


:lol::lol::lol:
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
No i dalej nie wiem czego sie czepiasz. Jest napisane już wkrótce.
Jak tak bardzo chcesz TVN Player to wlacz na laptopie i wrzuc na TV. Masakra.

Nikt nie dyskutuje o plynnosci, czerni, jakosci obrazu tylko czy ma TVN Player czy nie. A jakby dodali ten caly TVN Player to co naraz TV bylby idealny?
 

WojtR

Member
Bez reklam
No i dalej nie wiem czego sie czepiasz. Jest napisane już wkrótce.
Jak tak bardzo chcesz TVN Player to wlacz na laptopie i wrzuc na TV. Masakra.

Nikt nie dyskutuje o plynnosci, czerni, jakosci obrazu tylko czy ma TVN Player czy nie. A jakby dodali ten caly TVN Player to co naraz TV bylby idealny?

Nie bo zanim włączysz menu się zawiesi :lol: , przykro mi , że nie złapałeś ironii

no ale tak to już jest jeden jeździ starym BMW i się cieszy z harmonii silnika i stoi jak debil skrobiąc szyby inny wsiada do forda podgrzewa przednią szybę i odjeżdża ...

widzisz ja jestem tym użytkownikiem , że nie lubię latać do TV , żeby wyłączyć wtyczkę bo akurat kanał chciałem zmienić albo podpinać laptopa bo akurat ktoś w domu chce coś obejrzeć wieczorem co leciało wcześniej , jedni się cieszą , że matryca świeci inni czasami mają inny próg wymagań co do funkcjonalności i niezawodności wiec jak coś może być standardem w bardzo niskich seriach innych producentów to przykre jest to , że nie rozumiesz , że ktoś oczekuje tego w zdecydowanie droższych produktach i to jeszcze w klasie premium :lol:
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
@WojtR zamiast pisać swoje dyrdymały na temat BMW i Forda ktore maja sie nijak do tego tematu to napisz cos merytorycznie. Równie dobrze można napisać, że właścicel Forda włącza podgrzewanie szyby a właścicel BMW wyjeżdża suchym autem z garażu...
Masz, miałeś, używałeś ten model Philipsa o ktorym jest ten wątek? Czy zawieszanie się MENU znasz z tego modelu czy z niższych? Najbardziej denerwują mnie zawsze na forach takie mądre głowy jak TY. Nie widzieli, nie testowali ale najmądrzejsi.

@lolek126 a czy test w tej gazecie to jest na 100% obiektywny? Bo jak tu są testy to krytykujecie że brak obiektywizmu a tam w ciemno wierzycie że są ok. Naprawde piszmy o konkretach i o naszych odczuciach a nie wymysłach i domniemaniach
 
Ostatnia edycja:

kubekpl

New member
Kiki napisz co z tym kolorem niebieskim z ktorym sa problemy w kalibracji w trybie IFS, szkoda ze w testach nie podajesz co sonda pakazuje.
Pozdro
 

WojtR

Member
Bez reklam
@WojtR zamiast pisać swoje dyrdymały na temat BMW i Forda ktore maja sie nijak do tego tematu to napisz cos merytorycznie.
Masz, miałeś, używałeś ten model Philipsa o ktorym jest ten wątek? Czy zawieszanie się MENU znasz z tego modelu czy z niższych? Najbardziej denerwują mnie zawsze na forach takie mądre głowy jak TY. Nie widzieli, nie testowali ale najmądrzejsi.

@lolek126 a czy test w tej gazecie to jest na 100% obiektywny? Bo jak tu są testy to krytykujecie że brak obiektywizmu a tam w ciemno wierzycie że są ok. Naprawde piszmy o konkretach i o naszych odczuciach a nie wymysłach i domniemaniach

Kolego Ramzes zadałem pytanie czy menu się wiesza , czy zmienia prawidłowo kanały , nie stwierdziłem , że tak jest -w seriach 5x i 6x szybkość , brak reakcji , czy zawieszanie na pierwotnych soft-ach było tragiczne , testujący jakoś nie wiem nie zauważył zapomniał napisać ?
Więc jak się takie kwestie pomija w testach to uważam , że należy zapytać o to wprost , sądzisz , że robię teraz zły PR temu modelowi ? Jeśli z poprzednich testów wynikało , że modele Philipsa były bajkowe a są problemy , żeby zmienić kanał to o czym tu mówimy ? Więc jeśli poprzednie testy tego producenta jakoś omijały zgrabnie tego typu problemy czemu mam naiwnie nagle wierzyć , ze w tym samym oprogramowaniu tylko na modelu wyżej podobnych problemów nie będzie ?

I dopiszę , że stwierdziłem własnoręcznie kolejno na modelach 5507 i 6007 i Toshibie 938
każdy z tych TV zawiesiłem mając w ręku pilota w ciągu kilku minut ... dla mnie lekka żenada bo zwyczajnie producenci wypinają się dupą na konsumentów wypuszczając zwyczajnie wadliwe produktu .... w tych koncernach nie ma działów R&D lub działów jakości , które testują produkty ?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
To zadawaj pytania i czekaj na odpowiedzi a nie piszesz pierdoły, że nie ma TVN Playera to odpada a potem odwracasz kota ogonem i piszesz, że w sumie TVN Player nie ważny bo zanim go włączysz to się menu zawiesi.
Ja tego TV nie mam ale chętnie poczytałbym o nim opinie innych a nie Twoje mądrości na temat TV, którego nawet na oczy nie widziałeś.
 

WojtR

Member
Bez reklam
To zadawaj pytania i czekaj na odpowiedzi a nie piszesz pierdoły, że nie ma TVN Playera to odpada a potem odwracasz kota ogonem i piszesz, że w sumie TVN Player nie ważny bo zanim go włączysz to się menu zawiesi.

Ja tego TV nie mam ale chętnie poczytałbym o nim opinie innych a nie Twoje mądrości na temat TV, którego nawet na oczy nie widziałeś.

Nie przeczytałeś najwyraźniej tego co napisałem ze zrozumieniem , masz rację poczkamy na opinie użytkowników końcowych bo jakoś ostatnio one są najbardziej obiektywne :-D
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dla porównania , to samo czasopismo Audiovision przyznało w teście w grudniu 2011 r. telewizorowi
firmy Philips 46PFL9706 85 punktów na 100 możliwych
Telewizor firmy Sony 55HX955 otrzymał 84 punkty na 100 możliwych .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry