Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Piotrula85

New member
Witam Panowie. Mam nietypowy problem z tym telewizorem. W trakcie przeprowadzki zgubiłem śruby do przykręcenia stojaków. Czy ktoś kto posiada ten telewizor jest w stanie zmierzyć jaka powinna być długość i średnica? Z góry dziękuje za pomoc
 

Didason

New member
Witam,
mam problem z siecią wifi w telewizorze.
Bardzo często zdarza się, że tv traci połączenie z internetem (wifi). Odszukuje manualnie przez wyszukiwanie w menu jednakowoż efekt czasem starcza na 2-3 minuty po czym znów następuje rozłączenie.
Biorę ponownie wyszukiwanie jak za pierwszym razem i tym razem tv nie widzi już żadnej sieci.
Nie pomaga wyłączanie z prądu ani reset routera.
Problem pojawił się prawdopodobnie wraz z jakąś aktualizacją.
Będę wdzięczny za pomoc bądź wskazówki.
Pozdrawiam
 

Mr0czny

New member
Witam

Od 3 miesięcy mam problemy z moim TV (55PUS6561/12), najpierw padło podświetlenie... TV po gwarancji więc wymiana kompletnego kosztowała mnie prawie 500 zł ... przez 3 miesiące był względny spokój, telewizor czasem robił samoczynne resety ale powiedzmy po 1 czy 2 wracał do normalności.

2 tygodnie temu to samo co wrzucali koledzy wcześniej ... recovery, i zawiesza się w połowie ładowania loga android. Losowo bo czasami potrafi się uruchomić i działa do 2 godzin. Diagnoza do wymiany płyta główna.

Znalazłem nową płytę w Holandii razem z przesyłką 150€ :(

I teraz zasadnicze pytanie, opłaca się ten TV naprawiać ? Wpakować kolejne pewno z 800 zł (optymistycznie liczę wymiana 150 zł).

Pozdrawiam


@Didason na zagranicznych forach pisali że ten TV stabilniej śmiga po kablu
 
Ostatnia edycja:

psajtex

New member
Szkoda tych 500 zł, a co dopiero tych 800+. Ja bym nie inwestował. Sam mam takiego i już mam go dosyć ze względu na kurz pod matrycą i nie dam 400 zł na czyszczenie. Dla mnie najgorszy model telewizora, z którym miałem do czynienia a najdroższy, który kupiłem [emoji35]

Sam wolałbym już ten tysiak wydać na nowy a resztę wziąć na raty, a zepsuty sprzedać, może ktoś się pokusi.

Redmi K20 Pro & Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam podobne zdanie.
Niestety to tylko sprzęt i zawsze może odmówić posłuszeństwa.
Możemy w ramach rekompensaty za moralne straty zaproponować specjalną zniżkę na sprzęt podobnej klasy
 

mirmur1

Member
witam,
u mnie było jakieś trzy miesiące względnego spokoju, ale od tygodnia znowu bootloop daje o sobie znać...:-x

ktoś znalazł jakieś tam rozwiązanie...

Screenshot_687.jpg

i Google tłumacz...

Screenshot_20.jpg

odkręciłem z tyłu tą klapkę, może rzeczywiście radiator nie daje rady chłodzić...:confused:
 

mirmur1

Member
niestety nie :(
ale czekam przyszłego roku, gdzie Philips podobno traci patent na amblight (tak, tak ...uzależnia strasznie:-D) i na pewno będzie przesiadka, bo na tej firmie srogo się zawiodłem :(
wypuścić na rynek tak niedopracowany produkt... powinni sie wstydzić...
 

tomekzc

New member
Witam,
podczas oglądanai meczów piłki nożnej matryca tak jakby mruga, błsyka. Robi się na ułamek sekundy jaśniej/ciemniej po czym wraca do normy. Dodam, że dzieje się to tylko podczas oglądania piłki nożnej. Czy ktoś miał podobny problem z tym TV lub wie jak sobie z tym poradzić?
 

mirmur1

Member
Dziennik zmian: QM163E_U_0.26.68.0 - Data: 2019/11/28

Ulepszenia połączenia Wi-Fi
Poprawka dla skanowania DVB-C dla dostawców PYUR


czyli pierdoły...to nie ruszam, bo na razie dziad chodzi... :?
 

jkl777

Member
Odebralem,

65PUS8303

Wykonanie na kompletnie innym poziomie niz 6561. Banding na duuuuzo nizszym szczeblu. Kolory lepsze. Plynnosc takze. Czern tez.

Niestety wraca do sklepu moj egzemplarz. Ma podobny wyciek swiatla do 6561 ktore mialem, jednak jest on widoczny na jasnych materialach (zwlaszcza na trawie boiska). Zobaczymy co przywioza.

I jeszcze jedno. Na meczach pilki obraz mi sie rozjasnial/sciemnial - takie skoki byly. Dlugo sie meczylem, zeby zidentyfikowac funkcje, ktora za to odpowiadala. Dla zainteresowanych trzeba wylaczyc redukcje szumow - KOMPLETNIE, bo nawet na niskim ustawieniu efekt mrygania murawy wystepuje.

Witam po dluzszej przerwie. Moja historia z produktami TPV miala ciag dalszy... ale juz bez udzialu tejze.

Otoz kupilem 65pus8303 w sklepie o bylej nazwie jak szosta planeta w ukladzie slonecznym. Tenze sklep sprzedal mi "nowy" telewizor o czym zapewnial sprzedajacy. Po przywiezieniu do domu okazalo sie jednak, ze sprzet jest wyjatkowo zakurzony. Ma kabel bez fabrycznej folii i śrubki wrzucone luzem. No ale w przyplywie radosci zajalem sie parametrami obrazu, ktore opisalem powyzej. No, ale oczywiscie ten brud i opakowanie nie dawaly mi spokoju. Dlatego skusilem sie na wejscie w tryb serwisowy i odczytanie licznika przepracowanych godzin i wyszlo Szydlo z worka - 697 pokazal soft. Tak to lubią przyciac w Ce Ha swoich klientow. I znowu przepychanki z kolejnymi "mondrymi". Koniec koncow z pomoca Rzecznika Konsumentow poszlismy na ugode i mam 65" z malym wyciekiem swiatla w lewym dolnym rogu w cenie 55".

Co do samego TV to bez kalibracji ma strasznie zaburzone kolory, zwlaszcza czerwony. Kilka funkcji uplynniania obrazu trzeba wylaczac lub ustawiac na minimum, zeby ogladac pilke nozna.

Wiedzmak na 65" ogladalo sie przyjemnie, ale na 75 byloby lepiej. Wtedy juz efekt kinowy bylby wedlug mnie juz znaczny (chodzi o rozmiar ekranu).
 
Do góry