Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

SEBOL74

Member
Bez reklam
Jeśli to prawdziwy HDR to nie będę się sprzeczał bo zależy też od jakiego jest nadawcy, ja ustawiam po dekoderze z Netii wątpliwe jest że od nich jest prawdziwe HD a dekoder mam na sygnał full Hd i to du py nie urywa ale jest lepiej jak te twoje nikt nie powinien brać jako za właściwe żadnych ustawień znalezionych tu na forum a jedynie można je do siebie dostosować chyba że komuś pasują


ja sie rowniez nie upieram ze moje ustawienia sa "naj". kazdy ustawia pod siebie, a nie zadna "wspolna" kalibracja pod kazdy egzemplarz danego modelu. Ja tylko probowalem przekonac ze w tych tv sredniej/nizszej polki czyli serie 6700 i 7300 mozna znalezc kompromis w ustawieniach obrazu. "Oledowa" czern jest w modelu 8102 z roku 2017, niestety tez ma duzo mankamentow jak to wielu tu pisalo w odrebnym watku. z reszta, jak ktos chce fajna czern to zostaje tylko OLED. niestety wciaz za drogie.
 

bumtarara

Member
Mnie akurat czerń nie drażni w poprzednim tv LG lm640 3D miałem gorszą czerń, w tym tv zaczęło mnie drażnić czasami zauważalne ciemniejsze plamy na ekranie clouding czy bading jak to się zwie
 

bumtarara

Member
No właśnie, po zakupie tv przez miesiąc nie zauważałem tego efektu zacząłem dostrajać obraz bo z początku był jakiś dziwny i potem widywałem te plamy, więc ustawiałem obraz tak żeby też i tych plam nie było widać aż tak za bardzo
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
No właśnie, po zakupie tv przez miesiąc nie zauważałem tego efektu zacząłem dostrajać obraz bo z początku był jakiś dziwny i potem widywałem te plamy, więc ustawiałem obraz tak żeby też i tych plam nie było widać aż tak za bardzo


dzisiejsze tv to chybił trafił. Bardziej chybił niestety.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba zamawiać ze sprawdzenie i kalibracją - uniknie się wielu nieporozumień.
Oled wypadnie najlepiej i są już od 4200 zł .
 

darekesp

New member
Ja ostatnio mam taki problem że plamy zaczęły wychodzić na ekranie najbardziej widać to na jasnych scenach będę składać reklamację. Miał ktoś podobny problem i czym on może być spowodowany?? Matryca nie macana ani nie uderzona.
 
Ostatnia edycja:

darekesp

New member
Normalną gwarancje mam do końca sierpnia a potem mam ta wykupioną do 5 lat. Mam zgłoszone do philipsa przesłałem im wszystko co chcieli czekam na ich odpowiedź. Zależało by mi na ewentualnej wymianie matrycy w domu bo wysyłać tv czekać nie wiadomo ile i być bez to tak średnio. Samsunga naprawiali mi na miejscu w domu.
 

darekesp

New member
Tak to u mnie wygląda
 

Attachments

  • IMG_20200613_153636.jpg
    IMG_20200613_153636.jpg
    267,9 KB · Wyś: 35
  • IMG_20200613_153645.jpg
    IMG_20200613_153645.jpg
    310,4 KB · Wyś: 36
  • IMG_20200613_153716.jpg
    IMG_20200613_153716.jpg
    219,2 KB · Wyś: 36

darekesp

New member
Od jakiś 2 msc chyba myślałem że mi sie coś wydaje ale szczególnie na jasnych scenach było je widać i faktycznie teraz jak wiem gdzie patrzeć to bardzo denerwuje.
 

Szabrownik

New member
Poleca ktoś jakiś konwerter hdmi>jack/cinch? Toslink odpada, bo mój wzmacniacz jest bez pilota i chciałbym sterować głośnością z poziomu telewizora. Do 100 zł najlepiej.
 

ynsiwy

Member
Wyszło nowe fw w końcu.

TPM171E _ 107.001.132.000 – Date: 2020/06/29

- Android Oreo 8.0.0 based software

- Improvements for Ambilight Hue

- Improvements for WiFi connection issue

- Improvements for system stability

- Improvements for TV shop mode

- Improvements for Bluetooth RC firmware upgrade

- Improvements for EPG performance

- Fix for ARD massive stuttering

- Fix for deformed image content during KODI/VLC playback

- Fix for stretched picture content during USB/DLNA playback
 

Szabrownik

New member
Wyszło nowe fw w końcu.

TPM171E _ 107.001.132.000 – Date: 2020/06/29

- Android Oreo 8.0.0 based software

- Improvements for Ambilight Hue

- Improvements for WiFi connection issue

- Improvements for system stability

- Improvements for TV shop mode

- Improvements for Bluetooth RC firmware upgrade

- Improvements for EPG performance

- Fix for ARD massive stuttering

- Fix for deformed image content during KODI/VLC playback

- Fix for stretched picture content during USB/DLNA playback
A jeszcze ze 2 godziny temu sprawdzałem, nic nie znajdowało. Ale i tak nie ma w changelogu, żeby naprawili tą regulację głośności :-/
 
Do góry