Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja jest gratis dla niebieskich członków forum
Zaloguj się w Klubie HDTV i podaj proszę maila do siebie.
 

mirihiri14

New member
Witam nie mogę wyszukać kanałów, wpisując częstotliwość 554(kujawsko-pomorskie) następnie id sieci upc 43 154 wyszukuje kanały a po chwili wyskakuje poniższy komunikat.Czy ktoś może pomóc i doradzić o co chodzi?
59c54eec27e254dfa1ce195505d259fb.jpg


Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

hitachi

New member
witam wciskam Press {0} {6} {2} {5} {9} {7} {OK} i nic sie niedzieje dobry to kod. robie to tak że włączony jest jakis kanal i wciskam w pilocie cyfry i ok i nic...
 

hitachi

New member
witam ktoś odsyłał tv w termienie 14 dniowym? jakim kurierem odsyłacie telewizor? bo ja wybieram rożne firmy i cena to ok 300zł . bo tv został przysłany ze sklepu dhl na palecie i zapłaciłem 85zł i teraz gdy ja chce zamówić kuriera to chce oddać tv jak przyjechał na palecie a to juz koszt 300zł. da sie taniej?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
witam ktoś odsyłał tv w termienie 14 dniowym? jakim kurierem odsyłacie telewizor? bo ja wybieram rożne firmy i cena to ok 300zł . bo tv został przysłany ze sklepu dhl na palecie i zapłaciłem 85zł i teraz gdy ja chce zamówić kuriera to chce oddać tv jak przyjechał na palecie a to juz koszt 300zł. da sie taniej?[/QUOTE

Załóż konto na epaka.pl , i najlepiej wysłać pocztex kurierem bynajmniej ja takim przewożnikiem wysyłam z tej strony , wysyłałem do tej pory z furgonetka.pl UPS takie przesyłki jak tv ale zmieniło się i tv powyżej 32 cali musi być na palecie i koszta ponad 100 zł , dlatego przeniosłem się z takimi przesyłkami na epaka i wysyłam właśnie pocztexem koszt około 55 -70 zł wynosi , Możesz i DPD , DHL itp wybór jest na tej stronie ale dpd i dhl odpada to takich przesyłek
 
Ostatnia edycja:

hitachi

New member
Karol1976 -- ale ja mam palete akurat taka wąską że zmieści sie tv z pudłem (tak przyszedł dhl-em) i na takiej palecie bym chciał odesłąć tylko że u wszystkich kurierów są do wyboru standardowe palety a takiej wąskiej nie ma,więc jak traktowac to jaka paczkę a nie paletę? jak wysyłałeś już tv to wykupywałeś ubezpieczenie? bo z tego co się orientuje to operatorzy daja ubezpieczenie do 100 zł a tv ma wartość 2700zł a dodatkowe ubezpieczenie to firma chce za to 300zł!!!dlatego tak dużo mi wychodzi za transport. Znająć moje szczęscie to zniszczą lub zgubia mi przesyłke warto 2700zł a wypłacą rekompesate 100zł to smieszne.
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Karol1976 -- ale ja mam palete akurat taka wąską że zmieści sie tv z pudłem (tak przyszedł dhl-em) i na takiej palecie bym chciał odesłąć tylko że u wszystkich kurierów są do wyboru standardowe palety a takiej wąskiej nie ma,więc jak traktowac to jaka paczkę a nie paletę? jak wysyłałeś już tv to wykupywałeś ubezpieczenie? bo z tego co się orientuje to operatorzy daja ubezpieczenie do 100 zł a tv ma wartość 2700zł a dodatkowe ubezpieczenie to firma chce za to 300zł!!!dlatego tak dużo mi wychodzi za transport. Znająć moje szczęscie to zniszczą lub zgubia mi przesyłke warto 2700zł a wypłacą rekompesate 100zł to smieszne.


Dlaczego akurat ma być dhl ? i nie wiem dlaczego ci takie kosmiczne sumy wychodzą ? Zobacz w załączniku własnie wyliczyłem i ubezpieczenie wpisałem do kwoty 3000 zł i wychodzi niecałe 50 zł
 

Attachments

  • capture-20180930-195131.jpg
    capture-20180930-195131.jpg
    6,8 KB · Wyś: 59
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
kurcze a na jakiej stronie? ja podaje ubezpieczenie 2700zł i mi koszt wysyłki wychodzi 600zl

Nie zamawiaj bezpośrednio ze stron przewożników tylko ze stron podrzędnych takie jak ; furgonetka.pl , kurierzy.pl itp .Podejrzewam że nawet jak z paletą wyliczysz to koszt wyjdzie około 120 zł ale nie 600 zł !!!
Jak masz mini paletę , pakujesz karton na paletę zabezpieczasz i mierzysz wymiary + waga i podajesz w zamówienie ale nie zaznaczasz że to jest paleta , opłacasz przesyłkę przyjerzdza kurier zabiera i dopiero jak trafi do sortowni to mogą naliczyć ci dodatkowe koszta np - wyszło ci 50 zł i dostaniesz informację iż ze wzgledu na większy wymiar przesyłki itp koszt przesyłki wyszedł wyższy od obecnego i należy dokonać dopłaty , może wyjść nieduża suma dopłaty ale nie tyle co ci wychodzi

https://www.epaka.pl/?gclid=Cj0KCQj...iEdt34Vx9dOf5Uzxfh6dlhL4G9tMwnOAaAvesEALw_wcB
 
Ostatnia edycja:

hitachi

New member
Nie zamawiaj bezpośrednio ze stron przewożników tylko ze stron podrzędnych takie jak ; furgonetka.pl , kurierzy.pl itp .Podejrzewam że nawet jak z paletą wyliczysz to koszt wyjdzie około 120 zł ale nie 600 zł !!!
Jak masz mini paletę , pakujesz karton na paletę zabezpieczasz i mierzysz wymiary + waga i podajesz w zamówienie ale nie zaznaczasz że to jest paleta , opłacasz przesyłkę przyjerzdza kurier zabiera i dopiero jak trafi do sortowni to mogą naliczyć ci dodatkowe koszta np - wyszło ci 50 zł i dostaniesz informację iż ze wzgledu na większy wymiar przesyłki itp koszt przesyłki wyszedł wyższy od obecnego i należy dokonać dopłaty , może wyjść nieduża suma dopłaty ale nie tyle co ci wychodzi

https://www.epaka.pl/?gclid=Cj0KCQj...iEdt34Vx9dOf5Uzxfh6dlhL4G9tMwnOAaAvesEALw_wcB


a gdzie na tej stronie epaki jest wybór ubezpieczenia?
 

Antoniio

New member
Witam Panowie,
zakupiłem ten TV w piątek i owszem na początku jak włączyłem to byłem w szoku bo przeniosłem się z 32 calowego i to chyba wielkość zrobiła na mnie wrażenie bo mam ok 2,5m do TV.

Z tego co czytałem na forum to obraz potrzebuje kalibracji bo nie za bardzo wygląda to na ustawieniach fabrycznych. (Napisałem do Kikiego). Mam go kilka dni i jakoś nie mogę się przekonać. Na YT i Netflixie obraz jest całkiem dobry, ale znowu na telewizyjnych kanałach mam tak jakby jakąś mgłę na ekranie. Z tego co się orientuje to matryce VA najlepiej oglądać na w prost i nie wiedziałem, że obraz podczas oglądania pod naprawdę niewielkim kątem ma taką mgłę i łamie czerń.

Trochę dokuczają mi jeszcze pixele, smużenia, co prawda oglądam póki co naziemną ale ogólnie na Panasonicu z przed 6 lat przy naziemnej telewizji nie ma czegoś takiego. Tzn że Philips nie upscaluje obrazu ? Wiem, że jest to uzależnione również od sygnału w jakim nadawany jest kanał, ale że aż taka różnica pomiędzy kanałami.

Proszę o kilka porad dotyczących tego modelu.
Kiki napisałem na PW z prośbą o ustawienia.

pozdrawiam
 

hitachi

New member
Dużo o nim nie mogę napisać bo działał mi ok 5 godzin poczym pojawiły sie pasy poziome ale co mogę powiedzieć to napewno nie jest to tv pod sygnał gorszy niż 1080p. Obraz nie wyrażny , procesor który nie nadążą nad ostrośćią niby p5 ale dla mnie to jest w nim procesor P3 bo brak mu Ostrości i dobrego Ruchu. Mi nawet materiały z netu nie odpowiadały , jedynie materiał 4k był super. Teraz plusy bardzo spodobało mi sie ambilight i głośniki i pilot natomiast obraz to katastrofa materiały SD i 720p DVD tragedia śnieżenie ziarnistość jakby oglądał filmy przedwojenne. Ogólnie tv nie polecam ponieważ samung 50 cali za 1999zł podstawowy model 6000 coś , wyświetla obraz znacznie ładniejszy, oprócz obrazu 4k ale z materiałem SD radzi sobie o niebo lepiej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Można dolewać oleju opałowego do benzyny ale jakości nie podniesie.
Philips wymaga lepszego sygnału i działa rewelacyjnie.
 

furiator

New member
Zgadzam się z tym co napisałeś, bardzo obawiałem się zakupu tego tv - przeczytałem ogrom opinii, cały ten temat (co w cale nie pomogło w decyzji). Odebrałem go wczoraj - już bez kalibracji - dvbt wyglądało bardzo dobrze (dekoder horizon z UPC), YouTube 4k - rewelacja, kodi śmiga aż miło, gra na Xbox one s - świetnie choć delikatnie widać w grach takich jak np Fifa że nie jest to matryca 100hz (można to przełknąć w tych pieniądzach) naprawdę nie ma się co bać tego modelu, w salonie prezentuje się rewelacyjnie, android chodzi płynnie, ustawienia / konfiguracja nie sprawia kłopotu. Jestem totalnie amatorem w dziedzinie tv, aczkolwiek zawsze przed zakupem chce się dowiedzieć jak najwięcej i jeśli są możliwości poprawienia czegoś po zakupie - zawsze do tego dąże :)

@kiki - dziękuję za kalibracje, filmy wieczorem wyglądają rewelacyjnie, powiedz mi proszę czy ten tryb nadaje się tylko do wieczornych seansów czy za dnia również śmiało można go stosować? (czy konieczna jest kalibracja ustawień do oglądania za dnia)

Z góry dzięki
Można dolewać oleju opałowego do benzyny ale jakości nie podniesie.
Philips wymaga lepszego sygnału i działa rewelacyjnie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

danielo17

New member
Witam, zakupiłem ten tv, ma ktoś porównanie względem nu7442? Dla mnie Philips bardzo ok może trochę kolorki nie te ale ogólnie jestem zadowolony, podświetlenie robi robotę, pilot wygodny i funkcjonalny, ile kosztuje kalibracja bądź co muszę zrobić aby ją uzyskać? Zależy mi na kalibracji pod filmy podbgranie na konsoli, głównie FIFA, i jakiś sport w gorszej jakości, tv internetowa światłowód z Orange ;)
P.S ma ktoś problem z filmami 4k na YT? Że tak klatkuja ? Goście w media mi nie wierzyli odpaliliśmy na tv za 4 tysiące i to samo o dziwo też na androidzie, Sony 8596 100hz. Ciekawe czy to wina androida czy co, bo na Samsungi i LG filmiki szły ekstra płynnie .
Chodzi głównie o te filmy LG, czy innych producentów
 
Ostatnia edycja:

Kronin

New member
@kiki możesz mi podesłać kalibracje pod Mecze i do codziennego oglądania tv dla 50PUS7303. Sygnał mam z UPC na chwilę obecną z dekodera ale niedługo będzie CI+
 
Do góry