Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

areq1987

New member
Ale przypomnij ile masz max kasy ?
Za tego philipsa 55 dałem 2400. Nie wiem czy taki sam ale 50 będzie lepszy ale boje się że będzie to samo.. a inny 50 cali tylko dosyć jasny bo mam okna na południe? 100hz jest dużo lepszy niż 50? W ogóle nie widać żadnego migotania w szybkich scenach?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Philips 50 PUS7303 za 2099zł da radę w jasnym pokoju.
Jak będziesz niebieski - masz jeszcze pakiet.
Nie widać migotania.
Masz extra TCLa 49C7026 za 1599 zł też z pakietem.
 

bumtarara

Member
areq1987 Spróbuj tak, ściągnij ostrość max w dół wyłącz w ustawieniach zaawansowanych ostrość, potem w samych ustawieniach zwiększaj ostrość po jednej skali i zobacz czy obraz jest zadowalający
 

trupek2009

New member
areq1987 Spróbuj tak, ściągnij ostrość max w dół wyłącz w ustawieniach zaawansowanych ostrość, potem w samych ustawieniach zwiększaj ostrość po jednej skali i zobacz czy obraz jest zadowalający

A bawiłeś się ostatnio z ustawieniami? Masz jakieś nowe może? Bo korzystam z Twoich i są bardzo dobre mówi zdaniem.
Wziąłem ostatnio z zagranicznego forum to kolory były inne w ogóle i zostałem przy Twoich ustawieniach
 

areq1987

New member
@kiki ten tcl jest ciekawy jasność aż 400cd wiecej niż philips android tv też tylko czego on jest taki tani? Nie jest czasami już wycofany? Jak z aktualzacjami i upłynniaczami ruchu w tym modelu?

@butarara spróbuje tak zrobić jak napisałeś..
 

unadarek

Member
powiem tak: TCL-a poleciłem dla kumpla u kiki - kupił i jest zadowolony (dostał z kalibracją) - jak wpadnę czasem do niego to ładnie działa ten telewizorek - modelu nie pamiętam ale jest niezły - wiec myślę ze TCL nie są głupim wyborem
 

vigo70

New member
Witam,


Rozglądam się za TV, siedzimy 2,5-3m od telewizora....
najczęściej oglądamy wieczorem i nocą.... pomyślałem o matrycy VA.
Poczytałem w necie i "prawie" się zdecydowałem na Panasonica 50PU7303/12...
poszedłem to sklepu zobaczyć na żywo, a tu sprzedawca mówi że ten model nie koniecznie, wolno działający android itp...
za to poleca Samsunga 50RU7102K, niby lepszy, szybko działający SMART.


Jaki TV polecacie, budżet nieduży tylko 2500,- zł (dzieciaki grają na PS4, my z żoną korzystamy wieczorem).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprzedawca powiedział to co chciał...
Oczywiście masz na myśli Philipsa 50PUS7303 !

Ten Philips gra 50% lepiej od tego najprostrzego modelu Samsunga.
Ma lepsze skalowanie, płynność z nowego procesora, zdecydowanie lepsze wyposażenie, ma DTS, Łatwiejszą obsługę, lepsze podświetlenie bo direct led. 30% mniejszy pobór energii, masz dostęp do darmowych streamowanych filmów z Kodi 10, ma też wyższy kontrast. I masz ambilight.
Więc różnica jest ogromna.
Cena dla niebieskich 2099 zł z pakietem.

A większy Ci się nie mieści ?
 

areq1987

New member
A uplynniacze? Jak wypada w stosunku do philipsa?

@kiki możesz się odnieść do mojego pytania? Jestem żywo zainteresowany tym TCLem, philips niestety mimo ustawień od bumtarara nie daje rady z sygnałem upc z odlegości z której ogladam o i ile jest trochę lepiej przy statcznych scenach bez wielu elementów tak też przy bardziej skomplikowanych czy dynamicznych scenach robi się mydło, brakuje bitrate. Np Eurosportów nie da się ogladać.
I teraz nie wiem co lepiej czy kupić ten pus7303 50 cali znowu czy postawić na tego tcla. Nie powiem kusi cena TCLa ale czytam tutaj forum i wiele ludzi ma bardzo złą opinie o tym telewizorze. Już sam nie wiem co o tym myśleć. :(
I jeszcze jedno czy ten tcl ma moduł CI czy CI+?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma CI +

Masz prostą sytuację. Brałbym TCLa , jak się nie sprawdzi wymienimy na
Philipsa.
 

ravel51

New member
Co do jakości obrazu. Za pierwszym razem podłączyłem z dekoderem vectry kablem hdmi(dobrym) to co jakiś czas na ekranie pojawiały się małe kropki jak by zakłucenia i przebicia sygnału.. Zmiana kabla na alpharda w mocnym nylonowym oplocie i lepszym ekranowaniu. Kropki i zakłucenia zniknęły ale nadal obraz był ziarnisty i kiepski wg starego samsunga. Podmianka na modół ci+ z innego TV z domu rozwiązała sprawę obrazu w 90%. Ten TV potrzebuje super sygnału np NC+. Kablówka na dekoderach może rozczarować. Polecam modół Ci+ jest spora poprawa.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

nagdob

Member
Bez reklam
Uważam, że platformy telewizji kablowej mają po prostu przestarzały sprzęt, który niestety do nowych TV, zwłaszcza 4K, się nie nadaje. Dlatego moduły CI+ zarówno dla platform kablowych jak i satelitarnych to chyba najlepsze rozwiązania na dzień dzisiejszy. Chociaż dekodery platform satelitarnych są wymieniane i jakość już jest lepsza.
 

Grzegorz01

New member
Uważam, że platformy telewizji kablowej mają po prostu przestarzały sprzęt, który niestety do nowych TV, zwłaszcza 4K, się nie nadaje. ...
To prawda.
Sprzęt jest niskiej jakości, do tv HD jako tako ale co by cali za dużo nie miały bo "kupa" straszna.
Nowe duże tv 4K i dekoder IP od tv kablowej ? Nieporozumienie całkowite.
Ostatnio widziałem jakość obrazu z dekodera kablowego przy małym tv 42", ludzieee ! kanały HD to tylko logo miały z tym znaczkiem !
Pikseloza straszna, nie wiem jak mocno to skompresowali ale nadawca kanału powinien zabronić im retransmisji.
Ja na szczęście mam lokalnego operatora który nie wymaga dekodera ani modułu, na modemie/routerze są gotowe "muxy" w paśmie tv naziemnej.
I to działa, bo pakują maksymalnie 4 kanały na mux_a, tak więc bit rate OK, no i wszystko obrabia telewizor bez "pośrednika".
Poza tym operatora nie interesuje ile telewizorów podłącze.
 

Grzegorz01

New member
Coś mi się wydaje, że kablówki robią to co tv sat.
Jak najwięcej kanałów byle jakich bez względu na jakość.
Kompresja do granic wytrzymałości oka ludzkiego, byle było jak najwięcej kanałów.
Do tego oferta dla "Kowalskiego" ze 300 Mbit netu pomimo, że router ma Lan 100 a wifi w "g" :fool:.
No i gdzieś zaczyna się robić ciasno.
Póki były tv 32 cale to jakoś to szło, teraz jak ludziska kupują tv min 55 cali w górę widać braki.
Dobrze aby userzy pisali z jakiej wielkości tv korzystali do tej pory a na jakich ekranach widzą niedociągnięcia w jakości obrazu.
Bo coś mi się wydaje, że wina raczej jest po stronie operatora tv kablowej a nie samego sprzętu.

Edit.
Jeśli do tej pory ktoś miał tv HD 1080 to musi się liczyć, że kanały SD na nowym 4K będą po prostu podłe nieważne od marki tv i jego ceny (nawet 4K 32" na SD potrafi zrobić niezłe "mleko" na ekranie).
Kanały w jakości HD będą jako takie zależne od bitrate, mogą być również bardzo ładne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry