Philips 55OLED854 / 55OLED804 - najlepsze ustawienia / kalibracja

SDman

Banned
Owszem dla 1% nie zastąpi ale daje radość i satysfakcję za "darmo" dla osób, które trochę się wysilą, a z firmą Panasonic to mniej niż trochę.
 

johanb

New member
Tak, dostałem od kiki, po tym jak zostałem członkiem klubu. To kalibracja bardziej do filmów. To normalna kalibracja dla SD + 4k, nie dla HDR i Dolby Vision.

W tej kalibracji znalazłem dwa błędy i kiki to potwierdził.

Również mam swoje osobiste ustawienia co do ruchu. Jeśli są filmy najlepiej używać Perfect Natural Motion na minimum a Perfect Clear Motion na maximum.

Kolory obrazu są teraz po kalibracji trochę podobne do Dolby Vision.
 

johanb

New member
Jak to opisać, bo jestem obcokrajowcem. Jest po prostu nie tak płynne. Do filmów mam teraz Perfect Natural Motion na minimum a Perfect Clear Motion na maximum, bo wtedy jest dużo ruchu i tak nie widać tego migotania właśnie przez tego dużo ruchu. Te ustawienia też polecam na sport. To widać we wszystkich źródłach. Jeśli byłoby źródło, które ma 120hz,to wtedy bez problemu.
 

jarek9306

New member
taki problem to nie problem... patrz to! (65oled854 vs LG55b7)
 

Attachments

  • 65oled854.jpg
    65oled854.jpg
    94,9 KB · Wyś: 85
  • LG55b7.jpg
    LG55b7.jpg
    164,3 KB · Wyś: 72

SDman

Banned
Testowałem model 854/12 w dwóch sklepach.
Skalowanie z DVB-T (TVP1, 2 HD) na najwyższym poziomie, oczywiście TV ustawiony wstępnie.
Obraz zauważalnie lepszy niż na obok stojącym LG B9 (bardziej szczegółowy) taka namiastka 4K.
To bardzo dziwi, że z neta jest tak źle.
Philips za to nie umie odtwarzać kontenera .m2ts z USB na własnym odtwarzaczu .
Można sprawdzić -pobrać i zobaczyć, dla chętnych.
https://www.dropbox.com/s/s5jm9o4nlw8459a/Siatkowka.m2ts?dl=0
 

SDman

Banned
Rozumiem, że jednak z własnego odtwarzacza źle odtwarza pliki .m2ts .
Proszę zgłoś to, masz większą siłę przebicia -to wstyd dla Philipsa.
 

Greg7704

New member
Witam,

proszę o pomoc w kalibracji ustawień obrazu do 55OLED854/12 ? Próbuje sam ale cos jestem nie zadowolony z własnych ustawień..
 
Do góry