Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

bumtarara

Member
KOLOR-55
KONTRAST-98
0STROŚĆ-2
JASNOŚĆ-57

ZAAWANSOWANE-TEMPERATURA BARWOWA-WŁASNE
NIESTANDARDOWA TEMPERATURA
CZERWONY -WP,66
ZIELONY-WP,56
NIEBIESKI-WP,61
CZERWONY-BL 2
ZIELONY-BL-7
NIEBIESKI-BL -3

KALIBRACJA KOLORÓW-BARWA

CZERWONY 2
ŻÓŁTY 1
ZIELONY-1
TURKUS -4
NIEBIESKI -9
FUKSJOWY-5

NASYCENIE

CZERWONY -2
ŻÓŁTY 3
ZIELON 6
TURKUS 2
NIEBIESKI -7
FUKSJOWY-7

TRYB KONTR-WYŁ
ZWIEKSZANIE ROZDZ. HDR-WŁĄCZ
KONTRAST DYNAM.-WYŁ
KONTRAST OBRAZU-100
CZUJNIK ŚWIATŁA-WYŁ
GAMMA-2

CZYSZCZENIE OBRAZU
REDUKCJA SZUMU-MINIMUM
REDUKCJA MPEG-ŚREDNIO

Spróbuj tych ustawień, co do twoich ustawień są z przewagą zielonego w niektórych momentach i lekko nachodzi niebieski tworzy dziwny odcień, patrząc na postacie np. głowa i kontury są zbyt przejaskrawione patrząc na rośliny trawa czy drzewa są tak samo przejaskrawione to samo z małymi szczegółami są zbyt wyostrzone aż bije po oczach a nie o to chodzi w dobrym obrazie, dobry obraz to taki który jest bliski realnego, poszukaj sobie programów lub filmików jak ustawić ostrość i wtedy zobaczysz jak wygląda przedmiot lub liść z prawidłową ostrością a zawyżoną
mam dekoder NETIA full hd
 
Ostatnia edycja:

convoys2

New member
Ps myślałem że forum jest od dzielenia się wiedzá i rozwiązywaniem problemów, a nie dawaniem kontaktów do tajemniczego kolegi :( madszakal jak ogarniesz kontakt i wiedzę podziel się nią publicznie może człowiek nauczy się czegoś nowego
Myslalem, ze tylko mnie drazni ten spamer. Za to floodowanie powinien dostac bana. Takie moje zdanie :smile:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie chcesz kontaktu do specjalisty - masz jak w Banku .
Pomógł tysiącom ludzi.
Zapamiętam , żeby Ci nigdy nie dawać !
 

pmrozow

New member
Czołem, jestem posiadaczem modelu 55PUS7303 i mam problem z odtwarzaniem filmów z pendriva. Jakiś czas temu po jednej z aktualizacji systemu filmy w formacie innym niż mkv działają niepłynnie, obraz klatkuje uniemożliwiając ich oglądanie (bez względu na jakość/rozmiar pliku). Dzieje się tak przy korzystaniu z innych odtwarzaczy niż systemowy, a systemowy z kolei nie dość że odtwarza tak samo gównianie to rozciąga obraz i żadnymi ustawieniami nie da się go dobrze ustawić. Może miał ktoś podobny problem i zna jego rozwiązanie? Doprowadza mnie to do szału.
 

CureMar

New member
Mam praktycznie to samo - wszystko inne niż mkv i mp4 mniej lub bardziej tnie. Obejście, jakie stosuję, to odtwarzanie przez MX Player i włączanie w nim dekodowania programowego zamiast sprzętowego.
 

medivh29

Member
witam, na pewno już gdzieś było, ale nie mogę znaleźć w którym poscie.
chodzi o to że coś się stało z komunikacją pilota, możliwe że młody coś wcisnął na pilocie i zablokował.
jak włączam wyszukiwanie głosowe, to nie reaguje, nawet nie zapala się na niebiesko ta dioda na pilocie.
tak samo jest z klawiaturą qwerty, nie idzie napisać poprzez klawiaturę z pilota.
pomożecie ?


ok już znalazłem w opcji TV parowanie pilota i działa.
mam jeszcze jedno pytanie:
jaki jest aktualny soft, tzn chodzi mi o numer oprogramowania,
na TV wyskakuje że brak aktualizacji.
 
Ostatnia edycja:

chris79

New member
Zatem kolejny raz się potwierdza iż apka ma problem na andku w wersji 10.
Ogólnie ten Philips p7303 w moim przypadku nie radzi sobie za dobrze przy przesyłaniu ekranu z telefonu. Ja mam Xiaomi Mi Note 10 Android 9 i Miui 11.
I muszę korzystać z Google home, ponieważ aplikacja systemowa do przesylania często nie widzi. Natomiast dodatkowa funkcja tzw projekcja w xiaomi wogóle nie widzi telewizora, natomiast widzi Samsunga sąsiada [emoji23].
Być może jest to problem, że ma w sobie już wbudowany Chromecast (i sie coś gryzie?) a może przez Miui 11? Jak ktoś ma jakąs opinie lub wiedzie na ten temat, to chętnie przeczytam. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
 

medivh29

Member
@viader serdecznie dziękuję za pomoc, tak soft to TMP_R.107.001.101.002
a baterie faktycznie mogą już się kończyć, mimo że niedawno wymieniane to ten pilot i takk błyskawicznie pożera :D
@kiki mam kalibrację od Ciebie, dostałem niedługo po zakupie,
ale ta kalibracja to nic innego jak ustawienia kolorów jak np. w poscie #2221
 

bumtarara

Member
Ogólnie ten Philips p7303 w moim przypadku nie radzi sobie za dobrze przy przesyłaniu ekranu z telefonu. Ja mam Xiaomi Mi Note 10 Android 9 i Miui 11.
I muszę korzystać z Google home, ponieważ aplikacja systemowa do przesylania często nie widzi. Natomiast dodatkowa funkcja tzw projekcja w xiaomi wogóle nie widzi telewizora, natomiast widzi Samsunga sąsiada [emoji23].
Być może jest to problem, że ma w sobie już wbudowany Chromecast (i sie coś gryzie?) a może przez Miui 11? Jak ktoś ma jakąs opinie lub wiedzie na ten temat, to chętnie przeczytam. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

U mnie to nie działa idealnie ale działa, jak włączam przesył za pierwszym razem nie trybi ma problem z wyszukaniem ale jak wyłącze i włacze z powrotem to znajdzie tv, więc działa ale nie jest to idealne działanie jak na poprzednim moim tv
 

chris79

New member
Dzięki viader80, ale z tego już korzystałem wczesniej i nie rozwiązuje problemu z tą funkcją projekcji, akurat tą usługę (przesylania) mogę włączyć bez tej apki. Podobnie jak koledze @medivh29 funkcja przesyłania jakoś dziala (z różnymi przerwami). Natomiast ta specjalna funkcja projekcji xiaomi (bardziej rozbudowa np: telefon może przesyłać na tv swoją zawartość przy wyłączonym ekranie lub minimalizować obraz przesyłany i pracować nad czymś innym w telefonie). I właśnie przy włączeniu tej funkcji projekcji widzi telewizor Samsung sąsiada a nie mojego Philips 7303 [emoji24]


Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
 

chris79

New member
No nie działa [emoji16]. Pierwszy screen pokazuje próbę połączenia przez mirror i czasami działa a czasami nie działa, ale sąsiada telewizor widzi zawsze, (ale z tym sobie daje radę spokojnie, przez Google home, lub wyciągnięcie wtyczki zasilania od tv ).
Jednak martwi mnie, że przez dedykowaną apke z telefonu (projekcja na zasadzie chyba Miracast) nie widzi wogóle Philipsa. Natomiast w innym pokoju na jakimś starym tv boxie minim8s na Androidzie 5.1.1 łączę się bez problemu co widać na 3 pozostałych sceenach.
Więc coś jest na rzeczy z tym telewizorem.
e3b9090362599c332d5944a76c788031.jpg
de3b13cc926b54c381ad71c90fd246a3.jpg
22ea236e57476ee203e06f152645da51.jpg
1db97f8f5b072f0780c947e4366bc3cc.jpg


Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
 

palecbeckham

New member
Od jakiegoś czasu mam problem z dźwiękiem i obrazem na aplikacji YouTube oraz innych playerach. Zacina się obraz i dźwięk. Na konsoli ps4 znika dźwięk. Reset fabryczny pomaga na tydzień... potem problem wraca... Odliczyłem wszystko, zapodałem dwa różne źródła internetu, po wifi i kablu i aplikacje nadal tną. Pomaga fabryczny reset oraz odłączenie tv z zasilania... Gdzie może być problem?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry