Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

brodacz

Active member
Bez reklam
Oczywiście, że rękojmia lepsza, bo musimy na własny koszt odesłać i mamy możliwość wyboru kuriera, a na gwarancji serwis sam przyjeżdża i nie wiadomo co z tym telewizorem robi. Pewnie wykręcają nowe części i podmieniają na stare.
 

adi91557

New member
Czyli przy wyborze rękojmi wysyłamy na własny koszt do sklepu?.
A kiedy można żądać wymiany towaru na nowy lub zwrotu pieniędzy?.
 

Ziku90

New member
Oczywiście, że rękojmia lepsza, bo musimy na własny koszt odesłać i mamy możliwość wyboru kuriera, a na gwarancji serwis sam przyjeżdża i nie wiadomo co z tym telewizorem robi. Pewnie wykręcają nowe części i podmieniają na stare.
Teraz będą widzę takie same profesjonalne wypowiedzi. Mi nawet osoba z wykształceniem prawniczym doradzała rękojmię ale co ja tam wiem. A własny koszt to był dla mnie dojazd do euro-rtv.
Najważniejsze w tym jest to, że serwis GÓWNO zrobił i stwierdził, że żadne usterki nie występują, co widać na poniższym filmie:

https://youtu.be/UpN22cS-QfI

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

alternator22

New member
Witam wszystkich
Dzisiejszego pięknego dnia mój Philips odmówił posłuszeństwa przy włączaniu rano zatrzymuje się na logo philipsa wyjmowanie wtyczki z gniazdka i odłączanie konsoli i dekodera nie pomaga. Czy któryś z szanownych forumowiczów ma pomysł co mógł bym jeszcze zrobić?. Ewentualnie czy kontaktować się lepiej ze sklepem OleOLe czy bezpośrednio z Philipsem? Bardziej mi pasuje żeby ktoś przyjechał naprawić telewizor bo jest zawieszony na ścianie a niestety małżonka sobie z tym nie poradzi ( ja niestety jestem za granicą)
 

marcingp5

New member
Wrócił do mnie telewizor z serwisu po 7 dniach 49pus6561.
Wyczyścili matrycę i jest znacznie lepiej jak nowy, kolory są czyste bez plam.
I pytanie jak zabezpieczyć telewizor przed kurzem by te plamy nie wracały ? co pół roku nie będę wysyłał aż się gwarancja skończy..
Podobno można uszczelnić telewizor taśma flizelinowa która przepuszcza powietrze ? warto ?:???:
 

mastergc

New member
Witam,
zakupiłem w dobrej cenie soundbara LG SH5 do mojego 49PUS6561. Na początku parowałem urządzenia za pomocą bluetooth. lecz sterowanie za pomocą pilota od TV nie było idealne - wskaźnik na TV wskazywał inną wartość niż wyświetlacz soundbara oraz jak na zestaw 320W nie grał zbyt głośno.
Postanowiłem zakupić przewód HDMI i połączyć soundbar właśnie w ten sposób - na wszystkich wejściach HDMI w TV jest informacja o wsparciu ARC. Faktycznie był to dobry wybór ponieważ zestaw gra znacznie głośniej, regulacja głośności odbywa się tylko na soundbarze oraz soundbar automatycznie włącza się i wyłącza wraz z telewizorem.
A teraz do sedna - dzisiaj po powrocie z zakupów zauważyłem na wyświetlaczu informację BT (czyli bluetooth) - pomyślałem sobie pewnie zestaw wykrył mojego smartfona i się wybudził. uruchomiłem TV i sam się nie przełączył na ARC co więcej postanowiłem sam przy pomocy oryginalnego pilota wybrać źródło HDMI i zaczekać aż zacznie grać - niestety nie takiego nie nastąpiło. W końcu postanowiłem użyć pilota od TV i w ustawieniach wybrać opcję EasyLink bo tylko taka jest dostępna w naszym Philipsie lecz za każdym razem otrzymuję komunikat "nie można podłączyć zestawu audio, aktywne są głośniki telewizora". Od tej pory nie umiem sobie poradzić z połączeniem ARC, TV oraz soundbar restartowałem - bez efektu.
Mam prośbę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
 

bluray

Banned
Poprawa HDR widoczna.
Testowałem na 49PUS6561:
SONY: CAMP
LG: Jazz, Chess
SAMSUNG: Wonderland, Chasing the light.
Wycisneli z tej matrycy maxa.
Mam także wrażenie, że szczegółowość także jest bardziej precyzyjna.
Gra inaczej. PQ topowe. Czyżby wymienili ekipę projektantów FirmWare ? Na to wygląda.


SW 6 188 jest na blogu. Tylko po USB.
https://toengel.net/philipsblog/201...-2016er-tv-modelle-qm163e-6-188-12-android-6/

Wprowadza Android 6.0 dla 6401. Chyba wszystkie Phile mają już 6.0.

Sporo zmian:
•Introduction of “How-To” app and re-arranged Settings shelf
•Improved reaction of Bluetooth Remote Control connection
Improvements for stability
•Improved discovery of DLNA servers
•Improved DVB-C reception on certain frequencies
•Fix for Dropbox Login issue
•Fix for some notifications remaining on screen and some notifications being absent
•Fix for Ambilight Hue connection loss with specific routers (e.g. Fritz!Box)
•Fix for RTL XL issue
•Fix for Videotext „888“ and “889” not getting re-abled after commercial break
•Fix for incorrect picture format when using Picture Style “Computer”
HDR playback improvements
•Lower latency in GameFly usecase
•Fixed translation errors
•Fix for inability to control volume on certain sound bars (e.g. Samsung HW-K450)
•Fix for incorrect AV sync during playback of recording
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Soft rozwalił mi mapowanie Disney Channel HD a co za tym idzie informacje EPG o tym kanale. Po trudach jakoś się udało przywrócić mapowanie.
Skalowania obrazów dalej nie zmieniono tak żeby każda rozdzielczość była skalowana do pełnego ekranu. Pewnie już tak zostanie - lipa!
Skoro nie chce się Philipsowi wprowadzić wszystkich logotypów, to niech chociaż zrobi możliwość manualnego wprowadzania z pena, albo utworzy soft coś na styl PhilipsChannelEditor.
W dalszym ciągu b. mała ilość kodeków i ograniczenia z tym związane. Wiele sampli nie idzie otworzyć. W ubiegłym tygodniu ściągnąłem rozszerzeniem Chroma (Flash Video Downloader) fragment z TVP i niestety filipek sobie nie poradził z mat. MP4. Dziwna sprawa bo materiał był dla kolegi który na gównianym TV Manta bez problemu otwiera. U mnie dopiero KODI dźwignął sprawę ;)
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Jakich kodeków nie odtwarza ?
Podaj to sprawdzę.
Jeszcze nie trafiłem na MP4 który by nie zagrał.
MP4 pozyskuję z YT 4K downloader. Innego źródła nie mam.
 
Do góry