Philips 55OLED854 / 55OLED804 - najlepsze ustawienia / kalibracja

trops55

Member
Mam pytanie do użytkowników tv Philipsa 804/854, którzy z korzystali ustawień do kalibracji polecanych przez Kikiego. Jesteście z nich zadowoleni, czy widzicie znaczącą poprawę w porównaniu do ustawień fabrycznych. Mam na myśli odwzorowanie kolorów, szczegółowość , ostrość, kontrast oraz odwzorowanie ruchu (płynność) w 4K. Byłem u syna, który zakupił u Kikiego oleda 934 z kalibracją i jestem rozczarowany jakością wyświetlanego obrazu w 4K. Obraz nie mający nic wspólnego z 4K. Moim zadaniem obraz z wyblakłymi kolorami, bez kontrastu, ostrości, brakiem szczegółowości i płynności ruchu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Obraz nie mający nic wspólnego z 4K. Moim zadaniem obraz z wyblakłymi kolorami, bez kontrastu, ostrości, brakiem szczegółowości i płynności ruchu."
Jeśli ktoś lubi przekolorowane obrazy wystarczy włączyć tryb dynamiczny.
To rzadki przypadek, na kilkadziesiąt tysięcy kalibracji około 10 osób jest niezadowolone. I to nic zdrożnego , ludzie mają własną wrażliwość.
Jednak większość jest zachwycona.
 

AdaMo71

New member
Mam pytanie, czy u was też po ostatniej aktualizacji tv w ustawieniach obrazu- zaawansowane - ruch - styl ruchu - zniknęła opcja sport.
 

janunio

New member
Bez reklam
Obraz nie mający nic wspólnego z 4K. Moim zadaniem obraz z wyblakłymi kolorami, bez kontrastu, ostrości, brakiem szczegółowości i płynności ruchu.
To ocena forumowicza obrazu po kalibracji. W 100% zgadzam się z taką oceną. Należę do grona przeciwników kalibrowania TV.

Tryb filmowy i kinowy są dla mnie całkowicie nieakceptowalne. Zwłaszcza tryb filmowy z żółtym śniegiem.
W kinie żółty zafarb ekranu to efekt brudu, kurzu i pary wodnej oddychającej widowni. Efekt ten jest potęgowany mocnym wentylowaniem sali projekcyjnej. Zagadką jest dlaczego w domu mam oglądać taki sam syf. Z pewnością żaden reżyser tego nie chce.

Pewien ciągle dobrze zapowiadający się kulturysta (opanował inne forum) zrobił z kalibracji znakomite prosperujące źródło przychodów. Tamże szeroka rzesza "czytelników" z tym samym IP pieje z zachwytu nad skutkami kalibracji za kilka stówek.
Pozostaje to w zgodzie z modną dziś zasadą Rodzina Jest Najważniejsza. Powstaje jednak pytanie: o czyją rodzinę chodzi, o moją czy kalibratora ?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Moje stanowisko jest podobne z różnicą, że to każdy z nas powinien oglądać tak jak sam chce (jeśli umysł z jakiś powodów podpowiada, że po kalibracji jest lepiej to nic tylko wydawać na nią kasę).
Ja odniosę się do konkurencyjnego forum i p. Maćka nt. skalowania obrazu, które wg. niego jest identyczne w każdym TV 4K
i dlatego takich testów -porównań się nie robi.
Kompletnie się z tym nie zgadzam, a przykre jest, że kalibrację na tym forum wykorzystuje się jako tą dającą lepsze skalowanie ??!
Nonsens
http://www.hdtv.com.pl/forum/1593143-post11.html
 

janunio

New member
Bez reklam
skalowania obrazu, które wg. niego jest identyczne w każdym TV 4K
Ja popieram ten pogląd.
Jako weteran HDTV zauważam, że wiele bolączek z okresu wczesnego rozwoju tej technologii należy do przeszłości. W tym skalowanie obrazu.
Nie ma już czego skalować. To proste bo obecne standardy treści video to 2K/4K/8K.

Problem nadal nie rozwiązany to jakość VHS ( ok. 330 linii PAL) na panelach 2K/4K.
Ale tym już nikt się nie zajmuje. A szkoda.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
a malo razy widziales zolty snieg w parku po szcynach psow? To rzeczywistosc, tak dziala AI TV;)
Co innego kolor obsikanego śniegu a co innego idiotyczne przebarwienie ustawione przez producenta TV.
Poniżej link do filmu, który opowiada nam jak wygląda biały śnieg.
Zassaj w wersji mkv 4K HDR. Zagraj w trybie film a później w naturalnym i nam tu opisz co zobaczyłeś. Please.
https://www.youtube.com/watch?v=UmSa8tnJ97k&t=17s
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
obejrzalem w 4 K na laptopie Lenovo bezposrednio z YT. BYc moze mac racje, musialbym sciagnac z HDR i wtedy na duy odbiornik. Ala to za 2 mce max, sorrka
 

SDman

Banned
Ja popieram ten pogląd.
Jako weteran HDTV zauważam, że wiele bolączek z okresu wczesnego rozwoju tej technologii należy do przeszłości. W tym skalowanie obrazu.
Nie ma już czego skalować. To proste bo obecne standardy treści video to 2K/4K/8K.
Poważnie, 2K czyli FHD ma ponad 2miliony pikseli uważasz, że nie ma czego skalować ?
Trzeba to jakoś wyświetlić na 4K, które ma ponad 8 milionów pikseli.
Dodam, że z 1 metra nawet najlepiej skalujące TV 4K przegrają z natywnym obrazem w TV FHD (2K).
 

trops55

Member
Ja także jestem przeciwnikiem kalibracji, o czym pisałem wyżej. Specjaliści twierdzą, że po kalibracji otrzymujemy taki wygląd obrazu, jaki widział reżyser. Pytam się, który reżyser. Przecież nie wszyscy mają tą samą wizję. Dla mnie najważniejsze jest, aby telewizor wyświetlał najbardziej wiernie kolory odpowiadające rzeczywistości, t.j kolory ludzkiej twarzy i bieli śniegu. W telewizorze kalibrowanym przez Kikiego niestety śnieg jest w odcieniu żółtym, czego nie może zaakceptować moje oko. Po prostu nie da się tego oglądać.
 

trops55

Member
To zrób kalibrację w renomowanej firmie a zmienisz zdanie :)

Właśnie zastanawialiśmy się z synem nad tym, tylko mamy pewne obawy. Czy wydanie ok. 700 złoty nie będzie wyrzuceniem ich w błoto. Każdy ma inną wrażliwość na jakość odbieranego obrazu (kolory, kontrast, ostrość, szczegółowość). Nikt mi nie zagwarantuje, że po kalibracji będę nią zachwycony. Właśnie po tej pierwszej kalibracji jestem ostrożny i trochę pesymistycznie nastawiony.
 
Ostatnia edycja:

johanb

New member
Dla mnie kalibracja ma dwie strony.
1) Szkoda, że Philips nie od początku zrobił to na 100% i że może trzeba coś zrobić.
2) Szkoda, ze kalibracja trochę kosztuję, ale jeśli to powoduje, że wygłąda o wiele lepiej, może się zastanawiać, czy to zrobić.

W sierpniu kupiłem 55oled854, ale od początku najbardziej walczę z ruchem. Albo migotuje, jeśli Perfect Natural Motion jest brak/minimum, albo obraz ma efekt opery mydlanej, gdy Perfect Natural Motion jest średnio/maximum. Właśnie ktoś mi polecał, że Perfect Natural Motion ma być minimum i Perfect Clear Motion też minimum. Nadal nie jest doskonałe, ale da się oglądać. Spodziewałem jednak więcej z tego 55oled854. Czy kalibracja powoduje opróćz polepszenia obrazu również i ruchu? Ktoś wie? Jakie macie ustawienia?

Myślę, że ten forum jest po to, aby się wzajemnie pomagać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja dla niebieskich członków forum jest gratis.
Napisz proszę na PW + dostaniesz info.
Żaden producent na świecie nie robi fabrycznej kalibracji, nawer jeśli telewizor kosztuje 100.000€.
 

SDman

Banned
Może i nie robi ale jest marka, która pokazuje na planszach testowych wyniki rewelacyjne w stosunku do konkurencji -prosto z pudełka.
Lekkie korekty i dla 99% osób obraz jest wystarczający.
 
Do góry