Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

bobwoj

New member
Czy podczas aktualizacji jest jakiś pasek postępu. Ostatnio telewizor znalazł aktualizację i dał komunikat, że sam się zaktualizuję podczas spoczynku. Po włączeniu już nie było nowej wersji. czy to oznacza, że na wyłączonym sam się zaktualizował?
 

Rokko32

New member
Czy podczas aktualizacji jest jakiś pasek postępu. Ostatnio telewizor znalazł aktualizację i dał komunikat, że sam się zaktualizuję podczas spoczynku. Po włączeniu już nie było nowej wersji. czy to oznacza, że na wyłączonym sam się zaktualizował?
Nie ma żadnego paska postępu TV sam pobiera aktualizację i sam ją instaluje praktycznie bez wiedzy użytkownika. Sprawdź w ustawieniach czy masz już nowe oprogramowanie
 

bobwoj

New member
Masz rację, w ustawieniach jest komunikat o zainstalowanym najnowszym oprogramowaniu. Pojawiła się fajna funkcja informująca o słabych bateriach w pilocie.
 

Morpheus

New member
Witam Wszystkich


Mam pytanie odnośnie kurzu bądź innej usterki LCD, od ponad 2 lat posiadam tytułowy model, poza mało inwazyjnymi standardowymi problemami (dziwne artefakty przy szybkich scenach) i strasznie słabym jakościowo pilocie, TV sobie chwaliłem. Niestety jakiś miesiąc po gwarancji pojawiły się dziwne ciemne niesymetryczne punktowe plamy, u góry i na lewej krawędzi widoczne tylko na jasnych tłach. Wertując cały wątek najprawdopodobniej to niesławny kurz, pytanie czy jest sens coś z tym robić? Jeśli tak to gdzie (Warszawa) i jaki byłby tego orientacyjny koszt?


Drugie pytanie, czy można w jakiś sposób uruchomić obsługę głosową na TV, wiem że zarówno pilot jak i sam TV nie ma mikrofonu. Jakiś zewnętrzny mikrofon? Czy tez inny pilot?


Z góry dziękuję za wszelką pomoc
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam Wszystkich


Mam pytanie odnośnie kurzu bądź innej usterki LCD, od ponad 2 lat posiadam tytułowy model, poza mało inwazyjnymi standardowymi problemami (dziwne artefakty przy szybkich scenach) i strasznie słabym jakościowo pilocie, TV sobie chwaliłem. Niestety jakiś miesiąc po gwarancji pojawiły się dziwne ciemne niesymetryczne punktowe plamy, u góry i na lewej krawędzi widoczne tylko na jasnych tłach. Wertując cały wątek najprawdopodobniej to niesławny kurz, pytanie czy jest sens coś z tym robić? Jeśli tak to gdzie (Warszawa) i jaki byłby tego orientacyjny koszt?


Drugie pytanie, czy można w jakiś sposób uruchomić obsługę głosową na TV, wiem że zarówno pilot jak i sam TV nie ma mikrofonu. Jakiś zewnętrzny mikrofon? Czy tez inny pilot?


Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Zrób fotki z tego problemu i wrzuć tutaj jak to wygląda ?
 

Morpheus

New member
Z bliska ciężko to uchwycić aparatem, ale tak to wygląda (trzeba powiększyć zdjęcie żeby lepiej było widać)
 

Attachments

  • Philips.jpg
    Philips.jpg
    208,3 KB · Wyś: 133

Karol1976

Active member
Bez reklam
Z bliska ciężko to uchwycić aparatem, ale tak to wygląda (trzeba powiększyć zdjęcie żeby lepiej było widać)

Jeszcze tak żle to nie wygląda ale jak wiadomo przed sobą mieć włączony a zdjęcie to jest różnica , Należy zdjąć matrycę , potem arkusze które zaraz są za matrycą i dojdzie się do ledów , czyszczenie trzeba zacząć od arkusza białego który odpowiedzialny jest za rozproszenie światła z ledów a dokładnie od soczewek , soczewki rozpraszają światło z diody led na ten arkusz ( fotka )
P_20190723_111454.jpg



Ten arkusz należy wyczyścić a następnie sprawdza się arkusze które są zaraz za matrycą i tutaj UWAGA : NIGDY NIE UŻYWAMY WODY DO CZYSZCZENIA TEGO TYPU ARKUSZY ANI WILGOTNYCH SZMATEK ITP , ŻADNEJ CHEMII !!!! Tutaj proces czyszczenia wygląda inaczej

Sprawdzanie : tutaj tego nie opiszę ale mam jeden sposób swój którego nie opiszę słowami , w najbliższym czasie będę demonstrował jak to wygląda od a do z
 
Ostatnia edycja:

bobwoj

New member
Panowie mam problem ze sparowaniem aplikacji philips tv remote. Telewizor i smartfon są w jeden sieci Wifi. Aplikacja znajduje tv i pojawia się okno do wpisania kodu z telewizora. Niestety na Tv nie pojawia się kod. Smartfon to Galaxy S10E z najnowszym androidem. Wcześniej aplikacja działała. Na Iphone 7 syna działa. Zainstalowałem ponownie Tv i nic to nie dało. Gdzie szukać przyczyny?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

jacrac

New member
Mam pytanie czy można zwiększyć pamięć RAM w tym modelu? W ogóle czy w telewizorach można wymieniać kości RAM na większe tak jak np. w laptopach?
 

bartu233

New member
Witam wszystkich, posiadam od jakiegoś czasu 55PUS6561 i przymierzam się do zakupu soundbara, wpadł mi w oko TAPB603/10 i pytanie czy TV mi obsłuży Dolby Atmosfera? Czy nawet się na to nie nastawiać w moim przypadku?
 

iambrg

New member
No i znowu kiszka. Po syfie na ekranie padło chyba podświetlenie (brak obrazu). Trzy lata 2 awarie - rewelacja. Łatać tą padlinę jeszcze (600-700 naprawa) czy złomować?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
U mnie koszt wymiany ledów ( komplet ) płaci się tyle ile faktycznie kosztują ( bez vat i bez naliczania dodatkowych kosztów ) , robocizna około 130-150 zł . Muszę zorientować się ile do twojego modelu kosztują listwy ?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Już ci mówię - do twojego modelu komplet listw led koszt 130- 150 zł góra .To teraz sam porównaj ceny jakie ci zaproponowali ? a jakie ja mam ?
 
Do góry