Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Tomiq37

New member
Można gdzieś w aplikacji Netflix sprawdzić w jakiej jakości jest odtwarzany aktualne film? Wiem że na PS4 tak się da, ale w apce dla philipsa nigdzie nie widzę takiej opcji. Pytam dlatego, że przy moim wolnym łączu filmy 4K się dość długo buforują na YT, a netflixie jak odpalam film to chodzi elegancko bez praktycznie żadnego wczytywania.
Jest napisem w menu filmu w jakiej jakości jest

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rokko32 - większość tak myślała jak TY.
Ale na rynku decyduje kasa... i księgowi ...
Różnice nie były duże - ale kwoty zaoszczędzone to kwestia skali.
Zauważyli że ludzie nie przykładają aż tak wielkiej wagi do jakości jak do ceny.
I właśnie cena zwyciężyła.
 

cronosik

New member
Co 15-25 sekund w losowych miejscach taki artefakt, głównie to czerwona kreska z dodatkami jak na starych telewizorach gdy sygnał był kiepski, ale nad/pod tą kreską wyłącznie. Jak to raz zobaczyłem, to później zamiast swobodnie pograć, to tylko patrzyłem gdzie teraz wyskoczy, mega irytujące.

Po reinstalacji nie ma już tego, nie wiem czy wróci, oby nie, bo średnio chce mi się z serwisem bawić, a TV mam już 2 miesiące bodajże, nie było tego efektu wcześniej też na pewno, nagle się pojawił.

I też PS4 Pro jak coś użytkuję. Ale obie gry normalne, bez HDRa w tym czasie - World of Final Fantasy i FIFA 17.

No to to samo :) Musze w takim razie przejść przez ponowną instalacje :) Dzięki.
 

jmahorow

New member
Panowie Zmieniwszy nieco temat. Czy da sie zmienić kolejność kanałów dvbt? Obecnie tv znalazl kilkanascie kanałów w tym kilka sie dubluje. Dodatków maja numer tak jak na muxie, a ja chciałbym je mieć wg mojej kolejności.

Druga sprawa gdzie można znaleźć 4k w hdr z dobrym transfererem. 4k na YT działały do niedawna, teraz ladowanie trwa wieki

Send by HTC 10
 

miet55

Member
Bez reklam
@jmahorow, tworzysz listę ulubionych i po problemie :)
UHD 4K - pobierz sobie
http:// demo- uhd3d. com/fiche. php? cat= uhd&id= 144
(usuń spacje)
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
A ja wam napiszę że mam gdzieś te kilka/kilkanaście komentarzy które są na niekorzyść dla Philipsa! Mam taki a nie inny budżet, nie chce go przekraczac, a Philips jakością do ceny wypada najlepiej. Zdecydowałem że kupię właśnie 55pus6561 i najwyżej sam się przekonasz nam co jest wart. Dodam że mój obecny TV to stary LCD bez LED , mam go prawie 9lat więc na pewno będzie efekt WOW po uruchomieniu nowego sprzętu ;-)
Jestem już wstępnie umówiony na kupno tego TV więc nie zakładam by było inaczej bo wątpię by coś miało się pojawić konkurencyjnego w najbliższym miesiacu-dwoch.
 

Felix

New member
No to to samo :) Musze w takim razie przejść przez ponowną instalacje :) Dzięki.

Daj znać czy nastąpiła zmiana.
Dzisiaj też było ok, no i mam w końcu odblokowane zmiany dla Ambilighta na HDMI 2, przed reinstalacją miałem zablokowane, 'Game' było ustawione, a reszta na szaro, a nie lubię tego trybu Ambi, w meczach FIFY po prostu oślepia, i muszę zjeżdżać z używanego 6-8 w Standard na 3-4 w Game. Na szczęście w tej chwili jest tak jak być powinno.
 

xgrey

New member
A ja wam napiszę że mam gdzieś te kilka/kilkanaście komentarzy które są na niekorzyść dla Philipsa! Mam taki a nie inny budżet, nie chce go przekraczac, a Philips jakością do ceny wypada najlepiej. Zdecydowałem że kupię właśnie 55pus6561 i najwyżej sam się przekonasz nam co jest wart. Dodam że mój obecny TV to stary LCD bez LED , mam go prawie 9lat więc na pewno będzie efekt WOW po uruchomieniu nowego sprzętu ;-)
Jestem już wstępnie umówiony na kupno tego TV więc nie zakładam by było inaczej bo wątpię by coś miało się pojawić konkurencyjnego w najbliższym miesiacu-dwoch.



Będzie Pan zadowolony :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

jmahorow

New member
Czy ktoś rozgryzl problem z cichym dźwiękiem przez BT lub kabel słuchawkowy? U mnie jest bardzo cicho pomimo zglosnienia na max w tv. Na amplitunerze jest ustawione na 1/4 mocy, a i tak jest cicho. Sprawdziłem wszystkie opcje w tv w zakładce dzwiek. Przy przesyłanie dźwięku Prze BT jako inne lub słuchawki te ustawienia nie mają wpływu.

Send by HTC 10
 

cronosik

New member
A ja wam napiszę że mam gdzieś te kilka/kilkanaście komentarzy które są na niekorzyść dla Philipsa! Mam taki a nie inny budżet, nie chce go przekraczac, a Philips jakością do ceny wypada najlepiej. Zdecydowałem że kupię właśnie 55pus6561 i najwyżej sam się przekonasz nam co jest wart. Dodam że mój obecny TV to stary LCD bez LED , mam go prawie 9lat więc na pewno będzie efekt WOW po uruchomieniu nowego sprzętu ;-)
Jestem już wstępnie umówiony na kupno tego TV więc nie zakładam by było inaczej bo wątpię by coś miało się pojawić konkurencyjnego w najbliższym miesiacu-dwoch.

Za tą cene, a nawet za tą co ja kupowałem 4500 ;) to jest rewelacyjny TV. Ludzie oczekują od niego jakości Oleda LG za 12k. A to jest najlepszy średni TV obecnie na rynku :)
 

pepka

Member
Bez reklam
^ jeżeli faktycznie nie ma to pozostaje pogratulować. Co prawda kilka osób tutaj twierdziło, że również nia mają... a na filmikach pasy jak byk. Philips nazywa to "normalnością" ze względu na zastosowaną technologię. Nie mniej wierzę, że masz doskonały odbiornik i życzę aby takim pozostał.
 

bluray

Banned
Są wady jak zawsze ale trzeba je spokojnie POZYCJONOWAĆ !
Banding, Clouding, ciemny HDR to to jest wszystko naprawdę mało istotne.
"Kowalski" w domu puszcza TV TRWAM i szczena mu opada !!! Bo właśnie wyrzucił CRT Jowisz.

Najważniejsze cechy PHILIPS to:
- doskonałe skalowanie FHD/SD do UHD,
- kolorystyka,
- brak przeostrzenia obrazu (każdy SONY),
- odtwarzanie dts z pena,
- niezależna głośność na słuchawki i na TV !

6561 najlepiej sprzedająca się seria TV w Polsce w roku 2016.
Nieco wyżej mamy 7181. Tylko spróbuj kupić w Polsce 49PUS7181. Wszystko wyjeżdża na zachód prosto z fabryki. W EURO 49" jest o 200 zł droższa od 55".
Mało kto wie, że 7181 to edge led a 6561 direct led.
Zaś z czernią nie ma dramatu (synergia z Ambilight).
Ok. 2% widzów czasami ogląda (przeżywa) video w całkowitych ciemnościach.
Muszą za czerń zapłacić extra kasę. Nie kupujcie TV na IPS bez lokalnego wygaszania.
To 2% ale na forum to już 80% głosów. Podobnie jak było z dobijaniem plazm;
90% piało z zachwytu a :księgowy: zamykał produkcję.


Poszukiwaczy lepszej jakość namawiam na PANAS DX9xx lub Soniak 9XX.
Tylko, że trzeba dołożyć 6 000 złotych a efektów i tak się nie zobaczy.
 
Ostatnia edycja:

jmahorow

New member
Jak długo może trwać przywracanie ustawień standardowych w TV. Konsultant zalecił po wgraniu firmwareu zrobienie takiego kroku, przed testowaniem zmian. Oczywiście mój problem dotyczył niskiej głośność BT.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Jak długo może trwać przywracanie ustawień standardowych w TV. Konsultant zalecił po wgraniu firmwareu zrobienie takiego kroku, przed testowaniem zmian. Oczywiście mój problem dotyczył niskiej głośność BT.
Widzę, że jako jedyny masz z tym problem. Prośba: jak się wyprostuje to nam napisz.
 
Do góry