Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

strazakp

Banned
Nie pokaże bo nie mam jeszcze takiego TV ;-)
Trzeba jeszcze pamiętać że użytkownicy tego forum to też ułamek procenta wszystkich właścicieli tego TV w Polsce.
To absolutna prawda. Zadowoleni cieszą się sprzętem, zawiedzeni informują i narzekają w sieci. Mimo to... pokaż mi 6651 albo 7101 bez bandingu? ;-).
 

111kris

New member
Bo nie w nich ciekawego za co można je chwalić ;)
Ale była mowa o narzekaniu a nie chwaleniu.
A w sumie z kupnem tv (skoro argumentem wszystkich na Tak jest cena) nie powinno być trochę tak jak np. dajmy na to z koszulą?
Przecież można kupić na bazarze i cieszyć się super ceną a ewentualne rozczarowania jakością zrzucać na karb ceny lub nabyć w markowym sklepie i być kontent.
Tylko może się okazać, że pomimo super ceny w efekcie przepłacimy, bo po pierwszym praniu towar jest do bani.
Ja akurat w tym przypadku (chodzi o tv) wolę tę drugą opcję.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

xgrey

New member
Ale była mowa o narzekaniu a nie chwaleniu.
A w sumie z kupnem tv (skoro argumentem wszystkich na Tak jest cena) nie powinno być trochę tak jak np. dajmy na to z koszulą?
Przecież można kupić na bazarze i cieszyć się super ceną a ewentualne rozczarowania jakością zrzucać na karb ceny lub nabyć w markowym sklepie i być kontent.
Tylko może się okazać, że pomimo super ceny w efekcie przepłacimy, bo po pierwszym praniu towar jest do bani.
Ja akurat w tym przypadku (chodzi o tv) wolę tę drugą opcję.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka



No to weź pod uwagę, że narzeka tu dosłownie kilka osób, a sprzedanych zostało pewnie tysiące, moim zdaniem nie jest zły wynik :)
TV jest super, cieszę się nim każdego dnia i za każdym razem jak go uruchomię wiem na 100%, że dokonałem właściwego wyboru, a że kilka osób będzie z niego niezadowolonych ... No cóż, nie stworzono chyba jeszcze tv który by zadowolił wszystkich...
 

Felix

New member
A taki Samsung 55ku6400???? Cena trochę wyższa bo ok 3800 zł...ma 4K, ma HDR ale matryce to pewnie 60Hz ale możliwe się dobre wspomagacze.

Tak, 60 hz.
Z takich innych pobocznych kwestii warto wspomnieć, że nie ma USB 3.0 i HDMI 2.0 Full Bandwith tylko na HDMI 1.

Oczywiście w żaden sposób nie neguję ani nie namawiam/odrzucam od TV, po prostu warto wiedzieć.

Jak coś, to pełny rzetelny test tego modelu masz na ritings.

Samsung KU7000 Review (UN40KU7000, UN43KU7000, UN49KU7000, UN55KU7000, UN65KU7000)

*Samsung KU7000 to u nas właśnie KU6400, co potwierdza tabela w recenzji też.

UN55KU7000 UE55KU6400
 

Tomiq37

New member
Tak, 60 hz.
Z takich innych pobocznych kwestii warto wspomnieć, że nie ma USB 3.0 i HDMI 2.0 Full Bandwith tylko na HDMI 1.

Oczywiście w żaden sposób nie neguję ani nie namawiam/odrzucam od TV, po prostu warto wiedzieć.

Jak coś, to pełny rzetelny test tego modelu masz na ritings.

Samsung KU7000 Review (UN40KU7000, UN43KU7000, UN49KU7000, UN55KU7000, UN65KU7000)

*Samsung KU7000 to u nas właśnie KU6400, co potwierdza tabela w recenzji też.

UN55KU7000 UE55KU6400
Jakie 60hz? Co za głupoty piszesz? Ten tv ma 100 Hz matrycę

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

111kris

New member
No to weź pod uwagę, że narzeka tu dosłownie kilka osób, a sprzedanych zostało pewnie tysiące, moim zdaniem nie jest zły wynik :)
TV jest super, cieszę się nim każdego dnia i za każdym razem jak go uruchomię wiem na 100%, że dokonałem właściwego wyboru, a że kilka osób będzie z niego niezadowolonych ... No cóż, nie stworzono chyba jeszcze tv który by zadowolił wszystkich...
Ważne, źe ty jesteś zadowolony a to przecież najważniejsze.
Mimo wszystko dużo tych przypadłości ma philips i to praktycznie w każdym modelu.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

cytak

New member
No to weź pod uwagę, że narzeka tu dosłownie kilka osób, a sprzedanych zostało pewnie tysiące, moim zdaniem nie jest zły wynik :)
TV jest super, cieszę się nim każdego dnia i za każdym razem jak go uruchomię wiem na 100%, że dokonałem właściwego wyboru, a że kilka osób będzie z niego niezadowolonych ... No cóż, nie stworzono chyba jeszcze tv który by zadowolił wszystkich...
to wejdz na strone philipsa i strony marketow :) haha poczytaj ten kabaret..

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Felix

New member
KS7000 ma 120hz, a cała seria 6 ma 60hz. Samsung dokładnie to opisuje


Eh..KS7000 ma matrycę 100/120Hz i jest telewizorem, o którym mi się marzyło, ale budżet nie pozwolił, ale tutaj jest mowa o KU7000, czyli u nas KU6400

strazakp pytał o KU6400, wrzuciłem mu poglądową recenzję z ritings z zaznaczeniem, że te KU7000 w RECENZJI, to u nas KU6400 żeby nie było wątpliwości

Moja odpowiedź jest w #1147 z cytatem oryginalnym załączonym
...

A wy rabanu narobiliście. ;X

Tak samo jak nasz KS7000, to tak naprawdę model KS8000 w US. Nawet specjalnie adnotację wrzucam i tabelę, nie wiem jak jeszcze inaczej miałbym to oznaczyć.
 

Attachments

  • ttt.jpg
    ttt.jpg
    294 KB · Wyś: 43
Ostatnia edycja:

cytak

New member
Na szybko spojrzałem na strony euro i mm, większość pozytywnych opinii, mówimy o tym samym modelu :)?
A philipsa sprawdzales?

Drocze sie - zawsze co by nie byl za produkt pojawiaja sie felerne egzemplarze. Umowmy sie nie ma fabryk produkcyjnych, ktore nie produkuja wyrobow NOK - nie ma takiej mozliwosci czy to mowimy o farmacji czy automotive czy elektronice itp. itd..... :)

Ale nie zmienia to faktu, ze jak sie czyta fora i rozne opinie to do kupna philipsa podchodzi sie z duza doza niepewnosci i strachu ;b

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Felix

New member
To zmienia faktu, że u nas seria 6 jest 60hz w tym KU6400.


Wysłane z One Plus

Boże, jak mam to inaczej wyjaśnić?

Strazap spytał o telewizor KU6400, wysłałem mu fachową recenzję modelu KU6400, ale nazewnictwo w US jest inne i nazwany jest w recenzji KU7000, dałem stosowną adnotację żeby ktoś nie miał wątpliwości, że chodzi o recenzję tego modelu właśnie, a Wy mi piszecie, że KS7000 ma 120Hz i że głupoty piszę.

KU =/= KS

KU7000 =/= KS7000

Jakbym adnotacji nie wrzucił, to byś mi dał znać, że złą reckę wrzuciłem, bo widzisz 7000, a nie 6400 i tak w kółko..

I jakiego faktu nie zmienia? Przecież właśnie podałem, że KU6400 to 60Hz, to mnie poprawiacie, że 120Hz, wróc się 2 strony do tyłu i przeczytaj o jaki model strazakp pytał i co mu odpisałem, bo namieszałeś już całkowicie teraz.
 
Ostatnia edycja:

xgrey

New member
A philipsa sprawdzales?

Drocze sie - zawsze co by nie byl za produkt pojawiaja sie felerne egzemplarze. Umowmy sie nie ma fabryk produkcyjnych, ktore nie produkuja wyrobow NOK - nie ma takiej mozliwosci czy to mowimy o farmacji czy automotive czy elektronice itp. itd..... :)

Ale nie zmienia to faktu, ze jak sie czyta fora i rozne opinie to do kupna philipsa podchodzi sie z duza doza niepewnosci i strachu ;b

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka



Ja to wiem, Ty to wiesz, ale są osoby co trafia na felerny egzemplarz i od razu całkowicie skreślają dany model, a to błędne podejście, ale niestety często spotykane.
Sam miałem dylemat po przeczytaniu kilku opinii tutaj, ale zaryzykowałem i... nie taki diabeł straszny... ;)
Podpisuje się po raz kolejny pod stwierdzeniem, ze w tej cenie nie ma nic lepszego na rynku i większość osób która go kupi będzie zachwycona, a ze trafi się kilku niezadowolonych... cóż... życie :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

Rokko32

New member
Moim zdaniem w 21 wieku matryce 100/120HZ to powinien być standard telewizorów, takie matryce już były 20 lat temu, czy aż taka jest przepaść cenowa miedzy 60 a 120 Hz? że producenci do tej pory tylko w wyższej klasie stosują matryce 120 Hz? Przed zakupem tego Philipsa myślałem że wszystkie już Led-y są na 100 Hz matrycach a 60 to już przeżytek ale jak widać grubo się myliłem :)
 

Smykoo

New member
W ostatniej aktualizacji naprawili wreszcie przewodnik po programach telewizyjnych. Już wszystkie godziny są jak trzeba.

Wysłane z One Plus
 

futureshock

New member
Można gdzieś w aplikacji Netflix sprawdzić w jakiej jakości jest odtwarzany aktualne film? Wiem że na PS4 tak się da, ale w apce dla philipsa nigdzie nie widzę takiej opcji. Pytam dlatego, że przy moim wolnym łączu filmy 4K się dość długo buforują na YT, a netflixie jak odpalam film to chodzi elegancko bez praktycznie żadnego wczytywania.
 
Do góry