Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

brodacz

Active member
Bez reklam
LG Chess chodzi płynnie z pena bez KODI.
Kodi jest przereklamowany.
Wsadź pena do USB 3.0 (niebieskie gniazdo).
Znam ten plik. Ma 60fps i nie ma prawa się przycinać.
Ten plik ściągnij z innego źródła:
2D Demo Trailers (UHD)


Napisz jaki efekt.

Podlinkowales wersje SDR. HDR ma o 300MB więcej. I u mnie też nie odpala jako mp4 a na kodi tnie i idzie bez dźwięku (jednak przez kodi tnie także demo Sony, chociaż bezpośrednio na tv idzie płynnie).
 
Ostatnia edycja:

kolarek

New member
Witam.W sobotę stanę się posiadaczem Philipsa 55PUS6561.W związku z tym mam pytanie czy telewizor współpracuje poprawnie z modułem CP,obecnie mam dekoder ale chciałbym pozbyć sie dodatkowego pudełka.A w przypadku pozostawienia dekodera pilot z tv obsłuży też dekoder?
 

smile666

New member
Mam pytanie odnośnie ambilighta - jeżeli powiesze telewizor 55 cali w obecnym umeblowaniu to odległość między tv a szafkami będzie wynosiła tylko 50 cm. Czy to wystarczająca odległość żeby cieszyć się ambilight em? Czy ktoś też ma tak zawieszony telewizor że ma małe odległości od ściany lub mebli i może się podzielić wrażeniami.
 
Ostatnia edycja:

stitooo

New member
Mój TV dalej zalega w serwisie, dziś zmienił się jednak status na coś takiego Aktywność: Wymiana NSE [Oczekująca] ktoś wie co to oznacza?
 

portalg

New member
Witam ponownie,

czy ktoś z Was gra tutaj w Pro Evolution Soccer 2017 na tym telewizorze? W nowym patchu 1.03 do PESa prawdopodobnie zmienili coś z wyświetlaniem trawy (odblaski itp.) i momentami na zbliżeniach (rzuty rożne, wolne itp.) banding jest dramatyczny. Do tej pory był widoczny standardowo, ale teraz czasami jest tragedia. Dodam, że mój telewizor na początku odesłałem do Philipsa ale wrócił bez żadnych zmian ze statusem "w normie". Jestem ciekaw czy u innych też to tak wygląda.

edycja: Problem jednak wynikał z tego, że było coś nakopane w ustawieniach obrazu (przełączone z trybu gry, ultra resolution on itp.). Po przełączeniu na Grę bez dodatkowych wspomagaczy jest standardowo, czyli banding w normie.
 
Ostatnia edycja:

atoman

New member
LG Chess chodzi płynnie z pena bez KODI.
Kodi jest przereklamowany.
Wsadź pena do USB 3.0 (niebieskie gniazdo).
Znam ten plik. Ma 60fps i nie ma prawa się przycinać.
Ten plik ściągnij z innego źródła:
2D Demo Trailers (UHD)

Dzięki, tak niebieskiego portu (USB 3.0) używam.

Podlinkowales wersje SDR. HDR ma o 300MB więcej. I u mnie też nie odpala jako mp4 a na kodi tnie i idzie bez dźwięku (jednak przez kodi tnie także demo Sony, chociaż bezpośrednio na tv idzie płynnie).

Potwierdzam, podany link to wersje SDR. Pobrałem i chodzą bez zacięć choć tylko na Kodi (na odtwarzaczu wbudowanym mam czarny obraz). Wbudowany nie obsługuje ani .mp4, ani .ts.

Czyżby przy 4K HDR 60fps procesor nie wyrabiał? A może jakiś inny odtwarzacz? Macie propozycje?

Ale..
jeśli chcecie się przekonać jaka jest różnica pomiędzy SDR i HDR na tym tv to polecam np ten "LG Chess" pobrać z "2D Demo Trailers (UHD)" oraz "demo-uhd3d.com" i porównać. Różnica duuża, jestem zaskoczony. Wydawało mi się, że "nasze" HDR to raczej czysty marketing.
Swoją drogą przy jasności 1000 nitów musi to robić niezwykłe wrażenie.
 

miet55

Member
Bez reklam
LG Chess, kilka razy delikatnie przyciął u mnie. Być może wina pena - za wolny. Później sprawdzę na czymś szybszym.
 

adamus73

New member
Na stronie jest test OLED TV Philipsa 55POS901 z systemem ANDROID 6.0 i na załączonych zdjęciach widać że są inne aplikacje np HBO GO. Czy wiadomo kiedy ANDROID 6.0 będzie na innych modelach telewizorów PHILIPS
 

fatall1ty

New member
Obecnie jest wielki hype na ten telewizor i cena podskoczyła do góry. myślicie, że warto poczekać tydzień/dwa aż trochę opadnie? Zawsze to stówka w kieszeni
 

Felix

New member
Obecnie jest wielki hype na ten telewizor i cena podskoczyła do góry. myślicie, że warto poczekać tydzień/dwa aż trochę opadnie? Zawsze to stówka w kieszeni

Jeśli Ci się nie śpieszy, to ja bym czekał na powrót dni technologicznych w Saturnie (tydzień temu cena podczas tych dni za 49" 6561 wynosiła 2680 zł) albo chociaż jakąś promocję w innym markecie typu bony paliwowe BP za każde 500 zł wydane; odtwarzacz Blu-Ray z filmami do wyboru czy po prostu normalną, ale prawdziwą przecenę.
 

Tomiq37

New member
Mam pytanie odnośnie ambilighta - jeżeli powiesze telewizor 55 cali w obecnym umeblowaniu to odległość między tv a szafkami będzie wynosiła tylko 50 cm. Czy to wystarczająca odległość żeby cieszyć się ambilight em? Czy ktoś też ma tak zawieszony telewizor że ma małe odległości od ściany lub mebli i może się podzielić wrażeniami.

mój stoi na półce i obok wisi jedna szafka a druga stoi po drugiej stronie w odległoci też około 50-70 cm i ambilight i tak robi super wrażenie :)
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Im większa odległośc od ściany tym wiekszy efekt WOW, TV miałem wcześniej na szafce RTV po powieszeniu na ścianę efekt rozpiętości Ambilight spadł o połowę.
 

Domely

New member
Jeśli Ci się nie śpieszy, to ja bym czekał na powrót dni technologicznych w Saturnie (tydzień temu cena podczas tych dni za 49" 6561 wynosiła 2680 zł) albo chociaż jakąś promocję w innym markecie typu bony paliwowe BP za każde 500 zł wydane; odtwarzacz Blu-Ray z filmami do wyboru czy po prostu normalną, ale prawdziwą przecenę.

A 55PUS6561 w trakcie Rabatu Technologicznego kosztował 3127 pln (3679 bez rabatu) więc też bardzo atrakcyjnie a teraz ponieważ dobrze się sprzedawał podnieśli cenę na 3899 pln więc pewnie przestanie się sprzedawać (w OleOle na allegro jest za 3599). Ja bym poczekał do kolejnego rabatu technologicznego, który pewnie nastąpi po świętach lub po nowym roku.
 

Tomiq37

New member
A 55PUS6561 w trakcie Rabatu Technologicznego kosztował 3127 pln (3679 bez rabatu) więc też bardzo atrakcyjnie a teraz ponieważ dobrze się sprzedawał podnieśli cenę na 3899 pln więc pewnie przestanie się sprzedawać (w OleOle na allegro jest za 3599). Ja bym poczekał do kolejnego rabatu technologicznego, który pewnie nastąpi po świętach lub po nowym roku.

55pus6561 kosztował 3343 zł. podczas rabatu technologicznego w Starurnie 3799 na stronie przed rabatem Rabat wynosił 12 %
 
Do góry