Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

FoX88

New member
Lipa, minimum 10cm a najlepszy efekt to 15cm

Ale jak się ma taka odległość do tego mitycznego 'przedłużania ekranu' przez Ambilight? Moim zdaniem 10 cm to właśnie max, przynajmniej w miarę do ściany przylega i ten Ambi tuż za TV pada, przy 15 cm to TV na tyle odstaje, że Ambilight może i świecić szerzej, ale ciężko mówić o jakimś efekcie większego ekranu, bo widać, że już i tak TV bardzo na przód jest wyciągnięty.
 

scoby

New member
to trochę szkoda, w instrukcji wyczytałem, że powinien stać maksimum 15 cm od ściany. Teraz już nie wiem czy jest sens kupować ten telewizor.
 

miet55

Member
Bez reklam
Ambilight działa dobrze już o 5 cm .
Nieprawda bo 5cm to wręcz punkty led na ścianie!
Skoro ktoś chce mieć TV oddalony od ściany o 5cm, to niech zapomni i dobrym efekcie ambi.
Gwoli ścisłości mówię tu o odległości LED od ściany.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I czemu opiszesz nie prawdę.
Mierzyłem te odstępy w Barcelonie na konferencji - było, 5 cm a efekt
masz tu:

.
thumbs_P1740271.JPG

Sprawdziliśmy fizycznie, telewizor może wisieć od ściany nawet 5 cm i ambilight rozlewa się 20 -30 cm.

Philips po raz pierwszy zaprezentował Ambilight Audio.
Na początku wydawał się że jest to szukanie efektów na siłę, ale po chwili można było docenić wynik pracy inżynierów.








Można ten rodzaj ambilightu również ustawiać wg własnych upodobań.

A z systemem Hue - efekt był czarujący:












http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...h-na-rok-2015-konwencja-barcelona-2015-a.html
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę ?
Przecież każdy telewizor może mieć banding i może go nie mieć.
Twój ma - sorry, wystarczyło dobrze sprawdzić przed zakupem.
Mój nie ma i znam setki ludzi którym wysłaliśmy Philipsa bez bandingu.
 

Ziku90

New member
Te kłótnie nie mają sensu. To tak jak reklamowałem mojego Samsunga S4 mini - na forum android.com.pl był wątek na kilkadziesiąt stron gdzie ludzie zgłaszali problem z drenażem baterii (polecam wrzucić w Google, problem globalny), reklamowali u Samsunga, a jak wysłałem mój to dostałem odpowiedź, że 'Nikt wcześniej nie zgłaszał takiego problemu' i 'Forum internetowe nie jest źródłem informacji'. Papier wszystko przyjmie.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

miet55

Member
Bez reklam
Naprawdę ?
Przecież każdy telewizor może mieć banding i może go nie mieć.
Twój ma - sorry, wystarczyło dobrze sprawdzić przed zakupem.
Mój nie ma i znam setki ludzi którym wysłaliśmy Philipsa bez bandingu.
Wywołałeś mnie do tablicy, OK! Dyskutujmy ale na argumenty.
- dlaczego nie sprzedałeś jednemu z forumowiczów który pragnął zamówić z prezentacją?
Mi również twierdziłeś, że TV przed zakupem jest sprawdzany i nie ma bandingu. Czyli dobrze nie sprawdziłeś wysyłając mi TV, bo banding był. Dodatkowo miałem gratisowy rozbłysk ledy. Drugi wymieniony ma również banding. Z tego co wyczytałem z różnych źródeł wszystkie te TV mają banding. Taka matryca!
Nie odpowiedziałeś też na czyjeś pytanie co dzieje się z TV zwróconymi do ciebie.
No i ten twój argument mnie powala: "wystarczyło dobrze sprawdzić przed zakupem." Widzę to któryś raz.
A może dobrze było sprawdzić przed wysyłką?
 

Ziku90

New member
Argument na sprawdzanie przed zakupem jak dla mnie w dzisiejszych czasach jest kompletnie bzdurny. Jak niby mogę sprawdzić tak skomplikowane urządzenie w sklepie? WiFi, Bluetooth, jakość matrycy, wejścia/wyjścia, wbudowane aplikacje itp itd - za dużo tego wszystkiego, żeby być pewnym jakości produktu. Dopiero w domu po kilku dniach zaczynają wychodzić różne 'kwiatki'. Najlepiej zatem wszystko brać z wysyłką, żeby chociaż w teorii mieć te 14 dni na zwrot.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

zdzislaw561

New member
Witam, mam problem z rzuceniem bezprzewodowo sygnału z laptopa na ten tv. Na laptopie mam win10, dodam że youtube wrzuca bez problemu, filmy z pliku również jest taka opcja (chyba "rzutuj na urządzenie>TV) też działa. Niestety jak chcę wrzucić widok pulpitu (po kablu działa bez problemu) to nic się nie dzieje.

W 55PUS7181/12 rzucenie bezprzewodowo sygnału z laptopa na telewizor - DZIAŁA !!!

Prawy przycisk - przesyłaj... - pojawia się plansza prześlij do Philips i działa
 

miet55

Member
Bez reklam
Z laptopa/ PC nie da rady. Kolega mówi o pulpicie. Pulpit tylko z andkiem apką Home. Inne mat. o ile ppm. i widzimy przeslij do... nie ma problemu.
 

Jinx1337

New member
Czy ktoś ma link do firmwareu QM163E_U_0.1.15.108 ?

Zrobilem wczoraj aktualizacje do nowego ...188 z ANDROIDEM 6.0 - TV chodzi okropnie - KODI laguje jak wsciekle, caly msiterny plan w piz...

Nie mam po co wlaczac TV :( Nie naprawili braku DTS w 3rd party apps przez passthrough (brak korzystania ze standardowych API google'a, tylko wlasne wymysly...), video w aplikacjach innych niz oficjalny player laguje jak wsciekle i 'czka'.

Potrzebuje zrobic downgrade przez ADB, ale nie nie moge znalesc starego pliku z firmwarem - na oficjalnych stronach juz go nie ma.


Cudowny TV z pieknym obrazem + ambilightem, okropny soft z ANDROIDEM TV...
Chyba bede musial kupic Shielda...
 

adudu

New member
Potrzebuje pomocy. Podłączyłem TV do wzmacniacza kablem EURO - 2x RCA i nie mogę uzyskać dzwieku na kolumnach. Coś trzeba ustawić/przestawić ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry