Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Felix

New member
Jak wyglądały te artefakty? Bo ja mam przy korzystaniu z PS4 Pro (czerwone migające kreski), jak zmienię ustawienia ekranu na standard i potem z powrotem na Gra to problem znika, ale przy każdym włączeniu konsoli muszę to robić.

Co 15-25 sekund w losowych miejscach taki artefakt, głównie to czerwona kreska z dodatkami jak na starych telewizorach gdy sygnał był kiepski, ale nad/pod tą kreską wyłącznie. Jak to raz zobaczyłem, to później zamiast swobodnie pograć, to tylko patrzyłem gdzie teraz wyskoczy, mega irytujące.

Po reinstalacji nie ma już tego, nie wiem czy wróci, oby nie, bo średnio chce mi się z serwisem bawić, a TV mam już 2 miesiące bodajże, nie było tego efektu wcześniej też na pewno, nagle się pojawił.

I też PS4 Pro jak coś użytkuję. Ale obie gry normalne, bez HDRa w tym czasie - World of Final Fantasy i FIFA 17.
 

cytak

New member
Samsung KU6000 - aplikacja do grania przez sieć - wersja próbna [emoji14] i cuda sie dzieja z obrazem (moze ustawienia obrazu, polaczenie przez wifi...)
20161130_221218.jpg 20161130_221211.jpg

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

mitch

New member
Dzięki. Tak zrobiłem i oddałem. Trzeba szukać czegoś innego. Może TCL...
Sprawdź TCL pod kątem upłynniaczy obrazu. Nie wiem czy coś się zmieniło w tej kwestii, ale jak szukałem dla siebie tv, to w TCL nie dało się wyłączyć całkowicie upłynniaczy i był tzw efekt teatru. Dla mnie strasznie irytujący. Być może teraz już to zmienili, ale wtedy to była porażka.
 

loituma

New member
Witam
Za namową kilku osób, oraz po lekturze tego tematu, zakupiłem powyższy telewizor.

Mam laickie pytanie. Czy aktualizacja telewizora powoduje jakieś zmiany w ustawieniach telewizora?
Chodzi mi o doinstalowane aplikacje oraz, co ważniejsze, o kalibrację telewizora.
Telewizor był kalibrowany i nie chciałbym utracić ustawień.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam
Za namową kilku osób, oraz po lekturze tego tematu, zakupiłem powyższy telewizor.

Mam laickie pytanie. Czy aktualizacja telewizora powoduje jakieś zmiany w ustawieniach telewizora?
Chodzi mi o doinstalowane aplikacje oraz, co ważniejsze, o kalibrację telewizora.
Telewizor był kalibrowany i nie chciałbym utracić ustawień.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ale w razie czego masz wydruk kalibracji :)

49PUS7101
 

loituma

New member
Ale w razie czego masz wydruk kalibracji :)

49PUS7101
Ano mam...
faktycznie :wink:


A naprowadźcie mnie, jak zainstalować na nim Chrome.
Niby mam już plik .apk na penie, niby instalacja się rozpoczęła, trwa to kilka minut, potem restart TV i nic. Apki nie ma
Ktoś sobie z tym poradził?
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
A taki Samsung 55ku6400???? Cena trochę wyższa bo ok 3800 zł...ma 4K, ma HDR ale matryce to pewnie 60Hz ale możliwe się dobre wspomagacze.
 

cytak

New member
Samsung pod względem funkcji i możliwości wypada słabiej od philipsa. Obraz może mieć lepszy pod kątem czerni (nie będzie takich dziwnych tematów z matrycą w samsungu no i bardziej stabilny system ale tizen jest dosyć ubogi moim zdaniem....

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
Samsung pod względem funkcji i możliwości wypada słabiej od philipsa. Obraz może mieć lepszy pod kątem czerni (nie będzie takich dziwnych tematów z matrycą w samsungu no i bardziej stabilny system ale tizen jest dosyć ubogi moim zdaniem....

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Dla mnie system operacyjny jest ważny ale to drugorzędną sprawa a najważniejszy jest obraz i jego jakość pod względem kolorów oraz braku skoków przy szybka ch ruchach np mecze.
 

cytak

New member
testowalem chwile philipsa teraz mam samsunga ku6000 w obu nie widzialem skokow podczas meczu ogladanego na canal+

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Tomiq37

New member
Ano mam...
faktycznie :wink:


A naprowadźcie mnie, jak zainstalować na nim Chrome.
Niby mam już plik .apk na penie, niby instalacja się rozpoczęła, trwa to kilka minut, potem restart TV i nic. Apki nie ma
Ktoś sobie z tym poradził?
Wejdź w aplikacje androida zainstalowane poprzez ustawienia. Tam będzie chrome. Nie trzeba instalować przez apk. Można przez przeglądarkę wejść w sklep Google i wszystko można już instalować :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
Interesuje się i czytam różne opinie na różnych forach tematycznych (motoryzacja, elektronika itp). Stwierdzam że jeżeli ktoś ma dobre zdanie nt sprzętu to raczej się nie wypowiada w komentarzach a dominują ci którzy po prostu narzekają. Telewizory jak i innego sprzętu na świecie sprzedaje się miliony a te kilkanaście, kilkaset negatywnych opinii to zaledwie ułamek procenta.
Myślę że jestem skłonny zaryzykować i kupić ten TV bo zawsze mogę oddac
 

pepka

Member
Bez reklam
Interesuje się i czytam różne opinie na różnych forach tematycznych (motoryzacja, elektronika itp). Stwierdzam że jeżeli ktoś ma dobre zdanie nt sprzętu to raczej się nie wypowiada w komentarzach a dominują ci którzy po prostu narzekają. Telewizory jak i innego sprzętu na świecie sprzedaje się miliony a te kilkanaście, kilkaset negatywnych opinii to zaledwie ułamek procenta.
Myślę że jestem skłonny zaryzykować i kupić ten TV bo zawsze mogę oddac



To absolutna prawda. Zadowoleni cieszą się sprzętem, zawiedzeni informują i narzekają w sieci. Mimo to... pokaż mi 6651 albo 7101 bez bandingu? ;-).
 

111kris

New member
To absolutna prawda. Zadowoleni cieszą się sprzętem, zawiedzeni informują i narzekają w sieci. Mimo to... pokaż mi 6651 albo 7101 bez bandingu? ;-).
Jeśli ta teoria jest prawdziwa to na innych podforach (panasonic, sony) jest chyba zdecydowanie mniej narzekających 😊

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry