Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Tomiq37

New member
Witam zrobiłem. Już wiem padło podawietelnie led. Bo jak poświęcę latarka blisko tv to widzę obraz że tam jest jak by pod spodem. Dźwięk jest itd itp. Czy warto naprawiać? Jak tak to jaki koszt? Czy lepiej kupować nowy?
 

Tomiq37

New member
U mnie wyceniło naprawdę na 560 zł. Warto naprawiać nie powinno po tem być problemów? Bo mam okazję kupić 55oled855 za 4500 zł. Jak doradzacie?
 

kamcio4444

New member
U mnie w ubiegłym tygodniu tv zaczął śnieżyc. Co ciekawe tylko interface, w menu, w wyskakujacych okienkach np przy regulacji głośności czy pauzie w netflixie. Co ciekawe kanały tv i sam netflix gdy już leciał film działał normalnie. Myślę przywrócę do ustawień fabrycznych. No ale nie zdążyłem. Na następny dzień czarny ekran. Kanały tv dalej działają ale po próbie wejscia w menu wyświetla tylko czarny ekran, po załączeniu netflixa slychac dźwięk ale ekran nie reaguje. Dobrze że przedłużyłem gwarancje na 5lat. Tv zakupiony listopad 2017. Dodatkowo jakiś czas temu padł 4port hdmi. Mają przyjechać go zabrać i zobaczymy co wyczarują..

Tv wrócił z serwisu, wymieniona płyta główna.
 

Rogal91

New member
Cześć, telewizor posiadam już ponad 3 lata i do tej pory byłem raczej zadowolony, lecz ostatnio pojawił się jakiś cień na całą szerokość ekranu. Pomijając kurz na matrycy, bo widać że też jest to z czego to może wynikać? Podświetlenie czy pada matryca?
 

Attachments

  • 20211003_215756.jpg
    981,4 KB · Wyś: 44

100mek

New member
Co może być przyczyną, że podczas oglądania przez takie aplikacje jak Netflix, player, Viaplay zacina. Dźwięk leci ok, ale obraz co jakiś czas klatkuje. Dzieje się tak bez względu czy internet przez kabel, czy po wifi. Na YouTube jest ok.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie kurz.Wg mnie to podświetlenie.
Ale dopytaj w serwisie , może naprawa nie będzie droga, to wymiana chyba jednej strefy ledów.
 

TasieK79

Member
Z tym podświetleniem to naprawdę porażka w tym TV. Ja już zmieniałem 3 raz. Po pierwszej zmianie działało miesiąc(fakt,nie w autoryzowanym serwisie),drugi raz już u fachury w Olsztynie,działało niespełna rok, no teraz założone przed wakacjami,zobaczymy jak długo(też w centrum w Olsztynie).
Kolejny raz nie zamierzam reanimować tego telewizora. Za każdym razem cena średnio ok 350 pln więc ...
 

penny

Member
Cześć, telewizor posiadam już ponad 3 lata i do tej pory byłem raczej zadowolony, lecz ostatnio pojawił się jakiś cień na całą szerokość ekranu. Pomijając kurz na matrycy, bo widać że też jest to z czego to może wynikać? Podświetlenie czy pada matryca?

padł pasek podświetlenia, u mnie też tak było, po jakimś czasie padła reszta. Do wymiany możesz mieć też płytę główną, bo tak też musiałem zrobić. Wymieniłem wszystko sam podświetlenie nowe, płyta używana. Ogólnie po zmianie na nowe podświetlenie na początku było ok, ale już są problemy po roku i idealnie nie jest...
 

penny

Member
Z tym podświetleniem to naprawdę porażka w tym TV. Ja już zmieniałem 3 raz. Po pierwszej zmianie działało miesiąc(fakt,nie w autoryzowanym serwisie),drugi raz już u fachury w Olsztynie,działało niespełna rok, no teraz założone przed wakacjami,zobaczymy jak długo(też w centrum w Olsztynie).
Kolejny raz nie zamierzam reanimować tego telewizora. Za każdym razem cena średnio ok 350 pln więc ...

U mnie podobnie, ale zmieniałem raz i już się robi lipa. Coś jeszcze jest na tej samej lini zasilającej co TV ? Lodówka?
Samsung 32 cale z 2012 działa do dziś bez problemu więc jednak można zrobić tv na lata.
 

iambrg

New member
Mi w Lublinie za wymianę podświetlenia 7 stów krzyknęli xD Wymieniłem sam - paski z ali za 160 zł. Pochodził 2 dni padło znowu to poszedł na olx. Teraz LG 55cx zobaczymy ile to podziała.
 

fred23

Member
Cześć, telewizor posiadam już ponad 3 lata i do tej pory byłem raczej zadowolony, lecz ostatnio pojawił się jakiś cień na całą szerokość ekranu. Pomijając kurz na matrycy, bo widać że też jest to z czego to może wynikać? Podświetlenie czy pada matryca?
Padł panel podświetlenia na 100% , u mnie było dokładnie w tym samym miejscu
 
Do góry