Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

StewieG

New member
Ponawiam pytanie, czy ktoś zrobił ostatni update?

Generalnie jaka jest filozofia z robieniem updatów na TV? Robi się je od razu czy trzeba pocztac i sprawdzic czy inny nie zgłaszaja problemów?

Przy okazji, jest jakas opcja żeby postawic androida na nowo? Coś się zwiesił i teraz jakoś inaczej się włącza.
 

MBgryf

New member
Odtwarzaj przez KODI. I po temacie.

Tylko że jeżeli wydaję kasę na nowy tv to oczekuję że jego oprogramowanie multimedialne będzie działało bez zarzutu a nie tak że trzeba zaśmiecać pamięć telewizora dodatkowym softem lub zastępować fabryczny. W takiej sytuacji to lepiej żeby była wersja bez multimediów Tv za 2000 zł i podłączyłbym mini komputer. Kupując tv płacisz za wszystko również za smart i jego multimedialność. To musi działać po wyjęciu z pudła bez żadnego kombinowania.
 

flappyduck

New member
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Tylko że jeżeli wydaję kasę na nowy tv to oczekuję że jego oprogramowanie multimedialne będzie działało bez zarzutu a nie tak że trzeba zaśmiecać pamięć telewizora dodatkowym softem lub zastępować fabryczny. W takiej sytuacji to lepiej żeby była wersja bez multimediów Tv za 2000 zł i podłączyłbym mini komputer. Kupując tv płacisz za wszystko również za smart i jego multimedialność. To musi działać po wyjęciu z pudła bez żadnego kombinowania.

Czy nie rozumiesz, że ten tv po to dostał androla by każdy przyprawił go sobie na własne potrzeby? Właśnie dlatego jest on o 30% tańszy od konkurencji.
 

mysza6

New member
Tylko że jeżeli wydaję kasę na nowy tv to oczekuję że jego oprogramowanie multimedialne będzie działało bez zarzutu a nie tak że trzeba zaśmiecać pamięć telewizora dodatkowym softem lub zastępować fabryczny. W takiej sytuacji to lepiej żeby była wersja bez multimediów Tv za 2000 zł i podłączyłbym mini komputer. Kupując tv płacisz za wszystko również za smart i jego multimedialność. To musi działać po wyjęciu z pudła bez żadnego kombinowania.

Każdy by chciał aby tak było ale życie to nie bajka.
Jak dla mnie philips ze swoimi wadami a raczej niedoskonałościami i tak jest wart uwagi.

wieczorem wrzucę banding test mam gdzieś materiał testowy który to doskonale ukazuje.



@Kiki banding jest ogólnie problemem matryc LCD powstałym z powodu niewygaszania na czas diód LED - tak gdzieś wyczytałem. czy kalibracja jest w stanie to zminimalizować lub całkowicie wyeliminować ??
 

111kris

New member
Popyt jest tak zaskakująco duży, że w EURO brakowało go przez 10 dni.

Popyt będzie skoro w testach tak dobrze Philipsy wypadają. Nie wszystkim chce się przebijać przez 90 stron forum aby doczytać, że są np. problemy z bandingiem, kiepską czernią, itp. Poza tym jak widać nawet tym co kupili (w dużej mierze) to nie przeszkadza.
 

Felix

New member
Popyt będzie skoro w testach tak dobrze Philipsy wypadają. Nie wszystkim chce się przebijać przez 90 stron forum aby doczytać, że są np. problemy z bandingiem, kiepską czernią, itp. Poza tym jak widać nawet tym co kupili (w dużej mierze) to nie przeszkadza.

Nie rozumiesz pewnej rzeczy, większość kupujących widzi wady Philipsa, ale widzi też co konkurencja oferuje w tej samej cenie. W temacie obok 7181 ktoś zapytał co zamiast tego Philipsa w takim razie, to mu Gryf mówi o Samsungu za 6000 zł.

No błagam, nie każdy ma 6000 zł do wydania na telewizor, a na takiej zasadzie to czemu nie iść wyżej?
NIE, ten Samsung to crap, bierz tego LG za 8000
NIE, ten LG to crap, bierz tego OLEDa za 12000
NIE, TEN LG to crap, bierz ten projektor za 15000
itd.

3890 vs 5990 zł (bo gryf wywołał cenę z EURO, więc przyjmuję cenę dla Philipsa też z tego sklepu)
to jest 2100 zł różnicy, można dwie konsole kupić do tego Philipsa (XONE normalne + PS4 normalne) albo PS4 Pro z grami w zestawie

Wspomniany Samsung też ma negatywne opinie:
"Niestety telewizor nie spełnił moich oczekiwań. Choć na początku zrobił bardzo dobre wrażenie wizualne. Z biegiem czasu zauważam kolejne jego wady. Czerń miała być perfekcyjna a nie jest. Jeśli na tv wyświetlane jest logo jakiegoś programu na czarnym tle widoczna jest biała poświata promieniująca na pół ekranu. Czasami pojawiaja się jaśniejsze pola na ekranie. Ponad to przy filmach wysokiej rozdzielczości przy dolnej krawędzi widać przy szybszych ujęciach rozmywanie obrazu. Dodatkowo telewizor się wiesza, czasami nie można go włączyć za pierwszym razem no i wieszaja się aplikacje np. tvn player. "

"nie wiem czym miało być 4K Premium w zamyśle projektantów i specjalistów od elektroniki i jakość obraz, ale ja na tym TV widzę maksymalnie Full HD.

Wspaniałą rozdzielczość można oczywiście bez probemu pokazać na statycznych kadrach czy timelapsach specjalnie dopasowywanych do celów prezentacyjnych, natomiast niededykowane materiały, dynamiczne filmy przygodowe w 4K kompletnie NIE osiągają tej jakości

nie zasługuje nawet na pół gwiazdki
"

nie ma telewizora, który by od wszystkich 10/10 dostał, nawet wspomniane OLEDy znajdą swoje negatywne recenzje
 
Ostatnia edycja:

mitch

New member
Dokładnie tak. Mam wrażenie, że niektórzy bez zastanowienia porównują 6510 do tv z kompletnie innej półki cenowej. I komentarze typu "nieakceptowalne" rozkładają mnie na łopatki. Jak kogoś stać na tv za 6 czy 12 tys to w jakim celu patrzy i porównuje z tv 2 czy 3 razy tańszym???
 

111kris

New member
W pewnym sensie Felix i mitch macie rację (Felix gratulacje za chyba najdłuższy post :). Nie powinno się porównywać Golfa do Merca S klasy. Ale chodzi tu również o rzetelność. Nie każdego stać na tv z najwyższej półki a kupując taki 6561 chciałbym wiedzieć, że ma wady, np. banding. Z testów to nie wynikało. I nie ma tu znaczenia kwota za którą się kupi dany tv. Test jest testem niezależnie od klasy i ceny tv. I co z tego, że tv parametrami jest najlepszy jak w zasadzie się nie nadaje np. do oglądania piłki. Większość osób opiera się na testach i opiniach a nie biega po sklepach ze swoimi materiałami aby sprawdzić tv - nie mają takich możliwości lub ufają testom. Jestem jedną z osób, która zawiodła się na tv pomimo pozytywnej opini w teście. Współczuję tym co kupili 6561 i oglądają Ligę Mistrzów w pasy i nie mogą z tym nic zrobić. Niestety jest duże grono użytkowników, którzy kupują tv na raty i o zwrocie mogą już w zasadzie zapomnieć a zaufali przecież testom o dobrej lub doskonałej jakości danego tv.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

mitch

New member
Co do tych pasów, to z ręką na sercu, ani ja ani nikt z rodziny i znajomych ich do tej pory nie widział. Po wrzuceniu testów na banding, wydaje mi się ze coś widzę. No i teraz jest problem, bo bardzo istotne jest właśnie to "wydaje mi sie". Choć nie wątpię, że Ty byś to widział non-stop i raziło by Cię to. Natomiast my całe Euro oglądaliśmy na tym TV, włącznie z imprezami na kilkanaście osób. Jedyne zarzuty jakie usłyszałem, to że jest odrobinę za mały. No ale jest jak jest. Tak więc, jeśli ktoś jest wyczulony na banding i ma więcej kasy, to pewnie powinien szukać innego tv. Ja tego najzwyczajniej w świecie nie widzę.
 

Felix

New member
W pewnym sensie Felix i mitch macie rację (Felix gratulacje za chyba najdłuższy post :). Nie powinno się porównywać Golfa do Merca S klasy. Ale chodzi tu również o rzetelność. Nie każdego stać na tv z najwyższej półki a kupując taki 6561 chciałbym wiedzieć, że ma wady, np. banding. Z testów to nie wynikało. I nie ma tu znaczenia kwota za którą się kupi dany tv. Test jest testem niezależnie od klasy i ceny tv. I co z tego, że tv parametrami jest najlepszy jak w zasadzie się nie nadaje np. do oglądania piłki. Większość osób opiera się na testach i opiniach a nie biega po sklepach ze swoimi materiałami aby sprawdzić tv - nie mają takich możliwości lub ufają testom. Jestem jedną z osób, która zawiodła się na tv pomimo pozytywnej opini w teście. Współczuję tym co kupili 6561 i oglądają Ligę Mistrzów w pasy i nie mogą z tym nic zrobić. Niestety jest duże grono użytkowników, którzy kupują tv na raty i o zwrocie mogą już w zasadzie zapomnieć a zaufali przecież testom o dobrej lub doskonałej jakości danego tv.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Masz rację, faktycznie z testów tego jak i konkurencyjnego forum wynika, że jest to telewizor idealny, a wszelkie niedoróbki niweluje Ambilight, co okazuje się, że prawdą nie jest. Kwestia pasów chociażby powinna być poruszona.

Początkowo sam nie wiedziałem o co chodzi z pasami w czasie meczy, ale jak się skupiłem na tym, to faktycznie przy ruchach kamerą szybszych (kontra / wyprowadzenie akcji) w tle one występują. Stąd też zaraz po tym napisałem, że faktycznie dla fanów piłki nożnej nie jest to rozwiązanie dobre i trzeba szukać innego telewizora.

Chociaż właśnie zabawne jest to, że jakbym nie przeczytał wpisów o pasach to pewnie bym w nieświadomości żył, bo kompletnie tego nie widziałem wcześniej, dopiero jak faktycznie taką informację mi zapodano i skupiłem się na tym w czasie meczu, że mam szukać pasów, to faktycznie te pasy są. Przyznaję jednak, że ja mam wzrok słaby i niewyczulony (niewyostrzony) tak jak niektórzy więc nie dziwię się, że są osoby, które nie mogą na tym Philipsie meczy oglądać. Ktoś jednak wcześniej wspominał o modelu LG z tym samym problemem - też pasy w czasie meczy, aż chętnie bym zerknął co to za model.

Mnie jednak właśnie irytuje wszędobylskie 'nie bierz tego philipsa nawet za darmo, weź za to samsunga x albo lg x', które kosztują 6000+.
 
Ostatnia edycja:

mysza6

New member
pasy są też widoczne np na szarym tle.

zaraz wrzucę banding test aby ukazać jak to wygląda na mojej sztuce - meczy nie oglądam a w codziennym użytkowaniu wiem że mi to nie będzie przeszkadzać a wzrok mam sokoli :)
 

111kris

New member
A może to tylko wina softu? Na początku nikt na to nie zwracał uwagi, więc może Philips posuł coś po drodze i dołożył w nowszych softach.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry