Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

strazakp

Banned
Witam,

Kupiłem w OjroRTV ten model: LG 55UG870V (4k pln). W sb dostawa. Philips 55PUS6561 teraz kosztuje (3,3k pln) więc sporo taniej. Pytanie, czy radzili byście odpuścić tego LG, który praktycznie nie ma żadnych ocen użytkowników, mimo, że jest z ubiegłego roku..

Dziena.

LG chyba nie ma dobrych opinii bo ten hdr to chyba lekko oszukany.
Philips faktycznie ma teraz bardzo dobra cenę w Saturn.
 

antraxx

New member
opoznienie dzwieku

zauwazylem, lekkie opoznienie dzwieku vs obraz.
dzwiek puszczony przez kabel optyczny na soundbara [Sony HT-CT60BT].

wystepuje podczas graniana na XBOXie [ONE S, ustawiony HDR, podpięty pod HDMI2].

dla sygnalu z telewizji kablowej takiego problemu nie widze.

jakieś sugestie?
 

strazakp

Banned
Mam pytanie: czy wszystkie serie Philipsa są do d...??? Czy ten słaby to 6561? Jak na tle pus6561 wygląda np ten pus7181???? Czy jest już lepszy i czy nie ma tych problemów co 6561??? Jest w cenie 4200zl...warto???
 

pepka

Member
Bez reklam
Godzine temu wybierałeś między Panasonic a Sony...
Może rzuć monetą bo jeszcze trochę i modele, które bierzesz pod uwagę będą już dostępne tylko z wystawy ;-).
 

Felix

New member
Strazak, przede wszystkim już finalnie zdecyduj się czy chcesz VA czy IPS i to uznaj za kluczowe. Przeszedłem z IPS na VA i nie wiem jak głupi byłem początkowo, że IPS-a wziąłem, skoro oglądam TV będąc centralnie na wprost telewizora, a żadnych innych 'zalet' IPS nad VA nie posiada.

I nie daj sobie wmówić jak to Ambilight maskuje problemy z czernią, bo jak 'maskuje' to wystarczy wejść w tej chwili do tematu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/126150-philips-pus-7181-7101-opinie-wrazenia-20.html

Oglądasz TV z wszelakich kątów, czy na prosto lub nieco pod kątem? Serio, poza tą jedną kwestią to VA jest znacznie lepszą opcją niż Philipsy na IPSach.
 

strazakp

Banned
Godzine temu wybierałeś między Panasonic a Sony...
Może rzuć monetą bo jeszcze trochę i modele, które bierzesz pod uwagę będą już dostępne tylko z wystawy ;-).
I chyba wtedy wezme (z wystawy) xd8505 od Sony ;-) Nie będę robił z tego problemu ze z wystawy, byle by dali dobry upust ;-) Coraz mocniej skłaniam się ku właśnie temu modelowi od Sony i jednak postawie na matrycę 100Hz bo ma to być zakup na kilka lat. Jeszcze przed czekam na wyprzedaże rocznika 2016 :)
 

Blest

New member
Dalej jest słaba czerń, mniejszy clouding i banding no i 7181 ma dużo lepszy dźwięk. U mnie pod kątem matryca robi się lekko brązowa i rogi świeca jaśniej. Ogólnie średnio jak za tyle kasy tv zależy też na jaki egzemplarz się trafi. Recenzent na tym forum miał chyba jakąś limitowaną wersję tego tv, bo strasznie wysokie noty dostał.
 

strazakp

Banned
Strazak, przede wszystkim już finalnie zdecyduj się czy chcesz VA czy IPS i to uznaj za kluczowe. Przeszedłem z IPS na VA i nie wiem jak głupi byłem początkowo, że IPS-a wziąłem, skoro oglądam TV będąc centralnie na wprost telewizora, a żadnych innych 'zalet' IPS nad VA nie posiada.

I nie daj sobie wmówić jak to Ambilight maskuje problemy z czernią, bo jak 'maskuje' to wystarczy wejść w tej chwili do tematu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/126150-philips-pus-7181-7101-opinie-wrazenia-20.html

Oglądasz TV z wszelakich kątów, czy na prosto lub nieco pod kątem? Serio, poza tą jedną kwestią to VA jest znacznie lepszą opcją niż Philipsy na IPSach.
Oglądam tylko i wyłącznie na wprost.
Ok VA, ale ...w takim razie to chyba tylko Panasonic dx700 mi zostaje, co? Sony xd80 i xd85 ma chyba IPS, co???
 

Felix

New member
Oglądam tylko i wyłącznie na wprost.
Ok VA, ale ...w takim razie to chyba tylko Panasonic dx700 mi zostaje, co? Sony xd80 i xd85 ma chyba IPS, co???

Tak, Sony to IPSy. Masz na rtings akurat zdjęcia w porównaniu z Sony XD8505 do VA.

IPS vs VA: Comparing LCD types found in TVs

Masz zarówno właśnie filmiki z kątami, zdjęcia i wartości kontrastu oraz czerni.

Poza kątami IPS nie daje nic na tle VA.

Ja w życiu w IPSa już nie pójdę.
 

bluray

Banned
Bardzo trudno kupić coś z serii 6561.
Ceny są NIESAMOWITE !!!

Porada:
Matryca 120 Hz HDR od Panas/Sony też mają w tym tygodniu odjazd cenowy.
 

mastergc

New member
Panowie, ja trochę z innej beczki - jak i czym czyścicie tego philipsa ? Osobiście mam jakiś spray firmy E5 i po wyczyszczeniu mam mega smugi.
 

bluray

Banned
Jak zwykle napiszę,
JEŻELI OGLĄDASZ W CAŁKOWITYCH CIEMNOŚCIACH TV TRWAM to tylko matryca VA !!!
Jeżeli coś tam ma Ci Świecić to IPS od Boga naszego jedynego.
Uchyl SONY / Panasonic od katolickiego wyboru.
 

Felix

New member
Bardzo trudno kupić coś z serii 6561.
Ceny są NIESAMOWITE !!!

Porada:
Matryca 120 Hz HDR od Panas/Sony też mają w tym tygodniu odjazd cenowy.

A ten znowu swoje. ;'DD

No, strasznie trudno, normalnie trzeba zamawiać poza Polską do 30 dni, bo nie ma w sklepach, wszystko zmiotło, prawdopodobnie od 2017 r. TV będzie już dostępny tylko na OLX. Janusze już po 20 sztuk kupili żeby sprzedać z podwójnym zyskiem.

Tak, wszystko wyżej to ironia, ale bluray tak na serio.

Dodałem zarówno 49" jak i "55 6561 Philipsa w koszyku i w Euro i w MM i w obu mam dostępny w sklepie, odbiór tego samego dnia, a mieszkam na zadupiu, więc tym bardziej w dużym mieście musi być tego od groma.
 
Ostatnia edycja:
Do góry