Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

gothblack

New member
Czytam to forum już długi czas gdyż jestem cholernie najarany na ten tv, ale niestety mam coraz wiecej wątpliwości.
Udałem sie dzisiaj specjalnie o sklepu nie dla idiotów aby na własne oczy zobaczyc i posłuchac rad sprzedawcy.
Pan ekspert nawet zaskoczył mnie na plus gdyż posiadał nie mniejszą wiedze ode mnie po lekturach na forum, a to już sukces.Jego mina gy zapytałem go o Phila była bezcenna.Spojrzał na mnie z politowaniem i zaprowadził do bohatera wątku.Pokazał mi ten cały mityczny bandig i powim szczerze, że troche to może by wkurzające na większą skale, ale z drugiej strony gdyby mi tego nie pokazał to kto wie czy sam bym to zauważył.No dobra, ale jakbym to zobaczył np. po okresie gdy straciłbym już prawo zwrotu to szlag by mnie trafił.co prawda to był krótki filmik testowy kobitka wkłada trampki i sobi gdzieś biegnie i nie wiem jak na dłuzszym etapie może to by w kurw... czy po prostu człek przstanie na to zwracac uwage.To wygląda jak jakaś aureola wokół postaci albo jej czesci juz nie pamiętam trwa tu ułamki sekun.Samego meczu mi nie pokazał, wiec nie wiem jak jest, pewnie nie lepiej.Ogólnie twierdził by zapomni o tym tv, opowiadał
,że po to są te "światełka" jak to nazwał by klient nie zwracał uwagi na bardziej postawowe parametry.
Hmmm może mają jakieś polecenia by nie zachwalac go, a może po prostu mówił jak jest. Na temat w podobnej cenie Samsunga (tylko FH)60j6240 również był ostro sceptyczny i wyjaśnił mit jego pseudo 120 hz matrycy, ale tu nie spodziewałem sie cudów bo coś za tanio to by było.Polecił mi 55SonyX7005(4K HR) lub 55SonyX8005(4K UH) i powiem wam ,iż to tylko 60hz, ale ma ponoc dużo mocniejszy ulepszacz i to było widac ,obraz był o wiele płynniejszy niż w wcześniejszych tv i zero bandingu mecz elegancko żadnych dziwnych cieni i Android ponoc o wiele płynniejszy ....NO ale żeby nie było tak piknie to też matryca jest IPS i jest droższy. Na dzień dzisiejszy byłbym przy soniaku...przy Philu trzyma mnie jeszcze tylko amblilight i czekam na wasze dalsze na jego temat opinie może jednak sie przekonam no i musze dłużej obejrzęc obraz z PUSa czy ten mityczny bandig jest jednak nie do zaakceptowania.Co do czerni to wiadomo tu i tu do dupy...ehhhh
Pzdr.
Kiki jak możesz to napisz o na ten temat myślisz.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Kiki w tym tenacie tyle napisał że nie ma sensu powtarzania tego ;)
Zamiast ambilighta poszukaj innego rozwiązania, taki sam efekt a tv jaki chcez. Nie pamiętam kto na forum reklmował to.
 

strazakp

Banned
Czytam to forum już długi czas gdyż jestem cholernie najarany na ten tv, ale niestety mam coraz wiecej wątpliwości.
Udałem sie dzisiaj specjalnie o sklepu nie dla idiotów aby na własne oczy zobaczyc i posłuchac rad sprzedawcy.
Pan ekspert nawet zaskoczył mnie na plus gdyż posiadał nie mniejszą wiedze ode mnie po lekturach na forum, a to już sukces.Jego mina gy zapytałem go o Phila była bezcenna.Spojrzał na mnie z politowaniem i zaprowadził do bohatera wątku.Pokazał mi ten cały mityczny bandig i powim szczerze, że troche to może by wkurzające na większą skale, ale z drugiej strony gdyby mi tego nie pokazał to kto wie czy sam bym to zauważył.No dobra, ale jakbym to zobaczył np. po okresie gdy straciłbym już prawo zwrotu to szlag by mnie trafił.co prawda to był krótki filmik testowy kobitka wkłada trampki i sobi gdzieś biegnie i nie wiem jak na dłuzszym etapie może to by w kurw... czy po prostu człek przstanie na to zwracac uwage.To wygląda jak jakaś aureola wokół postaci albo jej czesci juz nie pamiętam trwa tu ułamki sekun.Samego meczu mi nie pokazał, wiec nie wiem jak jest, pewnie nie lepiej.Ogólnie twierdził by zapomni o tym tv, opowiadał
,że po to są te "światełka" jak to nazwał by klient nie zwracał uwagi na bardziej postawowe parametry.
Hmmm może mają jakieś polecenia by nie zachwalac go, a może po prostu mówił jak jest. Na temat w podobnej cenie Samsunga (tylko FH)60j6240 również był ostro sceptyczny i wyjaśnił mit jego pseudo 120 hz matrycy, ale tu nie spodziewałem sie cudów bo coś za tanio to by było.Polecił mi 55SonyX7005(4K HR) lub 55SonyX8005(4K UH) i powiem wam ,iż to tylko 60hz, ale ma ponoc dużo mocniejszy ulepszacz i to było widac ,obraz był o wiele płynniejszy niż w wcześniejszych tv i zero bandingu mecz elegancko żadnych dziwnych cieni i Android ponoc o wiele płynniejszy ....NO ale żeby nie było tak piknie to też matryca jest IPS i jest droższy. Na dzień dzisiejszy byłbym przy soniaku...przy Philu trzyma mnie jeszcze tylko amblilight i czekam na wasze dalsze na jego temat opinie może jednak sie przekonam no i musze dłużej obejrzęc obraz z PUSa czy ten mityczny bandig jest jednak nie do zaakceptowania.Co do czerni to wiadomo tu i tu do dupy...ehhhh
Pzdr.
Kiki jak możesz to napisz o na ten temat myślisz.

U mnie była podobna historia.
W sklepach również odradzają Philipsa. Również namawiają i polecają Sony nawet takie które nie mają 4K (starsze modele) bo Sony to pewna jakość obrazu. Mi w jednym Euro gościu mocno polecał 55xd8599 ale to dla mnie dużo za dużo z cena (5550zl). Wczoraj też w Euro po!ecano mi Sony 55xd7005 który wisiał właśnie obok Philipsa. Jakość obrazu na plus dla sony i widać to gołym okiem jak dwa obok siebie wiszą. Ten model 55xd7005 można nabyć już za ok 3900zl więc OK. Posiada 4K, hdr i podobno już Android6.
Też byłem napalony na Philipsa ale już chyba nie jestem, za dużo złych opinii. Ambilight w tej gole mnie nie interesuje i jest tylko dodatkiem.
Nie mniej jednak uważam że można by spróbować kupić Philipsa i wypróbować samemu w domu a jak będzie kiepsko to zwrot i tyle...wtedy Sony.
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o polecenie produktu w marketach, to proszę poczytać o czymś takim jak "Promotor marki". Zależy na kogo się trafi ;)

49PUS7101
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tak , telewizor firmy Sony 55XD7005 ma już system operacyjny Android 6.0.1 . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

gothblack

New member
Kiki w tym tenacie tyle napisał że nie ma sensu powtarzania tego ;)
Zamiast ambilighta poszukaj innego rozwiązania, taki sam efekt a tv jaki chcez. Nie pamiętam kto na forum reklmował to.

Tiaaaa wiem,ale to już kombinacje i pewnie po zakupie jakiegoś tv bez ambli zapomnę o tym ustrojstwie...co do Kikigo to już doczytałem....,ależ ten wątek jest aktywny nie nadążam z czytaniem :)
 

strazakp

Banned
Coś w tym może byc,ale i na naszych dwóch najpopularniejszych forach też może by podobnie...oby nie...
Dokładnie! A co myślicie że w necie i na różnych forach tematycznych nie siedzą ludzie którzy mają płacone za to by do produktu zniechęcić a inny polecić???? Na pewno tak jest!!! Nie wiem czy tutaj też ale ....
 

pepka

Member
Bez reklam
Dlatego kupuje się "z sieci" i odsyła w razie lipy :)
Philips jest zdecydowanie najkorzystniej skonfigurowany cenowo. Jeżeli ktoś nie dostrzega ewidentnego bandingu, to jest to wtedy super tv, który będzie cieszyć przez kilka lat.
 

Rokko32

New member
a jak z bandingiem / cliudingiem u Ciebie? Mozesz udostepnic jakies zdjecia?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Ale zdjęcia nie oddadzą jakości obrazu jaki jest w rzeczywistości to trzeba na żywo zobaczyć, oczywiście na jednym kanale jest lepszy obraz a na drugim gorszy ale to już zależy od nadawcy sygnału. Gdybym widział jakieś mankamenty w obrazie to sam bym oddał go z powrotem do sklepu ale nic takiego nie widzę, obraz jest naprawdę żyleta, szczególnie na kanałach HD, nie mówiąc o 4K. Oczywiście rozumie osoby co kupiły Philipsa i nie spełnia ich oczekiwań albo ma jakieś wady, wtedy warto skorzystać z możliwości zwrotu i zastanowić się nad czymś innym ale w tej cenie nic innego lepszego nie ma, przynajmniej jeśli chodzi o parametry TV. Chciałbym żeby była taka możliwość zamówienia sobie np 3 różnych modeli TV do domu które Mnie interesują, sprawdzenie ich w domowych warunkach i zdecydowanie który lepszy ale trzeba by mieć sporo kasy, kupić kilka modeli, potestować przez miesiąc a potem zostawić ten jeden "idealny" :). A co do osób pracujących w sklepach RTV to szkoda słów, nie mają podstawowej wiedzy na temat tego co sprzedają, operują tylko tym co producent Im wciśnie i na czym bardziej zarobią, Ty chcesz się dowiedzieć o danym modelu TV a Oni od razu wciskają co innego. Ja jeszcze zastanawiałem się nad TCL ma całkiem fajne opinie ale stchórzyłem ze względu na chińską markę.
 

cytak

New member
Ale zdjęcia nie oddadzą jakości obrazu jaki jest w rzeczywistości to trzeba na żywo zobaczyć, oczywiście na jednym kanale jest lepszy obraz a na drugim gorszy ale to już zależy od nadawcy sygnału. Gdybym widział jakieś mankamenty w obrazie to sam bym oddał go z powrotem do sklepu ale nic takiego nie widzę, obraz jest naprawdę żyleta, szczególnie na kanałach HD, nie mówiąc o 4K. Oczywiście rozumie osoby co kupiły Philipsa i nie spełnia ich oczekiwań albo ma jakieś wady, wtedy warto skorzystać z możliwości zwrotu i zastanowić się nad czymś innym ale w tej cenie nic innego lepszego nie ma, przynajmniej jeśli chodzi o parametry TV. Chciałbym żeby była taka możliwość zamówienia sobie np 3 różnych modeli TV do domu które Mnie interesują, sprawdzenie ich w domowych warunkach i zdecydowanie który lepszy ale trzeba by mieć sporo kasy, kupić kilka modeli, potestować przez miesiąc a potem zostawić ten jeden "idealny" :). A co do osób pracujących w sklepach RTV to szkoda słów, nie mają podstawowej wiedzy na temat tego co sprzedają, operują tylko tym co producent Im wciśnie i na czym bardziej zarobią, Ty chcesz się dowiedzieć o danym modelu TV a Oni od razu wciskają co innego. Ja jeszcze zastanawiałem się nad TCL ma całkiem fajne opinie ale stchórzyłem ze względu na chińską markę.
Testowałem dzisiaj przez chwilę w jednym ze sklepów model pus6561 - ok 20 min zabawy (krótko) - tvn player, youtube w rozdzielczosci hd i 4k - wygladalo ok. puscilem jakis filmik z banding test i faktycznie bylo widac podczas testu te mamkamenty [emoji14] jak juz sie na tym skupiasz to zdaje sie to byc problematyczne. poza tym nic mi nie wieszalo a ostatnia aktualizacja na tym tv byla z kwietnia. Sprzedawca w sklepie byl obeznany z problemami nie mowil nie ale sugerowal bardziej sony lub panasonic niz philips. Jeden wystawowy philips mial wymieniana matryce bo padla - a byl tylko na ekspozycji... [emoji14] wiec to o czyms moze swiadczyc. Obsluge oceniam na bdb :)
W innych sieciowkach tez zauwazylem ze jest cisnienie bardziej na modele sony.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

bluray

Banned
[1]Sprzedawca zawsze będzie naprowadzał na model z którego ma większy osobisty profit (punkty mające przełożenie na jego premię).
[2]Sprzedawca będzie także nachalnie namawiał na ubezpieczenie.
[3]Sprzedawca nigdy nie działa w interesie kupującego.
 

Smykoo

New member
Wczoraj oglądałem na swoim 49pus6561, 30 min meczu chyba ligi ukrainńskiej i to w sd. Nie zaobserwowałem niczego niepokojącego. Widać, że to 120hz. Płynnie, bez smug no elegancko. Ale dopiero w hd ten tv pokazuje pazur. Za tą cenę bardzo dobry sprzęt.

Wysłane z One Plus
 

cronosik

New member
A ja trochę zmienie temat..w trybie 'Game' niestety znowu pojawiają się te felerne artefakty przy grze na PS4 Pro, co jakieś 15-20 sekund taka kreska czerwona z artefaktami nad nią / pod nią przez 0.5 sec.

Poza 'Game' tego nie ma, ale z drugiej strony input lag na 'Game' właśnie jest niski, na innych trybach naturalnie wyższy.

Stąd też moje pytanie:
Rozumiem, że 'Game' wyłącza całkiem (ustawia na szaro) upłynniacze, tj. Perfect Natural Motion oraz Clear LCD.

Jakieś funkcje oprócz tego spełnia?

Czy jeśli podczas gdy przełączę się z 'Game' na ISF Day i wyłącze tam obydwa ww. upłynniacze, to czy nadal tracę względem 'Game'?

Nie wiem czy jest sens zapytanie słać do Philipsa o artefakty w 'Game' biorąc pod uwagę odpowiedzi jakie tu wstawialiście na różne kwestie. Pewnie powiedzą i tak, że kwestia zewnętrznego źródła. :D

A sprawdzałem na innym HDMI żeby nie było. Przełączyłem też specjalnie tę PS4 z HDMI 2 na HDMI 1 i bez zmian.

Było chwilę dobrze po przywróceniu ustawień fabrycznych i restarcie TV, ale z powrotem dupa, nie wiem, może miał dobry dzień po prostu i tak się złożyło.

No u mnie przywrócenie nie pomogło. Ale jak ja odpale konsole w Game, potem zmienię na isf i z powrotem na Game to jest ok. Artefakty sie nie pojawiają. Sprawdz u siebie.

Pozdrawiam
 

strazakp

Banned
Wczoraj oglądałem na swoim 49pus6561, 30 min meczu chyba ligi ukrainńskiej i to w sd. Nie zaobserwowałem niczego niepokojącego. Widać, że to 120hz. Płynnie, bez smug no elegancko. Ale dopiero w hd ten tv pokazuje pazur. Za tą cenę bardzo dobry sprzęt.

Wysłane z One Plus

Taka wypowiedź to miód na serce dla przyszłego właściciela tego Philipsa ;-)
Tak mi się coś wydaje że najczęściej to dużo do napisania mają na forach ludzie niezadowoleni z zakupu. Tacy ludzie z wściekłości wylewają rzale na forum publicznym a ci co są zadowoleni to normalnie cieszą się z zakupu i nie muszą tego opisywać wszem i wobec :)
 

strazakp

Banned
A wracając do tematu sprzedawców w sieciowkach i dlaczego tak ostatnio polecają głównie TV Sony....to chciałem zwrócić waszą uwagę jaki glwny sponson jest na tym forum ;-) Sony Centre!! :)
Czy ma to jakiś wpływ na to że dużo tutaj osób odradza Philipsa??? Sami sobie odpowidzcie na to pytanie.... ;-)))
 

cytak

New member
Taka wypowiedź to miód na serce dla przyszłego właściciela tego Philipsa ;-)
Tak mi się coś wydaje że najczęściej to dużo do napisania mają na forach ludzie niezadowoleni z zakupu. Tacy ludzie z wściekłości wylewają rzale na forum publicznym a ci co są zadowoleni to normalnie cieszą się z zakupu i nie muszą tego opisywać wszem i wobec :)
jedyne co potwierdzam na ten moment to banding i clouding widoczny.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Do góry