Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

keri59

New member
Witam forumowiczów. Jestem posiadaczem 50pus7303( kupiłem go dzięki sugestiom forumowiczów i nie żałuję).
Cz ktoś może pomóc mi w kalibracji? Będę wdzięczny.
Pozdrawiam
mail keri59@wp.pl
 

ldamiecki

New member
Cześć,
2 szybkie sprawy,
1 - dysk sieciowy. Czy ktoś podłączał "po sieci"? Jaki max rozmiar i jaki model najlepiej.
2 - apk Canal+ Sport Online - apk działa, z tym problemem, że ekran jest poziomo. Ktoś przerabiał ten temat?
 

jarecki946

New member


O jakiej kalibracji mowa? Bo z treści postów wynika że kiki wysyła kalkę jakichś ustawień. Jeśli tak właśnie jest, to nie jest to żadna kalibracja. Każdy egzemplarz jest niepowtarzalny i kopiowanie ustawień z jednego egzemplarza na inny niewiele zmieni, a w niektórych przypadkach pogorszy obraz. Gdyby tak właśnie było to producent zrobiłby kalibracje w fabryce i problem byłby rozwiązany. O kalibracji możemy mówić wtedy, jeśli użyjemy zewnętrzengo przyrządu do kalibracji - wyświetlimy na TV wzorce kolorystyczne, które urządzenie takie zczyta z TV i porówna, następnie pokaże gdzie jest problem i jak go naprawić (upraszczając oczywiście), ale na pewno nie poprzez wpisywanie w ustawienia jakichś tam parametrów na ślepo. W studio postprodukcji wideo w którym pracuję, używamy do monitorów montażowych kalibratora xrite i1 display (które jest raczej budżetowym półprofesjonalnym rozwiązaniem, ale daje radę) i mimo że mamy kilka identycznych modeli monitorów, do każdego robimy kalibrację obrazu oddzielnie. Z TV powinno być analogicznie.
 

jarecki946

New member
A producent nie robi kalibracji w fabryce?


robi pewnie do danej partii, na pewno nie indywidualnie do każdego egzemplarza, dlatego też każdy egzemplarz się nieco różni i stąd jest potrzebna kalibracja. Ale kalibracja indywidualna do danego egzemplarza, stosowanie ustawień z kalibracji jednego TV do innego raczej nie przyniesie oczekiwanych rezultatów (może się zdarzyć, że przypadkowo coś tam pomoże)
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam serdecznie czy ktoś zauważył, że po aktualizacji ( koncówka 017) nie ładuje poprawnie ustawień obrazu i nie da się wyłączyc natural motion?

oraz wyszukiwanie głosowe działa losowo czasem w góle nie da sie uruchomić
 
Do góry