Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

gothblack

New member
STOJĘ teraz w korku by wyjechać z parkingu w silesii i przeklinam to, że wpadłem na durny pomysłprzyjazdu tutaj. Sprzedawca w Saturn potwierdził, że przy zakupie przez internet mamy 30 dni do zwrotu, a dokładne szczegóły tego zwrotu to już inna sprawa i trzeba by było się dokładnie wypytac.Co ciekawe w MM sprzedawca twierdził, że te same zasady obowiązują również przy zakupie w sklepie.Podjechalem by obejrzec
Philips ale model 7101 bo na nim się skupiam.Gdy poprosiłem experta aby podszedł do tv to miał taką minę jakby musiał coś strasznego robić. Oczywiście w niczym mi nie pomogl poza zachwalaniem sony, ale do tego się już przyzwyczaiłem. Bardziej zmartwilo mnie .że obraz jaki puścił z pena w jakości hd akurat był to obraz z TVP rodzinka pl. był bardo teatralny na soniaku 8005 wygadał dużo lepiej porownalbym to do mojej plazmy. Pytanie do użytkownikow czy tak ma być czy tylko tam były takie ustawienia i dlatego taki efekt? Co ciekawe fragment meczu wyglądał bardzo interesującą ale przez parę minut przy takim ponurym typie ciężko coś dokładnie obejrzeć. W jednym się na pewno zgodzilismy potrzebna jest kalibracja.
 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
STOJĘ teraz w korku by wyjechać z parkingu w silesii i przeklinam to, że wpadłem na durny pomysłprzyjazdu tutaj. Sprzedawca w Saturn potwierdził, że przy zakupie przez internet mamy 30 dni do zwrotu, a dokładne szczegóły tego zwrotu to już inna sprawa i trzeba by było się dokładnie wypytac.Co ciekawe w MM sprzedawca twierdził, że te same zasady obowiązują również przy zakupie w sklepie.Podjechalem by obejrzec
Philips ale model 7101 bo na nim się skupiam.Gdy poprosiłem experta aby podszedł do tv to miał taką minę jakby musiał coś strasznego robić. Oczywiście w niczym mi nie pomogl poza zachwalaniem sony, ale do tego się już przyzwyczaiłem. Bardziej zmartwilo mnie .że obraz jaki puścił z pena w jakości hd akurat był to obraz z TVP rodzinka pl. był bardo teatralny na soniaku 8005 wygadał dużo lepiej porownalbym to do mojej plazmy. Pytanie do użytkownikow czy tak ma być czy tylko tam były takie ustawienia i dlatego taki efekt? Co ciekawe fragment meczu wyglądał bardzo interesującą ale przez parę minut przy takim ponurym typie ciężko coś dokładnie obejrzeć. W jednym się na pewno zgodzilismy potrzebna jest kalibracja.

Do tego w sklepie nawet po obejrzeniu nie ocenisz jednolitości czerni oraz ewentualnego cloudingu / light bleeding, bo wszystko świeci się jak psu jajca.

Pamiętam jak plansze obczajałem na swoim pendrivie w MM, to biały i szary wyglądał tak samo, nawet nie dało się odróżnić, który jest który, bo oświetlenie takie idzie + wszędzie TV grają, że nie da się dokładnie przyjrzeć nawet po rozpakowaniu.

Dlatego coraz częściej dochodzą do wniosku, że paradoksalnie bezpieczniej jest zamówić TV do domu i w takiej sytuacji bez problemu zwrócić bez tłumaczenia się nikomu dlaczego tak. Bo w TV obejrzenie konkretnej sztuki i tak może nie przynieść rezultatu. Zwłaszcza jeśli chłop stoi i Cię pogania i liczy minuty ile Ci zostało. :D
 

strazakp

Banned
STOJĘ teraz w korku by wyjechać z parkingu w silesii i przeklinam to, że wpadłem na durny pomysłprzyjazdu tutaj. Sprzedawca w Saturn potwierdził, że przy zakupie przez internet mamy 30 dni do zwrotu, a dokładne szczegóły tego zwrotu to już inna sprawa i trzeba by było się dokładnie wypytac.Co ciekawe w MM sprzedawca twierdził, że te same zasady obowiązują również przy zakupie w sklepie.Podjechalem by obejrzec
Philips ale model 7101 bo na nim się skupiam.Gdy poprosiłem experta aby podszedł do tv to miał taką minę jakby musiał coś strasznego robić. Oczywiście w niczym mi nie pomogl poza zachwalaniem sony, ale do tego się już przyzwyczaiłem. Bardziej zmartwilo mnie .że obraz jaki puścił z pena w jakości hd akurat był to obraz z TVP rodzinka pl. był bardo teatralny na soniaku 8005 wygadał dużo lepiej porownalbym to do mojej plazmy. Pytanie do użytkownikow czy tak ma być czy tylko tam były takie ustawienia i dlatego taki efekt? Co ciekawe fragment meczu wyglądał bardzo interesującą ale przez parę minut przy takim ponurym typie ciężko coś dokładnie obejrzeć. W jednym się na pewno zgodzilismy potrzebna jest kalibracja.
Ja już to przerabialiśmy we wszystkich sieciowkach (euro,Satur,mm,mediaexpert) że jak pytam o polecenie mi TV to od razu zawsze jest Sony a w moim budżecie to model 55xd7005. Nie ma mowy o alternatywnie dla Sony i nie padają nawet inne nazwy marek. Jak pytam do Philipsa to też jest zdziwienie i każde zdanie sprzedawcy jest tylko ukierunkowane na zniechęcenie to tej marki.
Mają swoje (wszędzie takie same) obrazy i firmy demo gdzie jest to tak ustawione by pokazać moc jednego a słabość innego TV. Jest mocny nacisk na sprzedaż Sony!!!
Swoją drogą to Sony jest faktycznie dobry ale trzeba zapłacić więcej i dlatego słabo się sprzedaje.
Mnie osobiście kusi obecny rabat w Saturnie i się zastanawiam co kupić...Wiem że czym dłużej będę się zastanawiał tym oddala się zakup a może na dłużej. Ponadto wiem że takie rabaty będą jeszcze nie raz bo po nowym roku zacznie się wyprzedaż rocznika.

I co kupiles Philipsa??? Ja bym wziął Philipsa ale będąc pewien że mogę zwrócić jak będzie kiepski. Teraz w Saturn jest taka cena że nie opłaca się brać u kikiego bo ta darmowa kalibracja bo już ok 200zl i jeszcze wysyłka ;-)
 

strazakp

Banned
Zdecydowanie lepiej zamówić/kupic np w Saturn przez internet bo nawet dostawa do domu może być darmowa. Wtedy faktycznie jest pewność możliwości zwrotu do 14 dni.
 

strazakp

Banned
Zdecydowanie lepiej zamówić/kupic np w Saturn przez internet bo nawet dostawa do domu może być darmowa. Wtedy faktycznie jest pewność możliwości zwrotu do 14 dni.
 

strazakp

Banned
Porownalem ceny TV moich faworytów (Philips, Panasonic i Sony) Saturn (rabat technologiczny) vs Ceneo. W zasadzie to tylko Philips jest najtańszy w Saturn a pozostałe to można znalezdz nawet ciut taniej na Ceneo.
Myślę że przeceny będą jeszcze na wyprzedażach rocznika.
 

Rokko32

New member
Porownalem ceny TV moich faworytów (Philips, Panasonic i Sony) Saturn (rabat technologiczny) vs Ceneo. W zasadzie to tylko Philips jest najtańszy w Saturn a pozostałe to można znalezdz nawet ciut taniej na Ceneo.
Myślę że przeceny będą jeszcze na wyprzedażach rocznika.
Tylko jak w kwietniu wejdą nowe modele, to będzie żal kupować stary model, bo przecież każdy chce mieć coś nowego a nie starego, szczególnie za taką kasę.
 

gothblack

New member
I co kupiles Philipsa??? Ja bym wziął Philipsa ale będąc pewien że mogę zwrócić jak będzie kiepski. Teraz w Saturn jest taka cena że nie opłaca się brać u kikiego bo ta darmowa kalibracja bo już ok 200zl i jeszcze wysyłka ;-)

Jeśli zdecyduję się na Philipsa to jednak wezmę od Kikiego.Nie mam ochoty potem użerać się z ustawieniami.Na marginesie znienawidziłem saturna i nic od nich nie kupie ....ponad 2 godziny wyjezdżalem z parkingu plus 0,5 wjeżdżałem, a w samym saturnie byłem z 15 minut i wyszedłem głupszy niż wchodziłem.
W zasadzie jestem (byłem zdecydowany) na Philipsa chciałem tylko jeszcze na niego looknąć i obejrzeć od tyłu jak to wygląda z tym głośnikiem i czy będzie problem przy powieszeniu go, ale oczywiście musiał stać na górze i guzik zobaczyłem.Zmartwił mnie tylko ten obraz z efektem teatru przy jakości HD.Na moją prosbę aby coś z tym zrobić sprzedawca zaczął coś przyciemniać i tylko pogarszał sprawę i mu podziękowałem bo było widać, że zupełnie mu nie zależy na promocji tego tv i szkoda jego i mojego czasu.Ponawiam pytanie czy jest szansa ustawienia obrazu w ten sposób aby nie było tak teatralnie?
 

pepka

Member
Bez reklam
Lepsze jakiekolwiek info, niż nic :).
Na 99% biorę oleda 65 cali. Do tej pory byłem "skazany" na LG. Większy wybór zawsze mile widziany.
 

arcpl

Member
już blisko pół roku mineło odkąd mam 55PUS6561, jak obiecany marshmallow był tak nie ma (2 mini aktualizacje robilem w tym tv od czasu zakupu) to samo się tyczy Netflixa, już kilka aktualizacji wyszło w PlayStore a HDR jak nie było tak nie ma. A od jakiegoś czasu na stronce już widnieje philips w zakładce kompatybilnosci netflixa z hdr, ehhhhhh.
 

jurant1991

New member
Witam,

Kupiłem w OjroRTV ten model: LG 55UG870V (4k pln). W sb dostawa. Philips 55PUS6561 teraz kosztuje (3,3k pln) więc sporo taniej. Pytanie, czy radzili byście odpuścić tego LG, który praktycznie nie ma żadnych ocen użytkowników, mimo, że jest z ubiegłego roku..

Dziena.
 
Do góry