Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

radzix309

New member
Witam interesuje mnie model mniejszy, 49 cali PUS6561 , czy to prawda że serwis kręci nosem na zakurzone matryce? Jak ogólnie opinie na temat tych modeli? Szukam sprzętu pod ps4 pro.
 

jkl777

Member
Mam problem z Kodi. Filmy z podlaczonego NASa maja mikrozaciecia (gubi tez dzwiek) w najlepszym wypadku. Przez standardowy odtwarzacz wszystko dziala bezproblemowo. Dodatkowo scrapper Filmweb 2.3.0. zle pobiera informacje. Nie ma wszedzie tytulow, a w niektorych nie pobiera okladek (recznie film wyszukuje, ale nie chce pobrac tresci).

Obenie Kodi jest bezuzyteczne przy takim odtwarzaniu.
 

SG76

New member
Witam
A ja mam problem z uzyskanie HDR po USB w tym telewizorze. Obojętnie jaki film bym nie uruchomił to zawsze pokazuje się po jego uruchomieniu Dolby Pulse SDR, a film na pewno jest z HDR. Pisałem do firmy, ale odpisali mi, żeby zrobić ponowną reinstalację telewizora, aczkolwiek nie wiem w czym miałoby to pomóc. Czy ktoś miał podobny przypadek?
 

jkl777

Member
Mam problem z Kodi. Filmy z podlaczonego NASa maja mikrozaciecia (gubi tez dzwiek) w najlepszym wypadku. Przez standardowy odtwarzacz wszystko dziala bezproblemowo. Dodatkowo scrapper Filmweb 2.3.0. zle pobiera informacje. Nie ma wszedzie tytulow, a w niektorych nie pobiera okladek (recznie film wyszukuje, ale nie chce pobrac tresci).

Obenie Kodi jest bezuzyteczne przy takim odtwarzaniu.

Dziwna sprawa. Pobawilem sie ustawieniami i Kodi zaczal plynnie odtwarzac pierwszy film, drugi film, trzeci film, czwarty. Tak z godzine je testowalem. No i wlaczylem piaty i... znowu tnie (duzo mniej niz wczesniej, ale jednak). Zaczalem wlaczac poprzednio testowane filmy i tez tnie. Kodi wypuscilo bubla.

Druga sprawa to wtyczka Filmweb. Ma ktos poprawnie dzialajaca? Moja 2.3.0 dziala blednie.
 
D

Deleted member 16146

Guest
Witam,
Od 3 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu telewizora.
TV 49 cali i wisi na ścianie. Od tygodnia z telewizorem zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Losowo, co jakiś czas Tv robi się czarny lub pojawiają się dziwne pasy
https://iv.pl/images/28376617190134722205.jpg

Oprogramowanie aktualne, Hardreset robiony, przywrócone ustawienia fabryczne i nic.
Zauważyłem, że jak problem występuje to czasami pomaga lekkie pukniecie Tv w obudowę i problem na chwilę ustępuje.
Z początku myślałem, że to wina kabla HDMI, ale teraz widzę, że problem najczęściej występuje na YT lub na Spotify.
Spotkał się ktoś już z podobnym problemem?
Jakieś rady?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fred23

Member
Ja bym zaczął winę upatrywać w systemie Android , bo poszperajcie trochę, ale z tabletami i telefonami też są problemy, całkiem całkiem zbliżone
 

Rokko32

New member
Witam,
Od 3 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu telewizora.
TV 49 cali i wisi na ścianie. Od tygodnia z telewizorem zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Losowo, co jakiś czas Tv robi się czarny lub pojawiają się dziwne pasy
https://iv.pl/images/28376617190134722205.jpg

Oprogramowanie aktualne, Hardreset robiony, przywrócone ustawienia fabryczne i nic.
Zauważyłem, że jak problem występuje to czasami pomaga lekkie pukniecie Tv w obudowę i problem na chwilę ustępuje.
Z początku myślałem, że to wina kabla HDMI, ale teraz widzę, że problem najczęściej występuje na YT lub na Spotify.
Spotkał się ktoś już z podobnym problemem?
Jakieś rady?
Też czasem na YT takie coś mi się robiło, to wina albo androida albo aplikacji YT albo też danego pliku, na pewno nie TV.
 

jkl777

Member
Dziwna sprawa. Pobawilem sie ustawieniami i Kodi zaczal plynnie odtwarzac pierwszy film, drugi film, trzeci film, czwarty. Tak z godzine je testowalem. No i wlaczylem piaty i... znowu tnie (duzo mniej niz wczesniej, ale jednak). Zaczalem wlaczac poprzednio testowane filmy i tez tnie. Kodi wypuscilo bubla.

Druga sprawa to wtyczka Filmweb. Ma ktos poprawnie dzialajaca? Moja 2.3.0 dziala blednie.

OK, wtyczka zaktualizowana recznie do 2.3.5 dziala.

// Naprawde dziwne to Kodi. Teraz wiekszosc filmow dziala plynnie, a tylko kilka zacina. Co ciekawe nie ma wspolnej cechy dla filmow zacinajacych. UHD leci plynnie, 720p przycina.
 
Ostatnia edycja:

jkl777

Member
Witam,
Od 3 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu telewizora.
TV 49 cali i wisi na ścianie. Od tygodnia z telewizorem zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Losowo, co jakiś czas Tv robi się czarny lub pojawiają się dziwne pasy
https://iv.pl/images/28376617190134722205.jpg

Oprogramowanie aktualne, Hardreset robiony, przywrócone ustawienia fabryczne i nic.
Zauważyłem, że jak problem występuje to czasami pomaga lekkie pukniecie Tv w obudowę i problem na chwilę ustępuje.
Z początku myślałem, że to wina kabla HDMI, ale teraz widzę, że problem najczęściej występuje na YT lub na Spotify.
Spotkał się ktoś już z podobnym problemem?
Jakieś rady?

U mnie wlasnie stalo sie to dzis. Zrodlo odbiornik SAT. Smieszne, ze MENU ekranowe dziala. Dzieki temu wybralem jakas tresc DLNA i wlaczylem - to samo bledne wyswietlanie. Poczekalem kilka minut (kilka razy wylaczalem tez pilotem TV co nic nie dawalo) i wyskoczyly bledy prcesow - dalem zamknij, TV sie zrestartowal i jak na razie dziala.

Innymi slowy, zwalony soft od Philipsa.
 

wojteks90

New member
hej, czy ktoś z wam próbował przesyłać filmy/zdjęcia z laptopa do tego tv bezprzewodowo? Niedawno zdecydowałem się na ten model i póki co testuje różne rozwiązania ale niestety nie udało mi się w żaden sposób tego ogarnąc. Próbowałem korzystać z miracast ale chyba coś nie dokońca robie ok i wyskakuję mi jedynie informacja, że tv został dodany i nie mogę z tym nic zrobić.
 

psajtex

New member
Ja korzystam z funkcji w Google Chrome - można włączyć przesyłanie obrazu albo tylko z przeglądarki albo całego ekranu. Nawet działa w miarę - ale tylko zdjęcia. Filmów nie próbowałem.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

switek1987

New member
Ja po kupnie tego tv probowalem wysylac pulpit laptopa zeby dzialal jako monitor ale sie nie da. Tv raczej nie obsluguje miracast. Obraz z przegladarki oczyswiscie wyslesz jak kolega wyzej a filmy,zdj, muzyke wysylam po wifi jako serwer multimedialny.
 

szattek

New member
Cześć,

Mam problem z telewizorem PUS6561/12. Telewizor nie "widzi" urządzeń bluetooth poza jednym (sąsiada). Przeprowadziłem reset do ustawień fabrycznych - wykonałem konfiguracje od zera i w efekcie system pamięta w zakładce bluetooth mój telefon ale nie widzę na telefonie aby się w jakiś sposób łączył z TV.

Celem całego tematu jest zmuszenie telewizora do działania ze słuchawkami bluetooth Sennhaisera.

Pozdrawiam, i z góry dziękuje za pomoc :)
Bartek
 
Do góry