Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

accu

New member
Bez reklam
Wychodzi na to że znowu wprowadzili ludzi w błąd, nie dość że Sony i Philips są na tych samych chińskich podzespołach to jeszcze sami nie znają specyfikacji swoich sprzętów.

Możesz napisać co masz w rubryce Refresh rate?

Witam uprzejmie,
Mam odmienne zdanie , znają doskonale specyfikacje swoich telewizorów . Przeciętnego użytkownika natomiast
interesuje , aby telewizor stabilnie funkcjonował , ewentualnie jeszcze ile godzin przepracował (czyli , czy był nowy, jak go
kupił) , jaka matryca jest zamontowana w jego telewizorze i kto jest jej producentem , oraz przede wszystkim instrukcja obsługi .:|
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Mam odmienne zdanie , znają doskonale specyfikacje swoich telewizorów . Przeciętnego użytkownika natomiast
interesuje , aby telewizor stabilnie funkcjonował , ewentualnie jeszcze ile godzin przepracował (czyli , czy był nowy, jak go
kupił) , jaka matryca jest zamontowana w jego telewizorze i kto jest jej producentem , oraz przede wszystkim instrukcja obsługi .:|
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Niestety o rodzaju i producencie matrycy nie każdy chce informować. Często oficjalnymi kanałami te informacje nie są dostępne. Najlepiej sprawdzić w środku samemu, lecz wtedy już po gwarancji :/.

"One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching"
 

racuh

Banned
Ale pisanie błędnych informacji w specyfikacji urządzenia z systemem operacyjnym nie jest czymś zbyt inteligentnym, jak kupujesz laptopa i jest napisane że ma Core quad i okazuje się że ma tylko 2 rdzenie jest to tzw niezgodność towaru z umową. Inna sytuacja była by gdyby takich informacji na stronie nie było. Podsumowując to już nie jest telewizor ale urządzenie wyświetlające obraz. Gdyby Philips postąpił politycznie tak jak to zrobiło Sony to nikt by nic nie mówił a niestety ale Philips takie informacje udziela oficjalnie.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Niestety o rodzaju i producencie matrycy nie każdy chce informować. Często oficjalnymi kanałami te informacje nie są dostępne. Najlepiej sprawdzić w środku samemu, lecz wtedy już po gwarancji :/.

"One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching"

Witam uprzejmie,

Co znaczy "najlepiej sprawdzić w środku samemu" ? Ja mam na myśli świadome wejście do
menu serwisowego , gdzie nic nie zmieniam , tylko patrzę na to co mnie interesuje .
W żadnym wypadku przez tą czynność nie tracę uprawnień gwarancyjnych . Temat ten
przerabiałem osobiście i nie tylko , więc wiem o czym piszę .:|
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Co znaczy "najlepiej sprawdzić w środku samemu" ? Ja mam na myśli świadome wejście do
menu serwisowego , gdzie nic nie zmieniam , tylko patrzę na to co mnie interesuje .
W żadnym wypadku przez tą czynność nie tracę uprawnień gwarancyjnych . Temat ten
przerabiałem osobiście i nie tylko , więc wiem o czym piszę .:|
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Jak najbardziej accu nie twierdzę, że po wejściu w menu serwisowe traci się gwarancję (wiem też, że zawsze wiesz o czym piszesz). Jednak z tego co mi wiadomo zdarzają się różne matryce w tym samym modelu u różnych producentów. Nie wiem niestety jak na chwilę obecną wygląda w Philipsie.

"One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching"
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam mam prośbę do użytkowników telewizorów z serii 7600, czy mógłby ktoś sprawdzić parametry telewizora za pomocą programu aida64. Ja sam jestem użytkownikiem telewizora z serii 8600. Telewizor powinien mieć 6 rdzeni lecz program ten pokazuje inaczej, dane które mnie interesują podaje poniżej wraz z wynikami jakie podaje program dla mojego telewizora.

Device MT5593Uplus
Hardvare MT5890
CPU 2 x ARM Cortex A-17
2 x ARM Cortex A-7
32bit ARMV7
revision r0p5
Cpu Cores 4
GPU Vendar ARM
GPU render Mali-T624
Gpu Cores 3

Dzięki z odpowiedź
No jeśli to sprawdzona informacja, to to jest grubsza afera.
Prymitywne, prostackie oszukiwanie klientów.
 

kolabor74

New member
w gogle nie ma dostępnej aplikacji cpu-z jutro napiszę meila do philipsa o odpowiedzi poinformuje. Ale jak kolega wcześniej napisał najważniejsze że telewizor spełnia sowie funkcje (jestem baaardzo zadowolnoy)
 

racuh

Banned
w gogle nie ma dostępnej aplikacji cpu-z jutro napiszę meila do philipsa o odpowiedzi poinformuje. Ale jak kolega wcześniej napisał najważniejsze że telewizor spełnia sowie funkcje (jestem baaardzo zadowolnoy)

Spełniać może spełnia, ale jak dla mnie i niektórych jest to bardzo istotna informacja, bo z tego wynika że 8600 ma gorsze podzespoły niż 7600 którego miałem i zawiodłem się strasznie, a skoro na stronie producenta jest 6 rdzeni to ma być 6 i ani rdzenia mniej mimo że i tak nie będzie to wykorzystane, jak kupujesz samochód terenowy i wyjeżdżając z salonu masz światowość że kupujesz silnik 4 l a potem na przeglądzie okazuje się że jest to 3 l ? w pewnym sensie funkcjonalność samochodu jest taka sama a przeciętny użytkownik nie zauważy różnicy ale został wtedy oszukany.
Jak wcześniej napisałem nie było by problemu gdyby philips pisał, że jest to tylko TV z androidem i ambilight, ale oni jeszcze świadomie napisali 6 rdzeniowy procesor i 16GB pamięci itd.
Jak wszyscy będą odpuszczali to będą nas robili w ch*** na każdym kroku.

PS. Dam jeszcze taki przykład, znajomy kupił nowy TV. Po rozpakowaniu, ramka i ekran był porysowany, na ekranie wypalenia, ogólnie wyglądał na używany i co miał to zostawić? przecież funkcjonalność TV jest taka sama :| ale nie po to kupił i zapłacił za TV NOWY aby dostać używanego gniota.
 
Ostatnia edycja:

kacperhq

New member
Witam mam prośbę do użytkowników telewizorów z serii 7600, czy mógłby ktoś sprawdzić parametry telewizora za pomocą programu aida64. Ja sam jestem użytkownikiem telewizora z serii 8600. Telewizor powinien mieć 6 rdzeni lecz program ten pokazuje inaczej, dane które mnie interesują podaje poniżej wraz z wynikami jakie podaje program dla mojego telewizora.

Device MT5593Uplus
Hardvare MT5890
CPU 2 x ARM Cortex A-17
2 x ARM Cortex A-7
32bit ARMV7
revision r0p5
Cpu Cores 4
GPU Vendar ARM
GPU render Mali-T624
Gpu Cores 3

Dzięki z odpowiedź

Było to już gdzieś tłumaczone przez TPVision.
6 rdzeni to dwa procesory, jeden 4 rdzeniowy dla androida i jeden 2 rdzeniowy dla TV
 

DJ82

Member
A z ostatniej, styczniowej specyfikacji wyleciały kolejne rzeczy:
- Spotify
- Wi-Fi Direct

Niedługo w instrukcji napiszą że TV może czasami nie reagować na pilota, zawieszać się, mogą nie działać niektóre funkcje itp i będzie trzeba się z tym pogodzić bo napisali przecież że instrukcja może się zmieniać...

na 99% jak tylko znajdę następce mojego 48PUS7600 zaczynam działać w kwestii zwrotu TV... mam nadzieję że mi się uda bo coraz bardziej utwierdzam się w tym że kupując ten TV utopiłem trochę kasy...
 

rafal20x

New member
20160124j_snaanhw.jpg
201601240_snaanhq.jpg
201601240_snaanrh.jpg
Testuje subwoofer Philips SWB50 słychać lekkie opóźnienie względem dźwięku w TV, czy jest opcja lepszej synchronizacji?
 

DJ82

Member
Odpowiedź supportu PHILIPSa na moje zgłoszenie - trwają prace itd... i żeby systematycznie aktualizować TV... na Playera czekam już od sierpnia... na pozostałe funkcje które powinny działać a nie działają chyba się już nie doczekam bo znikają z nowych instrukcji (chyba łatwiej wydać nową instrukcję niż poprawić soft). Na funkcję rozpoznawania mowy w większości TV reaguje tak:
https://www.youtube.com/watch?v=dUiMDODi3UM&feature=youtu.be
Jestem ciekaw czy TV w ogóle trzyma pozostałe parametry - np.: 1400Hz itd bo jak tu wierzyć tej firmie??

Czy komuś oprócz kazo udało się oddać TV z powodu niezgodności towaru z umową??
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie zgłaszaj nic do Philipsa tylko złóż na piśmie żądanie reklamacyjne u sprzedawcy!
Philips nie jest stroną w takim postępowaniu. To roszczenie klienta względem sklepu gdzie kupowałeś towar.
I domagaj się albo zgodności TV ze specyfikacją z momentu zakupu albo zwrot kasy.
 

chamberxx

New member
a tak z innej beczki. kupilem uchwyt multibrackets slim ale nie ma odpiwiedznich srub zeby przykrecic uchwyt do tv. niby pisza ze m6 ale te z zestawu nie pasuja. ktos moze mial podobny problem? gdzie kupic i jakie? :)
 

colibri75

New member
Witajcie,


Mialem go zamiar kupic do sypialni razem z tymi patentami...hue.
NIEWIARYGODNE co tu czytam.
W sumie to powinienem podziekowac...
 
Do góry