Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Felix

New member
MEDIA MARKT i SATURN oferują zwracane TV jako nówki.
Trochę zakleją pudła na tekturze i po temacie.
Szwagier w tym robi i klei setki u nich sztuk na nowo każdego dnia.

A co myślicie, że Media Markt czy Saturn co robią ze zwrotami ?

Potwierdzam, znajomy pracujący w MM też mi o tym wspomniał ostatnio. Rzucił też temat, że przed samym Euro 2016 mieli sporą sprzedaż dobrych TV 60-65"...większość później wracała do sklepu. Heh.

Aczkolwiek to wcale nie jest gorsza sytuacja od zakupu EuroRTV AGD, który wam Bluray poleci, bo tam..w ogóle nie ma zwrotów TV, jak wyjdziesz ze sklepu, to po pół godziny nawet nikt Ci TV nie pozwoli zwrócić, trzeba wtedy do rzecznika praw konsumentów pisać i z jego pomocą tylko masz szanse coś zdziałać, ale też niekoniecznie.

Także jeśli ktoś nie jest pewny czy TV spełni jego oczekiwania, to w MM/Saturn chociaż ma szanse pełne na zwrot bezproblemowy, a w EuroRTV AGD żadnych.
 
Ostatnia edycja:

damianC902

New member
Rozbrajają mnie te "gwiazdki" w ocenach ludzi na stronie saturna. Przy 6561 widać 5/5, a w opiniach można znaleźć trochę 4/5 3/5 lub w ogóle 1/5.
 
Ostatnia edycja:

gothblack

New member
Mam pytanie mianowicie zauważyłem po bokach ekranu biegnące tuż przy ramce na całej długości paski o szerokośći około 0,5 cm szarego koloru.Zauważalne to jest zwłaszcza przy jasnych scenach.Tak ma byc czy tylko ja jestem takim szcześciarzem?
 

Felix

New member
Też takie pytanie.... czym sprawdzać matrycę? Te plansze z kolorami i czarna z krzyżem na środku, to jest coś wbudowanego czy trzeba to pobrać?

Pobrać należy, z pendrive'a włączasz obrazki. Z tym, że weź pod uwagę, że np. w sklepie to Ci to niewiele da, w każdym markecie tak światła mocno są włączone, że białego od szarego nie bardzo odróżnisz, a sprawdzenie jednolitości czerni to w ogóle niemożliwość.

Taki test jedynie w domu przy zgaszonych światłach ma pełny sens, co nie zmienia faktu, że w sklepie możesz użyć takiej białej czy szarej palety żeby sobie zobaczyć równomierność koloru oraz czy nie ma widocznych badpikseli.
 

Felix

New member
Witam.


Wiadomo kiedy trafi na Nasz TV nowa wersja Android'a?

Myślę, że wtedy kiedy naprawią tryb 'Gra' i wtedy kiedy HDR będzie na Netflixie, czyli:
Jest to obecnie badane przez nasz dział oprogramowania. - Odpowiedź (Listopad)
Jest to obecnie badane przez nasz dział oprogramowania. - Odpowiedź (Grudzień)

Jest to obecnie badane przez nasz dział oprogramowania - Wstaw dla kolejnych x miesięcy
 

cytak

New member
Pobrać należy, z pendrive'a włączasz obrazki. Z tym, że weź pod uwagę, że np. w sklepie to Ci to niewiele da, w każdym markecie tak światła mocno są włączone, że białego od szarego nie bardzo odróżnisz, a sprawdzenie jednolitości czerni to w ogóle niemożliwość.

Taki test jedynie w domu przy zgaszonych światłach ma pełny sens, co nie zmienia faktu, że w sklepie możesz użyć takiej białej czy szarej palety żeby sobie zobaczyć równomierność koloru oraz czy nie ma widocznych badpikseli.
Hej,

Jakie macie podejście do badpixeli? Jeżeli jakiś się na starcie pojawi to może to generować w przyszłości jakiś kłopot?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Do góry