Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

damianC902

New member
Jak ogólnie kwestia judder'u w tym TV 43"?

Tak czytam w opiniach tego modelu 43" na komputronie i ktoś wyraźnie wspomniał, iż dostał IPS :(
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
Firmy kalibrujące piszą w reklamach, że jak nie zobaczysz różnicy to nie płacisz. Sęk w tym, że pewnie da się dostrzec różnicę, ale czy po kalibracji obraz będzie mi odpowiadał, to tego nie jestem pewien.

Otóż to a różnice można dostrzec...w jasności lub kolorze, ale rzecz w tym żeby ta różnica była satysfakcjonująca czyli efekt :eek:k:" WOW "
 

19adamo88

New member
Kolor 51
temp. barwowa własne
czerw. wp. 38 BL +4
zielony wp.39 BL +3
niebieski wp. 42 BL -4


Barwa
czerw. 0
żółty -2
zielony 2
turkus 0
niebieski 0
fuksj. 1


Nasycenie
czerw.-2
żółty -2
zielony -2
turkus -2
niebieski +2
fuksj. -2



kaper.1981 może i nie ma nic wspólnego z kalibracją ale mam w kieszeni 500 zł a telewizor kosztował 3200, nikt mi nie zagwarantuje idealnego obrazu po kalibracji.....zapłacę 500zł i gdy mi sie nie spodoba to co nie zapłacę?


jak mam zmienić barwę i nasycenie? tych opcji w ogóle nie mogę zmienić...opcja wyszarzała, brak możliwości zmiany
 

bumtarara

Member
Owszem masz 500 zł w kieszeni ale nie masz kalibracji

Ale jakie to ma znaczenie czy mam jak na to mówisz kalibrację czy też nie....skoro z obrazu jestem zadowolony, kalibracja znaczy ustawienie obrazu.....nic więcej a czym ustawisz obraz to nie ma znaczenia czy to będzie profesjonalnie sprzętem czy ręcznie indywidualnie to nazywa sie kalibracja bo używasz opcji niestandardowych tak jak to robi owy sprzęt, swój obraz ustawiałem powoli z po jednym punkcie i doszedłem do efektu może nie 100% ale za darmo a efekt jest zadowalający, jak już wcześniej wspomniałem skorzystałem z ustawień proponowanych na forum i dla mnie to tragedia obraz nie był klarowny
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
A skąd wiesz jak powinien wyglądać obraz referencyjny? Rozumiem że znasz normy i umiesz ustawić te wszystkie parametry tak aby twój tv oddał to co chciał przekazać reżyser. Zgadzam się z tym że każdy może sobie ustawić co chce i jakim sposobem chce i nie musi nikomu płacić ale efekty nie będą identyczne jak te kalibracyjne bo ich się nie robi z wyczucia tylko z norm i tyle.
 

bumtarara

Member
A skąd wiesz jak powinien wyglądać obraz referencyjny? Rozumiem że znasz normy i umiesz ustawić te wszystkie parametry tak aby twój tv oddał to co chciał przekazać reżyser. Zgadzam się z tym że każdy może sobie ustawić co chce i jakim sposobem chce i nie musi nikomu płacić ale efekty nie będą identyczne jak te kalibracyjne bo ich się nie robi z wyczucia tylko z norm i tyle.

Tak...moge nie wiedzieć jakie są normy bo tego szczerze mówiąc nie wiem, ale kilka lat uczyłem sie jak skalibrować obraz od czego zacząć bo nie wystarczy siąść przed tv i coś tam ustawiać....od czegoś trzeba zacząć, ja zaczynałem od obrazu czarno białego ściągając kolory i wszelkie ulepszacze i ustawiałem jak najbardziej realny obraz czarno biały coś tak jak były stare telewizory czarno białe, chodziło o jasność i kontrast bo to jest podstawą potem kolory itd.
 

Tedzik

New member
Pytanie jest jedno , czy kalibracja jest pod konkretny egzemplarz ? Wysyłanie na maila ustawień jakie tu ma miejsce niewiele ma wspólnego z jakąkolwiek kalibracją.
 

philipstv

New member
Prawidłowa kalibracja tylko pod dany model -osobista, inaczej to los na loterii jak się uda to może się przypasuje ale raczej słabo to wygląda w praktyce . Są osoby którym obraz referencyjny się nie podoba mają do tego prawo. Wyświetlacz świeci jaskrawo kolorowo i wtedy jest cudnie:-D
 

witek_p

New member
Zastanawiam się nad przesiadką z TX-P46G30E która po zmianie mieszkania zrobiła się trochę za mała - odległość 2,5m do oglądania i wydaje mi się że 55" (od biedy 50") było by bardziej odpowiednie - na jakiś LCD, wybór wstępnie padł na 55/55PUS7303 (ew 55/49PUS8303 jednak ten nie przekonuje mnie do moich zastosowań):
- odległość 2,4-2,5m
- okna na południowy zachód - dość jasny pokój
- oglądam głównie 50-60% TV z dekodera UPC (przewaga mat HD ale też i SD) + 40-50% filmy / seriale z txt 720/1080p - głównie pod wieczór;
- TV raczej z Ambilight, spodobało mi się gdzieś oglądając na żywo.

Jak to mówią czy nie zamienię siekierki na kijek ?
Czym więcej czytam tym mam większe obawy.

Podpowiecie coś ?
Z góry dziękuje.
 

ynsiwy

Member
Zastanawiam się nad przesiadką z TX-P46G30E która po zmianie mieszkania zrobiła się trochę za mała - odległość 2,5m do oglądania i wydaje mi się że 55" (od biedy 50") było by bardziej odpowiednie - na jakiś LCD, wybór wstępnie padł na 55/55PUS7303 (ew 55/49PUS8303 jednak ten nie przekonuje mnie do moich zastosowań):
- odległość 2,4-2,5m
- okna na południowy zachód - dość jasny pokój
- oglądam głównie 50-60% TV z dekodera UPC (przewaga mat HD ale też i SD) + 40-50% filmy / seriale z txt 720/1080p - głównie pod wieczór;
- TV raczej z Ambilight, spodobało mi się gdzieś oglądając na żywo.

Jak to mówią czy nie zamienię siekierki na kijek ?
Czym więcej czytam tym mam większe obawy.

Podpowiecie coś ?
Z góry dziękuje.
Ja od miesiąca mam 65 i jestem bardzo zadowolony. Wiadomo, że wszystko zależy od źródła i jakości materiału, ale nawet z kablówki kanały hd są spoko. UHD to już inna bajka i jest dla mnie rewelacja. Czarny jest czarny, mecze idzie oglądać.
Co do filmów to używam vlc player bo przesyłam traci po sieci i najlepiej radzi sobie z napisami.
Nie wiem jak Twój poprzedni tv, wiadomo zawsze możesz pojechać do sklepu zobaczyć jak tam gra. Albo wybrać wyższy model że 100hz.
Jak na moje wymagania jest naprawdę dobry tv. Obawiałem się androida bo wszyscy narzekają a wcale nie potrzebnie.
 

Mireneo85

New member
Hejka Wszystkim,

Od poniedziałku jestem szczęśliwym... i to piszę z całą odpowiedzialnością, użytkownikiem modelu 7303.

W wcześniejszym poście napisałem, że zdam relacje.

Po niecałym tygodniu użytkowania nie mam zastrzeżeń (oprócz jednej rzeczy, ale o tym daleko poniżej ) .

Tv intuicyjny w obsłudze, android płynnie póki co obsługuje,co trzeba.
Jeśli chodzi o obraz to wszystko jeszcze przede mną, zbyt wcześnie i mało czasu na ogarnięcie, jakieś ponoć święta będą :)
Jakość obrazu z kablówki... akceptowalna (ale to zasługa "kablufki")
Jakość obrazu Netflix (satysfakcjonująca) HBO GO (akceptowalna)
Jakość gier na PS4 (satysfakcjonująca)
Ambilight - Petarda

Jakość filmu demonstracyjnego (and the oscar goes to...PHILIPS) (tak na marginesie obraz jak dla mnie na tym filmie nie wymaga żadnej kalibracji,ktoś mi może wytłumaczyć jak to jest zrobione??

A teraz mój mały problem, może ktoś się spotkał z czymś podobnym.

Mianowicie, z tego co wyczytałem i potwierdzono na infolinii Philipsa jeśli chodzi o moduły CAM , ten model obsługuje jedynie standard CI+.
Mój usługodawca posiada w ofercie jedynie wersję CI, i w tym wypadku cześć programów jest zaszyfrowana a tv modułu nie widzi wcale.

Po rozmowie z technikiem tv kablowej, stwierdził iż nie jest w stanie zagwarantować poprawne działanie kanałów po włożeniu do TV CI+ z ich kartą (moduł muszę zakupić gdzieś).

Najoczywistszym rozwiązaniem jest zakup dekodera, ale to kolejna skrzynka jakby nie było do pokaźnej już kolekcji :)

Planuje więc zakup modułu w standardzie CI+ przez internet, jeśli nie zadziała najwyżej oddam :)

Taka sytuacja.
 

Aqcanavar

New member
Hejka Wszystkim,

Mianowicie, z tego co wyczytałem i potwierdzono na infolinii Philipsa jeśli chodzi o moduły CAM , ten model obsługuje jedynie standard CI+.
Mój usługodawca posiada w ofercie jedynie wersję CI, i w tym wypadku cześć programów jest zaszyfrowana a tv modułu nie widzi wcale.

Po rozmowie z technikiem tv kablowej, stwierdził iż nie jest w stanie zagwarantować poprawne działanie kanałów po włożeniu do TV CI+ z ich kartą (moduł muszę zakupić gdzieś).

Taka sytuacja.

Od miesiąca sam posiadam ten telewizor i na początku miałem podłączoną TV naziemną z siatki, ale jakość obrazu "gryzła w oczy", dlatego przesiadłem się na nc+. Zamówiłem wersję z modułem CI+ i wszystko działa jak należy. Był mały problem z zakodowanymi kanałami (miałem tylko kilka FTA), ale napisałem na czacie do nc+ na ich stronie i odblokowali od ręki. Wydaje mi się że Polsat ma takie same moduły, w sumie CI+ to już raczej standard i wątpię żeby ktoś dawał stare moduły bez "+" do swoich ofert.

P.S. Obraz z satelity - RAKETA! :)
 
Do góry