Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Lionel

New member
A ja mam ten telewizor kupiony od Ciebie z kalibracją i pasy w trakcie meczy widzę.

W pewnym sensie Felix i mitch macie rację (Felix gratulacje za chyba najdłuższy post :). Nie powinno się porównywać Golfa do Merca S klasy. Ale chodzi tu również o rzetelność. Nie każdego stać na tv z najwyższej półki a kupując taki 6561 chciałbym wiedzieć, że ma wady, np. banding. Z testów to nie wynikało. I nie ma tu znaczenia kwota za którą się kupi dany tv. Test jest testem niezależnie od klasy i ceny tv. I co z tego, że tv parametrami jest najlepszy jak w zasadzie się nie nadaje np. do oglądania piłki. Większość osób opiera się na testach i opiniach a nie biega po sklepach ze swoimi materiałami aby sprawdzić tv - nie mają takich możliwości lub ufają testom. Jestem jedną z osób, która zawiodła się na tv pomimo pozytywnej opini w teście. Współczuję tym co kupili 6561 i oglądają Ligę Mistrzów w pasy i nie mogą z tym nic zrobić. Niestety jest duże grono użytkowników, którzy kupują tv na raty i o zwrocie mogą już w zasadzie zapomnieć a zaufali przecież testom o dobrej lub doskonałej jakości danego tv.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Jak widać nawet testy i "profesjonalna" kalibracja nie uchronią przed bandingiem. Te TV mają skopane matryce. Kropka. Szkoda, że profesjonalne co by nie było testy tego nie potwierdziły, bo wielu ludzi dało się nabrać i teraz żałują. Jestem niemal pewien, że każdy 6561 ma banding. Jak ktoś twierdzi, że nie ma to niech dla poparcia swoich słów wrzuci od razu filmik...
 

MBgryf

New member
W pewnym sensie Felix i mitch macie rację (Felix gratulacje za chyba najdłuższy post :). Nie powinno się porównywać Golfa do Merca S klasy. Ale chodzi tu również o rzetelność. Nie każdego stać na tv z najwyższej półki a kupując taki 6561 chciałbym wiedzieć, że ma wady, np. banding. Z testów to nie wynikało. I nie ma tu znaczenia kwota za którą się kupi dany tv. Test jest testem niezależnie od klasy i ceny tv. I co z tego, że tv parametrami jest najlepszy jak w zasadzie się nie nadaje np. do oglądania piłki. Większość osób opiera się na testach i opiniach a nie biega po sklepach ze swoimi materiałami aby sprawdzić tv - nie mają takich możliwości lub ufają testom. Jestem jedną z osób, która zawiodła się na tv pomimo pozytywnej opini w teście. Współczuję tym co kupili 6561 i oglądają Ligę Mistrzów w pasy i nie mogą z tym nic zrobić. Niestety jest duże grono użytkowników, którzy kupują tv na raty i o zwrocie mogą już w zasadzie zapomnieć a zaufali przecież testom o dobrej lub doskonałej jakości danego tv.

Dokładnie o to chodzi zgadzam się z Toba kris
 

AMOKwroc

New member
120hz problem

Witam :)
Kupilem taki oto model TV PHILIPS 55PUS6561/12

Mianowicie mam problem z odświeżaniem 120 hz

Kupilem kabel HDMI 2.0 i przejsciówke Club 3D DP 1.2 -> HDMI 2.0 4k@60Hz HDCP 2.2 Full Chroma Subsampling (CAC-1070) (Adaptery AV)

Komputer wyświetla rozdzielczość 4k w 60hz ale nie chce wyświetlać full HD w 120 hz .
Z tego co rozumiem to jesli Matryca jest 120hz i kable które są odpowiednie aby taką rozdzielczość obsłużyć to nie powinno być z tym problemu .

w ustawieniach karty mam tylko 60 hz do wyboru .
Myślę o tym aby takie odświeżanie wymusić ale trochę się boje o telewizor .

Prosiłbym o jakąkolwiek pomoc w tym temacie .

podam jeszcze jaki komputer jest do niego podłączony .

CPU: I5 6600k (OC 4,8) / 16GB DDR3 (OC 1866 ) /MSI R9 390 8GB (OC 1075 ; 1650 ) / ASUS Z170-P D3 / SSD windows 10 64bit


Z góry dziękuje za pomoc .
 

mitch

New member
Tak mi się mój kolega jeden przypomina. W kwestii fotografii co prawda, ale.. narzekał strasznie na mój obiektyw. Że słabo ostrzy, że nie od pełnej dziury ostry i tym podobne. W końcu spytałem, co zna lepszego w tej cenie (3-4 tys) dla amatora jakim jestem. I zaproponował sprzęt za 7 tys. Zaśmiałem się i powiedziałem, "spoko, kup sobie taki i wtedy porozmawiamy o wyższości swiąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi". I dziwnym trafem akurat wtedy przestał narzekać. Ale fakt, obiektyw, który zaproponował, na papierze jest lepszy. Tylko co z tego?

Reasumując: ja i ładnych parę osób nie ma z bandingiem problemu. Ma ten problem garstka ludzi - bardzo im współczuję, gdyż jest to dość kosztowny dla kieszeni problem, zupełnie jak audiofilski słuch - ale opisywanie 6561 jako porażki jest mocno subiektywne i równie słabe, jak marudzenie mojego kolegi na mój obiektyw.
 

mysza6

New member
Powiem tak - ja nie oglądam pasów tylko filmy :)
Mam jeszcze tydzień na testy jak zaczną mi przeszkadzać zwrócę tv.
wcześniej miałem sharpa 60le752e - miał nierównomiernie podświetlenie matrycy, clouding.
Banding przy tym chyba zniosę bardziej - w weekend podłącze konsole zobaczę jak tam będzie wyglądać.

oglądam cały czas netflixa - nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń do obrazu.
Co do samego androida- trochę czuje się jak w czasch gdy kupiłem telefon samsung galaxy S (1) do puki nie zainstalowałem customowego roma (gingerreal) telefon był porażką.

Jak toś chce coś bardzo dobrego w tej cenie niech lepiej kupi sobie tv FULL HD
4k w tym rozmiarze to i tak nic szalonego dla mnie optimum to 65 cali

- Wracam oglądać film na swoim budżetowym Philipsie który jak dla mnie w tym przedziale cenowym jest bezkonkurencyjny - wszystko oczywiście zależy od oczekiwań klienta.
 

MBgryf

New member
Z tego co ja osobiście przetestowałem to jest telewizor w mojej opinii lepszy niż ten Philips - nie na papierze a na żywo i jest to Samsung UE55KU6450S - pomimo 60Hz matrycy upłynniacze działają bardzo skutecznie, matryca VA daje lepszy kontrast i czerń, pasów żadnych nie stwierdziłem, artefaktów też nie ma - na tym niby słabej jakości samplu z przed 2 lat Demo Ultra-HD - Philips Ultra-HD : Beach Life (super shop demo 3) -

A i jeszcze jedno Tizen - znacznie bardziej dopracowany i przyjemniejszy w obsłudze

Pisząc lepszy nie znaczy że zupełnie bez wad bo takiego sprzętu nie ma
 
Ostatnia edycja:

mysza6

New member
też oglądałem samsunga i dla mnie miał bardzo nierówne podświetlenie przy krawędziach tizen - chyba wole jednak niedopracowanego ale otwartego androida.
Poza tym samsung jest w innej cenie (+500)
 

MBgryf

New member
Dokładnie tak. Mam wrażenie, że niektórzy bez zastanowienia porównują 6510 do tv z kompletnie innej półki cenowej. I komentarze typu "nieakceptowalne" rozkładają mnie na łopatki. Jak kogoś stać na tv za 6 czy 12 tys to w jakim celu patrzy i porównuje z tv 2 czy 3 razy tańszym???

Tylko że inne tv z tej samej półki cenowej nie mają tych wad co philipsy – czyli da sie. Natomiast moim zdaniem można darować tv z tej półki cenowej takie wady jak jakieś poświaty przy kontrastowych kadrach (logo na czarnym tle), nierównomierne podświetlenie i inne tego typu bo tego na 99% kadrów się nie zobaczy. Ale zniekształcenia obrazu artefaktami i pasy jakby matryca była zwyczajnie uszkodzona które widać prawie cały czas to już przesada. Przecież to nie są tv za 1500 zł w biedronce.
Mój stary Orion 32" HD takich "kwiatków" nie wyświetla
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Z tego co ja osobiście przetestowałem to jest telewizor w mojej opinii lepszy niż ten Philips - nie na papierze a na żywo i jest to Samsung UE55KU6450S - pomimo 60Hz matrycy upłynniacze działają bardzo skutecznie, matryca VA daje lepszy kontrast i czerń, pasów żadnych nie stwierdziłem, artefaktów też nie ma - na tym niby słabej jakości samplu z przed 2 lat Demo Ultra-HD - Philips Ultra-HD : Beach Life (super shop demo 3) -

A i jeszcze jedno Tizen - znacznie bardziej dopracowany i przyjemniejszy w obsłudze

Pisząc lepszy nie znaczy że zupełnie bez wad bo takiego sprzętu nie ma

:blagam:
Chciałem podsumować tylko tym emotikonem ale post był za krótki.
 

MBgryf

New member
też oglądałem samsunga i dla mnie miał bardzo nierówne podświetlenie przy krawędziach tizen - chyba wole jednak niedopracowanego ale otwartego androida.
Poza tym samsung jest w innej cenie (+500)

Ja nierównego podświetlenia Samsunga nie zauważyłem brat który był ze mną też nie, ale jeszcze się przyjrzymy. Natomiast brat od razu zauważył pasy na Philipsie chociaż mu w ogóle nie wspominałem o wpisach z tego forum na ten temat.
 

111kris

New member
Minister Antoni miałby na to odpowiednią teorię. Czyli banding jest ale nie w testowanych egzemplerzach? To też niefajnie.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy doprawia własną teorię szczególnie gdy ktoś nawet wkleja film na którym nie ma pasów. Ale przecież ktoś mógł je pożytek filmu specjalnie usunąć.
Proszę pokazać model inny 4K, 100Hz, HDR, VP9.
Nie jakieś 50Hz badziewie.
Bo na to kiedyś nawet nikt nie chciał spojrzeć , a teraz producenci tną koszty bo matrycą 100Hz kosztuje 10 $ więcej.
Więc nie kupują i polecają Ci co nie widzą.
https://www.youtube.com/watch?v=rvOO2lT3tMQ
Tak jest 5oHz.
https://www.youtube.com/watch?v=sgRQupq1TfU
Tak nie nadąża 50 Hz.
Jeśli ktoś wciska na siłę te 50 Hz - to po co ?

Philips nie jest ósmym cudem świata i nikt tak nie twierdzi.
Ale proszę pokazać dowolny telewizor 49" 4K, 100Hz, HDR, VP9 za 2999 zł z kalibracją profesjonalną w cenie.
I wówczas porozmawiamy rzeczowo.
 

Felix

New member
Nie czytałem tematu od początku, a gdzieś od 50 strony i już wtedy były przykłady na to, że banding wystepuje nie tylko w tym Philipsie ale i wielu innych nawet i droższych modelach konkurencji.

3 wpisy ze stron 60-61 z tego właśnie tematu:
"Tv zawiozłem do „mojego Saturna” i oddałem …. obsługa miła przyjęła bez problemu... nie mieli 2-go nowego ...więc popytałem o inne modele … w zasadzie mówią, że te smugi to przypadłość tych matryc...i w każdym TV (SONY, LG czy SMMSUNG), mogę to mieć i oddawać kilkukrotnie... raczej zachęcali do OLED ..tu jest znaczny skok jakościowy obrazu ( ta czerń, kąty), ale po pierwsze cena, po drugie trwałość...

No i pytanie teraz co kupić ???? mój stary Soniak (dla mnie - pewnie przez przyzwyczajenie obraz - super), teraz jest za mały...czy „mój Philips 55PUS6561” był wadliwy czy to ta taka przypadłość tych TV??? (mam szukać 2-go egzemplarza??), czy myśleć op SONY(55XD85..), Samsung (seria 7000??/ pal licho kasę ale ja oglądam piłkę...)"

----

"Banding to sprawa indywidulanego podświetlenia. Panasonic AX90 za 20.000 zł też miał ale widocznie tym co kupili nie przeszkadzał.
Oled to nie panaceum na jakość nawet za 40.000 zł
Sprawdź płynność, na białym tle ( biel i równość podświetlenia) i sprawdź wypalania powidoków.
W klasie LCD za dopłatą masz tylko cztery modele:
- Sony 55XD8505 za 5650 zł ( dopłata 2 tys zł)
- Panasonic 58Dx750 za 6450 zł ( dopłata prawie 3 tyś zł)
(albo drugi telewizor Philipsa 55" gratis)
- Samsung 55KS7000 za 5999 Zł ( dopłata 2350 zł)
- Lg 55UH8507
I każdy może mieć banding i martwe piksele."

----

"mam problem z tym tv podczas meczy. jak szybko przesuwa się obraz powstają pionowe regularne smugi. wcześniej kupiłem lg,było to samo więc go zwróciłem do sklepu...a w philu dalej ten problem."

----

Dalej twierdzę, że faktycznie dla fana piłki nożnej nie jest to wybór dobry, ale w aktualnej cenie do filmów, gier i codziennego użytkowania ten TV jest świetny. (pełna kompatybilność z 4K HDR na XONE S)
http://i m g u r.com/a/BPhqW

Zyskujemy jeszcze Ambilighta 3-stronnego, który nie jest jakimś wybawieniem ani nie uważam go za czynnik decydujący o zakupie, ale swoje 3 grosze wnosi. W tej chwili nie wyobrażam sobie oglądania TV bez 'lampek' z tyłu. Co prawda można to na własną rękę zrobić, ale bez zwątpienia wymaga nakładu pieniężnego kolejnego i czasu.

No i na Boga wyłączcie ten Perfect Natural Motion całkowicie albo ustawcie na minimum, to jest słabe, bez tego ogląda się wszystko dużo lepiej i często te artefakty czy mgiełki wynikają z aktywnego PNM.

Tak samo jednak też zgadzam się z tym, że w teście powinna być wzmianka o bandingu oraz informacja dla potencjalnego zainteresowanego, że jest taki problem (nie wnikam czy we wszystkich sztukach) i żeby zwrócić na to uwagę przy zakupie.
 
Ostatnia edycja:

MBgryf

New member
Wygląda na to, że może zakup telewizora trzeba bedzie odłożyć, aż producenci pójdą po rozum do głowy i zaczną montować matryce min 120Hz tak jak kiedyś można było kupić tv za 3500 ze 100Hz matrycą - tak żeby jedynym wyborem w cenie do 4000, ze 120 Hz matrycą nie był Philips czy TCL
 
Do góry