Philips 55POS9002 - test, czyli najlepszy - EISA BEST BUY - telewizor Oled w Europie w klasie cena do jakości.

Darkus

Member
Dziś wybrałem się do MM w Toruniu,aby zobaczyć te cudo,ale cuda nie zobaczyłem,bo jak stwierdził sprzedawca Philipsa serii 9 nigdy nie mieli.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety naprawdę produkują mniej niż jest zapotrzebowanie.
Sami musimy się zapisywać w kolejce i to z dużym wyprzedzeniem.
 

pitos

New member
Nie kosztuje 7700 chyba ze jakieś wystawowe .
I opisy to jak teoria spiskowa.
Nie maja nic wspólnego z rzeczywistością .
Gratuluję dobrego pióra.
Ci którzy widzieli właściwie przygotowany pokaz mają zupełnie inne zdanie

cena obecnie 8999, byla 8499, natomiast sa systemy rabatowe na kontach klientow internetowych, miedzy 10-15%, co lacznie dalo 7700.
KIKI, comozesz napisac o roznicach 3 gen i 4gen matryc LG? jakie roznice? Jak z ta powloką?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice są duże i dotyczą :
Bieli
Zabezpieczenia czyli trwałości matrycy.
Skali szarości
 

KamilaKornet

New member
Różnice są duże i dotyczą :
Bieli
Zabezpieczenia czyli trwałości matrycy.
Skali szarości

czyli jak sa tak duże to Oled Philipsa byłby dużo gorszy od Lg? albo matryca w Philu jest jednak 4 generacji i ktos sie myli...dziwne zę Media Markt nie wysyła go do swoich salonów gdyż w magazynie centralnym są dostępne od ręki w necie...
 

pitos

New member
czyli jak sa tak duże to Oled Philipsa byłby dużo gorszy od Lg? albo matryca w Philu jest jednak 4 generacji i ktos sie myli...dziwne zę Media Markt nie wysyła go do swoich salonów gdyż w magazynie centralnym są dostępne od ręki w necie...

W Oled Philips / Panasonic/Sony z 2017 jest 3 generacja. Tylko LG ma 4 gen matrycy w swoich modelach z 2017. Nie sprzedaliby swojego produktu konkurencji w tym samym czasie...gdy wprowadzaja nowe modele TV. Tak twierdzi przedstawiciel LG.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Duże Oledy Philipsa porównamy jak wjadą .
Patrząc na porównanie modeli 55 przyjmuję ze spokojem czas oczekiwania.
Do magazynów MM nie mam dostępu Ala wiem jak wygląda produkcja.
Jesli ktoś zostawi zakup na ostatnią chwilę to może się rozczarować .

LG nie komunikuje informacji.
Pytałem i tez nie otrzymałem odpowiedzi.
Producenci tez nie komunikują - pytałem naczelnego Dany Tacka.
Proszę o linka do Twoich informacji.
 
Ostatnia edycja:

olakoma

New member
Logiczne i niedziwne ze Eisa wskazała: najlepszy TELEWIZOR OLED LG OLED65E7

Tylko ambiligt broni Phila i nic wiecej.

Kamila twój proces analizy danych o TV oled zaczyna mi imponować. Ja też czekam na Philla 65 OLED, ale coraz bardziej zerkam z zazdrością na LG 65 E7. Jego design jest przepiękny. EISA to tylko potwierdza.
 

KamilaKornet

New member
Kamila twój proces analizy danych o TV oled zaczyna mi imponować. Ja też czekam na Philla 65 OLED, ale coraz bardziej zerkam z zazdrością na LG 65 E7. Jego design jest przepiękny. EISA to tylko potwierdza.

No własnie mam ten sam problem:)
bo jak żyć bez ambiligt (mam go od 5 lat) z drugiej strony lubie przedmioty z kategorii premium i lg jest najlepszym jakosciowo jesli chodzi o obraz oledem..i chodzi o wszytskie modele na rok 2017 z cyfra 7 i literkami b c e g w

chyba ze 55 cali dam do małego pokoju a oleda do salonu nie widze mozliwosci zakupu tylko 55 cali a stanowczo za drogie sa ekrany 10 cali wieksze jest ti przepaśc.

w 2020 roku Philowi konczy sie prawo do znaku ambilight i wtedy akzdy bedzie mógł to dodac..

ceny za rok z pewnoscia spadną...sadze ze kwota 12 k za 65 cali jest zaporowa.. i wiecej nie dam z kilei dodotki w lg zalezne od modelu nie sa warte do dokładania nawet 8 tys bo od modelu b do w jest taka przepaśc.sam Kiki powtwierdził że marycę 4 generacji od 3 rózni przepac z tym ze nei wiedział ze w Phili jest ta gorsza :)
 

KamilaKornet

New member
Witam
Jeżeli chodzi o powidoki i wypalanie czy jest się czego obawiać?

to tylko czas pokaże ..rok temu twierdzono ze w 1 generacji oled tak...a raczej trzeba uważąć zeby w mieszkaniu wilgoci nie było bo wtedy mozna go od razu wyrzucić..

ile osób na forum ma Oleda dłuzej jak rok? kilka ?
ja uwazam ze zawsze trzeba brać pod uwagę zagrozenia
Plazmy miały swietna czerń i wielu je uwilbiało...ale czy zdarzały sie pwoidoki i wypalenia? Tak..ale neiktórym to nie przeszkadzało..
tzreba czekać co napiszą uzytkownicy których przybywa...choc nie kazdego stac by napisac prawde o swoim tv i jego wadach.Samsung sie odzegnuje od Oled stawia na kwantową kropkę.(bardzo drogie)....alternatywa do Oleda to najlepsze tv w skali premium np.full led Philipsa 8602 jeszcze nie ma w sprzedazy...bedzie ciut taniej a niekoniecznie gorzej
 
Ostatnia edycja:

olakoma

New member
Co do matryc w philips 9002 znalazłem takie wytłumaczenie na jednym z portali zagranicznych: Przede wszystkim pojawiła się dyskusja wokół tego, czy POS9002 opiera się na panelu OLED 2016 czy 2017, ale jeśli nie mają tajnego schowka paneli OLED 2016 leżącego gdzieś w Chinach, to raczej nie będzie on oparty na poprzednim panelu, ponieważ LG.Display całkowicie przestawił swoją produkcję na nową generację. Możliwe, że niektóre z nich zostały oszukane przez mapowanie dźwięków HDR firmy Philips, które faktycznie zmniejsza jasność szczytową do poziomu 2016, aby zachować szczegóły podświetlenia, ale można to zmienić ręcznie w menu zaawansowanego obrazu. Dostępne są dwa ustawienia menu (HDR Perfect i tryb kontrastu HDR), które można zmienić, aby zwiększyć jasność HDR do 725 nitów, czyli do 2017 roku."
 

marioking

Member
Tez ostrze zęby na tego phila 65" ale przy tych widokach cenowych i jeszcze jak tu ma być gorsza matryca niż w nowych LG to się zaczynam zastanawiać.....bo TV kupuje na jakieś 4-5 lat i u mnie TV zapracowuje na chleb, min 5-6h dziennie, a w weekendy dużo więcej.

No i te kuriozalne ceny 65", jakiś spisek cenowy, czy co, żeby 10" kosztowało prawie drugie tyle co 55"

Tu też zaczynam się zastanawiać czy jeszcze na 4 lata nie odpuścić sobie nie tyle oled co i 65", bo tu chyba sensowniej byłoby kupić 2x 55" i postawić obok ;) I będzie podwójny tuner ;) No w tym czasie ambilight będzie między markowy, szkoda ze kropka kwantowa jeszcze długo będzie w domenie samsunga, bo przydałoby się trochę zdrowszej konkurencji.
 

KamilaKornet

New member
dokłednie bo kupujac dwie 55 tki do dwóch pokoi jest nawet szansa porównać technologie i wszelkie wady. za rok mój tv bedzie miał 6 lat aobraz jest cały czas żyleta..gdyby lg miał ambi wybór błyby oczywisty pomiedzy oledami ale rozwazam tez inne alternatywy qled lub led,,czekam co nowy Philips pokaże ten led najnowszy jeszcze przed premierą ,,
Prodeucenci zauwazyli ze 55 cali to mało i tzrymaja absurdalen cny na dobre modele 65 cali.MNie sie nei spieszy tak bardzo bardziej tv kupuje na 6-8 lat bo 10 to chyba zaden nie wytrzyma) tylko crt chodziły 20 :)

Kupić 55 cali OLeda Phila i 55 cali Oleda Lg jednoczesnie nie jest wcale takie głupie..zaiast jednej 65 tki..topowej.
Mozna tez polowac na raty 0% na Allegro aktulanie nie ma ale jak są to extra wybór bo faktycznie bez zadnych kosztów i oprocentowania.Raz korzystałam i byłam mega zadowolona masz towar a płacisz 20 miesiecy bez żadnych kosztów..
 
Ostatnia edycja:

Robert1272

New member
Interesuje mnie jak bedzie postępował serwis Philipsa w razie problemów z wypleniami, powidokami i innymi problemami. OLEDY sporo kosztują i powinny mieć też adekwatny serwis do swoich cen. Philipsa chętnie bym kupił ze względu na Ambi ale właśnie boję się o serwis. Czytając fora widzę, że LG wymienia w Polsce wszystkie matryce czy telewizory z problemami. Czas pokaże jak Philips bedzie podchodził w razie problemów z telewizorem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie nikt nie wypalił żadnego Oleda 2017.
Jeśli korzystasz jak z telewizora to nic Ci nie grozi.
 

pitos

New member
dokłednie bo kupujac dwie 55 tki do dwóch pokoi jest nawet szansa porównać technologie i wszelkie wady. za rok mój tv bedzie miał 6 lat aobraz jest cały czas żyleta..gdyby lg miał ambi wybór błyby oczywisty pomiedzy oledami ale rozwazam tez inne alternatywy qled lub led,,czekam co nowy Philips pokaże ten led najnowszy jeszcze przed premierą ,,
Prodeucenci zauwazyli ze 55 cali to mało i tzrymaja absurdalen cny na dobre modele 65 cali.MNie sie nei spieszy tak bardzo bardziej tv kupuje na 6-8 lat bo 10 to chyba zaden nie wytrzyma) tylko crt chodziły 20 :)

Kupić 55 cali OLeda Phila i 55 cali Oleda Lg jednoczesnie nie jest wcale takie głupie..zaiast jednej 65 tki..topowej.
Mozna tez polowac na raty 0% na Allegro aktulanie nie ma ale jak są to extra wybór bo faktycznie bez zadnych kosztów i oprocentowania.Raz korzystałam i byłam mega zadowolona masz towar a płacisz 20 miesiecy bez żadnych kosztów..

Kamila, zgadzam sie z Tobą w 100%. Od momentu gdy mam Full Led Philipsa tj 2009 rok (owczesny Top) , to nie zmienie na inna marke ze wzgledu na ambilight. Co roku ogladam nowe modele, ale nie przekonuja mnie. Samsung mnie nie interesuje, LG swietny z wlasnym OS, ale brak ambi.
Napisz prosze na PW skad jestes, moze wiecej doswiadczen mozna wymienic? Ja w-wa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
marioking - kropka kwantowa nie jest już domeną wyłącznie Samsunga bo TCL i Hisense też mają telewizory Qled i to w dużo lepszych cenach niż Samsung.
W grudniu telewizory z kropką Kwantową wprowadza Philips w seriiPUS8602.
A Philips 65" Oledy będą miał z całą pewnością cenę adekwatną do poziomu rynkowego innych marek. Trzeba jedynie poczekać 2 miesiące.
Ambilight jest ukoronowaniem radości.
 
Do góry