Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Potrzebuje pomocy. Podłączyłem TV do wzmacniacza kablem EURO - 2x RCA i nie mogę uzyskać dzwieku na kolumnach. Coś trzeba ustawić/przestawić ?
2 x RCA do TV? Nie wypuścisz w ten sposób dźwięku. Nie masz RCA in we wzmacniaczu? Najlepiej byłoby to podłączyć przez gniazdo słuchawkowe w TV i RCA in we wzmacniaczu.
 

adudu

New member
EURO podłączyłem do TV a 2xRCA do wzmacniacza i brak dźwięku :/


0376afc309c01d5b97af01e1890294c7_1.jpg
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
No i z tego co widzę tak powinno być. Tylko musisz użyć innego kabla. TV nie wypuści poprzez Euro sygnału audio. Idź na spacer do jakiegoś marketu (nawet w Carrefour lub Tesco kupisz) i kup kable 2xRCA - Jack 3,5mm. RCA do wzmacniacza, a Jack do wyjścia słuchawkowego z boku TV. Później tylko zmiana źródła na wzmacniaczu i będzie ok.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
I widzisz teraz efekt. W starych TV można było używać tego połączenia, jednak od kilku dobrych lat wyjście dźwięku SCART jest zablokowane.
 

tomeko12

New member
Otwórz wtyk SCART i sprawdź, gdzie masz RCA przylutowane. Powinno być do pinów 1 i 3. Jak masz do 2 i 6, to pozostaje lutownica, albo znalezienie kabla który używa piny 1 i 3.

Chociaż faktycznie, może być odłączone.
Jeżeli zależy Ci na jakości dźwięku, to możesz poszukać jakiś konwerter DAC z S/PDIF na analog.
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
@daniell, u mnie nic nie popsuła ale i też nic nie wniosła. Rzekome poprawienie HDR'u na kilku mat. co mam (sampele) nie widzę różnicy.
Znalazł się koleś co twierdzi, że andek 6 popsuł mu otwarzane w alternatywnych odtwarzaczach.
Miałbyś możę soft QM163E_U_0.1.15.108 dla 65PUS7601?

Nowy ANDROID 6.0 jest okropny... wszystko w innych odwarzaczach niz oficjalny Philipsa laguje jak dzikie i 'czka'... :(

Chce zrobic downgrade przez ADB, ale nie moge nigdzie znalesc tego softu - usuneli go juz ze stron oficjalnych...
Podrzuciłem mu soft ale nie dał rady poprawnie zainstalować. Widać, że trudno zrobić downgrade.
 
Ostatnia edycja:

zdzislaw561

New member
55pus7181/12

Czy ktoś już może coś ciekawego napisać o nowej aktualizacji? Bo nie wiem czy ryzykować... ;-)

QM163E_U_0.6.188.12 - Data: 2017/03/08
- wprowadzenie aplikacji "How-To" i przełożenie szafki Settings
- Ulepszona reakcja połączenia Bluetooth Remote Control
- Poprawa stabilności
- Udoskonalone wykrywanie serwerów DLNA
- Ulepszono odbiornik DVB-C na niektórych częstotliwościach
- Naprawiono problem z logowaniem do serwisu Dropbox
- poprawiono niektóre powiadomienia pozostające na ekranie, a niektóre powiadomienia nie zostały wyświetlone
- Naprawić utratę połączenia z funkcją Ambilight Hue przy użyciu określonych routerów (np. Fritz! Box)
- rozwiązanie problemu RTL XL
- poprawki dla wideotekstu "888" i "889" nie uległy ponownym dostępom po przerwie handlowej
- Fix dla nieprawidłowego formatu obrazu podczas korzystania z Picture Style "Computer"
- ulepszenia odtwarzania HDR
- Mniejsze opóźnienie w usłudze GameFly
- Poprawiono błędy tłumaczeniowe
- Naprawiono niemożność kontrolowania głośności na niektórych słupkach dźwięku (np. Samsung HW-K450)
- Napraw błędów synchronizacji AV podczas odtwarzania nagrań
Uwaga: SW 0.6.188.12 jest teraz precyzyjnie dostrojony do serii 6401, 6801, 6581 i 7601
Tłumacz Google dla Firm:Narzędzia dla tłumaczyTłumacz stronNarzędzie analizy rynków
Tłumacz Google – informacjeSpołecznośćNa komórkęWszystko o GooglePrywatność i
 

daniell

New member
Uspokoiliście mnie w kwestii aktualizacji do nowego oprogramowania i "zaryzykowałem"...:). Wiem, że brzmi to co najmniej dziwnie ale w tych czasach aktualizacje się czasem nie opłacają bo albo coś blokują, zabierają albo po prostu "psują" (sam tego doświadczyłem na wielu urządzeniach - komputer, telefon). Tym razem jednak jest lepiej. Po Menu chodzi szybciej, telewizor uruchamia się o jakies 3-4 s. szybciej, nie tnie mi już dwóch filmów z którymi wcześniej miałem kłopot wiec zostawiłem je jako test no i... według mnie poprawiła się na czerń w ciemnych scenach. Nie wiem czy to tylko moje spostrzeżenie. Dajcie znać czy też tak macie czy tylko mi się wydaje. Mam zapisane na dysku kilka materiałów testowych (do bandingu, cloudingu, dead pixeli itp i choć wcześniej nie miałem mocno zauważalnych problemów w postaci jaśniejszych plam ze względu na krawędziowe podświetlenie matrycy (jak to inni przedstawiali w opisach i na zdjęciach) to teraz jest naprawdę zadowalająco. Może to nie czerń z KS7000 ale i tak jest dobrze. Trochę to dziwne bo w opisie poprawek nic nie ma na ten temat. Czekam na Wasze opinie i pozdrawiam wszystkich posiadaczy PUS7181:).
 

marioskr

New member
Chcę zakupić TV i mogę na ten cel przeznaczyć max 5000 zł.
Mam możliwość zakupienia jeszcze 55PUS7181 w cenie 4700 zł. No i teraz mam trochę dylemat, no trochę się naczytałem o nim już do tej pory, no ale:
- po pierwsze - czy to jest dobra cena za ten telewizor? Trudno mi porównać, bo praktycznie rzecz biorąc nie jest on już nigdzie dostępny i nie wiem ile kosztował do tej pory...
- po drugie - czy nie lepiej może poczekać już na nowe produkty na 2017? Tylko zgaduję, że cena takiego 55PUS7502 raczej będzie trochę wyższa...
- po trzecie - trochę to chyba dziwne, że jeszcze się ostał ten TV. Więc może to jakiś felerny egzemplarz, który ktoś oddał...? Jak poczytałem o możliwych problemach, to najbardziej się w sumie tego obawiam.

No i po czwarte - czy może zainwestować w coś innego w podobnej cenie? Np. coś nowszego lub z lepszymi parametrami. Sytuacja u mnie wygląda mniej więcej tak, jak u kolegi w tym wątku: "TV 4k 55" do ok 5 tysiaków" (nie mogę jeszcze wklejać linków), z różnicą w odległości od ekranu (u mnie 3,5m) i że najczęściej będę oglądał wieczorami.
Jeśli nie 55PUS7181, to rozważam jeszcze też Sony 55XD85xx lub Samsung UE55KS7000, ale musiałbym trochę dołożyć.
Ewentualnie Philips 55PUS7101, z założeniem, że sobie sprawię jakiś fajny zestaw audio nieco później.

Jakieś podpowiedzi...? :)
 

miet55

Member
Bez reklam
Ewentualnie Philips 55PUS7101, z założeniem, że sobie sprawię jakiś fajny zestaw audio nieco później.

Jakieś podpowiedzi...? :)
Zestaw to jest zawsze zestaw i nie podlega dyskusji. 7101 jak dla mnie ładniej się prezentuje ale to już kwestia gustu. Jak nie oglądasz dużo futbolu to nie będzie tak źle z bandingiem. Na 49" da się przeżyć co nie znaczy, że go nie dostrzegam na jednolitym tle i ruchu kamery.
 
jest juz dostepna aktualizacja OTA do najnowszej wersji :

Changelog SW Version: QM163E_U_0.10.15.1 – Date: 2017/04/21:


Simplifications in UI
Fixes for DVB-T2 installation Germany
Updated Predefined lists for Germany Free-To-Air and HD+
Fix for “Teletext application has stopped” error
Support for IR RC remotes with RC5 protocol
Channel logo intake
Google Security Patches Until April 2016
Fix for Error 401: SRVE0295E when attempting to log into Smart TV
Fix for audio hiccups across use case
Fix for juddering picture and artefacts due to certain 3rd party apps
Improvements for stability
 
Status
Zamknięty.
Do góry