Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

patriko99

New member
Od kilku dni jestem posiadaczem tego modelu. Wszystko fajnie, pięknie, jestem zadowolony, ale denerwuje mnie jedna kwestia. Mam podłączony dekoder nc+ do wejścia hdmi1 i przez większość czasu używam właśnie tego, jednak czasami używam aplikacji typu YouTube czy Netflix i gdy z nich wychodzę przyciskiem exit to włącza mi się jakiś film do wypożyczenia z google film. Da się jakoś to ustawić, żeby włączało się właśnie hdmi1? Szukałem czegoś takiego w ustawieniach ale nie zauważyłem, może to banalnie i przeoczyłem coś ale proszę o pomoc.
 

bumtarara

Member
Gdyby jeszcze ta cena za kalibrację była obniżona do 200-300pln.:eek:k:
Ale 500-600 to zdecydowanie za drogo przy cenie TVzorka za ok.3500...:cry::(
OTÓŻ TO....dlatego pisałem że lepiej pokombinować samemu, ale jak widać ktoś woli sie wymądrzać i uważa że to zły pomysł i coś wspomina o inteligencji....no tak zgodzę sie z nim....jak nie wie sie od czego zacząć, widać lubi ktoś:smile::lol: wydawać spora kasę na na kalibrację na tv warte przysłowiowe grosze
 

bumtarara

Member
Od kilku dni jestem posiadaczem tego modelu. Wszystko fajnie, pięknie, jestem zadowolony, ale denerwuje mnie jedna kwestia. Mam podłączony dekoder nc+ do wejścia hdmi1 i przez większość czasu używam właśnie tego, jednak czasami używam aplikacji typu YouTube czy Netflix i gdy z nich wychodzę przyciskiem exit to włącza mi się jakiś film do wypożyczenia z google film. Da się jakoś to ustawić, żeby włączało się właśnie hdmi1? Szukałem czegoś takiego w ustawieniach ale nie zauważyłem, może to banalnie i przeoczyłem coś ale proszę o pomoc.
Miałem podobnie ale z youtube, korzystając z tego portalu wyłączałem tv nie wychodząc z youtuba tylko wyłaczałem tv przyciskiem stand by na pilocie, przez jakiś czas było OK że po włączeniu tv następnego dnia miałem hdmi czyli dekoder.....ale coś się stało że już nie przełączał na hdmi tylko od razu youtube, więc zrobiłem restart czyli wtyczka z gniazda wyjęta na 5 minut i jest OK
 

Mireneo85

New member
OTÓŻ TO....dlatego pisałem że lepiej pokombinować samemu, ale jak widać ktoś woli sie wymądrzać i uważa że to zły pomysł i coś wspomina o inteligencji....no tak zgodzę sie z nim....jak nie wie sie od czego zacząć, widać lubi ktoś:smile::lol: wydawać spora kasę na na kalibrację na tv warte przysłowiowe grosze




Cześć wszystkim,


Nie uważam że złym pomysłem jest samemu pokombinować, stwierdziłem fakt odnośnie braku szerszej satysfakcji użytowników z wysyłanych tu kalibracji, absolutnie nie kwestionując potencjalnej poprawy obrazu po zastosowaniu tychże ustawień.


Sam zapisałem parę opcji jakie podsunięte zostały w wątku i mam zamiar je przetestować.


Też wydaje mi się że kwota 500-600 zł za profesjonalną usługę dla tv wartego 5-6 razy tyle to trochę drogo...jednakże jeśli obraz nie będzie spełniać moich oczekiwań to mam zamiar takiego "kalibratora" wynająć.


Kaper.1981 dzieki za polecenie , dowiedziałem się, że znajomy z pracy również wykupił taką usługę.
Podpytam go w tyg. za ile, dla jakiego modelu i jak wrażenia, dam znać na szanownym forum :)
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Ja po wykonaniu u siebie takiej kalibracji byłem bardzo zadowolony i różnice widac gołym okiem wiec jesli ktos potrzebuje wyciagnac max ze swojego tv to uważam że warto. Jeśli robić kalibracji to prawdziwa bo wydając kasę wiesz że zapłaciłes za ustawienia do swojego tv a nie tv jakiegoś Janusza z wawy
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
A ja robiłem kalibracje sam z wieloletniego doświadczenia....nauczyłem sie od czego trzeba zacząć i tak z roku na rok nabrałem wprawy, nie jest to łatwe od razu obrazu się nie ustawi bo każdy tv jest inny....ustawienie obrazu w tym tv zajęło mi 3 miesiące, kolor skóry postaci jest bliski rzeczywistego jasność jak i kontrast też na dobrym poziomie a kolory naturalne bez przebarwień i 500 stówek zostaje w kieszeni
 

philipstv

New member
To może podaj kolego <bumtarara> balans bieli jaki masz u siebie i nasycenie kolorów, chętnie porównam ze swoimi
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
w ustawieniach
Kontrast 74
jasność 60

kontrast obrazu 88
gamma+1
mam dekoder od netii więc nie jest najlepszy odbiór, filmy z youtube 4K są świetne, obraz ustawiany na planszach BUROSCH.
Dostałem ustawienia od kolegi z forum który to otrzymał mailowo z tego forum, nie był przekonany wiec przesłał mi ustawiłem to u siebie....obraz tragedia, aha mam włączone zwiĘkszanie HDR
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
To o czym piszesz nie ma nic wspólnego z kalibracja a jedynie własnymi odczuciami a sama kalibracja to cos więcej niż obrazy testowe i ustawienia pod nie.
 

bumtarara

Member
Kolor 51
temp. barwowa własne
czerw. wp. 38 BL +4
zielony wp.39 BL +3
niebieski wp. 42 BL -4


Barwa
czerw. 0
żółty -2
zielony 2
turkus 0
niebieski 0
fuksj. 1


Nasycenie
czerw.-2
żółty -2
zielony -2
turkus -2
niebieski +2
fuksj. -2



kaper.1981 może i nie ma nic wspólnego z kalibracją ale mam w kieszeni 500 zł a telewizor kosztował 3200, nikt mi nie zagwarantuje idealnego obrazu po kalibracji.....zapłacę 500zł i gdy mi sie nie spodoba to co nie zapłacę?
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Tego nie twierdzę ale nie możemy stwierdzić czy te ustawienia będą podobne do kalibracyjnych ale jeśli jesteś zadowolony to bardzo dobrze. Z opinii pana kalibratora wiem że najlepiej postęp kalibracji widać w tańszych tv bo te droższe mają mniejsze odstępstwa ale nie jest to reguła.
 

philipstv

New member
bumtarara - dobra robota mi pasują twoje ustawienia jest wszystko jak powinno być, ja dostałem gotowca kalibracyjnego z Calmana i dramat no ale tego się spodziewałem że tak będzie i dopieszczałem obraz po swojemu ale widzę że twoje nastawy też cieszą i to bardzo
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
kaper.1981 może i nie ma nic wspólnego z kalibracją ale mam w kieszeni 500 zł a telewizor kosztował 3200, nikt mi nie zagwarantuje idealnego obrazu po kalibracji.....zapłacę 500zł i gdy mi sie nie spodoba to co nie zapłacę?


Firmy kalibrujące piszą w reklamach, że jak nie zobaczysz różnicy to nie płacisz. Sęk w tym, że pewnie da się dostrzec różnicę, ale czy po kalibracji obraz będzie mi odpowiadał, to tego nie jestem pewien.
 
Do góry