Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

madszakal

New member
Witam. Mam pewien problem z tym tv a mianowicie nagle podczas grania na ps4 zniknal dzwiek. Po obadaniu sytuacji okazalo sie, ze tv nie odtwarza dźwięku w 5.1. Telewizor polaczony do ampli poprzez kabel optyczny. Dzwieki z youtube odtwarza poprawnie,natomiast proba uruchomienia filmu 5.1 na netflixie konczy sie zwieszka. Pytanie, reklamowac tv?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Witam. Mam pewien problem z tym tv a mianowicie nagle podczas grania na ps4 zniknal dzwiek. Po obadaniu sytuacji okazalo sie, ze tv nie odtwarza dźwięku w 5.1. Telewizor polaczony do ampli poprzez kabel optyczny. Dzwieki z youtube odtwarza poprawnie,natomiast proba uruchomienia filmu 5.1 na netflixie konczy sie zwieszka. Pytanie, reklamowac tv?

Ja oglądam własne produkcje (filmy), z dźwiękiem dolby 5.1 i jest ok. Oczywiście z dysku zewnętrznego. Ale skoro odtwarza, to też powinien odtwarzać także z Netfilxa.
 

bumtarara

Member
ma ktoś problem z głosem po włączeniu telewizora?, jak włączam to dźwięk jest jakiś nie wyraźny stłumiony jakby złej jakości, jak zmienię w opcji dżwięk - DTS TruSurround włącz lub wyłącz to dźwięk się poprawia jest wyraźny
 

Erehr

New member
Ma ktoś może problemy z losowymi restartami androida w tym modelu? Tylko dziś telewizor samoczynnie się zaczął resetować, czasem co minutę a czasem co kilka godzin. Przez pół roku nic się nie działo, od kilku tygodni nawet nie przełączałem na androida, cały czas tylko laptop po HDMI.
 

bumtarara

Member
Wczoraj miałem dziwny przypadek, pilot jak wiadomo działa uniwersalnie szukając odpowiedniego kanału z listy głównym klawiszem typu "joystik" miałem taki przypadek że włączył mi sie obraz "PIP" i opcję do tego podglądu jednocześnie wskoczył do meni aplikacji takie jak znajdują się pod klawiszem home, czy ten tv ma jakieś ukryte menu w tym funkcję PIP bo to mnie zaciekawiło co zrobiłem a sam nie wiem może coś przypadkowo nacisnąłem
 

pawel_krakow

New member
Witam Panowie,
zastanawiam się nad TV jak w temacie ale 55 cali. I teraz najważniejsze pytanie. Czy ten telewizor będzie dobry do kablówki UPC z dekoderem od operatora? Pytam bo mam starego Philipsa 42PFL6007K i jestem zadowolony jakości obrazu tego TV pomimo tego, że jego menu i szybkość to istna porażka, gorszego pod tym względem nigdy nie miałem - zacina się przy włączaniu menu :D
Od kanapy do Tv mam ok. 2,5 m także chyba 55 cali powinno być ok? Dodatkowe pytanie to czy obraz w nim nie będzie gorszy od tego co mam do tej pory bo piszecie, że może być nieciekawie na "kablówce"..... Może warto wziąć następcę PUS7334? Czy nie ma sensu dopłacać bo parametry jakby identyczne?
Bardzo chciałbym aby był to jednak Philips ponieważ uzależniliśmy się od ambilight..... Mam budżet 3-4 tys. zł. Z góry dziękują za pomoc.
Pozdrawiam
Paweł
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam Panowie,
zastanawiam się nad TV jak w temacie ale 55 cali. I teraz najważniejsze pytanie. Czy ten telewizor będzie dobry do kablówki UPC z dekoderem od operatora? Pytam bo mam starego Philipsa 42PFL6007K i jestem zadowolony jakości obrazu tego TV pomimo tego, że jego menu i szybkość to istna porażka, gorszego pod tym względem nigdy nie miałem - zacina się przy włączaniu menu :D
Od kanapy do Tv mam ok. 2,5 m także chyba 55 cali powinno być ok? Dodatkowe pytanie to czy obraz w nim nie będzie gorszy od tego co mam do tej pory bo piszecie, że może być nieciekawie na "kablówce"..... Może warto wziąć następcę PUS7334? Czy nie ma sensu dopłacać bo parametry jakby identyczne?
Bardzo chciałbym aby był to jednak Philips ponieważ uzależniliśmy się od ambilight..... Mam budżet 3-4 tys. zł. Z góry dziękują za pomoc.
Pozdrawiam
Paweł
Cześć,
W TV 6007 matryca była bardzo dobra ( zresztą jak i w roku następnym). Tutaj nie chodzi o samą kablówkę ale ogólnie moim zdaniem obraz będzie gorszy od posiadanego TV. Jeżeli chodzi o szybkość menu, to rzeczywiście w tym TV jest mega słabo. Jeżeli matryca jest ok to ew. dokup boxa i bedziesz miał Smart :)
 

pawel_krakow

New member
Cześć,
W TV 6007 matryca była bardzo dobra ( zresztą jak i w roku następnym). Tutaj nie chodzi o samą kablówkę ale ogólnie moim zdaniem obraz będzie gorszy od posiadanego TV. Jeżeli chodzi o szybkość menu, to rzeczywiście w tym TV jest mega słabo. Jeżeli matryca jest ok to ew. dokup boxa i bedziesz miał Smart :)
Czyli kupując model o dobre 7 lat nowszy uzyskam gorszy obraz.... właśnie tego się obawiałem.... A jest jakiś TV do 4000 zł, który można brac w ciemno i będzie zdecydowanie lepszy od tego co mam? Oczywiście dalej bazując na tym, ze telewizje będę miał z UPC bo jakoś nie widzi mi się zmiana na inna. Czy jedyna opcja jest zmiana np. na NC+ i dopiero nowy telewizor? Chodzi o to, ze po kupnie nowego mieszkania 42 cale, które mamy obecnie jest zdecydowanie dla nas zbyt mało..
 

nagdob

Member
Bez reklam
Czyli kupując model o dobre 7 lat nowszy uzyskam gorszy obraz.... właśnie tego się obawiałem.... A jest jakiś TV do 4000 zł, który można brac w ciemno i będzie zdecydowanie lepszy od tego co mam? Oczywiście dalej bazując na tym, ze telewizje będę miał z UPC bo jakoś nie widzi mi się zmiana na inna. Czy jedyna opcja jest zmiana np. na NC+ i dopiero nowy telewizor? Chodzi o to, ze po kupnie nowego mieszkania 42 cale, które mamy obecnie jest zdecydowanie dla nas zbyt mało..

"Gorszy obraz" jest wynikiem tego, że TV jest 4K, a sprzęt z kablówek jest kiepski (kiepski sygnał). Jak chcesz pozostać przy tym sprzęcie z kablówki to kup TV Full HD. I będzie pan zadowolony :-D Jeżeli podłączony sygnał jest dobry to ten TV da się idealnie wyregulować. Bo fabryczne ustawienia to istna padaka.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
"Gorszy obraz" jest wynikiem tego, że TV jest 4K, a sprzęt z kablówek jest kiepski (kiepski sygnał). Jak chcesz pozostać przy tym sprzęcie z kablówki to kup TV Full HD. I będzie pan zadowolony :-D Jeżeli podłączony sygnał jest dobry to ten TV da się idealnie wyregulować. Bo fabryczne ustawienia to istna padaka.

Chodziło mi o podświetlenie matrycy, a nie obróbkę sygnału i wyświetlanie tego ma matrycy 4K. Pewnych rzeczy nawet ustawieniami ( nawet kalibracją) nie ustawisz.
Nie napisałem, że nowe TV są złe, bo jeżeli chodzi o działanie to są bardzo dobre, a zmiana ustawień "pod siebie" dla mnie jest wystarczająca ( na dwóch TV Philips które posiadam). Nie mniej jednak matryce w TV z 2012 i 2013 roku były lepsze pod względem podświetlenia i mówię to na podstawie własnego doświadczenia z tymi telewizorami.
Jeżeli klient posiada działający TV i brak jemu jedynie SMart TV to moim zdaniem powinien zostać przy tym sprzęcie i dokupić dodatkowy box smart ( może Amazon fire stick ? ). Jeżeli natomiast chce mieć matrycę 4K, HDR to 7 serię spokojnie może wybrać :).
Poleciłym nawet zakup przez internet, żeby mógł sam zdecydować czy jest to dla niego odpowiednie i w razie czego zwrócić do sprzedawcy.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Nie podłączysz sluchawek przez BT bezpośrednio w tym modelu. Potrzebowałbyś słuchawek bezprzewodowych z bazą, którą podłączasz do TV przez jack 3,5mm i wtedy słuchawki bezprzewodowo łączą się z bazą bez problemu.
 
Do góry