Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Konrados1906

New member
Mam philips 7383 ale to chyba ten sam model(kupiłem w UK)? Proszę o kalibracje na pw

Ps: to normalne że czasami trzeba ręcznie łączyć się z WiFi? U mnie czasem działa a czasem musze sam włączać
Druga sprawa hdr plus w opcjach mam wygaszone nie da się włączyć czemu?
 

Konrados1906

New member
Ok czekam.
1. Powtorze jeszcze czy miał ktoś problemy z ręcznym łączenie z WiFi zamiast automatycznym?
2. Nie da się wyłączyć ekranu zostawiając ambilight włączony?
3. Opcja hdr plus nieaktywna, czemu?
4. Która opcja do poprawy ruchu jest najlepsza(szczegolnie w grach) ? "płynny" czy osobisty - natural motion "
5. W jaki sposób laptopy moich domowników łączą się z tv, nagle wyskakuje mi to co im na laptopie mimo że nie zatwierdzalem nic, żadnego połączenia z nimi, trochę to irytujące

Poza tym tv jest ok, ambilight swoje robi. Żałuję trochę ze nie wybrałem. Wyższego modelu aby obraz byl jeszcze lepszy, ale da się przeżyć. Bez uplynniacza w fifie 19 widziałem czasami "zrywy" na ekranie tak jakby się przycinalo
Ambilight też jest ok, szczególnie w grach i do muzyki, aczkolwiek nie wiem czemu nie mam trybu lounge.
Android jak to android na plus aplikacje, na minus moglby szybciej chodzić.
Pilot bardzo dobry, sterowanie głosem też na plus, klawiatura też się przydaje, minus że jest strasznie wyczulony na to aby być na wprost czujnika w tv, stary tv czasami lepiej to robił.
 
Ostatnia edycja:

yaspess

New member
Witajcie.
Śledziłem ten wątek przez jakiś czas, gdyż bardzo mnie ten TV zainteresował.
Zakupiłem ten model (55PUS7303) i bardzo byłem z niego zadowolony... do czasu, gdy ambilight najpierw zaczął włączać się z opóźnieniem kilkusekundowym, po kilku dniach po paru minutach, a teraz nie włącza się w ogóle. Zgodnie z informacjami na stronie Philips'a wykonałem reset do ustawień fabrycznych, ponowna instalacja, na DEMO też się nie załącza... nadal to samo. TV mam dosłownie 11 dni i już takie cyrki. Ale dodam, że po podłączeniu HUE, żarówki zmieniają kolor, czyli coś działa. Ktoś spotkał się z czymś takim? I nie bijcie "jeśli już było" :) Dziękuję, pozdrawiam

Tak, aktualizacja wykonana do najnowszej dostępnej wersji.

Uważacie, że to kwalifikuje się do reklamacji czy czekać na kolejną aktualizację?
Nie chcę się bawić w downgrade jeszcze.

Dzięki za odpowiedź.
 

bumtarara

Member
Ok czekam.
1. Powtorze jeszcze czy miał ktoś problemy z ręcznym łączenie z WiFi zamiast automatycznym?
2. Nie da się wyłączyć ekranu zostawiając ambilight włączony?
3. Opcja hdr plus nieaktywna, czemu?
4. Która opcja do poprawy ruchu jest najlepsza(szczegolnie w grach) ? "płynny" czy osobisty - natural motion "
5. W jaki sposób laptopy moich domowników łączą się z tv, nagle wyskakuje mi to co im na laptopie mimo że nie zatwierdzalem nic, żadnego połączenia z nimi, trochę to irytujące

Poza tym tv jest ok, ambilight swoje robi. Żałuję trochę ze nie wybrałem. Wyższego modelu aby obraz byl jeszcze lepszy, ale da się przeżyć. Bez uplynniacza w fifie 19 widziałem czasami "zrywy" na ekranie tak jakby się przycinalo
Ambilight też jest ok, szczególnie w grach i do muzyki, aczkolwiek nie wiem czemu nie mam trybu lounge.
Android jak to android na plus aplikacje, na minus moglby szybciej chodzić.
Pilot bardzo dobry, sterowanie głosem też na plus, klawiatura też się przydaje, minus że jest strasznie wyczulony na to aby być na wprost czujnika w tv, stary tv czasami lepiej to robił.
Ambilight gaśnie też i u mnie pewnie to normalne
HDR+ działa przy sygnale hdr+ inaczej nie będzie działać
NATURAL MOTION - średnio
z łączeniem wifi nie mam problemów łączy automatycznie
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Ok czekam.
1. Powtorze jeszcze czy miał ktoś problemy z ręcznym łączenie z WiFi zamiast automatycznym?
2. Nie da się wyłączyć ekranu zostawiając ambilight włączony?
3. Opcja hdr plus nieaktywna, czemu?
4. Która opcja do poprawy ruchu jest najlepsza(szczegolnie w grach) ? "płynny" czy osobisty - natural motion "
5. W jaki sposób laptopy moich domowników łączą się z tv, nagle wyskakuje mi to co im na laptopie mimo że nie zatwierdzalem nic, żadnego połączenia z nimi, trochę to irytujące

Poza tym tv jest ok, ambilight swoje robi. Żałuję trochę ze nie wybrałem. Wyższego modelu aby obraz byl jeszcze lepszy, ale da się przeżyć. Bez uplynniacza w fifie 19 widziałem czasami "zrywy" na ekranie tak jakby się przycinalo
Ambilight też jest ok, szczególnie w grach i do muzyki, aczkolwiek nie wiem czemu nie mam trybu lounge.
Android jak to android na plus aplikacje, na minus moglby szybciej chodzić.
Pilot bardzo dobry, sterowanie głosem też na plus, klawiatura też się przydaje, minus że jest strasznie wyczulony na to aby być na wprost czujnika w tv, stary tv czasami lepiej to robił.
Przy ekranie wyłączonym Ambilight również wyłącza się - tak ma być.

HDR Plus - ta opcja powinna być aktywna gdy wykryty jest sygnał HDR.

Połączenie w przypadku Google Cast nie potrzebuje potwiedzenia więc laptopy mogą swyświetlić obraz bez potwierdzenia.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

czarek1234

New member
Ok czekam.
1. Powtorze jeszcze czy miał ktoś problemy z ręcznym łączenie z WiFi zamiast automatycznym?
2. Nie da się wyłączyć ekranu zostawiając ambilight włączony?
3. Opcja hdr plus nieaktywna, czemu?
4. Która opcja do poprawy ruchu jest najlepsza(szczegolnie w grach) ? "płynny" czy osobisty - natural motion "
5. W jaki sposób laptopy moich domowników łączą się z tv, nagle wyskakuje mi to co im na laptopie mimo że nie zatwierdzalem nic, żadnego połączenia z nimi, trochę to irytujące

Poza tym tv jest ok, ambilight swoje robi. Żałuję trochę ze nie wybrałem. Wyższego modelu aby obraz byl jeszcze lepszy, ale da się przeżyć. Bez uplynniacza w fifie 19 widziałem czasami "zrywy" na ekranie tak jakby się przycinalo
Ambilight też jest ok, szczególnie w grach i do muzyki, aczkolwiek nie wiem czemu nie mam trybu lounge.
Android jak to android na plus aplikacje, na minus moglby szybciej chodzić.
Pilot bardzo dobry, sterowanie głosem też na plus, klawiatura też się przydaje, minus że jest strasznie wyczulony na to aby być na wprost czujnika w tv, stary tv czasami lepiej to robił.
Mam ten sam problem z punktem 5 co ty nie zawsze się to zdarza ale jest to irytujące bo widzę co syn ogląda na YouTube w pokoju korzystamy z tej samej sieci WiFi wszystkie urządzenia są pod nią pod piete laptopy * telefony itp a ja oglądam film i samo odpala mi się YouTube i pisze że telefon mojego syna połączył się z tv

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Mam ten sam problem z punktem 5 co ty nie zawsze się to zdarza ale jest to irytujące bo widzę co syn ogląda na YouTube w pokoju korzystamy z tej samej sieci WiFi wszystkie urządzenia są pod nią pod piete laptopy * telefony itp a ja oglądam film i samo odpala mi się YouTube i pisze że telefon mojego syna połączył się z tv

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Cześć,
Przesyłanie obrazu nie jest automatyczne a działa jedynie, gdy osoba korzystająca z urządzenia w tej samej sieci (PC/telefon/tablet) wybierze opcję castowania w przeglądarce Chrome lub w danej aplikacji (YouTube, HBO GO, etc.)
 

Szostii

New member
Witam. Mam problem z obrazem a dokładniej z telewizja iptv.... Strasznie obraz klatkuje i występuje to tylko w aplikacji smart iptv oraz tvirl... Wiem że są inne aplikacje ale te mi najbardziej odpowiadają... Na tv philips 6400 nie występuję ten problem.... Może jakiego kodeka można wgrać czy coś?
 

Attachments

  • IMG_20181114_121618.jpg
    IMG_20181114_121618.jpg
    369,6 KB · Wyś: 46
  • IMG_20181114_121617.jpg
    IMG_20181114_121617.jpg
    637,6 KB · Wyś: 46

PJ171

New member
W kwestii ustawień obrazu, kalibracji to polecam ustawić automatycznie według podpowiadanych przez tv preferencji. U mnie to jest w quick picture settings, czyli szybkie ustawienia obrazu. U mnie teraz obraz wygląda lepiej niż na kalibracji.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
 

philipstv

New member
A jak działa wam funkcja Tryb kontrastu, widać jakąś różnice bo ja u siebie nic nie widzę na Pus8102 dokładnie widać a na 7303 nic, na wszystkich trybach mam tak samo
Wyłącz
Normalny
Zoptymalizowany dla obrazu
Zoptymalizowano pod kątem oszczędności energii
 
Do góry