Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Tomiq37

New member
Mam problem i pytanie do posiadaczy PS4 zwłaszcza Mam PS4 pro i na ustawieniach HDMI 4:2:0 oraz 4:4:4/4:2:2 W grach czasem wyskoczy na ułamek sekundy jakiś artefakt/ linia / lub kilka pikseli Dzieje się to tylko na filmach przerywnikowych nie w czasie czynnej gry. I nie cały czas średnio co jakiś czas i trwa to ułamek sekundy A jak ustawie w tv UHD wył. to nie występuje to Sprawdzałem na innym tv jest wszystko ok Kabel HDMI oryginalny U was też coś takiego się dzieje Ciężko to wychwycić bo to pojawia się na bardzo małą chwilę . Będę wdzięczny za pomoc bo już mnie to męczy od czego to jest :(

Przy tych ustawieniach w tv 4:2:0 oraz 4:4:4/4:2:2 jest napisane że jeśli obraz jest zniekształcony wybierz opcję HDMI wył. Ale czy u wszystkich tak się dzieje ?

Mam PS4 podpiete pod HDMI1 i nie mam takich problemów
 

Tomiq37

New member
Witam panowie :) Planuję zmienić swojego Samsunga UE40D5000 na tego Philipsa, możecie w jednym zdaniu streścić jak się sprawuje? Testy swoją drogą, ale Wy macie go pewnie dlużej i znacie jego bolączki. No i może doradzicie mi gdzie mogę dostać wersję 55cali w przystępnej cenie

W Saturnie była promocja rabat trechnologiczny i po rabacie TV wychodziło 3343 zł :)
Najtaniej na rynku !
Ja osobiście jestem bardzo zadowolony tego Tv
android działa nei tak płynnie jak bym chciał ale zgrywając sobie przeglądarkę chrome i podłączając myszkę bez problemu włączam filmy z serwisów online.
Instalując Kodi oglądam filmy, seriale or TV :)
Ale Kodi co jakiś czas się zawiesza i trzeba wymusić jego wyłączenie lub wyłączyć Tv
Także mam nadzieję że android TV 6.1 poprawi działanie :)
 

miet55

Member
Bez reklam
...
Instalując Kodi oglądam filmy, seriale or TV :)
Od trzech dni używam Kodi i nie bardzo wiem jakie wtyczki wybrać. Na chwilę obecną zainstalowałem: TVP.pl, cda.pl i Ekstraklasa Co koledzy proponują? Czy jest jakaś wtyczka dla "obrazów" żeby dawała wybór przejść, bo w standardzie to trochę kiepsko chodzi ;)
 

marko666

New member
PS4 czy PS4 Pro ? Przy 1080p problemow nie ma, tylko przy 4k60. Tak to wyglada :
https://www.youtube.com/watch?v=RCxPHAVioRw

Dokładnie to samo mi się dzieje na PS4 pro ! dodatkowo czarny ekran mam czasem jak najpierw uruchomię konsolę a potem tv i nic nie da się zrobić

I chyba to jest grubszy problem Sony i producenci tv umywają ręce, poczytajcie :
Posiadacze PS4 Pro mają problem z HDR i 4K - Sony nie może zdecydować się jak im pomóc - ITHardware

Ktoś ma jakiś pomysł jak to ominąć

Niedawno sprzedałem PS VR między innymi dlatego że Sony wymyśliło że wpina się specjalny moduł vr w kabel HDMI między konsolą a tv i żeby było ciekawiej to moduł ten nie obsługuje HDR więc chcąc mieć HDR na tv to za każdym razem trzeba by było odpinać kabel HDMI od modułu VR i podłączać go bezpośrednio do tv, a jak się chce grać na vr to znowu podpinać go tak aby szedł przez moduł VR. PS4 pro i ps VR miały premierę w prawie tym samym czasie tak ciężko było o to zadbać by wszystko ze sobą współpracowało :(
 
Ostatnia edycja:

Tomiq37

New member
Od trzech dni używam Kodi i nie bardzo wiem jakie wtyczki wybrać. Na chwilę obecną zainstalowałem: TVP.pl, cda.pl i Ekstraklasa Co koledzy proponują? Czy jest jakaś wtyczka dla "obrazów" żeby dawała wybór przejść, bo w standardzie to trochę kiepsko chodzi ;)
Wtyczka Mr.Know
MrKnow - Filmy online - Filmkodi - Kodi plugins by mrknow
Ja jej używam .
Nie jest idealna. Kodi jest bardzo rozbudowanym narzędziem i jak ktoś się na tym dobrze zna to naprawdę można to sobie dobrze poustawiać. Ja niestety aż tak dobrze się nie znam ale film czy serial obejrzę , ewentualnie canal+ lub HBO :)
 

mataman

New member
Bez reklam

boryso

New member
Ja mam podłączone ps4 pro pod pierwsze HDMI, kablem 2.0 i artefaktów nie doświadczam.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

switek1987

New member
Witam. Mam pytanko w jaki sposób bezprzewodowo połączyć PUS6561 z laptopem lenovo y580 win.7. Chce żeby TV robił za monitor. Adapter widi czy zmiana systemu na 10? Pozdro
 

atoman

New member
Witam wszystkich użytkowników forum,
kilka słów na wstępie, czytam ten wątek od dawna, m.in. dzięki niemu kupiłem swój egzemplarz 55PUS6561. Mam go od początku czerwca, a więc już chwilę i ogólnie rzecz biorąc wciąż jestem bardzo zadowolony :) Do pełni satysfakcji przydałby się HDR w Netflixie, HDR na YT i Android 6. Mam nadzieję, że się doczekamy.

Teraz konkret: Czy u Was obraz się tnie podczas odtwarzania sampli 4K z HDR 60fps podczas ruchomych ujęć z dużą ilością szczegółów? Np. plik o nazwie "LG Chess" z demo-uhd3d.com, odtwarzany w Kodi, z nośnika USB 3.0.
 

miet55

Member
Bez reklam
Dwukrotnie z TV wydobył się metaliczny dźwięk przypominający uderzenie w gong, metalowe talerze etc. Żeby dokładniej określić, były to dwa krótkie dźwięki. Za pierwszym razem kiedy to usłyszałem dokonywałem jakiś ustawień w menu. Dziś TV był całkowicie wyłączony, po usłyszeniu tego podszedłem, włączyłem i wszystko jest OK! Sprawdziłem czy przypadkiem nie jest to jakieś info o aktualizacjach, ale nic z tego. O co z tym może chodzić?
 

bluray

Banned
LG Chess chodzi płynnie z pena bez KODI.
Kodi jest przereklamowany.
Wsadź pena do USB 3.0 (niebieskie gniazdo).
Znam ten plik. Ma 60fps i nie ma prawa się przycinać.
Ten plik ściągnij z innego źródła:
2D Demo Trailers (UHD)


Napisz jaki efekt.
 
Do góry