Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

arcpl

Member
A wiec moje spostrzeżenia po aktualizacji do Marshmallow.
+ zdecydowanie płynniejszy interfejs. Menu, zmiana źródła sygnału reakcja pilota na komendę momentalna bez zwłoki jak to było wcześniej.
+ Poprawione wykrywanie aktywnego źródła audio po HDMI ARC, Wcześniej były problemy gdy przełączałem się między NC+ wbudowanym youtubem a np. komputerem, niewykrywał za każdym razem trzebabyło wyłączać TV lub NC+, teraz to poprawili i przełącza się w zależności jakie źródło jest wybrane.
+ Poprawiony Youtube, filmiki uruchamiają się bez żadnych buferingów i innych bzdetów, gdzie wcześniej to nawet 1080p przy necie 30mb buforował. Teraz 4K odpala od strzała.
+ Wreszczie działa HDR w Netflixie, ale jakiegoś szału to nie widzę porównując do np. sampli
tak jakby wogóle to HDR takie nijakie bło obraz wydaje się taki trochu ciemniejszy.

- Algorytm PNM dalej nie działa prawidłowo, robi dziwne skoki, spowolnienia poświaty etc. Jak było do dupy tak jest dalej, nie wiem czy ten feature jest zależny od systemu czy od TV ale nie działa.
- Dalej o DTS w innych aplikacjach niż wbudowany media player można pomarzyć, w Kodi jest głucho a SPMC trzeszczy wiec dupa, a podobno api marshmallowa wspiera natywnie dts.
- Plex jak nie wyświetlał obrazu (informacja słabe połączenie etc) przy 30Mpbs tak w marshmallow jest to samo.

Ostatecznie update na + bo poprawił ogólną stabilność i obsługę,
ale ciągle nie poprawił kompatybilności z zewnętrzymi programami, na której poprawę czekałem około 4 miesiące (Marshamllow).
 

marko666

New member
Możecie sprawdzić czy filmik demo "Sony 4K HDR Camp" działa wam dobrze np z pendriva Wcześniej przed aktualizacją chodził ok a teraz co chwilę mi przycina. Chodzi o ten ściągnięty filmik Demo Ultra-HD - Sony 4K - Camp HDR
Pierwsze kilkanaście sek jest ok potem co chwilę się przycina
 
Ostatnia edycja:

stigner6

New member
A czy po ponownej instalacji telewizora utrace liste ulubionych kanałów? Pytam bo po wgraniu nowego softu mam problem z dźwiekim na kinie domowym tj. "zakres regulacji staje sie płynny" raz moge ściszyć do 10 ,a raz do 5 o dziwo w góre działa poprawnie.
 

gothblack

New member
o kurcze jak nie mrozy to grypa i dopiero teraz wziąłem sie za ten tv i kończąc testy myslałem, że jednak wymienie na inny egzemplarz i może trafie z mniejszym badningiem ....nagle okazuje sie ,że jak montowałem uchwyty ścienne to lekko z tyłu porysowałem obudowe i chyba mi tego nie przepuszczą wiec pytanie... jak myślicie jest sens bujania sie z nim do Saturna? Pytam tych co już oddawali i wiedzą o co kaman.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
A czy po ponownej instalacji telewizora utrace liste ulubionych kanałów? Pytam bo po wgraniu nowego softu mam problem z dźwiekim na kinie domowym tj. "zakres regulacji staje sie płynny" raz moge ściszyć do 10 ,a raz do 5 o dziwo w góre działa poprawnie.
W ustawieniach powinna być opcja kopiowania listy kanałów na usb. Jak się nie mylę, to jest dostępna na tym modelu.

49PUS7101
 

arcpl

Member
HDMI 2 przestało mi działać, sprawdziłem wszystkie i tylko HDMI 2 nie działa, i nie wiem możliwe że po aktualizacji bo wcześniej działało, pomoże mi ktoś?
 

Grzyb1986

New member
clouding

Witam serdecznie forumowiczów,

Dzisiaj stałem się właścicielem wymienionego w temacie telewizora świadomy zalet i problemów, po przeczytaniu około 150 stron forum na jego temat :). Moje pytanie jest co do cloudingu w tym modelu zamieszczonego na zdjęciu które trochę przekłamuje kolory, natomiast oddaje skale zjawiska (clouding występuje tylko w rogach). Proszę napiszcie mi jak u was jest z tym zjawiskiem, czy jest to norma w tym modelu?
Czy jest sens zamieniac model i szukac jakiegos egzemplarza z mniejszym w/w zjawiskiem?

zapodaj.net/5db3db8820c15.jpg.html

Zaznacze, ze testowałem zmniejszanie jasności matrycy. Czytałem tez, że poprzez poluzowanie śrubek obudowy zjawisko to się zmniejsza. Ile w tym prawdy?
 
Do góry