Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Gimly

Member
Teraz mam tylko takie zdjęcie zrobione z bardzo bliska także też przekłamuje chociaż z daleka nie wiele lepiej to wygladalo. Jeśli chodzi o teksty były w miarę dobrze widoczne i wyraźne bardziej chodziło o grafikę w trakcie rozgrywania samego meczu, wieczorem jak wrócę do domu to sprawdzę te ustawienia, lecz nawet w trakcie oglądania kanałów z telewizji naziemnej też jakość nie jest powalająca wiem że to może być zależne od sygnału jaki dostajemy, ale mimo tego oczekiwałem czegoś lepszego a wysokich oczekiwań nie miałem chodziło mi tylko o płynny i czysty obraz a nie jakieś rozmazane tekstury chociaż to wydaje mi się że można poprawić odpowiednio kalibrując tv.

Ja gram na PS3 i w starszą fife na 55 7303 i mam lepszy obraz od tego co widzę u Ciebie na zdjeciu.
Niewiem jak jest w PS4 pewnie podobnie jak w PS3, kwestia ustawień w samej konsoli...
Poza tym w telewizorze wyłączyć wszystko a później kolejno sobie włączać, tak jak nam się podoba.
Ja przykładowo mam ustawione w Niestandarowych temperaturze barw: 127/88/70/0/1/3 , tryby i dynamieczne kontarasty powyłączane, wszytskie polepszacze wygładzacze też wyłączone, apropo: https://businessinsider.com.pl/tech...DV-TyEe5xPh3y5Huvz_Vgc5KCBWc8TizDGoSHy2ZRkXlU

Dodam jeszcze że Netflix w 4K na tym telewizorze wyglada bardzo fajnie polecam ;-)
 

philipstv

New member
kalibracja osobista

Koledzy może wam coś to pomoże


STYL OBRAZU isf dzień

ZAAWANSOWANE
temp. barwowa - własne
niestad. temperatura barwowa:
czerwony-wp+111
zielony-wp+93
niebieski-wp+62
czerwony-bl +0 zielony-bl+0 niebieski-bl -2
Kalibracja kolorów
barwa: czerwony+1, żółty-2, zielony-1, turkusowy+3, niebieski-1, fukcjowy+1
nasycenie: czerwony 0, żółty+4, zielony+1, turkusowy-2, niebieski+3, fuksjowy-2

kolor 54
kontrast 85
ostrość 4
jasność 65

KONTRAST
tryb kontrastu - wyłączony
zwiększenie rozdz. HDR - włączony
kontrast dyn.- wyłaczony ---ustawiony na minimum powoduje rozjaśnienie obrazu widać więcej szczegółów w ciemnych scenach
kontrast obrazu - 89
czujnik światła - wyłączony
gamma +2

OSTROŚĆ
ultra resolution - włączony
czyszczenie obrazu srednio
ruch - osobisty
natural motion - wył
 
Ostatnia edycja:

barty82

New member
Cześć, to mój pierwszy post na forum.

Zbliżam się do kupienia 50PUS7303. Przejrzałem wątek na ten temat. Jeżeli dobrze rozumiem, gdy kupi się telewizor w sklepie ... (no właśnie - którym) - to w pakiecie zostanie on profesjonalnie skalibrowany. Rozumiem, że kalibracja jest istotna i warto ją wykonać oraz, że samodzielnie nie można sobie z tym poradzić. Ergo - warto kupić w tym właśnie sklepie.

Proszę poprawcie mnie, jeżeli źle to sobie wytłumaczyłem.

Dzięki!
 

mate1212

New member
Teraz mam tylko takie zdjęcie zrobione z bardzo bliska także też przekłamuje chociaż z daleka nie wiele lepiej to wygladalo. Jeśli chodzi o teksty były w miarę dobrze widoczne i wyraźne bardziej chodziło o grafikę w trakcie rozgrywania samego meczu, wieczorem jak wrócę do domu to sprawdzę te ustawienia, lecz nawet w trakcie oglądania kanałów z telewizji naziemnej też jakość nie jest powalająca wiem że to może być zależne od sygnału jaki dostajemy, ale mimo tego oczekiwałem czegoś lepszego a wysokich oczekiwań nie miałem chodziło mi tylko o płynny i czysty obraz a nie jakieś rozmazane tekstury chociaż to wydaje mi się że można poprawić odpowiednio kalibrując tv.




Pamietaj ze ustawienia pod nc+ naziemna itp powinny byc inne niz te do gry :)




Czy ktos wie kiedy bedzie te Oreo ?
 
Ostatnia edycja:

irzi

Member
Koledzy może wam coś to pomoże


STYL OBRAZU isf dzień

ZAAWANSOWANE
temp. barwowa - własne
niestad. temperatura barwowa:
czerwony-wp+111
zielony-wp+93
niebieski-wp+62
czerwony-bl +0 zielony-bl+0 niebieski-bl -2
Kalibracja kolorów
barwa: czerwony+1, żółty-2, zielony-1, turkusowy+3, niebieski-1, fukcjowy+1
nasycenie: czerwony 0, żółty+4, zielony+1, turkusowy-2, niebieski+3, fuksjowy-2

kolor 54
kontrast 85
ostrość 4
jasność 65

KONTRAST
tryb kontrastu - wyłączony
zwiększenie rozdz. HDR - włączony
kontrast dyn.- wyłaczony ---ustawiony na minimum powoduje rozjaśnienie obrazu widać więcej szczegółów w ciemnych scenach
kontrast obrazu - 89
czujnik światła - wyłączony
gamma +2

OSTROŚĆ
ultra resolution - włączony
czyszczenie obrazu srednio
ruch - osobisty
natural motion - wył
Widzę że masz :)
65Pus8102/12
50Pus7303/12
Duża jest różnica między nimi ? Czuć w tym drugim że brakuje matrycy 120Hz ?
 

michal111g

New member
Zmiana konfiguracji i podłączenie Xboxa zamiast laptopa zrobiła dużą różnicę zaprosiłem znajomych na piwo żeby ocenili i mówią że nie jest źle ;p a jeszcze mam pytanie czy jest jakaś aplikacja żeby sterować całym tv przy użyciu telefonu?
 

michal111g

New member
I ogólnie naziemna najgorzej wygląda ze wszystkich możliwości ale wiem że to może być przez słabą jakość ssygnalu ale reszta po dobrej konfiguracji wygląda ok
 

maruda1

New member
Witam,
Panowie mam problem , w czasie instalacji aktualizacji na chwilę był zanik prądu , TV się nie włącza ,świeci się tylko dioda, pilot nie reaguje.
Jak naduszę z tyłu joystikiem ekran się nie podświetla i dioda gaśnie.
Myślę ,że oprogramowanie się nie wgrało do końca.
Czy jest jakaś opcja ratunku czy zostaje tylko serwis ??
Philips 55PUS7303
 

philipstv

New member
Szukaj pliku z oprogramowaniem ale takim co wymusi wgranie na nowo soft,może być wersja starsza wgraj na usb potem wtyczka z kontaktu pena do usb wtyczka do prądu i może zatrybi
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
drodzy koledzy. Kazda sztuka wymaga oddzielnej kalibracji o ile jest takowa potrzebna. Probujcie sami sobie ustawic obraz pod siebie. Tyle razy sie o tym tu pisalo ostatnio. Nie ma jednej kalibracji takiej samej dla tej samej sztuki tego samego modelu. Kazda sztuka ma inne fochy.
 
Do góry