Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

cytak

New member
brac gdziekolwiek tylko sprawdzic na max na miejscu. potem w razie czego mozna i tak zwrocic...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Felix

New member
Przecież Lionel pisał tutaj, że prosił Kikiego o egzemplarz pewny bez bandingu nawet z dopłatą za prezentację w domu i że weźmie na 100% jeśli bandingu nie będzie, ale Kiki nie odpisuje.

Szczerze wątpię żeby istniała sztuka bez bandingu, po prostu różnie oko jest wyczulone na banding, jak i różne jest natężenie zależnie od sztuki, sam zaraz na początku nie wiedziałem o co chodzi, dopiero jak wiedziałem, że jest ten efekt i się na tym skupiłem, to faktycznie pasy widać w tle.

Na upartego to nawet na jednolitym szarym tle można zobaczyć bez problemu pasy na środku.

Myślę, że wielkość telewizora też tutaj może odgrywać swoją role, generalnie 55" tego modelu nie polecam, bo wszystkie niedoskonałości właśnie bardziej wychodzą, 49" jest najbardziej optymalne.
 

Felix

New member
Istnieje bez bandingu i to nie jeden !!!
Zapytaj tych co kupili i są zadowoleni.

Z ciekawości:
Co się dzieje z tymi, które mają jekiekolwiek mankamenty w takim razie?

Nie mam na myśli rozwalonej matrycy itd., tylko clouding lub banding w najmniejszej ilości nawet, czyli rzeczy, które nie podlegają żadnym gwarancjom wg Philipsa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślę, że się da bo są bez bandingu.
Te z bandingiem u nas wracają do Philipsa .
Co robią dalej nie wiem.
 

Lionel

New member
Przecież Lionel pisał tutaj, że prosił Kikiego o egzemplarz pewny bez bandingu nawet z dopłatą za prezentację w domu i że weźmie na 100% jeśli bandingu nie będzie, ale Kiki nie odpisuje.

Dokładnie. Wręcz prosiłem się o tą prezentację w domu za 400zł dodatkowo...
Olał mnie ciepłym moczem i już nic nie odpisał... Czy to normalne zachowanie sprzedającego ?
Odpowiedzcie sobie sami ;)
Dlatego uważam i jestem przekonany (również swoimi przejściami z tym bublem), że nie ma ani jednej sztuki bez bandingu. Dotyczy to również serii 7.

Myślicie, że kiki spośród 20 sztuk 6561 wybiera wam tą wyjątkową bez bandingu i 19 bubli odsyła do centrali ? Ludzie, ile Wy macie lat ? :mrgreen:

Dlatego u mnie tego bandingu pewnie nie ma, albo jest tak mały, że go nie widać. Tv kupiony u kikiego.

Wysłane z One Plus

Twoje słowa i opinia są nic nie warte w tym temacie bez filmiku potwierdzającego.
Zapodaj filmik, a nie tu bajki opowiadasz.
 

jupi1

New member
czesc


wczoraj dorwałem tego philipsa na otwarciu MM w Piasecznie... z tymi ratami 12 mcy wyszedł za ok 3000 :D
Oczywiście wersja 55".

Nie widzę na nim żadnych pasów ani poświat :D

Pytanie... czy jest jakaś opcja aby odpalić na tym TV emulatory oscam lub cccam? Oczywiscie na własny użytek pomiedzy 2 odbiornikami :)
Czy jestem skazany na zewnetrzny dekoder i do tego 4K?
 

Smykoo

New member
Dlatego napisałem, że pewnie nie ma. Ja poprostu nic takiego nie widzę lub mi nie przeszkadza. Nie napisałem, że ten model jest wolny od tej wady.

Wysłane z One Plus
 

Marta84

New member
Ja swój 6561 oraz 7101 odesłałam do sklepu. Oba z wyraźnymi błędami na matrycach (banding i clouding) Dostałam fabrycznie zapakowane.
Jakbym miała oceniać na zimno to 6561 miał mniej widoczne wady obrazu.
Czern w obu modelach tak samo słaba.
 

Lionel

New member
Dlatego napisałem, że pewnie nie ma. Ja poprostu nic takiego nie widzę lub mi nie przeszkadza. Nie napisałem, że ten model jest wolny od tej wady.

Wysłane z One Plus

Raczej właśnie ma. I pewnie tylko TY tego nie widzisz. Kwestia wzroku i jego wad.
Już tu kilku takich było co twierdzili, że trafili wyjątkową sztukę....wrzucili filmik i czar prysł.
Zakładam, że Twój przypadek jest identyczny.
Na 191 stron tego tematu nikt nie wrzucił filmiku z 6561 bez bandingu. NIKT, łącznie z kikim.

Nie widzę na nim żadnych pasów ani poświat :grin:

Bo jeszcze o nich nie wiesz... ;)
 
Ostatnia edycja:

nightcon

New member
Raczej właśnie ma. I pewnie tylko TY tego nie widzisz. Kwestia wzroku i jego wad.
Już tu kilku takich było co twierdzili, że trafili wyjątkową sztukę....wrzucili filmik i czar prysł.
Zakładam, że Twój przypadek jest identyczny.
Na 191 stron tego tematu nikt nie wrzucił filmiku z 6561 bez bandingu. NIKT, łącznie z kikim.



Bo jeszcze o nich nie wiesz... ;)

Ja nie reklamuje tego modelu. Wymieniłem poprzedni z wadą i w tej chwili nie zauważam problemu. Przesiadłem się z plazmy i głównie wykorzystuje tv do obrazu więc dość mocno zwracam uwagę na detale. Jak dziś znajdę chwilę czasu to zrobię test tv i nakręcę filmik. Nie, nie reklamuje bo jak się okaże że dupa blada wyszła to znów oddam tv do sklepu :)
 

maryha

New member
W ten sposób można podkopać wiarygodność dosłownie każdego produktu. Nie ważne czy będzie to TV, samochód czy dom, zawsze znajdzie się ktoś, kto udowodni nam że kupiliśmy bubel. Niepodoba mi się próba udowadniania, że mój zakup posiada wady i każdy inny też je będzie miał. Na ponad 190 stronach tego forum wielokrotnie powoływane są procedury testowe pokazujące że Philips jest bublem. Śmierdzi mi to działaniami PR innych producentów. Nie po to kupuje tv, żeby całymi dniami szukać w nich wad, tylko żeby spokojnie oglądać TV. Że jakość jest w miarę, a nawet więcej, a przy tym cena przystępna, to trzeba się cieszyć kompromisem i bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Ja w swoim TV bandingu i cloudingu nie widzę i nie chcę widzieć, więc nie szukam odpowiednich testów i opinii malkontentów którzy wieszczą, że każdy philips ma wady uniemożliwiające normalne korzystanie.

Wrzucanie zdjęć i filmów udowadniających że mój tv nie ma określonej wady jest bez sensu. Podobnie należałoby załączyć zaświadczenie od okulisty że nie mam wady wzroku.

Ja nie spodziewam się, że wszystkie TV maja wadę, tylko zapewne niektóre egzemplarze. Wątpię czy MM, Saturn i inne sieci wprowadzałyby do sprzedaży produkty,które mają permanentna wadę, bo zakup takiego produktu to tez problem wizerunkowy dla sieci sprzedaży.

Cieszmy się dobrym TV za rozsądną cenę nie straszmy nie potrzebnie innych przyszłych posiadaczy, bo nie ma do tego powodu. Jak ktoś ma kasę to kupi tv za 12 tys, a zapewne znajdzie się życzliwy, który mu udowodni, że kupił bubel.
I tak za rok czy 2 pojawią się modele jeszcze lepsze, może nawet 8k, więc nie jest to zakup na całe życie
 

strazakp

Banned
Brawo!!! Zgadzam sie w 100%%%%!!!!!
Ja zaryzykuje i kupie jednak tego Philipsa i kupie od kikiego...jak wady będą na tyle wkurzające dla mnie to oddam i tyle a wtedy będę szukał alternatywy...np sony.

W ten sposób można podkopać wiarygodność dosłownie każdego produktu. Nie ważne czy będzie to TV, samochód czy dom, zawsze znajdzie się ktoś, kto udowodni nam że kupiliśmy bubel. Niepodoba mi się próba udowadniania, że mój zakup posiada wady i każdy inny też je będzie miał. Na ponad 190 stronach tego forum wielokrotnie powoływane są procedury testowe pokazujące że Philips jest bublem. Śmierdzi mi to działaniami PR innych producentów. Nie po to kupuje tv, żeby całymi dniami szukać w nich wad, tylko żeby spokojnie oglądać TV. Że jakość jest w miarę, a nawet więcej, a przy tym cena przystępna, to trzeba się cieszyć kompromisem i bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Ja w swoim TV bandingu i cloudingu nie widzę i nie chcę widzieć, więc nie szukam odpowiednich testów i opinii malkontentów którzy wieszczą, że każdy philips ma wady uniemożliwiające normalne korzystanie.

Wrzucanie zdjęć i filmów udowadniających że mój tv nie ma określonej wady jest bez sensu. Podobnie należałoby załączyć zaświadczenie od okulisty że nie mam wady wzroku.

Ja nie spodziewam się, że wszystkie TV maja wadę, tylko zapewne niektóre egzemplarze. Wątpię czy MM, Saturn i inne sieci wprowadzałyby do sprzedaży produkty,które mają permanentna wadę, bo zakup takiego produktu to tez problem wizerunkowy dla sieci sprzedaży.

Cieszmy się dobrym TV za rozsądną cenę nie straszmy nie potrzebnie innych przyszłych posiadaczy, bo nie ma do tego powodu. Jak ktoś ma kasę to kupi tv za 12 tys, a zapewne znajdzie się życzliwy, który mu udowodni, że kupił bubel.
I tak za rok czy 2 pojawią się modele jeszcze lepsze, może nawet 8k, więc nie jest to zakup na całe życie
 

nightcon

New member
Hej,

A co powiecie na temat żywotności tv marki philips??

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

To też troszkę dziwne pytanie. Miałem kiedyś (ze 10lat temu - nie pamiętam dokładnie) 32pfl-5322. Chodził mi 7 lat bez żadnych problemów. Sprzedałem i podejrzewam, że temu komuś nadal chodzi.
Natomiast dzisiaj się robi rzeczy, żeby działały przez okres gwarancyjny (albo i nie) :) Potem się wyrzuca/wymienia na nowy :D
 
Do góry